در مطلب امروز به بررسی علائم خرابی سنسور دریچه گاز برقی در خودروها خواهیم پرداخت، این مساله یک مشکل شایع به حساب می‌آید.
یکی از اجزای اصلی تشکیل‌دهنده موتور خودروهای انژکتوری سنسور دریچه گاز است. این سنسور در کنار استپر موتور، عملیات گاز خوردن خودرو را انجام می‌دهند. این سنسور با میزان مصرف سوخت نیز ارتباط مستقیم دارد و درصورت خرابی، باعث گاز خوردن بی‌دلیل خودرو، در نتیجه افزایش مصرف سوخت می‌شود؛ بنابراین یافتن علائم خرابی سنسور دریچه گاز و رفع‌کردن آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن نقشی حیاتی در حفظ سلامت موتور اتومبیل شما دارد.

امروزه، تقریباً تمامی خودروهای وارداتی و چندین خودروی داخلی، مانند پژو ۲۰۶، سمند، دنا و رانا به دریچه گاز برقی مجهز هستند. در این مدل‌ها، سنسور مربوطه داخل محفظه‌ای که دریچه در آن قرار دارد، تعبیه شده است. اما در تمامی محصولات شرکت سایپا از دریچه گاز معمولی استفاده شده است؛ یعنی سنسور روی دریچه گاز نصب شده است. در مطلب امروز دیجیاتو، علائم خرابی سنسور دریچه گاز برقی را بررسی خواهیم کرد، نشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز را بازگو خواهیم کرد و نحوه تشخیص خرابی سنسور دریچه گاز را به شما آموزش می‌دهیم؛ پس اگر می‌خواهید بدانید خرابی سنسور دریچه گاز چه علائمی دارد و چگونه باید این مشکل را برطرف کرد، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

سنسور موقعیت دریچه گاز چیست؟
سنسور موقعیت دریچه گاز مقاومت متغیر است که روی دریچه گاز و نزدیک استپر موتور قرار دارد و یک میله آن را به پولکی که درون دریچه گاز قرار دارد، متصل می‌کند. با بازوبسته شدن پولکی، سنسور اطلاعاتی را به‌صورت ولتاژ برای کامپیوتر خودرو ارسال می‌کند. کامپیوتر باتوجه‌به این اطلاعات دریافتی، میزان سوخت و هوا را تنظیم می‌کند تا عملیات احتراق و پاشش سوخت در موتور خودرو به‌درستی انجام شود.

اگر بخش‌های دخیل در عملکرد سنسور هیچ مشکلی نداشته باشند، میزان مصرف سوخت خودرو در حد استاندارد خواهد بود. همچنین در شرایطی که سنسور عملکرد درستی داشته باشد، خودرو در دور آرام بدون مشکل حرکت کرده و به‌اصطلاح کپ نمی‌کند؛ بنابراین کپ‌کردن خودرو و افزایش مصرف سوخت آن از علائم خرابی سنسور دریچه گاز به شمار می‌روند. البته موارد دیگری نیز جزو نشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز هستند.

سنسور دریچه گاز چگونه عمل می‌کند؟
سنسور دریچه گاز از ۳ پین مختلف تشکیل شده است:

پین مثبت ۵ ولت
پین سیگنال
پین اتصال منفی
زمانی که راننده سوئیچ را باز می‌کند، اطلاعاتی از پین مثبت ۵ ولت و پین اتصال منفی برای سنسور ارسال می‌شود. هنگامی‌که خودرو روشن است و راننده پای خود را روی پدال گذاشته و گاز می‌دهد، مقاومت متغیر میزان باز شدن دریچه گاز توسط پولکی را به ولتاژ تبدیل می‌کند. پین سیگنال این ولتاژ را برای کامپیوتر خودرو ارسال می‌کند.

هنگام گازدادن به خودرو وضعیت بازوبسته بودن، ولتاژ و زاویه سنسور تغییر می‌کند. سپس کامپیوتر مقدار هوای ورودی به منیفولد را به کمک سنسور مپ (سنسور فشار و دمای هوای ورودی) اندازه‌گیری کرده و میزان پاشش بنزین را تنظیم می‌کند.

در خودروهای مختلف از دو مدل سنسور دریچه گاز شاخک‌دار و ساژم استفاده می‌شود. در اکثر خودروهای داخلی، سنسور دریچه گاز شاخک‌دار به کار برده می‌شود که خرابی کمتری نسبت به سایر مدل‌ها دارد.

نشانه های خرابی سنسور دریچه گاز
یکی از عوامل خرابی سنسور دریچه گاز، رسیدن آب به سنسور است. افرادی که خودرو را به کارواش برده و موتور آن را شستشو می‌دهند، حتماً باید سوکت تمام سنسورها از جمله سنسور دریچه گاز را توسط باد خشک کنند. معمولاً کارواش‌های جدید به دستگاهی برای انجام این کار مجهز هستند.

عامل دوم فشار بیش‌ازحد معمول و گاز دادن زیاد به خودرو است. نباید دور موتور خودرو را تا حد کاتاف (زمانی که سوپاپ ورودی موتور به‌خاطر فشار ناگهانی و بیش‌ازاندازه بسته شده و ورود هوا یا سوخت به داخل پیستون برای لحظاتی متوقف می‌شود) بالا برد تا آسیبی به سنسور دریچه گاز وارد نشود.

کثیفی محفظه دریچه گاز و کثیف ماندن آن به مدت طولانی نیز باعث خرابی سنسور دریچه گاز می‌شود. اگر محفظه داخل دریچه گاز مدتی طولانی کثیف بوده و جرم گرفته باشد، پولکی باز می‌ماند؛ در نتیجه سنسور دریچه گاز نیز باز شده و به‌اندازه ۱ یا ۲ درجه تغییر زاویه پیدا می‌کند. زاویه داشتن طولانی‌مدت سنسور مقاومت متغیر را خراب می‌کند. تنها راه‌حل این مشکل تعویض سنسور دریچه گاز است.

علائم خرابی سنسور دریچه گاز
۱. بالا ماندن دور موتور
رایج‌ترین عیبی که زمان خرابی سنسور به وجود می‌آید، گازخوردن خودرو هنگام خلاص بودن است. اکثر افراد در این شرایط اقدام به تعویض استپر موتور می‌کنند، درصورتی‌که این ایراد می‌تواند ناشی از خرابی سنسور دریچه گاز باشد.

۲. کپ‌کردن خودرو در دور موتور ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰
اگر هنگام گازدادن در دور موتور بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰، خودرو به‌درستی گاز نخورد و به‌اصطلاح خفه کند، سنسور دریچه گاز خراب شده است.

۳. تأخیر در گازخوردن خودرو یکی دیگر از علائم خرابی سنسور دریچه گاز
اگر ولتاژ سنسور دریچه گاز کمتر از حد استاندارد باشد، خودرو دیر گاز می‌خورد. دلیل آن هم این است که چند ثانیه طول می‌کشد تا ولتاژ به حد استاندارد برسد تا خودرو شرایط مناسب برای گازخوردن را پیدا کند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

۴. تأخیر در پایین آمدن گاز خودرو
اگر بعد از رهاکردن پدال گاز، درجه دور موتور با تأخیر به حالت عادی برگردد، سنسور دریچه گاز دچار مشکل شده است. در چنین شرایطی، سنسور حالت فنری‌اش را از دست‌ داده است و چند ثانیه‌ طول می‌کشد به حالت اولیه برگردد.

۵. افزایش مصرف سوخت
هم‌زمان با گازخوردن خودرو یا تأخیر در برگشت دور موتور به حالت عادی، کامپیوتر تشخیص می‌دهد دریچه گاز باز است. در این حالت، ورودی دریچه گاز باز می‌ماند و پاشش سوخت قطع نمی‌شود. این مسئله مصرف سوخت را افزایش می‌دهد، درحالی‌که عموم مردم اطلاعی از آن ندارند.

۶. خاموش شدن خودرو هنگام سرد بودن
اگر خودرو سرد باشد و اقدام به گازدادن کنید و خودرو خاموش شود، به احتمال خیلی زیاد سنسور دریچه گاز خراب شده است.

نحوه تشخیص خرابی سنسور دریچه گاز
ابتدا سوکت سنسور را جدا کنید. با یک لامپ تست پین‌های سوکت را بررسی کنید. پین‌های سوکت دارای برق ۵ ولت، سیگنال و اتصال منفی است. البته با استفاده از لامپ تست نمی‌توانید از سالم یا قطع بودن پین سیگنال مطمئن شوید. قطع یا وصل بودن این پین را باید با استفاده از دیاگ و مقدار پارامترهای آن تشخیص دهید.

برای عیب‌یابی سنسور دریچه گاز با استفاده از دیاگ ابتدا باید وارد قسمت خواندن کد خطا شوید. باتوجه‌به موقت یا دائمی بودن کد خطا، کد خطا را پاک کنید. اگر خطا موقت باشد، به‌راحتی پاک می‌شود اما اگر خطا دائم باشد، پاک نمی‌شود. در بعضی موارد، خطای سنسور در کامپیوتر ثبت نمی‌شود و کد خطا نشان داده نمی‌شود. دراین‌صورت، باید در قسمت پارامترهای دستگاه به دنبال پیداکردن عیب سنسور دریچه گاز باشید.

برای عیب‌یابی صحیح مراحل زیر را به‌ترتیب انجام بدهید:
۱. ابتدا باید وضعیت دریچه گاز را بررسی کنید. اگر در حالت بسته باشد، مشکلی وجود ندارد. اما اگر در حالت باز باشد، سنسور خراب است.

۲. در مرحله بعد، باید زاویه دریچه گاز را بررسی کنید. تمام خودروهایی که سنسور دریچه گاز دارند، باید زاویه دریچه گاز آن‌ها صفر درجه باشد. اگر زاویه از صفر درجه بیشتر باشد، باید ابتدا از سالم بودن سیم گاز مطمئن شوید. اگر سیم گاز سالم و زاویه دریچه گاز بیشتر از صفر درجه باشد، سنسور خراب شده و باید آن را تعویض کنید.

۳. آخرین مرحله عیب‌یابی، بررسی میزان ولتاژ دریچه گاز است. ولتاژ استاندارد دریچه گاز عددی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ است. اگر ولتاژ کمتر از ۴۰۰ باشد باعث دیر گازخوردن خودرو می‌شود. اگر ولتاژ بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ باشد، به احتمال زیاد سنسور خراب است. اما اگر ولتاژ عدد ۴۹۰۰ را نشان دهد، معمولاً یکی از سیم‌های متصل به سوکت قطع است. در این شرایط، اگر سیم‌ها قطع نباشد، سنسور نیاز به تعویض دارد.

جمع‌بندی علائم خرابی سنسور دریچه گاز
سنسور دریچه گاز یکی از قطعات مصرفی و بسیار کاربردی خودرو است. این سنسور غیرقابل‌تعمیر بوده و درصورت خرابی باید تعویض شود. سنسور دریچه گاز درصورت خرابی نشانه‌های مختلفی دارد که در زمان عیب‌یابی باید به آن‌ها توجه کرد. بهتر است موتور خودرو را شستشو ندهید یا درصورت نیاز، این کار را به کارشناس بسپارید. در غیر این‌ صورت، ممکن است به‌راحتی سنسورها را خراب کنید یا از کار بیندازید.

سؤالات متداول:
خرابی سنسور دریچه گاز چه علائمی دارد؟
کپ‌کردن موتور، افزایش مصرف سوخت، بالا ماندن غیرطبیعی دور موتور و روشن شدن چراغ چک از نشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز هستند.
آیا سنسور دریچه گاز قابل‌تعمیر است؟
خیر، سنسور دریچه گاز برقی قطعه‌ای الکترونیکی است و درصورت خرابی، قابل‌تعمیر نیست؛ بنابراین تنها راه‌حل مشکل سنسور دریچه گاز تعویض قطعه است.
آیا دریچه گاز سیمی نیز دچار مشکل مشابه دریچه گاز برقی می‌شود؟
در مطلب بالا، به علائم خرابی سنسور دریچه گاز برقی پرداختیم. بااین‌حال دریچه گاز سیمی سیستم ساده‌تری دارد و تنها راه بروز مشکل در آن، پاره شدن یا کشیده شدن بیش از حد سیم دریچه گاز یا شکستگی قطعات پلاستیکی است؛ بنابراین اگر به دنبال خرید خودرویی هستید که نشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز برقی در آن رخ ندهد، خودرویی با دریچه گاز سیمی بخرید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان
 انلاین شاپ الماس پور     

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

شایع ترین ایرادات خودرو

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

ترموستات و مشکلاتش

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

علت و علائم خرابی شمع خودرو

مراحل تست پمپ بنزین

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

همه چیز درمورد ضدیخ

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

انواع پمپ بنزین خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

باتری خراب است یا دینام؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

علائم خرابی سنسور دریچه گاز + نحوه عیب یابی

علت کم جون شدن ماشین

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

اصول نگهداری از خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

تاریخچه شمع

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

شستشوی انژکتور

انواع صدای ماشین و علت ان

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

علت خروج اب از اگزوز

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

نگهداری موتور xu7

کوئل خودرو و عیب یابی

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

روغن سوزی موتور خودرو

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

همه چیز درباره شمع خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

معرفی شغل مکانیک خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

انتخاب باتری مناسب خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

نکات نگهداری خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

چرا خودروی ما داغ می کند؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

عیب یابی استپر موتور

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *