اخبار,  دنیای خودرو

تویوتا یاریس جدید معرفی شد؛ تغییر نسل مدل ۲۰۲۰

👨‍💻 اخبار تکنولوژی نشان می دهد، نسل جدید تویوتا یاریس پر فروش‌ترین محصول شرکت تویوتا در اروپا پیش از نمایشگاه توکیو معرفی شد. نسل چهارم تویوتا یاریس بر روی پلت فرم کاملا جدید این شرکت توسعه داده شده است.

الماس پور ، این هاچبک سایز کوچک با نگاه به مشتریان اروپایی طراحی شده است و همچنان در کشور فرانسه تولید خواهد شد. با این وجود تویوتا این مدل را به صورت جهانی عرضه خواهد کرد. کاری که پیشتر با نسل جدید کرولا انجام داده بود.

تویوتا از پلت فرم ماژولار جدید خود یعنی GA-B در نسل جدید یاریس استفاده کرده است. تویوتا با کاهش ارتفاع سقف در حدود ۴۰ میلی متر ظاهر اسپرت تری به یاریس بخشیده است. همچنین شاهد افزایش پهنا به میزان ۵۰ میلی متر هستیم و فاصله بین دو محور نیز ۵۰ میلی متر افزایش پیدا کرده است.

طول کلی این هاچبک نیز ۵ میلی متر کاهش پیدا کرده است در نتیجه یاریس تنها هاچبک سایز کوچک با طول کلی کمتر از ۴ متر است که بزرگ‌ترین دایره چرخش را بین هم کلاسان خود دارد.

تویوتا یاریس جدید معرفی شد؛ تغییر نسل در مدل ۲۰۲۰

تویوتا برای طرای داخلی اتاق از شعار جدید خود یعنی “دست‌ها به فرمان، چشم‌ها به جاده” استفاده کرده است. طراحی مینیمال در کنار صفحه نمایش قرار گرفته در برابر دیدگان راننده شاهد بهبود کلی طراحی در بخش داشبورد هستیم. مدل اروپایی یاریس با سه موتور بنزینی عرضه می‌شود.

مدل اول یک موتور ۱ لیتری ۳ سیلندر با جعبه دنده ۵ سرعته دستی است. مدل دوم یک موتور ۱.۵ لیتری با جعبه دنده ۶ سرعته یا CVT است. مدل سوم علاوه بر موتور ۱.۵ لیتری به یک موتور برقی و باتری نیکل فلزی هوا خنک مجهز شده است. باتری این مدل در حدود ۲۷ درصد بزرگ‌تر از نسل قبلی آن است.

تویوتا یاریس جدید معرفی شد؛ تغییر نسل در مدل ۲۰۲۰

این قوای محرکه در حدود ۱۵ درصد قدرت بیشتر و ۲۰ درصد CO۲ کمتری تولید می‌کند. قابلیت حرکت به صورت کاملا برقی نیز در این مدل هیبرید مهیا شده است. موتور بنزین سوز در سیکل اتکینسون کار می‌کند و مجهز به زمان بندی متغیر است در نتیجه راندمان حرارتی موتور در حدود ۴۰ درصد دارد و ضریب تراکم آن همانند موتور‌های دیزلی ۱۴:۱ است.

این پلت فرم تویوتا در دیگر مدل‌های این شرکت همچون کرولا و C-HR نیز استفاده شده است و در حدود ۴۰ درصد درجه صلبیت بیشتری به نسبت نسل قبلی یاریس دارد. مدل هیبریدی یاریس در حدود ۲۰ کیلوگرم سبک‌تر از نسل قبلی است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این پلت فرم طبق اعلام تویوتا می‌توان به مرکز ثقل پایین تر، فاصله عرضی بیشتر بین چرخ‌ها و تعلیق یک پارچه عقب و یا مولتی لینک با ضریب فنر نرم‌تر اشاره کرد که کیفیت و هندلینگ سواری را بهبود می‌بخشد.

تویوتا یاریس جدید معرفی شد؛ تغییر نسل در مدل ۲۰۲۰

یاریس رقیب سرسختی برای نسل جدید پژو ۲۰۸، فورد فیستا، اوپل کورسا و… خواهد بود و به مدد سابقه بالای تویوتا در ساخت قوای محرکه هیبریدی پیش بینی می‌شود تا ۸۰ درصد فروش نسل جدید مربوط به مدل هیبریدی باشد.
منبع:
autocar

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن