👨‍🔧 جهت راه اندازی یک اتوسرویس مدرن که خدمات تعویض روغن و خدمات لاستیک را ارائه دهد به ترتیب دستگاه های لازمه را خدمتتان معرفی می کنیم و با توجه به تجربه کارشناسان شرکت نیک صنعت به ترتیب ابتدا در صورتی که فقط قصد راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی را دارید دستگاه های لازمه تعویض روغنی با توجه به اولویت بندی به شما معرفی می گردد و در قسمت بعد دستگاه ها و تجهیزات لازمه برای تعویض و بالانس لاستیک با توجه به اولویت بندی به شما معرفی می گردد ، لازم به ذکر است که تعریف و مشخصات و آموزش کار با هر دستگاه به تنهایی را می توانید در وبسایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .

دستگاه های لازمه برای خدمات تعویض روغنی :

 • کمپرسور باد:  اصلی ترین دستگاه هر مجموعه خدمات خودرویی پمپ هوا می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه کمپرسورباد در سایت شرکت نیک صنعت موجود است .
 • ساکشن روغن موتور : با توجه به اینکه تخلیه روغن موتور طبق خواست مشتری از روی موتور یا از زیر پیچ کارتل صورت می گیرد ، در صورت تخلیه از روی موتور نیاز به دستگاه ساکشن روغن موتور از نوع بادی یا برقی می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه ساکشن روغن موتور در سایت شرکت نیک صنعت موجود است . ضمنا از دستگاه تزریق روغن که بصورت بادی و برقی نیز وجود دارد جهت مراکز تعویض روغنی و مکانیکی خودرو سنگین به صورت دلخواه استفاده می شود .
 • گریس پمپ : جهت تزریق گریس از آن استفاده می گردد که دو نوع دستی و بادی در بازار موجود می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه گریس پمپ دستی و دستگاه گریس پمپ بادی در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • واسکازین پمپ : جهت تزریق واسکازین از آن استفاده می گردد گاهی نیز میتر روغن یا همان روغن شمار
  همراه با آن می باشد و جزو ابزارهای واجب برای اتوسرویس تعویض روغنی می باشد در انواع دستی و بادی در بازار موجود می باشد که مشخصات و تعریف واسکازین پمپ دستی ، واسکازین پمپ بشکه ای ، واسکازین پمپ بادی در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • ابزارهای لازمه برای مراکز تعویض روغنی : ابزارهایی مانند پیمانه های اندازه گیری روغن موتور ، جک سوسماری ، بکس بادی ، جعبه آچار ، جعبه بکس ، تلمبه روغن کش ، بشکه ی روغن ، قیف تزریق روغن ، درب قوطی روغن بازکن ، آچار فیلتر انبر کلاغی ، آچار فیلتر روغن زنجیری ، آچار فیلتر روغن بازکن تسمه ای ، آچار فیلتر انبر قفلی ، کیت آچار فیلتر روغن و ابزارآلات مربوطه دیگر که جزو ابزار لازمه برای اتوسرویس تعویض روغنی می باشند و مجموع خرید آنها هزینه زیادی ندارد .
 • ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک: جهت تعویض روغن واسکازین گیربکس اتوماتیک از این دستگاه استفاده می شود که جزو دستگاههای واجب برای اتو سرویس تعویض روغنی نمی باشد ولی با توجه به اینکه امروزه خودروهای گیربکس اتوماتیک در ایران زیاد می باشند و مشتری تمایل دارد به اتوسرویسی برود که کلیه سرویسهای خود را یکجا انجام بدهد این دستگاه کاربری و درآمد زایی زیادی برای صاحبان مراکز تعویض روغنی و مکانیکی دارد ، ضمن اینکه امکان تخلیه وتعویض کامل روغن واسکازین گیربکس اتوماتیک بصورت دستی وجود ندارد و با توجه به سرویس های دوره ای توصیه شده کارخانه سازنده خودرو جهت افزایش طول عمر گیربگس اتوماتیک و همچنین هزینه های سنگین تعمیر آن ، لذا اهمیت داشتن دستگاه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک مهم می باشد ، در ضمن مشخصات و آموزش و کار با دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد.
 • جک بالابر ۲ ستون : در مراکز تعویض روغنی و خدمات خودرویی که بخواهند به سبک مدرن و بروز باشند استفاده از این جک بالابر توصیه می شود زیرا با داشتن جک بالابر ۲ ستون در تعمیرگاه خود نیازی به چال سرویس که قدیمی و منسوخ شده ندارید و جک بالابر ۲ ستون از لحاظ قیمت نسبت به سایر جک های بالابر خودرو مناسب تر بوده و از لحاظ فضای تردد که زیر خودرو ایجاد می کند پرکاربردی ترین می باشد و هر مرکز تعویض روغن و لاستیک و خدمات خودرویی با داشتن جک بالابر ۲ ستون می تواند کلیه خدمات تعویض روغن ، تعویض سریع رینگ و لاستیک ها ، تعمیرات فوری جلوبندی و مکانیکی موتور و گیربکس خودرو ، اگزوزسازی و حتی زیرشویی و … را استفاده کند . استفاده از این دستگاه جزو دستگاه های اصلی برای افتتاح اتوسرویس تعویض روغنی نمی باشد ولی مطمئنا با داشتن این دستگاه اتوسرویس شما مدرن تر شده و مشتریان زیادی جذب تعمیرگاه و اتوسرویس شما می شوند زیرا صاحب خودرو تمایل دارد شخصا از زیر خودرو بازدید و در جریان تعمیرات قرار گیرد و نیازی به چال سرویس نمی باشد . از لحاظ ایمنی جک ۲ ستون دارای استاندارد و امنیت صد درصد تضمین شده می باشد و تا حدود ۲ متر از کف خودرو به شما فضای مفید کار می دهد و قابلیت قفل شدن دلخواه در هر ارتفاع را دارا می باشد . لازم به ذکر است مشخصات و آموزش کار با جک ۲ ستون و تعریف دستگاه در وبسایت شرکت نیک صنعت قابل مشاهده می باشد .

دستگاه های لازمه برای خدمات تعویض لاستیک و پنچری :

 • پمپ باد : همانطوری که مشخص می باشد جزو دستگاه های اولیه هر نوع مرکز خدمات خودرویی و فروشگاه های لاستیک فروشی و تعویض لاستیک می باشد که مشخصات انواع کمپرسور هوا را می توانید در سایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .
 • دستگاه لاستیک درآور : دستگاه جداکننده لاستیک از رینگ می باشد که جزو دستگاه های اصلی مراکز خدمات لاستیک می باشد که تعریف دستگاه لاستیک درآور و آموزش کار با دستگاه لاستیک درآر و انواع مدل های لاستیک درآور سواری و لاستیک درآور سنگین در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • دستگاه بالانس چرخ : از دستگاه های لازمه مراکز تعویض و خدمات لاستیک می باشد دستگاهی است که وظیفه بالانس کردن چرخ ها را به عهده دارد که در اصطلاح به آن بالانس کامپیوتری ، بالانس دیجیتال و … می گویند و برخی مراکز نیز از بالانس درجا یا بالانس روکار بابت اینکه چرخ خودروها را برای بالانس کردن باز نکنند استفاده می کنند که آموزش کار و تعریف دستگاه بالانس کامپیوتری و بالانس درجا و بالانس روکار و بالانس ماشین سنگین در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • دستگاه مولد باد نیتروژن : دستگاهی است که طی فرآیندی اکسیژن موجود در هوا را که از ورودی پمپ باد وارد دستگاه شده به نیتروژن خروجی با خلوص بالا برای تولید باد نیتروژن و تزریق آن داخل لاستیک می کند ، این دستگاه جزو دستگاه های اصلی مجموعه خدمات رینگ و لاستیک و تعویض روغنی نمی باشد ولی با توجه به اینکه تزریق باد نیتروژن داخل لاستیک باعث عملکرد بهتر و نرم شدن لاستیک می گردد با داشتن این دستگاه مشتریان بیشتری جذب مرکز خدمات شما می شوند ، دستگاه باد نیتروژن حتما باید به کمپرسور باد وصل باشد و در مدل های ساده و اتوماتیک در بازار وجود دارد که خلوص نیتروژن در کلیه مدل های سواری و ماشین سنگین یکسان است و تفاوت در عملکرد اتوماتیک بودن و داشتن آپشن های مختلف دستگاه و قدرت خروجی می باشد لازم به ذکر است تعریف و آموزش کار با دستگاه باد نیتروژن و انواع مدل های آن در سایت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت قابل مشاهده است .
 • دستگاه آپارات تیوپ : از این دستگاه جهت پنچری تیوپ استفاده می گردد که قابلیت استفاده برای تیوپ خودروهای سواری و پنچری تیوپ خودروهای سنگین و پنچری محل والف تیوپ را دارد و برای خدمات پنچری مورد نیاز می باشد که در مدل های آپارات تیوپ دستی و آپارات تیوپ بادی در بازار موجود می باشد که با توجه به اختلاف قیمت کم و عملکرد بهتر ، مدل آپارات تیوپ بادی که به صورت تمام اتوماتیک می باشد پیشنهاد می گردد . لازم به ذکر است که آموزش کار با دستگاه آپارات تیوپ و انواع و مشخصات در سایت شرکت نیک صنعت قابل مشاهده است .
 • دستگاه آپارات لاستیک : از این دستگاه جهت ترمیم و پخت لاستیک هایی که پارگی پیدا کرده اند استفاده می شود و یک فروشگاه اتو سرویس پنچری و تعویض روغنی با داشتن این دستگاه می تواند بصورت اتوماتیک پارگی لاستیک خودروها را از تمامی زوایای لاستیک پخت و ترمیم کند که در اصطلاح به آن دستگاه لاستیک پز هم می گویند . با توجه به قیمت بالای لاستیک دارا بودن این دستگاه در اتوسرویس های تعویض روغنی و پنچری و خدمات لاستیک ، درآمد زایی زیادی برای صاحبین مشاغل دارد . ضمنا با داشتن دستگاه آپارات لاستیک ، نیازی به داشتن دستگاه آپارات تیوپ ندارید زیرا این دستگاه هم قابلیت ترمیم لاستیک و هم قابلیت ترمیم تیوپ را دارد که به اصطلاح به آن دستگاه ۲ کاره پنچری لاستیک و تیوپ هم می گویند و در مدل های آپارات لاستیک خودروهای سواری و آپارات لاستیک ماشین سنگین موجود می باشد در ضمن دستگاه آپارات لاستیک خودرو سنگین علاوه بر ترمیم لاستیک کامیون و اتوبوس و خودروهای سنگین ، قابلیت ترمیم لاستیک خودروهای سواری و همچنین قابلیت ترمیم تیوپ خودروهای سنگین و سواری را دارد . لازم به ذکر است آموزش کار با دستگاه آپارات لاستیک و انواع و مشخصات آن در وبسایت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت موجود می باشد .
 • بکس بادی : دستگاهی مهم برای باز کردن پیچ چرخ خودروها می باشد که توسط نیروی باد کار می کند و با تکنولوژی گیربکسی و ضربه ای به راحتی پیچ چرخ خودروها و در برخی مدل های قوی تر پیچ های موتور و جلوبندی خودرو را باز می کند بکس بادی با قدرت ها و درایو های مختلف در انواع بکس بادی سواری ، بکس بادی نیمه سنگین ، بکس بادی کامیونی ، بکس بادی شفت بلند و … وجود دارد که در اصطلاح به آن آچار بادی هم می گویند . جهت مشاهده انواع مدل های بکس بادی و مشخصات و آموزش کار با آنها لطفا از سایت شرکت نیک صنعت بازدید فرمایید .
 • ابزار آلات مربوطه اتوسرویس خدمات لاستیک و پنچری: ابزارهایی مانند تاپ تیوپ ، سرب بالانس ، چکش بالانس، والف تیوبلس، سوهان و درفش پنچری ،مینی سنگ یا سنگ انگشتی بادی ، آچار والف باز کن، نخ تیوبلس ، وصله پنچری، چسب پنچری، درجه باد روغنی، درجه باد، خرک یا پایه نگهدارنده خودرو، آچار چرخ ، آچار چرخ گیربکسی، سوزن پنچری، آپارات قورباغه ای، و…….از دید کارشناسان فنی شرکت نیک صنعت جزو ابزار لازمه برای اتو سرویس خدمات لاستیک و پنچری می باشد که مجموعا تهیه آنها هزینه چندانی ندارد.
 • جک سوسماری ، جک روغنی: این دستگاهها جزو ابزار لازمه برای اتو سرویس های تعویض روغنی و پنچری و فروشگاههای لاستیک فروشی و خدمات خودرویی می باشد که در مدل های جک سوسماری۳ تن، جک کورسی، جک روغنی، جک روغنی بادی ، جک سوسماری بادی، جک تیوپی بادی، جک تلسکوپی دو مرحله ای و …….. برای خودروهای سواری و سنگین استفاده می گردد که از دید کارشناسان فنی شرکت نیک صنعت جزو ابزار لازمه برای صاحبین مشاغل می باشد و شما بازدید کننده گرامی می توانید مشخصات فنی و انواع جک سوسماری و روغنی و بادی را در وبسایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

توصیه ایمنی شرکت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت این است که هنگام کار با جک حتما خرک یا پایه نگهدارنده زیر خودرو گذاشته سپس کار تعویض لاستیک و خدمات چرخ و غیره را انجام دهید و هیچگاه از جک بعنوان نگهدارنده یا خرک استفاده نکنید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
 •  
 •  
 • پایان پیام

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند
 انلاین شاپ الماس پور     

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

باتری خراب است یا دینام؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

ترموستات و مشکلاتش

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

بررسی دلایل پرش دنده گیربکس اتومات + نحوه رفع مشکل

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

علائم خرابی سنسور دریچه گاز + نحوه عیب یابی

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

شستشوی انژکتور

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

نگهداری موتور xu7

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

شایع ترین ایرادات خودرو

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

علت کم جون شدن ماشین

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

کوئل خودرو و عیب یابی

انتخاب باتری مناسب خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

مراحل تست پمپ بنزین

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

چرا خودروی ما داغ می کند؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

تاریخچه شمع

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

نشانه های خرابی ترمز

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

روغن سوزی موتور خودرو

انواع پمپ بنزین خودرو

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

علت خروج اب از اگزوز

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

همه چیز درمورد ضدیخ

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

معرفی شغل مکانیک خودرو

نکات نگهداری خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

عیب یابی استپر موتور

اصول نگهداری از خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

همه چیز درباره شمع خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

انواع صدای ماشین و علت ان

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

علت و علائم خرابی شمع خودرو

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

3 دیدگاه برای “دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

 1. سلام به مدیران ارجمند،:
  با عرض ادب واحترام خدمت شما عزیزان
  من به فکر راه اندازی یک اتو سرویس و تعویض روغنی کوچک در شهر خودمان تبریز هستم و قصد دارم این شغل را انتخاب و از این راه کسب درآمد بکنم ….و از شما سروران گرانقدر طلب یاری و همفکری و همکاری را دارم… لطفاً بنده را راهنمایی بفرمایید

  1. سلام شغل خوب و پر در امدی هست ان شا الله موفق باشید فقط حتما در اطلاعات کاری خود را مورد این حرفه بالا برده و از اساتید فن کسب تجربه کنید تا مشکلی پیش رو نداشته و با سرعت به سوی موفقیت پیش روید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *