اگر احساس کردید خودرو ایرادی پیدا کرده‌‌‌ است، آن را نادیده نگیرید! رسیدگی به‌موقع بسیار مهم است؛ زیرا یک مسئله جزئی ممکن است با سهل‌انگاری و پشت‌گوش‌انداختن به مشکلی بزرگ تبدیل شود. توجه‌نکردن به ایرادات خودرو، دو موضوع مهم را در پی دارد که یکی متحمل هزینه‌های زیاد شدن و دیگری، به‌خطرافتادن امنیت است.می‌توان گفت نگه‌داری مداوم از اتومبیل، بهترین راه برای کاهش هزینه‌ها و محافظت از سرنشینان در هنگام رانندگی است. در این بین، یک بخش مهم از فرآیند مراقبت از اتومبیل، شناخت شایع ترین ایرادات خودروها است. درحقیقت، اگر بتوانید شایع ترین ایرادات خودروها را بشناسید، همیشه یک گام جلو هستید.
در این مقاله، به 11 ایراد رایج خودروها اشاره کرده‌ایم. درصورتی که می‌خواهید بیش‌ازپیش با مشکلات فنی اتومبیل آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید:

1- روشن شدن چراغ چک
اولین چیزی که باعث می‌شود احساس کنید خودرو دچار مشکل شده ‌است، روشن‌شدن چراغ چک است. وقتی ECU خودرو (واحد کنترل موتور) کد خطایی را که توسط یک سنسور ایجاد شده ‌است، تشخیص می‌دهد، چراغ چک خودرو روشن می‌شود. از آن‌جایی که بیش از 200 کد هشدار احتمالی وجود دارد، مراجعه به تعمیرکار مجرب و بررسی دلیل روشن‌شدن چراغ هشداردهنده، بهترین روش برای تعیین منبع مشکل و انجام تعمیرات مرتبط است.

2- صاف‌شدن لاستیک‌ها (ازبین‌رفتن عاج لاستیک)
صاف‌شدن لاستیک‌ها یکی از شایع ترین ایرادات خودروها است. ازبین‌رفتن عاج لاستیک می‌تواند مسائل مربوط به ایمنی را در پی داشته باشد. به عنوان مثال، لاستیک‌هایی که بیش از حد فرسوده شده‌اند، باعث می‌شوند تا خودرو به سختی متوقف شود و در زمان بارندگی خطر بیشتری برای پدیده هیدروپلنینگ ایجاد کنند.
برای اطمینان از ساییدگی یکنواخت، بهتر است هر 5 هزار کیلومتر برای جابه‌جایی لاستیک‌های خودرو اقدام کنید؛ به این معنا که جای دو چرخ عقب یا جلو با یکدیگر عوض شود. هنگامی که جای لاستیک‌ها عوض ‌شود، مکانیک‌ها قادر خواهند بود مسائل دیگری را که سرعت ازبین‌رفتن عاج لاستیک را تسریع می‌کنند، کشف کنند.

3- خرابی دینام
دینام قطعه‌ای در وسیله نقلیه است که پس از روشن‌شدن خودرو، تمام سیستم‌های الکتریکی را روشن نگه می‌دارد. هم‌چنین وظیفه تامین شارژ باتری را نیز بر عهده دارد. وقتی دینام خراب می‌شود، در نهایت باعث ازبین‌رفتن زودرس باتری و سایر مشکلات جانبی می‌شود.

بدون دینام، خودرو تمام انرژی خود را از باتری می‌گیرد و ممکن است باعث تخلیه زودهنگام باتری و ازکارافتادن خودرو شود؛ بنابراین مهم است که دینام را قبل از خراب‌شدن تعویض کرد. انجام به‌موقع سرویس‌های دوره‌ای، می‌تواند از ایجاد این مشکل جلوگیری کند.

4- جوش‌آوردن خودرو
یکی دیگر از شایع ترین ایرادات خودروها، جوش‌آوردن خودرو است. جوش‌آوردن زمانی رخ می‌دهد که موتور به‌درستی خنک نشود. دلایل زیادی مانند نشتی در سیستم خنک‌کننده، نشتی در رادیاتور، پارگی و سوراخ‌شدن شیلنگ‌ها، خرابی ترموستات، ازکارافتادن فن رادیاتور، شکستگی پمپ آب و موارد دیگر می‌توانند عامل جوش‌آوردن خودرو باشند.

در بیشتر اتومبیل‌های مدرن، سیستم خنک‌کننده بسیار پیچیده است و از چندین سنسور تشکیل می‌شود که دمای خنک‌کننده و سایر اجزا را کنترل می‌کنند. در هر صورت، اگر موتور اتومبیل بیش از حد گرم می‌شود و آمپر دما به طور غیرعادی بالا می‌رود، ضروری است خودرو را سریعاً به تعمیرگاه ببرید تا از ایجاد مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کنید.

5- مصرف زیاد سوخت
وقتی موتور درست کار کند، سوخت را به‌ اندازه معقول می‌سوزاند و به مصرف سوخت بهینه کمک می‌کند. با‌این‌حال، چندین قسمت سیستم سوخت‌رسانی مانند فیلترهای سوخت، فیلترهای هوا، سنسورهای مپ و سنسورهای اکسیژن در نهایت کثیف یا فرسوده می‌شوند. هم‌چنین موارد دیگری مانند عدم تعادل لاستیک یا باد کم، مشکلات سیستم ‌تعلیق یا عدم تعویض به‌موقع روغن‌ها نیز در مصرف زیاد سوخت تأثیرگذار هستند.

اگر این اتفاقات قبل از تعویض یا برطرف کردن مشکل رخ دهد، باعث می‌شود موتور بیش از حد معمول سوخت مصرف کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم بیش‌ازپیش به مقدار مصرف سوخت اتومبیل دقت کنید.

6- صدای جیرجیر و جیغ‌کشیدن
مانند هر قسمت متحرک خودرو، سیستم ترمز نیز بعد از مدت زمان مشخصی فرسوده می‌شود. وجود ترمزها برای متوقف‌کردن خودرو ضروری هستند؛ بنابراین در صورت بروز هرگونه علائم از قبیل جیرجیر، جیغ‌کشیدن (اصطکاک بین دو قطعه که در این‌جا به لنت‌های خودرو مربوط می‌شود) و نرم‌شدن پدال ترمز، خودرو باید در اسرع وقت توسط یک مکانیک حرفه‌ای بررسی شود.

در اغلب مواقع صدای جیرجیر به مشکلات جزئی مربوط می‌شود. اگر این صداها به لنت‌های خودرو ارتباط دارند، در تعویض آن‌ها تعلل نکنید.

7- خرابی باتری
خراب‌شدن باتری یکی از شایع ترین ایرادات خودروها است. بیشتر باتری‌ها حدود دو تا سه سال یا 80000 کیلومتر عمر می‌کنند (این مورد درباره باتری‌های ایرانی و خارجی متفاوت است)، اما خرابی باتری معمولاً در اثر کاهش آمپر یا جریان الکتریکی تشخیص داده می‌شود.

با ازدست‌رفتن توانایی باتری در حفظ شارژ، به طور طبیعی باتری به پایان عمر خود نزدیک می‌شود. دینام خراب، سنسور دمای باتری یا سایر اجزای سیستم شارژ نیز می‌توانند خرابی باتری را تسریع کنند. پیشنهاد می‌کنیم هر 80000 کیلومتر یا هر سه سال باتری اتومبیل خود را تعویض کنید، حتی اگر علائم آسیب قطعی دیده نشوند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

۸ – ریپ‌زدن خودرو
هنگامی که هوا و سوخت به‌درستی در محفظه احتراق مخلوط شوند، موتور بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد. برای آن‌که این فرآیند به شکلی کارآمد عمل کند، تعدادی از اجزای سیستم سوخت و احتراق باید با هم کار کنند.

ریپ‌زدن یا پِت‌پِت‌کردن خودرو که از شایع ترین ایرادات خودروها است و اغلب افراد آن را تجربه کرده‌اند، به ‌دلیل عملکرد نادرست اجزای سیستم سوخت و احتراق پدید می‌آید. مهم‌ترین دلایل ریپ‌زدن خودرو به شرح زیر هستند:

گرفتگی مسیر خروج دود
خراب‌بودن مدار جرقه
خراب‌بودن شمع‌ها، وائرها و کوئل
مناسب‌نبودن نسبت مخلوط بنزین و هوا
تنظیم‌نبودن موتور
وجود مشکل در سیلندرها

9- خرابی موتور استارت
استارت وظیفه روشن‌کردن خودرو را بر عهده دارد. درحقیقت، استارت یک موتور الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی دوار تبدیل می‌کند. وقتی این قطعه خراب شود، معمولا به این دلیل است که سولنوید استارت آسیب دیده است یا یک خطای الکتریکی در رله استارتر رخ داده است.

اگرچه می‌توان قبل از خراب‌شدن، موتور استارت را تعویض کرد، اما پیش‌بینی زمان وقوع این امر دشوار است. یکی از علائم مهم در خرابی موتور استارت، شنیدن صدای تق بعد از استارت‌زدن و رفتن برق پشت آمپر است. با سرویس سالانه خودرو، می‌توان مشکل را قبل از رخ‌دادن شناسایی کرد.

10- لرزش فرمان
یکی دیگر از شایع ترین ایرادات خودروها، لرزش فرمان است. چندین مسئله می‌توانند باعث لرزش فرمان هنگام رانندگی شوند.

اگر این مشکل بلافاصله پس از شروع حرکت اتفاق بیفتد، یاطاقان چرخ یا اجزای سیستم تعلیق آسیب دیده‌اند. اگر در سرعت بالا لرزش فرمان رخ دهد، به طور معمول، مشکل تعادل لاستیک یا چرخ وجود دارد؛ حتی ممکن است این لرزش را تنها هنگام فشردن پدال ترمز حس کنید. در مجموع، هر مسئله‌ای که روی عملکرد فرمان خودرو تأثیر بگذارد، ایمنی راننده و سرنشینان را در جاده به خطر می‌اندازد؛ پس با مشاهده این مشکل، سریعاً باید به دنبال رفع آن باشید.

11- دود غیرعادی اگزوز
دود غیرمعمول اگزوز اتومبیل خبر خوبی نیست. درحقیقت، این مشکل را می‌توان از طریق رنگ دود تشخیص داد که به شرح زیر است:

دود سفید یا خاکستری: دود سفید نشان می‌دهد که مایع خنک‌کننده همراه با سوخت در حال احتراق است و در جایی از بلوک موتور، سَرسیلندر و واشر سرسیلندر نشتی وجود دارد.
دود آبی: دود آبی نشان‌دهنده وجود نشتی در مهروموم سوپاپ یا فرسودگی حلقه‌های پیستون است که باعث نفوذ روغن‌موتور به محفظه احتراق و سوختن روغن ‌همراه با سوخت شده ‌است.
دود سیاه: در لحظه اولیه روشن‌شدن خودرو، دود سیاه می‌تواند ناشی از تولیدات احتراق باشد و اگر با گرم‌شدن موتور برطرف شد، جای نگرانی نیست، اما در صورت ادامه‌دارشدن، ممکن است ناشی از ورود سوخت اضافی به سیلندرها، نبود هوای کافی یا عدم کارکرد صحیح سیستم جرقه‌زنی باشد که باعث می‌شود سوخت به خوبی نسوزد.
کلام آخر

تمام اتومبیل‌ها برای کارکردن، به تعمیر و نگه‌داری نیاز دارند. حتی وقتی سرویس‌های دوره‌ای خودرو را به طور منظم انجام می‌دهید، باز هم ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. مدل اتومبیل و سبک رانندگی، می‌تواند خودرو را درگیر انواع و اقسام مشکلات ‌کند. در هر حال، شناخت شایع ترین ایرادات خودروها، همان چیزی است که باید به عنوان مهم‌ترین بخش از اصول نگه‌داری منظم خودرو مورد توجه قرار دهید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟
 انلاین شاپ الماس پور     

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

آشنایی با دسته موتور خودرو

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

نشتی روغن هیدرولیک

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

مراحل تست پمپ بنزین

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

انتخاب باتری مناسب خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

علت خروج اب از اگزوز

عیب یابی استپر موتور

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

همه چیز درمورد ضدیخ

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

تاریخچه شمع

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

ترموستات و مشکلاتش

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

نگهداری موتور xu7

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

علت و علائم خرابی شمع خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

باتری خراب است یا دینام؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

همه چیز درباره شمع خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

نکات نگهداری خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

اصول نگهداری از خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

انواع پمپ بنزین خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

شایع ترین ایرادات خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

علائم خرابی سنسور دریچه گاز + نحوه عیب یابی

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

نشانه های خرابی ترمز

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

بررسی دلایل پرش دنده گیربکس اتومات + نحوه رفع مشکل

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

کوئل خودرو و عیب یابی

معرفی شغل مکانیک خودرو

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

علت کم جون شدن ماشین

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

انواع صدای ماشین و علت ان

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

شستشوی انژکتور

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

روغن سوزی موتور خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *