اخبار,  دنیای خودرو

بوگاتی شیرون ۵ اسب بخاری/ ساختاری از یک میلیون قطعه دست ساز!

👨‍💻 این مونتاژ لگویی چنان باکیفیت انجام شده که اگر از فاصله دور به خودرو نگاه کنید هرگز متوجه لگویی بودن آن نخواهید شد.

الماس پور به نقل از عصرایران– نام بوگاتی همواره به عنوان یکی از خاص ترین خودروسازان جهان با محصولاتی مانند ویرون، شیرون و … مطرح بوده است. سبک و سطح این برند به حدی دست نیافتنی است که تبدیل به برترین مثال خودرویی در مکالمات روزمره افراد در تمام جوامع شده است! برای نمونه وقتی یک نفر بیش از حد ویژگی های خودروی جدید خود را برای دیگران مورد اشاره قرار می دهد یا اینکه برای سرعت بیشتر به موتور خودروی خود فشار می آورد؛ به او می گویند: مگه بوگاتی خریدی؟! و این مثال ساده تمام پیچیدگی های جایگاه یک برند خودروسازی را به شکلی شیرین همراه خود دارد.

در این میان نسخه هایی از بوگاتی وجود دارند که حتی خاص تر از خروجی استاندارد کارخانه هستند و این با تلاش تیونرهای فوق حرفه ایی و یا سفارشات تولید محدودی که کمپانی بوگاتی دریافت می کند، شکل می گیرد. خودروهایی مانند بوگاتی نوآر و اِرمس که پیش از این در گروه خودروی عصرایران نیز معرفی شده اند.

اما در مطلب امروز یک بوگاتی شیرون بسیار متفاوت را معرفی خواهیم کرد که در آن خبری از موتور ۱۶ سیلندر ۱۵۰۰ اسب بخاری با گشتاور ۱۱۸۰ پوند فوت نیست! بلکه از یک تپنده ۵٫۳ اسب بخاری با گشتاور ۹۲ نیوتن متر صحبت می کنیم! که شاید برقراری نسبت میان اعداد مطرح شده در هیچ معادله ای قابل تصور نباشد اما گروه تکنیک از کمپانی لِگو(برند زیرمجموعه لگو در تولید اسباب بازی های پیچیده و خلاقانه) با تولید یک دستگاه بوگاتی شیرون تمام لگویی در مقیاس ۱٫۱ معادله مذکور را ممکن ساخته است.

بوگاتی شیرون گروه تکنیک حاصل ۱۳۵۰۰ ساعت کار مونتاژ با ۱ میلیون قطعه لگو است. این محصول ۱٫۵ تن وزن دارد که با توجه به قطعات پلاستیکی و همچنین برخی قطعات فلزی در موتور کاملا طبیعی به نظر می رسد. جالب آنکه در مونتاژ این قطعات از هیچگونه چسبی استفاده نشده و اتصالات کاملا لگویی هستند.

لگوهای به کار رفته در تولید شیرون مجموعا ۳۳۹ شکل مختلف دارند شامل کندویی، لوله ای، مستطیلی، مثلثی و … که با توجه به نظر طراحان خودرو، آماده شده است. البته باید اشاره کرد که شاسی اصلی، زنجیر در بخش موتور، نشانگر ال ایی دیی آمپر، لاستیک ها، رینگ ها، لوگوی بوگاتی در گریل(جلوپنجره) و تعدادی دیگر از موارد در بخش فنی تنها عناصر غیر لگویی این پروژه هستند.

پیشرانه ۵٫۳ اسب بخاری با حضور ۲۳۰۴ موتور لگوتکنیک، ۴۰۳۲ چرخ دنده و ۲۰۱۶ محور عرضی لگو شکل گرفته است. بیشینه سرعت این تپنده پیچیده ۲۸ کیلومتر برساعت اعلام شده است.

این مونتاژ لگویی چنان باکیفیت انجام شده که اگر از فاصله دور به خودرو نگاه کنید هرگز متوجه لگویی بودن آن نخواهید شد.

بوگاتی شیرون 5 اسب بخاری! (+تصاویر)

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن