کاربر گرامی با توجه به اشتباه وارد کردند پسورد ، ای پی شما قفل شد لطفا ۱۸۰ ثانیه دیگر مجدد تلاش کنید .

برای ورود و یا عضویت کلیک کنید

دلایل بلاک شدن آی‌پی (IP) چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟

در بسیاری از مواقع، مثلا هنگامی که رمز عبور ایمیل خود را چندین بار اشتباه می‌زنیم، دسترسی ما به وب‌سایت و حتی پنل دایرکت ادمین یا اکانت ایمیل به صورت کامل قطع می‌شود. بطوریکه فکر می‌کنیم وب‌سایت از دسترس خارج شده و دیگر کار نمی‌کند. اما هنگامی که با یک اتصال اینترنت دیگر مانند اینترنت خط موبایل، وب‌سایت را فراخوانی می‌کنیم، به درستی وب‌سایت لود می‌شود. دلیل این اتفاق ممکن است بلاک شدن ip شما توسط سرورهای ما باشد.

دلیل بلاک شدن IP چیست؟

اول از همه بگذارید درباره‌ی یکی از چندین روش هک با شما صحبت کنیم. یکی از راه‌های هک کردن و بدست آوردن رمزعبور، brute force attack می‌باشد. این نوع حمله بدین صورت است که شخص هکر توسط یک نرم افزار مخصوص شروع به امتحان کردن رمزعبورهای مختلف می‌کند تا رمزعبور شما را پیدا کرده و وارد سیستم شما شود. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود رمزعبورهای طولانی همراه با کاراکترهای خاص و اعداد استفاده کنید.

 

حال اگر شما نیز شروع به امتحان رمزعبورهای مختلف کنید، سرورهای ما شما را به عنوان یک هکر شناسایی کرده و IP شما را بلاک می‌کند. پس دلیل بلاک شدن آی‌پی حفظ امنیت اطلاعاتتان است.

 

یکی دیگر از دلایل بلاک کردن IP، مقابله با روش‌های دیگر اختلال در سرویس مانند DDoS Attack می‌‌باشد.

 

همچنین در صورت آپلود فایل‌های مخرب روی هاست و یا حتی تلاش برای دسترسی به منابع حساس، این گونه اقدامات به عنوان یک خطر برای سرور شناخته شده و منجر به بلاک شدن IP می‌شود.

 

ما همواره تلاش بسیاری برای حفظ اطلاعات کاربران داشته و از این نظر اقدامات امنیتی بسیاری را بر روی سرورهای خود اعمال کرده است.

 

چه کنیم تا IP ما بلاک نشود؟

مطابق با بررسی‌هایی که توسط کارشناسان پشتیبانی سایت الماس پور انجام شده، یکی از دلایل اصلی بلاک شدن IP، وارد کردن رمزعبور نادرست بیش از حد مجاز در بخش‌های مختلف می‌باشد.

 

یعنی دلایل بلاک شدن IP:

 

وارد کردن مکرر اطلاعات ورودی نادرست اکانت

وارد کردن مکرر اطلاعات ورودی نادرست رمز عبور

می‌باشد. در این بخش، به شما آموزش می‌دهیم در صورت فراموشی چه کاری انجام دهید.

 

– فراموشی رمزعبور سیستم مدیریت :

در صورت فراموشی رمز عبور ، امکان بازیابی رمزعبور از طریق خود لینک ارائه شده در همان صفحه امکان پذیر می‌باشد. بطوریکه با کلیک بر روی “رمزعبورتان را گم کرده‌اید؟” می‌توانید با وارد کردن ایمیل، رمزعبور جدید را دریافت کنید.

 

 

توجه داشته باشید که در صورت تکرار، آی‌پی شما به صورت دائمی مسدود شده و برای رفع آن باید از طریق تیکت پشتیبانی در ارتباط باشید.

 

امیدوارم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.

 

شاد و پیروز باشید.