👨‍🔧 جهت راه اندازی یک اتوسرویس مدرن که خدمات تعویض روغن و خدمات لاستیک را ارائه دهد به ترتیب دستگاه های لازمه را خدمتتان معرفی می کنیم و با توجه به تجربه کارشناسان شرکت نیک صنعت به ترتیب ابتدا در صورتی که فقط قصد راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی را دارید دستگاه های لازمه تعویض روغنی با توجه به اولویت بندی به شما معرفی می گردد و در قسمت بعد دستگاه ها و تجهیزات لازمه برای تعویض و بالانس لاستیک با توجه به اولویت بندی به شما معرفی می گردد ، لازم به ذکر است که تعریف و مشخصات و آموزش کار با هر دستگاه به تنهایی را می توانید در وبسایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .

دستگاه های لازمه برای خدمات تعویض روغنی :

 • کمپرسور باد:  اصلی ترین دستگاه هر مجموعه خدمات خودرویی پمپ هوا می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه کمپرسورباد در سایت شرکت نیک صنعت موجود است .
 • ساکشن روغن موتور : با توجه به اینکه تخلیه روغن موتور طبق خواست مشتری از روی موتور یا از زیر پیچ کارتل صورت می گیرد ، در صورت تخلیه از روی موتور نیاز به دستگاه ساکشن روغن موتور از نوع بادی یا برقی می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه ساکشن روغن موتور در سایت شرکت نیک صنعت موجود است . ضمنا از دستگاه تزریق روغن که بصورت بادی و برقی نیز وجود دارد جهت مراکز تعویض روغنی و مکانیکی خودرو سنگین به صورت دلخواه استفاده می شود .
 • گریس پمپ : جهت تزریق گریس از آن استفاده می گردد که دو نوع دستی و بادی در بازار موجود می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه گریس پمپ دستی و دستگاه گریس پمپ بادی در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • واسکازین پمپ : جهت تزریق واسکازین از آن استفاده می گردد گاهی نیز میتر روغن یا همان روغن شمار
  همراه با آن می باشد و جزو ابزارهای واجب برای اتوسرویس تعویض روغنی می باشد در انواع دستی و بادی در بازار موجود می باشد که مشخصات و تعریف واسکازین پمپ دستی ، واسکازین پمپ بشکه ای ، واسکازین پمپ بادی در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • ابزارهای لازمه برای مراکز تعویض روغنی : ابزارهایی مانند پیمانه های اندازه گیری روغن موتور ، جک سوسماری ، بکس بادی ، جعبه آچار ، جعبه بکس ، تلمبه روغن کش ، بشکه ی روغن ، قیف تزریق روغن ، درب قوطی روغن بازکن ، آچار فیلتر انبر کلاغی ، آچار فیلتر روغن زنجیری ، آچار فیلتر روغن بازکن تسمه ای ، آچار فیلتر انبر قفلی ، کیت آچار فیلتر روغن و ابزارآلات مربوطه دیگر که جزو ابزار لازمه برای اتوسرویس تعویض روغنی می باشند و مجموع خرید آنها هزینه زیادی ندارد .
 • ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک: جهت تعویض روغن واسکازین گیربکس اتوماتیک از این دستگاه استفاده می شود که جزو دستگاههای واجب برای اتو سرویس تعویض روغنی نمی باشد ولی با توجه به اینکه امروزه خودروهای گیربکس اتوماتیک در ایران زیاد می باشند و مشتری تمایل دارد به اتوسرویسی برود که کلیه سرویسهای خود را یکجا انجام بدهد این دستگاه کاربری و درآمد زایی زیادی برای صاحبان مراکز تعویض روغنی و مکانیکی دارد ، ضمن اینکه امکان تخلیه وتعویض کامل روغن واسکازین گیربکس اتوماتیک بصورت دستی وجود ندارد و با توجه به سرویس های دوره ای توصیه شده کارخانه سازنده خودرو جهت افزایش طول عمر گیربگس اتوماتیک و همچنین هزینه های سنگین تعمیر آن ، لذا اهمیت داشتن دستگاه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک مهم می باشد ، در ضمن مشخصات و آموزش و کار با دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد.
 • جک بالابر ۲ ستون : در مراکز تعویض روغنی و خدمات خودرویی که بخواهند به سبک مدرن و بروز باشند استفاده از این جک بالابر توصیه می شود زیرا با داشتن جک بالابر ۲ ستون در تعمیرگاه خود نیازی به چال سرویس که قدیمی و منسوخ شده ندارید و جک بالابر ۲ ستون از لحاظ قیمت نسبت به سایر جک های بالابر خودرو مناسب تر بوده و از لحاظ فضای تردد که زیر خودرو ایجاد می کند پرکاربردی ترین می باشد و هر مرکز تعویض روغن و لاستیک و خدمات خودرویی با داشتن جک بالابر ۲ ستون می تواند کلیه خدمات تعویض روغن ، تعویض سریع رینگ و لاستیک ها ، تعمیرات فوری جلوبندی و مکانیکی موتور و گیربکس خودرو ، اگزوزسازی و حتی زیرشویی و … را استفاده کند . استفاده از این دستگاه جزو دستگاه های اصلی برای افتتاح اتوسرویس تعویض روغنی نمی باشد ولی مطمئنا با داشتن این دستگاه اتوسرویس شما مدرن تر شده و مشتریان زیادی جذب تعمیرگاه و اتوسرویس شما می شوند زیرا صاحب خودرو تمایل دارد شخصا از زیر خودرو بازدید و در جریان تعمیرات قرار گیرد و نیازی به چال سرویس نمی باشد . از لحاظ ایمنی جک ۲ ستون دارای استاندارد و امنیت صد درصد تضمین شده می باشد و تا حدود ۲ متر از کف خودرو به شما فضای مفید کار می دهد و قابلیت قفل شدن دلخواه در هر ارتفاع را دارا می باشد . لازم به ذکر است مشخصات و آموزش کار با جک ۲ ستون و تعریف دستگاه در وبسایت شرکت نیک صنعت قابل مشاهده می باشد .
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

دستگاه های لازمه برای خدمات تعویض لاستیک و پنچری :

 • پمپ باد : همانطوری که مشخص می باشد جزو دستگاه های اولیه هر نوع مرکز خدمات خودرویی و فروشگاه های لاستیک فروشی و تعویض لاستیک می باشد که مشخصات انواع کمپرسور هوا را می توانید در سایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .
 • دستگاه لاستیک درآور : دستگاه جداکننده لاستیک از رینگ می باشد که جزو دستگاه های اصلی مراکز خدمات لاستیک می باشد که تعریف دستگاه لاستیک درآور و آموزش کار با دستگاه لاستیک درآر و انواع مدل های لاستیک درآور سواری و لاستیک درآور سنگین در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • دستگاه بالانس چرخ : از دستگاه های لازمه مراکز تعویض و خدمات لاستیک می باشد دستگاهی است که وظیفه بالانس کردن چرخ ها را به عهده دارد که در اصطلاح به آن بالانس کامپیوتری ، بالانس دیجیتال و … می گویند و برخی مراکز نیز از بالانس درجا یا بالانس روکار بابت اینکه چرخ خودروها را برای بالانس کردن باز نکنند استفاده می کنند که آموزش کار و تعریف دستگاه بالانس کامپیوتری و بالانس درجا و بالانس روکار و بالانس ماشین سنگین در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • دستگاه مولد باد نیتروژن : دستگاهی است که طی فرآیندی اکسیژن موجود در هوا را که از ورودی پمپ باد وارد دستگاه شده به نیتروژن خروجی با خلوص بالا برای تولید باد نیتروژن و تزریق آن داخل لاستیک می کند ، این دستگاه جزو دستگاه های اصلی مجموعه خدمات رینگ و لاستیک و تعویض روغنی نمی باشد ولی با توجه به اینکه تزریق باد نیتروژن داخل لاستیک باعث عملکرد بهتر و نرم شدن لاستیک می گردد با داشتن این دستگاه مشتریان بیشتری جذب مرکز خدمات شما می شوند ، دستگاه باد نیتروژن حتما باید به کمپرسور باد وصل باشد و در مدل های ساده و اتوماتیک در بازار وجود دارد که خلوص نیتروژن در کلیه مدل های سواری و ماشین سنگین یکسان است و تفاوت در عملکرد اتوماتیک بودن و داشتن آپشن های مختلف دستگاه و قدرت خروجی می باشد لازم به ذکر است تعریف و آموزش کار با دستگاه باد نیتروژن و انواع مدل های آن در سایت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت قابل مشاهده است .
 • دستگاه آپارات تیوپ : از این دستگاه جهت پنچری تیوپ استفاده می گردد که قابلیت استفاده برای تیوپ خودروهای سواری و پنچری تیوپ خودروهای سنگین و پنچری محل والف تیوپ را دارد و برای خدمات پنچری مورد نیاز می باشد که در مدل های آپارات تیوپ دستی و آپارات تیوپ بادی در بازار موجود می باشد که با توجه به اختلاف قیمت کم و عملکرد بهتر ، مدل آپارات تیوپ بادی که به صورت تمام اتوماتیک می باشد پیشنهاد می گردد . لازم به ذکر است که آموزش کار با دستگاه آپارات تیوپ و انواع و مشخصات در سایت شرکت نیک صنعت قابل مشاهده است .
 • دستگاه آپارات لاستیک : از این دستگاه جهت ترمیم و پخت لاستیک هایی که پارگی پیدا کرده اند استفاده می شود و یک فروشگاه اتو سرویس پنچری و تعویض روغنی با داشتن این دستگاه می تواند بصورت اتوماتیک پارگی لاستیک خودروها را از تمامی زوایای لاستیک پخت و ترمیم کند که در اصطلاح به آن دستگاه لاستیک پز هم می گویند . با توجه به قیمت بالای لاستیک دارا بودن این دستگاه در اتوسرویس های تعویض روغنی و پنچری و خدمات لاستیک ، درآمد زایی زیادی برای صاحبین مشاغل دارد . ضمنا با داشتن دستگاه آپارات لاستیک ، نیازی به داشتن دستگاه آپارات تیوپ ندارید زیرا این دستگاه هم قابلیت ترمیم لاستیک و هم قابلیت ترمیم تیوپ را دارد که به اصطلاح به آن دستگاه ۲ کاره پنچری لاستیک و تیوپ هم می گویند و در مدل های آپارات لاستیک خودروهای سواری و آپارات لاستیک ماشین سنگین موجود می باشد در ضمن دستگاه آپارات لاستیک خودرو سنگین علاوه بر ترمیم لاستیک کامیون و اتوبوس و خودروهای سنگین ، قابلیت ترمیم لاستیک خودروهای سواری و همچنین قابلیت ترمیم تیوپ خودروهای سنگین و سواری را دارد . لازم به ذکر است آموزش کار با دستگاه آپارات لاستیک و انواع و مشخصات آن در وبسایت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت موجود می باشد .
 • بکس بادی : دستگاهی مهم برای باز کردن پیچ چرخ خودروها می باشد که توسط نیروی باد کار می کند و با تکنولوژی گیربکسی و ضربه ای به راحتی پیچ چرخ خودروها و در برخی مدل های قوی تر پیچ های موتور و جلوبندی خودرو را باز می کند بکس بادی با قدرت ها و درایو های مختلف در انواع بکس بادی سواری ، بکس بادی نیمه سنگین ، بکس بادی کامیونی ، بکس بادی شفت بلند و … وجود دارد که در اصطلاح به آن آچار بادی هم می گویند . جهت مشاهده انواع مدل های بکس بادی و مشخصات و آموزش کار با آنها لطفا از سایت شرکت نیک صنعت بازدید فرمایید .
 • ابزار آلات مربوطه اتوسرویس خدمات لاستیک و پنچری: ابزارهایی مانند تاپ تیوپ ، سرب بالانس ، چکش بالانس، والف تیوبلس، سوهان و درفش پنچری ،مینی سنگ یا سنگ انگشتی بادی ، آچار والف باز کن، نخ تیوبلس ، وصله پنچری، چسب پنچری، درجه باد روغنی، درجه باد، خرک یا پایه نگهدارنده خودرو، آچار چرخ ، آچار چرخ گیربکسی، سوزن پنچری، آپارات قورباغه ای، و…….از دید کارشناسان فنی شرکت نیک صنعت جزو ابزار لازمه برای اتو سرویس خدمات لاستیک و پنچری می باشد که مجموعا تهیه آنها هزینه چندانی ندارد.
 • جک سوسماری ، جک روغنی: این دستگاهها جزو ابزار لازمه برای اتو سرویس های تعویض روغنی و پنچری و فروشگاههای لاستیک فروشی و خدمات خودرویی می باشد که در مدل های جک سوسماری۳ تن، جک کورسی، جک روغنی، جک روغنی بادی ، جک سوسماری بادی، جک تیوپی بادی، جک تلسکوپی دو مرحله ای و …….. برای خودروهای سواری و سنگین استفاده می گردد که از دید کارشناسان فنی شرکت نیک صنعت جزو ابزار لازمه برای صاحبین مشاغل می باشد و شما بازدید کننده گرامی می توانید مشخصات فنی و انواع جک سوسماری و روغنی و بادی را در وبسایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

توصیه ایمنی شرکت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت این است که هنگام کار با جک حتما خرک یا پایه نگهدارنده زیر خودرو گذاشته سپس کار تعویض لاستیک و خدمات چرخ و غیره را انجام دهید و هیچگاه از جک بعنوان نگهدارنده یا خرک استفاده نکنید.

******************************* *******************************
برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز داریدانلاین شاپ الماس پور
       

3 دیدگاه برای “دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

 1. سلام به مدیران ارجمند،:
  با عرض ادب واحترام خدمت شما عزیزان
  من به فکر راه اندازی یک اتو سرویس و تعویض روغنی کوچک در شهر خودمان تبریز هستم و قصد دارم این شغل را انتخاب و از این راه کسب درآمد بکنم ….و از شما سروران گرانقدر طلب یاری و همفکری و همکاری را دارم… لطفاً بنده را راهنمایی بفرمایید

  1. سلام شغل خوب و پر در امدی هست ان شا الله موفق باشید فقط حتما در اطلاعات کاری خود را مورد این حرفه بالا برده و از اساتید فن کسب تجربه کنید تا مشکلی پیش رو نداشته و با سرعت به سوی موفقیت پیش روید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *