اخبار

تولید KMC T۸ با رنگ‌های مختلف در خط تولید کرمان موتور

👨‍💻 الماس پور به نقل از اسب بخار، پنجم دی ۱۳۹۹ در پی بازدید استاندار کرمان از خودروسازان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، خط تولید کی ام سی T8 به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد. حال با گذشت چند روز از این مراسم شاهد هستیم که مونتاژ این پیکاپ سرعت بیشتری گرفته و با توجه به این تصاویر، احتمال آن بسیار است که تا پایان سال جاری، عرضه و معرفی رسمی KMC T8 توسط کرمان موتور انجام شود.

در مراسم بازدید استاندار کرمان از خودروسازان این منطقه، خبرهای دیگری هم در رسانه منتشر شد. افتتاح خط تولید « JMC S350 » در ریگان خودرو و رونمایی سدان برقی « کارمانیا eK1 » و همچنین معرفی اولیه پیکاپ « زد ایکس ترالورد » از جمله اتفاق های بازدید این مقام مسئول از خودروسازان بخش خصوصی کرمان بوده است.

با توجه به تصاویر قبلی و جدید کرمان موتور مانند سایر خودروسازان برای مونتاژ KMC T8 از خط مستقل شاسی و اتاق استفاده می کند. پیش از این این خودروساز فرایند تولید خودروهایی با شاسی مونوکوک (اتاق و شاسی یکپارچه) انجام می داد و حال در کنار ساخت خودروهای سواری، به بازار خودروهای کار و تجاری سبک هم وارد شده است.

در حال حاضر با توجه به تصاویر موجود، ساخت KMC T8 در طیف رنگ گسترده ای انجام می شود و می بینیم که رنگ های متفاوت تری نسبت به سایر محصولات این خودروساز بخش خصوصی برای کی ام سی T8 در نظر گرفته شده است.

KMC T8 کرمان موتور
KMC T8 کرمان موتور
KMC T8 کرمان موتور

معرفی KMC T8:

شرکت کرمان موتور برای حفظ تیراژ تولید و تحقق برنامه معرفی محصولات جدید خود، قرارداد جدیدی را با کمپانی جک (JAC) تنظیم کرد و در پی آن با درنظرگیری فرایندهای مهندسی، امتیاز نصب نشان اختصاصی خود را برای محصولات جدید جک به دست آورد. در حال حاضر این شرکت نشان KMC را برای خود ثبت کرده و قرار است تا پیکاپ T8 با همین نشان به بازار عرضه شود.

KMC T8 کرمان موتور
KMC T8 کرمان موتور

کی ام سی T8 همان «جک T8» است که با اعمال برخی تغییرات به ایران آمده است و می خواهد تا رقابتی با خودروهایی چون «فوتون تونلند ایران خودرو دیزل»، «دانگ فنگ ریچ زامیاد»، «کاپرا ۲ گروه بهمن»، «آمیکو آسنا» و… داشته باشد.

پیکاپ KMC T8 به پیشرانه دو لیتری توربوشارژر مجهز است و قدرت ۱۷۴ اسب بخار را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر فراهم می کند. این پیشرانه بیشتر بر اساس تولید حداکثری گشتاور در دور موتور پایین و میانه طراحی شده و برای همین شاهد هستیم که گشتاور بیشتری را نسبت به سایر پیشرانه های دو لیتری توربوشارژر در سواری ها تولید می کند. این توان از طریق جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ های جلو و عقب منتقل می شود. کی ام سی T8 این قابلیت را دارد تا به صورت الکتریکی وضعیت انتقال قدرت میان چرخ های جلو و عقب تنظیم شود. حالت تک دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل سبک و دو دیفرانسیل سنگین در کی ام سی T8 تعبیه شده و راننده می تواند با توجه به نیاز خود و شرایط جاده، به صورت الکتریکی وضعیت انتقال قدرت را انتخاب کند.

KMC T8 کرمان موتور

آن طور که شرکت سازنده این پیکاپ دو دیفرانسیل می گوید، قرار است تا KMC T8 با امکانات زیر به بازار بیاید:

دو کیسه هوا

ترمز ABS – EBD – BAS

سامانه کنترل پایداری و پیشگیری از هرزگردی

سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی

سنسور نور

چراغ های زنون جلو

چراغ روشنایی روز

تریم داخلی چرم مصنوعی

سنسور پارک و دوربین عقب

کروز کنترل

آینه ها و شیشه های برقی

تهویه الکتریکی

نمایشگر لمسی

بلوتوث

رینگ آلومینیومی

کامپیوتر سفر

و…

با توجه به پیش فروش محدود و اولیه برگزار شده برای کی ام سی T8، احتمال داده می شود که این خودرو با قیمتی نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان به بازار بیاید. البته که گفته می شود بزودی این شرکت پیش فروش رسمی کی ام سی T8 را برگزار می کند و این امکان فراهم خواهد شد تا ظرفیت های بیشتری در این طرح فروش وجود داشته باشد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن