👨‍🔧 ۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود
تعمیر خودرو
مشکلات خودروی خودم را چگونه برطرف کنم درصورتی که هیچ اطلاعی درباره تعمیر خودرو ندارم ؟
تعمیر خودرو دانشی هست که بسیاری از افراد اظلاعاتی درباره آن ندارند و زمانی که مشکلاتی برای خودرو پیش می آید دچار چالش می شوند و نمی دانند برای کدام بخش احتیاج به تعمیرکار دارند. وقتی که مکانیک در مورد مشکلات خودرو با شما صحبت می کند و یا سعی می کند که شما رو متقاعد نماید آگاهی کم شما درباره خودرو مشکلات پیش رو برای شما بوجود می اورد. حتی اگر شما هیچگونه دانشی در خصوص ماشین ندارید و اطلاعات شما در این زمینه در حد صفر می باشد، راه هایی وجود دارند تا شما با دنبال کردن آنها نتایج دلخواه را بدست آورید.

مراحل مراجعه به تعمیرگاه
قبل از این که وارد تعمیرگاهی شوید، با آنها درمورد مشکلات موجود تماسی داشته باشید وقتی که خودرو خودر را برای تعمیر پیش آنها می برید که آنها چه نوع سوالاتی را می پرسند، در چه زمینه هایی ورود پیدا می کنند و چه اطلاعاتی را نیاز دارند تا از شما بگیرند.
از مدیریت بخش تعمیرات سوال نمایید که مناسب ترین زمان برای تحویل خودرو خود پیش آنها و دریافت سرویس چه زمانی می باشد. بدین ترتیب می توانید یک گفت گو خلاصه در مورد وسیله نقلیه خود داشته باشید.
لیستی از مشکلات موجود راتهیه و به تعمیرکار به صورت کتبی گزارشی از مشکلات موجود را ارائه دهید.
اگر تعمیرکار متوجه حرف های شما نمی شود و نمی داند شما در مورد چه چیزی صحبت می کنید وی را همراه خود سوار ماشین کنید و در محوطه اطراف رانندگی نمایید تا بتواند بهتر نگرانی های شما در این خصوص را تصدیق و درک کند. زمانی که تعمیرکار به صورت فنی در این باره توضیح می دهد برروی لیست تهیه شده از مشکلات خود، نکته برداری کنید و بنویسید تا مطمئن شوید هردو در مورد آن مشکل در حال گفت و گو هستید .
لیست مورد نظر را در اختیار تعمیرکار قرار دهید.
در هنگام تحویل گرفتن خودرو در همان اطراف اقدام به رانندگی کنید که بتوانید بررسی نماید، آیا تمام مشکلات مورد نظر برطرف گردیده است یا خیر و در صورت رفع نشدن مشکل بلافاصله برگردید و با تعمیرکار در میان بگذارید که بتواند عیب و ایراد موجود را رفع نماید.
اگر شما خودرو خود را تازه خریداری کرده اید و مشکلات مداومی دارید که واحد خدمات پس از فروش نمی تواند مشکلات شما را برطرف نماید با کارخانه سازنده تماس بگیرید و مراحل انجام خدمات صورت پذیرفته را را اعلام کنید و برای بررسی بیشتر جهت رفع مشکلات موجود نامه کتبی ارسال نمائید.
نویسنده: گروه رگلاژ

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نگهداری موتور xu7
تبلیغات
  جشنواره فروش بلبرینگ های FAG اورجینال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.