تمامی نکاتی که برای نگارش جملات جذب مشتری و پیام‌های تبلیغاتی نیاز دارید، در این مقاله گرداوری شده‌اند.
نزدیک خانه یا محل کارتان چند سوپرمارکت وجود دارد؟ وقتی بخواهید چیزی بخرید، معمولا فقط از یک سوپرمارکت خرید می‌کنید یا هر دفعه به یکی از مغازه‌های نزدیکتان می‌روید؟
احتمالا همیشه از یک (یا نهایتا دو) مغازه خرید می‌کنید. چرا اینطور می‌شود؟ دلیل خاصی دارد که ناخودآگاه فقط به سراغ یک فروشگاه می‌روید؟

البته دلایل زیادی (مثل قیمت، کیفیت،‌ برندهای عرضه شده و غیره) مطرح هستند، اما یک نکته هست که احتمالا زیاد به آن توجه نکرده باشید: لحن صحبت و جملات جذاب فروشنده

نوع بیان و جملاتی که فروشنده بکار می‌برد، یا مشتری‌ها را جذب می‌کند یا باعث می‌شود دیگر هرگز برای خرید برنگردند. دقیقا به دلیل اهمیت استفاده از جملات انگیزشی برای جذب مشتری توسط فروشندگان، در این مطلب مجموعه‌ای از متن‌های تبلیغاتی تاثیرگذار و جملات مشتری پسند را برایتان آماده کرده‌ایم.

این مقاله کلی ایده جذاب و علمی بر اساس اصول روانشناسی برای طراحی متن‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری ارائه خواهد داد.

جملات انگیزشی برای جذب مشتری چه کمکی به ما می‌کنند؟
جلب توجه مشتری با استفاده از جملات مشتری‌پسند، بهترین راه برای جلب اعتماد مشتریان است. اما پیدا کردن کلمات و جملات انگیزشی برای جذب مشتری، یک چالش جدی برای کسب‌وکارهاست.

با گذشت زمان جمله‌ یا شعار تبلیغاتی که به کار می‌برید به یکی از اجزای جدا نشدنی شرکتتان تبدیل می‌شود. دیگر مخاطبان همیشه کسب‌وکارتان را به همان عبارت به یاد می‌آورند. جملات مشتری‌پسند در تبلیغات به دلایل زیر اهمیت دارند:

شناخت برند
شعار جذاب به شناخت و آگاهی از برند کمک می‌کند. با انتخاب لحن و زبان مناسب برندتان در بازار هدف به جایگاه مورد نظرتان دست می‌یابید.

روابط با مشتری
یک متن تبلیغاتی جذاب تا مدت‌ها در ذهن مخاطبان باقی می‌ماند. در نتیجه مشتری‌ها برندتان را فراموش نمی‌کنند و به راحتی با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

تمایز
متن تبلیغات خلاقانه باعث تمایز از رقبا می‌شود. معرفی مزایای برندتان با جمله‌ای منحصربه‌فرد شناسایی آن را برای مردم راحت‌تر می‌کند.

افزایش تقاضا
برای اینکه مشتری را به خود جذب کنید باید در پیام خود تعریف کاملی از محصول و کیفیت آن ارائه دهید. در نتیجه افراد به خرید آن محصول یا خدمات تشویق می‌شوند.

اصول نوشتن جملات انگیزشی برای جذب مشتری: کلمات کلیدی جذب مشتری
در اینجا 10 کلمه کلیدی آمده است که مشتری‌ها هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دوست دارند بشنوند. برای نوشتن جملات مشتری‌پسند از آنها استفاده کنید:

1. رایگان
مردم همیشه چیزهای مجانی را دوست دارند. با ارائه هر چیز رایگان (حتی اگر کوچک هم باشد) توجه مشتری را جلب می‌کنید. می‌توانید از این عبارت برای ساخت جملات انگیزشی برای جذب مشتری استفاده کنید.

. انحصاری
وقتی پیشنهاد خود را برای گروهی منتخب ارائه دهید، مردم بیشتر آن را می‌خواهند. برای ایجاد منحصربه‌فرد بودن، کلمه انحصاری را با عبارتی دیگر ترکیب کنید. مثلا: فقط برای 10 نفر اولی که ثبت‌نام کنند.

3. آسان
وقتی مردم می‌شنوند که انجام کاری ساده یا آسان است، به سمت آن کشیده می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهند که استفاده از کلمه «آسان»، فروش محصولات نرم‌افزاری را افزایش می‌دهد.

4. محدودیت
هیچکس دوست ندارد چیزی را از دست بدهد. محدود بودن، توجه افراد را به طور ناخودآگاه به سمت محصول جلب می‌کند. مثلا بگویید:‌ «محدودیت 5 روزه برای خرید با 50 درصد تخفیف»

5. داشتن
در آزمایشی برای ساخت یک نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری، از یک تیتر شامل واژه «داشته باشید» استفاده شد. این واژه نرخ تبدیل‌ها را در مدت کوتاهی دو برابر کرد (منبع). «داشتن» نوعی مفهوم همراه با منفعت در خودش دارد. به نمونه‌های زیر توجه کنید:

با مطالعه کمتر، نمرات بهتر بگیرید.
بهترین دکوراسیون را داشته باشید.
در شش هفته موهایی پرپشت داشته باشید.

. تضمینی
در دنیای امروز جنس‌های تقلبی زیادی در بازار وجود دارد. به همین علت ضمانت اصل بودن محصولات و خدمات همیشه جزء دغدغه‌های مصرف‌کنندگان است. در جملات انگیزشی برای جذب مشتری حتماً به هر نوع تضمینی که ارائه می‌دهید، اشاره کنید.

7. شما
یک اصل مهم در نوشتن متن تبلیغاتی و جملات جذب مشتری، مخاطب قرار دادن خواننده است. با مخاطبتان حرف بزنید. در این صورت ارتباطی دوستانه ایجاد می‌کنید که در جذب مشتری موثر است.

8. چون
مغز انسان عاشق توضیحات است. در آزمایشی صفی طولانی برای استفاده از دستگاه کپی وجود داشت. فردی خارج از نوبت می‌خواست از دستگاه استفاده کند. برای انجام این کار از سه جمله زیر استفاده کرد تا معلوم شود کدام نتیجه بهتری دارد (منبع):

«ببخشید، من 5 صفحه دارم. می‌توانم از دستگاه کپی استفاده کنم؟» در این حالت 60 درصد افراد به آن فرد اجازه دادند.
«من 5 صفحه دارم. می‌توانم از دستگاه کپی استفاده کنم، چون عجله دارم؟» به کمک این عبارت 94 درصد افراد به آن شخص اجازه دادند.
«ببخشید من 5 صفحه دارم. می‌توانم از دستگاه کپی استفاده کنم، چون باید کپی کنم؟» در این مورد 93 درصد افراد به این فرد اجازه دادند.

نکته جالب اینکه تنها با شنیدن کلمه «چون» تقریباً همه به آن شخص اجازه دادند. حتی دلیلش هم اهمیتی نداشت.

9. بهترین
کدام را ترجیح می‌دهید:

چگونه لاستیک پنچر را تعویض کنیم؟
بهترین روش تعویض لاستیک پنچر

در جملات انگیزشی برای جذب مشتری سعی کنید بهترین را به عبارات خود اضافه کنید.

10. مقایسه کردن
در دنیای پر از رقابت امروز، مشتری‌ها می‌خواهند بدانند چه کسی از همه بهتر است. از این موقعیت استفاده کنید. کلید جذب مشتری‌ها، این است که خودتان و رقبا را مقایسه کنید.

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

بهترین جملات برای جذب مشتری برای فروش بیشتر
هر کسب‌وکاری ویژگی‌های خاص خودش را دارد. به همین علت جملات جادویی جذب مشتری در هر کدام با دیگری متفاوت است. همچنین بسته به موقعیت مورد استفاده از جمله پیامک، آگهی تبلیغاتی سنتی، تبلیغات آنلاین و غیره باید از عبارات متفاوتی برای جلب توجه مشتری‌ها استفاده کنید. در اینجا اصولی کلی در ارتباط با جملات انگیزشی برای جذب مشتری آمده است:

1. عبارات بازاریابی برای ارتباط با مخاطبان
برای ایجاد ارتباط قوی با مشتری‌های بالقوه باید ارتباطتان را شخصی کنید. بهترین راه برای جلب اطمینان مشتری‌ها این است که از هر فرصتی برای پرورش اعتمادشان استفاده کنید. انتخاب لحن و زبان مناسب در جذب مشتری و جلب اطمینان آن‌ها اهمیت زیادی دارد. به مشکلات، اهداف، چالش‌ها و موقعیت مخاطب ایده‌آل خود فکر کنید. با تأکید بر این نقاط دردناک به آنها نشان می‌دهید که آنها را می‌شناسید و برای حل مشکلشان راه‌حل هم دارید. چند نمونه عبارت جذاب برای کمپین‌های بازاریابی :

بالاخره اتفاق افتاد …
شما شایستگی آن را دارید …
آشنا به نظر می‌رسد؟
کیفیت زندگی خود را بالا ببرید

2. جملات جذب مشتری که بر فوریت تأکید دارند
گاهی مشتری‌ها به محصولات و خدماتتان علاقه دارند اما عجله‌ای برای خرید ندارند. در این موارد باید از عبارت جذاب برای فروش استفاده کنید که نوعی اضطرار و فوریت در آن باشد. تبلیغات در زمان محدود راهی عالی برای انجام این کار است. اگر کیفیت محصول بالا باشد مشتری‌های بالقوه به سرعت دست به کار می‌شوند. در چنین مواردی از دو اصل روانشناسی کمک می‌گیرید: ترس از دست دادن و کمبود. در کمپین بعدی خود برای جذب مشتری، این جملات مشتری پسند را امتحان کنید:

همین امروز دانلود کنید
آخرین شانس
از دست ندهید
فقط تا آخر این هفته فرصت هست

. عباراتی برای اینکه مشتری خرید کند
تصویرسازی بخش مهمی از فرآیند فروش است. انسان اطلاعات بصری را به سرعت درک می‌کند. در واقع 90 درصد از اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شود، تصویری‌اند. (منبع) برای شروع فرآیند تجسم در ذهن مخاطبان از کلمات کلیدی مناسب کمک بگیرید. باید به کمک جملات انگیزشی جذب مشتری احساسات آنها را درگیر کنید. برای انجام این کار از عبارات زیر کمک بگیرید:

آیا می‌خواهید (مزایای کسب‌وکارتان را بیان کنید)؟
این مزیت خاص مخصوص شماست
خودتان امتحان کنید
نتایج واقعی

4. عبارات بازاریابی جذب مشتری برای کاهش ریسک
هیچ‌کس دوست ندارد تصمیم اشتباه بگیرد. گاهی ترس از چیزهایی که برای افراد شناخته شده نیست، باعث اجتناب از خرید می‌شود. پس باید این عوامل را به خوبی شناسایی و مانع بروز آن ها بشوید. از جملات تاثیرگذار برای جذب مشتری استفاده کنید تا نگرانیشان را کم کنید:

امکان لغو اشتراک در هر زمان
امکان بازگشت بی‌قید و شرط کالا
گارانتی
اول امتحان کنید بعد بخرید

5. جملات بازاریابی برای جذب مشتری با ایجاد اعتماد
عدم قطعیت از بزرگترین موانع تبدیل در قیف فروشتان است. اولین قدم برای کاهش عدم اطمینان ایجاد آگاهی از برند است. اغلب مشتری‌ها در نگاه اول به یک کسب‌وکار اعتماد ندارند. وقتی دلیلی برای جلب اعتماد ارائه دهید، آنها بیشتر توجه می‌کنند. در جملات جلب اعتماد مشتری‌ها به محصولات خود، از عبارات زیر استفاده کنید:

ماه اول رایگان
بدون هزینه‌های پنهان
خودتان دلیلش را ببینید
تضمین بازگشت پول

6. جملات جذب مشتری که باعث ایجاد کنجکاوی می‌شوند
متن‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری در سطوح مختلف با مشتری ارتباط برقرار می‌کنند. باید از این جملات در هر نقطه تماسی استفاده کنید. فقط باید مخاطبان را آنقدر کنجکاو کنید تا حتماً قدم بعدی را بردارند. البته نباید عبارت جذب مشتری آنقدر مبهم باشد که عملاً افراد را دور کند. به یک ارزش یا نکته کلیدی اشاره کنید. سپس از مخاطبان خود دعوت کنید تا با کمک کسب‌وکارتان به آنجا برسند:

چه می‌شود اگر…
تصور کنید که…
خودتان کشف کنید…
ببینید چرا…

7. کلمات و عبارات جذب مشتری که ارزش را نشان می‌دهند
علاوه بر کاهش عدم قطعیت باید نشان دهید که محصولات و خدماتتان ارزش ویژه‌ای دارند. کیفیت همیشه برای مشتری مهم است و برای جذب مشتری باید بر روی آن تاکید کنید. چه چیزی برای مصرف‌کنندگان بیش از همه مهم است؟ دست‌ساز و خانگی بودن؟ سازگار بودن با محیط زیست؟ یا موارد زیر:

درجه یک
بی‌خطر
امن
کارآمد
کیفیت
تنها

. جملات جذب مشتری که اعتبار را نشان می‌دهند
اگر در صنعت، جامعه یا جایگاه فعلی افتخارات خاصی دارید حتماً در عبارات بازاریابی که با هدف جذب مشتری می‌نویسید، به آن اشاره کنید:

بهترین
رتبه برتر
مورد تایید…
اختصاصی
تخصصی

9. کلمات و عبارات جذب مشتری که منفعت را نشان می‌دهند
برخی از عباراتی که به منفعتی از کسب‌وکارتان برای مشتری‌ها اشاره دارد شامل موارد زیر است:

تقویت کنید
بهتر کردن
افزایش دهید
رسیدن
از مزایای آن بهره‌مند شوید

10. جملات انگیزشی برای جذب مشتری که به هزینه اشاره دارند
قیمت محصولات و خدمات یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تصمیم‌‌گیری خرید است. به کمک عبارات زیر برای جذب مشتری این هزینه را مقرون به صرفه و ارزشمند نشان می‌دهید:

به راحتی در کیف پول شما
پولتان را ذخیره کنید
ارزش پولتان را افزایش دهید
مقرون‌به‌صرفه

نمونه جملات انگیزشی برای جذب مشتری
زیبایی در سادگی
برای نوشتن جمله مناسب برای جذب مشتری‌ها، باید بدانید که آنها از پیچیدگی خوششان نمی‌آید. سادگی مانند ارائه خدمات خوب به مشتری‌ها است. ساده بودن یک تجربه مشتری خوب را به دنبال دارد.

الهام از هنر
این عبارت به‌روز بودن برندتان را نشان می‌دهد و جمله‌ای جادویی برای جذب مشتری است. این عبارت مشتری را کنجکاو کرده و آینده‌نگری برندتان را نشان می‌دهد. مثلا برند لیلی‌دیچی نمونه ای است که توجه به هنر و طبیعت را به عنوان ارزشی با هدف جذب مشتری‌ها معرفی کرده است.

زندگی خود را بهبود ببخشید
هنگام تدوین متن تبلیغاتی برای جذب مشتری در نظر داشته باشید که مشتری‌ها همیشه به دنبال راه‌هایی برای بهتر زندگی کردن هستند. این عبارت توجهشان را جلب می‌کند.

زیباتر دیده شوید
در استفاده از جملات جذب مشتری باید بدانید که بیشتر مشتری‌ها همیشه به دنبال راه‌هایی برای زیباتر شدن هستند. این موضوع به ویژه در صنعت مد اهمیت زیادی دارد.

هیچوقت به این خوبی نبوده
این جمله جذب مشتری نشان می‌دهد که این محصول جدیدترین مدل موجود در بازار است. به همین علت واکنش مثبت مشتری‌ها را به همراه دارد.

مورد توجه باشید
بیشتر افراد تعریف و تمجید را دوست دارند. این عبارت توجه مشتری را به محصولتان جلب می‌کند.

ارزش استثنایی
همه‌ی افراد به ارزش اهمیت می‌دهند، اما هیچکس تعریفی از آن ندارد. وقتی کلمه‌ی استثنایی را به آن اضافه کنید، راهی عالی برای این است که مشتری به پیامتان توجه کند.

اعتبار ما گویای همه چیز است
این عبارت بازاریابی برای جذب مشتری، روش دیگری برای گفتن این جمله است: مدت زیادی در این کسب‌وکار سابقه داریم، زیرا مردم محصولات ما را دوست دارند و به ما اعتماد دارند.

انتخاب ایده‌آل
مشتری‌ها دوست دارند که تصمیماتشان مورد تایید قرار بگیرد. پس از این تکنیک برای جلب توجه آنها استفاده کنید. این عبارت نشان می‌دهد که در صورت انتخاب محصولاتتان انتخابی عالی داشته‌اند.

لحظه‌ای به یادماندنی
این عبارت می‌گوید که تجربه‌ای برای مشتری‌ها ایجاد کرده‌اید که می‌خواهید به خاطر بسپارند و با دیگران به اشتراک بگذارند.

از زندگی بیشترین استفاده را ببرید
این عبارت برای جذب مشتری در صنایع پوشاک یا تجهیزات ورزشی عالی است. این جمله نوعی هیجان را ایجاد می‌کند و مشتری را به تجربه‌های بهتر دعوت می‌کند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

کیفیت را احساس کنید
این عبارت جذب مشتری مانند منبعی معتبر عمل می‌کند. به خصوص اگر سابقه‌ای طولانی داشته باشید به خوبی جواب می‌دهد.

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

شما ارزشش را دارید
این جمله جذب مشتری حس گرفتن هدیه را برای مشتری تداعی می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که محصولتان امکان دستیابی به خواسته مشتری را دارد.

انرژی آنی
مردم به دنبال نتایج سریع هستند. این عبارت جذب مشتری که معمولاً در صنعت نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده می‌شود به آنها می‌گوید که لازم نیست منتظر بمانند.

مثال متن تبلیغاتی برای جذب مشتری در دنیای واقعی
همان‌طور که می‌دانید روش‌های مختلفی برای ارسال تبلیغات وجود دارد. برای مثال می‌توان به تبلیغات پیامکی، ایمیل مستقیم، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات بنری، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات محیطی اشاره کرد. هر کدام از این نوع تبلیغات، بسته به شرایط و موقعیت خاص و همراه با جملات انگیزشی مناسب، می‌توانند مشتری را جذب کنند.

بیایید چند نمونه متن تبلیغاتی جذاب که در مواقع مختلف باید برای مشتری بفرستید را با هم بخوانیم. البته ممکن است بخواهید در مناسبت‌ها و مواقع خاصی یک پیغام برای مشتری بفرستید. متن‌های تبلیغاتی باید شخصی سازی شده باشد. برای مثال متن تبلیغاتی برای معرفی محصول/خدمت برای اولین بار با متن تبلیغاتی برای مشتریان وفادار خیلی فرق دارد.

نمونه متن تبلیغاتی دعوت به یک ایونت
عبارات و پیام‌های دعوت به ایونت باید مهمانان یا مخاطبان برند را به شرکت در این گردهمایی یا کلاس ترغیب کنند. اگر می‌خواهید مهمانانی را به رویدادی دعوت کنید، از نمونه جملات مشتری‌پسند زیر کمک بگیرید:

دعوت برای افتتاحیه
سلام و وقت به‌خیر
امیدواریم شاد و سلامت باشید.
(نام مخاطب) عزیز؛
لطفاً به ما بپیوندید تا ظهر روز شنبه 19 شهریور افتتاحیۀ فروشگاه خود را جشن بگیریم.
ما سخت تلاش کرده‌ایم تا به این مرحله برسیم. برای همین می‌خواهیم افتتاح فروشگاه خود را در کنار سخاوتمندترین حامیان خود جشن بگیریم. لطفاً برای تأیید حضور خود به این ایمیل پاسخ دهید.
با احترام
(نام برند یا نام دعوت‌کننده)

دعوت به رویداد سالگرد
سلام (نام مخاطب) عزیز؛
این دعوت را از دست ندهید!
فروشگاه (نام برند) این آخر هفته بیست و پنجمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. ما عزیزترین مشتریان خود را به این رویداد دعوت کرده‌ایم. برای دریافت کدهای تخفیف، لذت از استندآپ‌کمدی و شرکت در یک گردهمایی ارزشمند، حتماً در این جشن حضور پیدا کنید.
منتظر شما هستیم.
با تشکر و آرزوی شادی و سلامتی
(نام برند)

دعوت‌نامه افتتاحیه فروشگاه خرده‌فروشی (اسم‌ها تخیلی هستند!)
با سلام و احترام
«علی توسلی» مدیر فروشگاه بزرگ کفش «برازندگان» شما را به افتتاحیه بزرگ این فروشگاه در تاریخ شنبه 3 اسفند دعوت می‌کند. هر زمانی دوست داشتید بین ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر تشریف بیاورید و کفش رؤیاهای خود را پیدا کنید.
منتظرتان هستیم.

دعوت‌نامه رویداد گرامیداشت ریاست جدید سازمان
سلام (نام مخاطب) عزیز؛
از شما دعوت می‌کنیم تا در پنجشنبه 4 خرداد به ما بپیوندید تا انتخاب جناب آقای «کاوه کیانی» را به ریاست شرکت «برازندگان» گرامی بداریم. این جلسه از ساعت 19:30 شروع می‌شود و پس از پذیرایی شام پایان خواهد یافت. اگر قصد شرکت‌کردن در این جلسه را دارید، ما را مطلع کنید.

دیدار-سی آر ام
دیدار-سی آر ام
بیش از ۵۰ جمله و متن تبلیغات خلاقانه برای جذب مشتری (+ نبایدهای مخرب)
متن تبلیغاتی برای جذب مشتری
به روز شده در ۳۰ آبان ۱۴۰۲توسط تیم تولید محتوای دیدار
تمامی نکاتی که برای نگارش جملات جذب مشتری و پیام‌های تبلیغاتی نیاز دارید، در این مقاله گرداوری شده‌اند.

طراحی خلاقانه متن تبلیغاتیدانلود رایگان
فهرست مطالب
جملات انگیزشی برای جذب مشتری چه کمکی به ما می‌کنند؟
اصول نوشتن جملات انگیزشی برای جذب مشتری: کلمات کلیدی جذب مشتری
بهترین جملات برای جذب مشتری برای فروش بیشتر
نمونه جملات انگیزشی برای جذب مشتری
مثال متن تبلیغاتی برای جذب مشتری در دنیای واقعی
عبارات بازاریابی و تبلیغاتی که نباید استفاده کنید
اگر محتوی شنیدنی را ترجیح می‌دهید، فایل صوتی مقاله را گوش کنید:

پخش‌کننده صوت

00:00
00:00

برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

نزدیک خانه یا محل کارتان چند سوپرمارکت وجود دارد؟ وقتی بخواهید چیزی بخرید، معمولا فقط از یک سوپرمارکت خرید می‌کنید یا هر دفعه به یکی از مغازه‌های نزدیکتان می‌روید؟

didar
احتمالا همیشه از یک (یا نهایتا دو) مغازه خرید می‌کنید. چرا اینطور می‌شود؟ دلیل خاصی دارد که ناخودآگاه فقط به سراغ یک فروشگاه می‌روید؟

البته دلایل زیادی (مثل قیمت، کیفیت،‌ برندهای عرضه شده و غیره) مطرح هستند، اما یک نکته هست که احتمالا زیاد به آن توجه نکرده باشید: لحن صحبت و جملات جذاب فروشنده

نوع بیان و جملاتی که فروشنده بکار می‌برد، یا مشتری‌ها را جذب می‌کند یا باعث می‌شود دیگر هرگز برای خرید برنگردند. دقیقا به دلیل اهمیت استفاده از جملات انگیزشی برای جذب مشتری توسط فروشندگان، در این مطلب مجموعه‌ای از متن‌های تبلیغاتی تاثیرگذار و جملات مشتری پسند را برایتان آماده کرده‌ایم.

این مقاله کلی ایده جذاب و علمی بر اساس اصول روانشناسی برای طراحی متن‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری ارائه خواهد داد.

جملات انگیزشی برای جذب مشتری چه کمکی به ما می‌کنند؟
جلب توجه مشتری با استفاده از جملات مشتری‌پسند، بهترین راه برای جلب اعتماد مشتریان است. اما پیدا کردن کلمات و جملات انگیزشی برای جذب مشتری، یک چالش جدی برای کسب‌وکارهاست.

با گذشت زمان جمله‌ یا شعار تبلیغاتی که به کار می‌برید به یکی از اجزای جدا نشدنی شرکتتان تبدیل می‌شود. دیگر مخاطبان همیشه کسب‌وکارتان را به همان عبارت به یاد می‌آورند. جملات مشتری‌پسند در تبلیغات به دلایل زیر اهمیت دارند:

شناخت برند
شعار جذاب به شناخت و آگاهی از برند کمک می‌کند. با انتخاب لحن و زبان مناسب برندتان در بازار هدف به جایگاه مورد نظرتان دست می‌یابید.

روابط با مشتری
یک متن تبلیغاتی جذاب تا مدت‌ها در ذهن مخاطبان باقی می‌ماند. در نتیجه مشتری‌ها برندتان را فراموش نمی‌کنند و به راحتی با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

تمایز
متن تبلیغات خلاقانه باعث تمایز از رقبا می‌شود. معرفی مزایای برندتان با جمله‌ای منحصربه‌فرد شناسایی آن را برای مردم راحت‌تر می‌کند.

افزایش تقاضا
برای اینکه مشتری را به خود جذب کنید باید در پیام خود تعریف کاملی از محصول و کیفیت آن ارائه دهید. در نتیجه افراد به خرید آن محصول یا خدمات تشویق می‌شوند.

اصول نوشتن جملات انگیزشی برای جذب مشتری: کلمات کلیدی جذب مشتری
در اینجا 10 کلمه کلیدی آمده است که مشتری‌ها هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دوست دارند بشنوند. برای نوشتن جملات مشتری‌پسند از آنها استفاده کنید:

1. رایگان
مردم همیشه چیزهای مجانی را دوست دارند. با ارائه هر چیز رایگان (حتی اگر کوچک هم باشد) توجه مشتری را جلب می‌کنید. می‌توانید از این عبارت برای ساخت جملات انگیزشی برای جذب مشتری استفاده کنید.

2. انحصاری
وقتی پیشنهاد خود را برای گروهی منتخب ارائه دهید، مردم بیشتر آن را می‌خواهند. برای ایجاد منحصربه‌فرد بودن، کلمه انحصاری را با عبارتی دیگر ترکیب کنید. مثلا: فقط برای 10 نفر اولی که ثبت‌نام کنند.

3. آسان
وقتی مردم می‌شنوند که انجام کاری ساده یا آسان است، به سمت آن کشیده می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهند که استفاده از کلمه «آسان»، فروش محصولات نرم‌افزاری را افزایش می‌دهد.

4. محدودیت
هیچکس دوست ندارد چیزی را از دست بدهد. محدود بودن، توجه افراد را به طور ناخودآگاه به سمت محصول جلب می‌کند. مثلا بگویید:‌ «محدودیت 5 روزه برای خرید با 50 درصد تخفیف»

5. داشتن
در آزمایشی برای ساخت یک نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری، از یک تیتر شامل واژه «داشته باشید» استفاده شد. این واژه نرخ تبدیل‌ها را در مدت کوتاهی دو برابر کرد (منبع). «داشتن» نوعی مفهوم همراه با منفعت در خودش دارد. به نمونه‌های زیر توجه کنید:

با مطالعه کمتر، نمرات بهتر بگیرید.
بهترین دکوراسیون را داشته باشید.
در شش هفته موهایی پرپشت داشته باشید.

6. تضمینی
در دنیای امروز جنس‌های تقلبی زیادی در بازار وجود دارد. به همین علت ضمانت اصل بودن محصولات و خدمات همیشه جزء دغدغه‌های مصرف‌کنندگان است. در جملات انگیزشی برای جذب مشتری حتماً به هر نوع تضمینی که ارائه می‌دهید، اشاره کنید.

7. شما
یک اصل مهم در نوشتن متن تبلیغاتی و جملات جذب مشتری، مخاطب قرار دادن خواننده است. با مخاطبتان حرف بزنید. در این صورت ارتباطی دوستانه ایجاد می‌کنید که در جذب مشتری موثر است.

8. چون
مغز انسان عاشق توضیحات است. در آزمایشی صفی طولانی برای استفاده از دستگاه کپی وجود داشت. فردی خارج از نوبت می‌خواست از دستگاه استفاده کند. برای انجام این کار از سه جمله زیر استفاده کرد تا معلوم شود کدام نتیجه بهتری دارد (منبع):

«ببخشید، من 5 صفحه دارم. می‌توانم از دستگاه کپی استفاده کنم؟» در این حالت 60 درصد افراد به آن فرد اجازه دادند.
«من 5 صفحه دارم. می‌توانم از دستگاه کپی استفاده کنم، چون عجله دارم؟» به کمک این عبارت 94 درصد افراد به آن شخص اجازه دادند.
«ببخشید من 5 صفحه دارم. می‌توانم از دستگاه کپی استفاده کنم، چون باید کپی کنم؟» در این مورد 93 درصد افراد به این فرد اجازه دادند.

نکته جالب اینکه تنها با شنیدن کلمه «چون» تقریباً همه به آن شخص اجازه دادند. حتی دلیلش هم اهمیتی نداشت.

9. بهترین
کدام را ترجیح می‌دهید:

چگونه لاستیک پنچر را تعویض کنیم؟
بهترین روش تعویض لاستیک پنچر

در جملات انگیزشی برای جذب مشتری سعی کنید بهترین را به عبارات خود اضافه کنید.

10. مقایسه کردن
در دنیای پر از رقابت امروز، مشتری‌ها می‌خواهند بدانند چه کسی از همه بهتر است. از این موقعیت استفاده کنید. کلید جذب مشتری‌ها، این است که خودتان و رقبا را مقایسه کنید.

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

بهترین جملات برای جذب مشتری برای فروش بیشتر
هر کسب‌وکاری ویژگی‌های خاص خودش را دارد. به همین علت جملات جادویی جذب مشتری در هر کدام با دیگری متفاوت است. همچنین بسته به موقعیت مورد استفاده از جمله پیامک، آگهی تبلیغاتی سنتی، تبلیغات آنلاین و غیره باید از عبارات متفاوتی برای جلب توجه مشتری‌ها استفاده کنید. در اینجا اصولی کلی در ارتباط با جملات انگیزشی برای جذب مشتری آمده است:

1. عبارات بازاریابی برای ارتباط با مخاطبان
برای ایجاد ارتباط قوی با مشتری‌های بالقوه باید ارتباطتان را شخصی کنید. بهترین راه برای جلب اطمینان مشتری‌ها این است که از هر فرصتی برای پرورش اعتمادشان استفاده کنید. انتخاب لحن و زبان مناسب در جذب مشتری و جلب اطمینان آن‌ها اهمیت زیادی دارد. به مشکلات، اهداف، چالش‌ها و موقعیت مخاطب ایده‌آل خود فکر کنید. با تأکید بر این نقاط دردناک به آنها نشان می‌دهید که آنها را می‌شناسید و برای حل مشکلشان راه‌حل هم دارید. چند نمونه عبارت جذاب برای کمپین‌های بازاریابی :

بالاخره اتفاق افتاد …
شما شایستگی آن را دارید …
آشنا به نظر می‌رسد؟
کیفیت زندگی خود را بالا ببرید

2. جملات جذب مشتری که بر فوریت تأکید دارند
گاهی مشتری‌ها به محصولات و خدماتتان علاقه دارند اما عجله‌ای برای خرید ندارند. در این موارد باید از عبارت جذاب برای فروش استفاده کنید که نوعی اضطرار و فوریت در آن باشد. تبلیغات در زمان محدود راهی عالی برای انجام این کار است. اگر کیفیت محصول بالا باشد مشتری‌های بالقوه به سرعت دست به کار می‌شوند. در چنین مواردی از دو اصل روانشناسی کمک می‌گیرید: ترس از دست دادن و کمبود. در کمپین بعدی خود برای جذب مشتری، این جملات مشتری پسند را امتحان کنید:

همین امروز دانلود کنید
آخرین شانس
از دست ندهید
فقط تا آخر این هفته فرصت هست

متن تبلیغات خلاقانه

3. عباراتی برای اینکه مشتری خرید کند
تصویرسازی بخش مهمی از فرآیند فروش است. انسان اطلاعات بصری را به سرعت درک می‌کند. در واقع 90 درصد از اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شود، تصویری‌اند. (منبع) برای شروع فرآیند تجسم در ذهن مخاطبان از کلمات کلیدی مناسب کمک بگیرید. باید به کمک جملات انگیزشی جذب مشتری احساسات آنها را درگیر کنید. برای انجام این کار از عبارات زیر کمک بگیرید:

آیا می‌خواهید (مزایای کسب‌وکارتان را بیان کنید)؟
این مزیت خاص مخصوص شماست
خودتان امتحان کنید
نتایج واقعی

4. عبارات بازاریابی جذب مشتری برای کاهش ریسک
هیچ‌کس دوست ندارد تصمیم اشتباه بگیرد. گاهی ترس از چیزهایی که برای افراد شناخته شده نیست، باعث اجتناب از خرید می‌شود. پس باید این عوامل را به خوبی شناسایی و مانع بروز آن ها بشوید. از جملات تاثیرگذار برای جذب مشتری استفاده کنید تا نگرانیشان را کم کنید:

امکان لغو اشتراک در هر زمان
امکان بازگشت بی‌قید و شرط کالا
گارانتی
اول امتحان کنید بعد بخرید

متن برای تبلیغ پیج کاری

5. جملات بازاریابی برای جذب مشتری با ایجاد اعتماد
عدم قطعیت از بزرگترین موانع تبدیل در قیف فروشتان است. اولین قدم برای کاهش عدم اطمینان ایجاد آگاهی از برند است. اغلب مشتری‌ها در نگاه اول به یک کسب‌وکار اعتماد ندارند. وقتی دلیلی برای جلب اعتماد ارائه دهید، آنها بیشتر توجه می‌کنند. در جملات جلب اعتماد مشتری‌ها به محصولات خود، از عبارات زیر استفاده کنید:

ماه اول رایگان
بدون هزینه‌های پنهان
خودتان دلیلش را ببینید
تضمین بازگشت پول

6. جملات جذب مشتری که باعث ایجاد کنجکاوی می‌شوند
متن‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری در سطوح مختلف با مشتری ارتباط برقرار می‌کنند. باید از این جملات در هر نقطه تماسی استفاده کنید. فقط باید مخاطبان را آنقدر کنجکاو کنید تا حتماً قدم بعدی را بردارند. البته نباید عبارت جذب مشتری آنقدر مبهم باشد که عملاً افراد را دور کند. به یک ارزش یا نکته کلیدی اشاره کنید. سپس از مخاطبان خود دعوت کنید تا با کمک کسب‌وکارتان به آنجا برسند:

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

چه می‌شود اگر…
تصور کنید که…
خودتان کشف کنید…
ببینید چرا…

7. کلمات و عبارات جذب مشتری که ارزش را نشان می‌دهند
علاوه بر کاهش عدم قطعیت باید نشان دهید که محصولات و خدماتتان ارزش ویژه‌ای دارند. کیفیت همیشه برای مشتری مهم است و برای جذب مشتری باید بر روی آن تاکید کنید. چه چیزی برای مصرف‌کنندگان بیش از همه مهم است؟ دست‌ساز و خانگی بودن؟ سازگار بودن با محیط زیست؟ یا موارد زیر:

درجه یک
بی‌خطر
امن
کارآمد
کیفیت
تنها

8. جملات جذب مشتری که اعتبار را نشان می‌دهند
اگر در صنعت، جامعه یا جایگاه فعلی افتخارات خاصی دارید حتماً در عبارات بازاریابی که با هدف جذب مشتری می‌نویسید، به آن اشاره کنید:

بهترین
رتبه برتر
مورد تایید…
اختصاصی
تخصصی

9. کلمات و عبارات جذب مشتری که منفعت را نشان می‌دهند
برخی از عباراتی که به منفعتی از کسب‌وکارتان برای مشتری‌ها اشاره دارد شامل موارد زیر است:

تقویت کنید
بهتر کردن
افزایش دهید
رسیدن
از مزایای آن بهره‌مند شوید

10. جملات انگیزشی برای جذب مشتری که به هزینه اشاره دارند
قیمت محصولات و خدمات یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در تصمیم‌‌گیری خرید است. به کمک عبارات زیر برای جذب مشتری این هزینه را مقرون به صرفه و ارزشمند نشان می‌دهید:

به راحتی در کیف پول شما
پولتان را ذخیره کنید
ارزش پولتان را افزایش دهید
مقرون‌به‌صرفه

نمونه جملات انگیزشی برای جذب مشتری
زیبایی در سادگی
برای نوشتن جمله مناسب برای جذب مشتری‌ها، باید بدانید که آنها از پیچیدگی خوششان نمی‌آید. سادگی مانند ارائه خدمات خوب به مشتری‌ها است. ساده بودن یک تجربه مشتری خوب را به دنبال دارد.

الهام از هنر
این عبارت به‌روز بودن برندتان را نشان می‌دهد و جمله‌ای جادویی برای جذب مشتری است. این عبارت مشتری را کنجکاو کرده و آینده‌نگری برندتان را نشان می‌دهد. مثلا برند لیلی‌دیچی نمونه ای است که توجه به هنر و طبیعت را به عنوان ارزشی با هدف جذب مشتری‌ها معرفی کرده است.

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

زندگی خود را بهبود ببخشید
هنگام تدوین متن تبلیغاتی برای جذب مشتری در نظر داشته باشید که مشتری‌ها همیشه به دنبال راه‌هایی برای بهتر زندگی کردن هستند. این عبارت توجهشان را جلب می‌کند.

زیباتر دیده شوید
در استفاده از جملات جذب مشتری باید بدانید که بیشتر مشتری‌ها همیشه به دنبال راه‌هایی برای زیباتر شدن هستند. این موضوع به ویژه در صنعت مد اهمیت زیادی دارد.

هیچوقت به این خوبی نبوده
این جمله جذب مشتری نشان می‌دهد که این محصول جدیدترین مدل موجود در بازار است. به همین علت واکنش مثبت مشتری‌ها را به همراه دارد.

مورد توجه باشید
بیشتر افراد تعریف و تمجید را دوست دارند. این عبارت توجه مشتری را به محصولتان جلب می‌کند.

ارزش استثنایی
همه‌ی افراد به ارزش اهمیت می‌دهند، اما هیچکس تعریفی از آن ندارد. وقتی کلمه‌ی استثنایی را به آن اضافه کنید، راهی عالی برای این است که مشتری به پیامتان توجه کند.

اعتبار ما گویای همه چیز است
این عبارت بازاریابی برای جذب مشتری، روش دیگری برای گفتن این جمله است: مدت زیادی در این کسب‌وکار سابقه داریم، زیرا مردم محصولات ما را دوست دارند و به ما اعتماد دارند.

انتخاب ایده‌آل
مشتری‌ها دوست دارند که تصمیماتشان مورد تایید قرار بگیرد. پس از این تکنیک برای جلب توجه آنها استفاده کنید. این عبارت نشان می‌دهد که در صورت انتخاب محصولاتتان انتخابی عالی داشته‌اند.

لحظه‌ای به یادماندنی
این عبارت می‌گوید که تجربه‌ای برای مشتری‌ها ایجاد کرده‌اید که می‌خواهید به خاطر بسپارند و با دیگران به اشتراک بگذارند.

از زندگی بیشترین استفاده را ببرید
این عبارت برای جذب مشتری در صنایع پوشاک یا تجهیزات ورزشی عالی است. این جمله نوعی هیجان را ایجاد می‌کند و مشتری را به تجربه‌های بهتر دعوت می‌کند.

کیفیت را احساس کنید
این عبارت جذب مشتری مانند منبعی معتبر عمل می‌کند. به خصوص اگر سابقه‌ای طولانی داشته باشید به خوبی جواب می‌دهد.

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

شما ارزشش را دارید
این جمله جذب مشتری حس گرفتن هدیه را برای مشتری تداعی می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که محصولتان امکان دستیابی به خواسته مشتری را دارد.

انرژی آنی
مردم به دنبال نتایج سریع هستند. این عبارت جذب مشتری که معمولاً در صنعت نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده می‌شود به آنها می‌گوید که لازم نیست منتظر بمانند.

مثال متن تبلیغاتی برای جذب مشتری در دنیای واقعی
همان‌طور که می‌دانید روش‌های مختلفی برای ارسال تبلیغات وجود دارد. برای مثال می‌توان به تبلیغات پیامکی، ایمیل مستقیم، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات بنری، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات محیطی اشاره کرد. هر کدام از این نوع تبلیغات، بسته به شرایط و موقعیت خاص و همراه با جملات انگیزشی مناسب، می‌توانند مشتری را جذب کنند.

بیایید چند نمونه متن تبلیغاتی جذاب که در مواقع مختلف باید برای مشتری بفرستید را با هم بخوانیم. البته ممکن است بخواهید در مناسبت‌ها و مواقع خاصی یک پیغام برای مشتری بفرستید. متن‌های تبلیغاتی باید شخصی سازی شده باشد. برای مثال متن تبلیغاتی برای معرفی محصول/خدمت برای اولین بار با متن تبلیغاتی برای مشتریان وفادار خیلی فرق دارد.

نمونه متن تبلیغاتی دعوت به یک ایونت
عبارات و پیام‌های دعوت به ایونت باید مهمانان یا مخاطبان برند را به شرکت در این گردهمایی یا کلاس ترغیب کنند. اگر می‌خواهید مهمانانی را به رویدادی دعوت کنید، از نمونه جملات مشتری‌پسند زیر کمک بگیرید:

دعوت برای افتتاحیه
سلام و وقت به‌خیر
امیدواریم شاد و سلامت باشید.
(نام مخاطب) عزیز؛
لطفاً به ما بپیوندید تا ظهر روز شنبه 19 شهریور افتتاحیۀ فروشگاه خود را جشن بگیریم.
ما سخت تلاش کرده‌ایم تا به این مرحله برسیم. برای همین می‌خواهیم افتتاح فروشگاه خود را در کنار سخاوتمندترین حامیان خود جشن بگیریم. لطفاً برای تأیید حضور خود به این ایمیل پاسخ دهید.
با احترام
(نام برند یا نام دعوت‌کننده)

دعوت به رویداد سالگرد
سلام (نام مخاطب) عزیز؛
این دعوت را از دست ندهید!
فروشگاه (نام برند) این آخر هفته بیست و پنجمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. ما عزیزترین مشتریان خود را به این رویداد دعوت کرده‌ایم. برای دریافت کدهای تخفیف، لذت از استندآپ‌کمدی و شرکت در یک گردهمایی ارزشمند، حتماً در این جشن حضور پیدا کنید.
منتظر شما هستیم.
با تشکر و آرزوی شادی و سلامتی
(نام برند)

دعوت‌نامه افتتاحیه فروشگاه خرده‌فروشی (اسم‌ها تخیلی هستند!)
با سلام و احترام
«علی توسلی» مدیر فروشگاه بزرگ کفش «برازندگان» شما را به افتتاحیه بزرگ این فروشگاه در تاریخ شنبه 3 اسفند دعوت می‌کند. هر زمانی دوست داشتید بین ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر تشریف بیاورید و کفش رؤیاهای خود را پیدا کنید.
منتظرتان هستیم.

دعوت‌نامه رویداد گرامیداشت ریاست جدید سازمان
سلام (نام مخاطب) عزیز؛
از شما دعوت می‌کنیم تا در پنجشنبه 4 خرداد به ما بپیوندید تا انتخاب جناب آقای «کاوه کیانی» را به ریاست شرکت «برازندگان» گرامی بداریم. این جلسه از ساعت 19:30 شروع می‌شود و پس از پذیرایی شام پایان خواهد یافت. اگر قصد شرکت‌کردن در این جلسه را دارید، ما را مطلع کنید.

نمونه متن تبلیغاتی دعوت برای فروش سالانه
سلام (نام مخاطب)، ما آخر این هفته یک ایونت فروش سالانه داریم، خوشحال می‌شویم شما را هم در کنار خودمان داشته باشیم. می‌توانید جزییات بیشتر را در لینک زیر ببینید.
(در ادامه لینک جزییات ایونت را وارد کنید.)

نمونه متن تبلیغاتی یادآوری
امروزه مردم مشغله‌های زیادی دارند. شاید انتظار زیادی باشد که با اینهمه کار، موضوع ما را فراموش نکنند. منتظر نباشید که مشتری یادش باشد و خودش به سراغ شما بیاید، بهتر است با یک متن کوتاه و مختصر، او را دعوت به مراجعه مجدد به کسب‌وکارتان کنید. مثل نمونه زیر:

جملات انگیزشی برای جذب مشتری

متن تبلیغاتی برای مشتریان وفادار
هر کسب‌وکاری خوب می‌داند که ارزش مشتری های وفادار چقدر زیاد است. تا آنجا که موفقیت یک برند و کسب‌وکار را به حفظ مشتریان قدیمی آن نسبت می‌دهند. در ادامه چند نمونه جملات مشتری‌پسند برای مشتریان وفادار آورده‌ایم:

شما یک سال است که مشتری ما هستید! برای تشکر از یک سال همراهی، یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم:
(آدرس لینک فروش با تخفیف برای مشتری را وارد کنید)

سلام (نام مشتری) عزیز؛ ما برای تشکر از مشتریان VIP خود، تصمیم گرفتیم به شما دسترسی انحصاری به نسخۀ آزمایشی محصول جدیدمان را بدهیم. برای دریافت این محصول به پروفایل کاربری خود مراجعه کنید.

تولدت مبارک (نام مشتری) عزیز! از اینکه یکی از مشتریان وفادار (نام برند) هستی نهایت سپاس رو داریم. به عنوان کادوی تولدت تصمیم گرفتیم یک کد تخفیف 15 درصدی برات بفرستیم. این کد فقط تا 15 روز آینده اعتبار داره. پس هر چه سریع‌تر ازش استفاده کن.

نمونه متن تبلیغاتی جذب مشتری جدید
حتما می‌دانید که اولین برخورد، چه تاثیر مهمی در موفقیت فروش‌تان دارد. اولین حسی که مشتری نسبت به کسب‌وکارتان پیدا می‌کند، تاثیر شگفت‌انگیزی بر ادامه ارتباط شما دارد. پس سعی کنید احساسات مشتری را تحریک کرده و به او اطمینان دهید که تصمیم درستی گرفته است. به نمونه جملات مشتری‌پسند زیر دقت کنید:

همین امروز اولین خریدتان را انجام دهید و 20% تخفیف اولین خرید را بگیرید! به همین راحتی خرید کنید و جایزه بگیرید.

با ثبت سفارش، یک ماه اول را مهمان ما هستید.

هدیه ما به مشتریان تازه وارد، 10 گیگ اینترنت رایگان به صورت شبانه‌روزی است.

متن تبلیغاتی جذب مشتری با قرعه کشی
همه دوست دارند شانس خودشان را در قرعه‌کشی امتحان کنند. چون فکر می‌کنند اینطوری یک چیز باارزش را مجانی به دست می‌آورند. پس شما هم از این ترفند به نفع خودتان استفاده کنید. به نمونه‌های زیر توجه کنید:

صفحه زیر را در شبکه‌های اجتماعی تان به اشتراک بگذارید و در برنامه وبگردی ما برنده شوید.
(آدرس لینک را اینجا بنویسید و مشتری را وارد یک قرعه کشی کنید)

با خرید 500 هزار تومن، در قرعه‌کشی ماهانه ما شرکت کنید

متن تبلیغاتی جلب اعتماد مشتریان بعد از خرید
فروشنده‌های حرفه‌ای می‌دانند با فروش محصول یا خدمات، کارشان تمام نمی‌شود. بلکه بعد از خرید هم با پیگیری، رابطه‌شان با مشتری را حفظ کرده و تقویت می‌کنند تا او را به مشتری وفادار خود تبدیل کنند. در ادامه چند نمونه متن تبلیغاتی برای جلب اعتماد مشتری بعد از خرید آورده‌ایم:

گوشی موبایلی که خریدید مناسبتان بود؟ فراموش نکنید که ما ضمانت بازگشت وجه داریم!

شما سه ماه است که تشک جدید خود را خریده‌اید، آیا از آن لذت می برید؟ اگر هرگونه مشکلی دارید، ما 6 ماه ضمانت بازگشت داریم!

متن تبلیغاتی سالن‌های زیبایی و کاشت ناخن
ناخن‌های زیبا، همچون جواهر در دست شما هستند
ما برای درخشیدن این جواهرت ارزشمند کلی ایده داریم
سالن کاشت ناخن… .

سالن …… مجموعۀ کاملی از خدمات زیبایی اختصاصی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. زیبایی و اعتمادبه‌نفس شما اولویت ماست.

متن تبلیغاتی برگزاری مجالس
برای برگزاری جشن عزیزان‌تان دلهره دارید؟…
اصلا نگران نباشید…. کارهای سالن را به ما بسپارید و خودتان با خیال راحت به کارهای دیگرتان برسید.
سالن ….

متن تبلیغاتی موسسات کنکور
نگران کنکور هستی و آرامش نداری؟
چرا؟
ما یه پیشنهاد ویژه برات داریم…
موسسه کنکور….

نمونه متن‌ تبلیغاتی برای آژانس مسافرتی
در تعطیلات ….. بهترین هتل‌ها، تورهای شگفت‌انگیز و تجربه‌های تازه را دریابید! برای شروع سفر با آژانس مسافرتی …… تماس بگیرید.

در جستجوی مقصد ایده‌آل برای تعطیلات …… (نوروز یا…) هستید؟ آژانس مسافرتی ….. با بهترین پیشنهادها در خدمت شماست.

نمونه متن‌ تبلیغاتی برای رستوران‌ها
(نام مخاطب) عزیز؛ فقط امروز وقت داری (نام غذا) رو با 20 درصد تخفیف از رستوران ما سفارش بدی. پس همین الان یه سر به سایت (یا اپلیکیشن) ما بزن.

(نام مخاطب عزیز) نظرت چیه همین الان یک غذای خوشمزه سفارش بدی؟ تمام سفارش‌های بیرون‌بر (نام رستوران) تا پایان امشب 25 درصد تخفیف دارن. پس عجله کن!

حالا که چند نمونه متن تبلیغاتی و جملات مشتری‌پسند را با هم بررسی کردیم یادتان باشد هنگام ارسال شعار تبلیغاتی یا هر متنی برای جذب مشتری، از بایدها و نبایدهای ارسال متن عمومی تجاری پیروی کنید، مانند در نظر گرفتن زمان در هر روز، تعداد دفعات ارسال پیام به آنها و اطمینان از اینکه سرنخ‌های با ارزش را جذب می‌کنید.

عبارات بازاریابی و تبلیغاتی که نباید استفاده کنید
تا اینجا گفتیم بهتر است در متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از چه جملات و عباراتی استفاده کنید تا بیشترین تاثیر را بر مخاطب خود بگذارید، حالا می‌خواهیم ببینیم استفاده از چه جملات و عبارت‌هایی تاثیر منفی دارند و نباید در جملات انگیزشی برای جذب مشتری از آنها استفاده کنید:

1. عبارات بازاریابی که برندتان را قدیمی نشان می‌دهد
در استفاده از جملات جذب مشتری نباید از عباراتی استفاده کنید که مربوط به قبل است. به عنوان مثال 6 سال پیش با پخش یکی از سریال‌ها تکیه کلام «مگه داریم؟ مگه میشه؟» در بین مردم رواج پیدا کرد. برخی از برندها از محبوبیت این تکیه کلام برای جذب مشتری استفاده کردند. اما بعد از این همه سال استفاده از این عبارت، برند را به‌روز نشان نمی‌دهد و تأثیر منفی دارد.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   معرفی شغل مکانیک خودرو

. عبارات بازاریابی که هیچکس باور نمی‌کند
برای استفاده از جملات جذاب نباید واژه‌هایی را به کار ببرید که قابل باور نیستند. تنها باید بر روی چیزی که واقعاً انجام می‌دهید، تمرکز کنید:

یک بار در طول زندگی
متحول کننده
معجزه
فقط یک بار

3. عبارات بازاریابی که بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته‌اند
برخی عبارات در بازاریابی آنقدر تکرار شده‌اند که دیگر اصلاً جز جملات تبلیغاتی و جذب مشتری نیستند:

خلاقانه
قدرتمند
الگو
مشتری‌مداری

4. کلمات بازاریابی که شما را تنبل نشان می‌دهد
عبارات جذب مشتری باید خلاقانه ومنحصربه‌فرد باشد. اگر کلمات کلیشه‌ای را به کار ببرید که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند، نتیجه منفی برایتان دارد:

شگفت‌انگیز
بزرگ
عالی
خاص

نتیجه‌گیری
کلمات قدرتی جادویی دارند. استفاده از کلمات و عبارات مناسب، تفاوت میان یک کمپین بازاریابی موثر و یک کمپین بی‌نتیجه را مشخص می‌کند. البته عباراتی که در یک کمپین موثر هستند، لزوماً همیشه به نتیجه نمی‌رسند. پس لازم است بر اساس شرایط و موقعیت‌ها از جملات جذب مشتری مناسب استفاده کنید. شما از چه عباراتی برای کمپین‌های بازاریابی و جذب مشتری استفاده می‌کنید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

 
 انلاین شاپ الماس پور     

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

انتخاب باتری مناسب خودرو

اصول نگهداری از خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

کوئل خودرو و عیب یابی

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

ترموستات و مشکلاتش

انواع پمپ بنزین خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

علت کم جون شدن ماشین

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

نکات نگهداری خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

بررسی دلایل پرش دنده گیربکس اتومات + نحوه رفع مشکل

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

آشنایی با دسته موتور خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

مراحل تست پمپ بنزین

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

علائم خرابی سنسور دریچه گاز + نحوه عیب یابی

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

عیب یابی استپر موتور

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

باتری خراب است یا دینام؟

شستشوی انژکتور

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

علت و علائم خرابی شمع خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

تاریخچه شمع

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

نگهداری موتور xu7

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

معرفی شغل مکانیک خودرو

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

انواع صدای ماشین و علت ان

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

نشانه های خرابی ترمز

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

نشتی روغن هیدرولیک

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

روغن سوزی موتور خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

علت خروج اب از اگزوز

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *