اخبار

اولین محصول مشترک تولیدی وزارت دفاع و سایپا ماه آینده رونمایی می‌شود

👨‍💻 لوءلوء گفت: مطابق وعده وزارت دفاع به سایپا، نمونه‌های اولیه از محصولات موردنیاز تا یک ماه آینده به دست سایپا خواهد رسید.

مسعود لوءلوء معاون تولید، پشتیبانی و خدمات فنی شرکت سایپا در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره توافقات بین وزارت دفاع و این شرکت، گفت: توافقاتی بین شرکت سایپا و وزارت دفاع صورت گرفته است که امیدواریم با دانش فنی این وزارتخانه موفق به تأمین نیاز‌های شرکت شویم. تعدادی از قطعات مورد استفاده در شرکت سایپا برای تولید نیاز به تکنولوژی پیشرفته دارد که با تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، در تأمین آن با مشکل مواجه شدیم.

او بیان کرد: کمبود قطعات اصلی از جمله ECU فرآیند تولید را با مشکل مواجه کرد البته قطعه‌سازان قابلی در کشور وجود دارند که بسیاری از نیاز‌های واحد‌های تولیدی را تأمین می‌کنند، اما در برخی موارد خاص ویژگی‌های فنی برای تولید به طور چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که توان تولید آن در دست هر کسی وجود نداشته باشد.

معاون تولید، پشتیبانی و خدمات فنی شرکت سایپا تصریح کرد: صنایع دفاعی ما در سال‌های اخیر افتخارات بسیاری نسیب کشور  کرده‌اند و حالا همراه شدن دانش فنی این واحد‌های تولیدی با سایر بخش‌های صنعتی می‌تواند مشکلات ناشی از تحریم‌های کشور‌های غربی را برطرف کند.


لوءلوء بیان کرد: این قطعات بخش‌های مهمی از فرآیند تولید خودرو را به خود اختصاص می‌دهند و کمبود آن‌ها منجر به تولید ناقص در فرآیند تولید خودرو شد و این موضوع فشار بسیار زیادی به خودروساز‌ها وارد کرد. از طرفی همراه شدن این موضوع با تبلیغات منفی که از طرف رسانه‌ها صورت گرفت، موج منفی شدیدی را علیه شرکت‌های خودروسازی ایجاد کرد در حالی که تنها دلیل تولید خودرو‌ها و نگهداری آن‌ها کمبود قطعه بود.

او افزود: خوشبختانه با ترفند‌هایی که پیش‌بینی شده، قطعات تأمین و خودرو‌ها تحویل صاحبانشان شدند و امروز عدد خودرو‌های باقی مانده در پارکینگ‌ها به دلیل کمبود قطعه به صفر رسیده است.

معاون تولید، پشتیبانی و خدمات فنی شرکت سایپا تأکید کرد: بدون شک قطعات تولید شده در واحد‌های تولیدی داخلی، قیمت تمام شده پایین‌تری خواهند داشت و درنهایت این تفاوت قیمت بر قیمت خودرو‌ها تأثیر خواهد گذاشت؛ نکته حائز اهمیت آنجاست که با تأمین داخلی قطعات نه تنها از میزان چشم‌گیری ارزبری جلوگیری خواهد شد بلکه در تأمین خدمات پس از فروش نیازمند کشور‌های خارجی نخواهیم بود.

لوءلوء با تأکید بر تسریع فرآیند تحویل تعهد شده به مردم با اجرای این طرح، گفت: مطابق وعده‌ای که به ما داده شده، نمونه‌های اولیه از محصولات موردنیاز این شرکت تا یک ماه آینده به دست ما خواهد رسید؛ ما موظف هستیم فرآیند تست کیفیت را بر قطعات تولید شده بررسی کنیم تا حقی از مشتریان و مصرف کنندگان ضایع نشود و بعد از آن وارد مرحله تولید انبوه خواهیم شد.

انتهای پیام/

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن