اخبار,  دنیای خودرو

جدیدترین تصاویر از سدان محبوب بازار ایران | معرفی نسخه ویژه ماکسیما ۲۰۲۱ ؛ نسل هشتم

👨‍💻 ۴۰ سال از زمان تولید اولین نیسان ماکسیما می‌گذرد و این شرکت خودروسازی با معرفی مدلی سفارشی این اتفاق را جشن می‌گیرد.

نسخه ویژه ماکسیما ۲۰۲۱

به گزارش الماس پور به نقل از همشهری آنلاین، نیسان ماکسیما اولین بار در سال ۱۹۸۱ و به عنوان داتسون ۸۱۰ وارد بازار خودروی آمریکا شد. این خودرو از پیشرانه ۲۴۰Z و گیربکس ۵ سرعته سود می‌برد. تا اواسط دهه ۸۰ میلادی ماکسیما از نشان نیسان و پیشرانه ۶ سیلندر برخوردار شد.

۴۰ سال از آن زمان می‌گذرد و نیسان با مدلی سفارشی برای مدل سال ۲۰۲۱ این اتفاق را جشن می‌گیرد. نیسان می‌گوید این خودرو به تعداد محدود تولید خواهد شد هرچند اشاره‌ای به سقف تولیدش نشده است.

این مدل بر پایه تریم پلاتینیم بنا شده است. مشتریان شاهد بدنه دو رنگ منحصربه‌فرد شامل خاکستری و سقف مشکی، رینگ‌های ۱۹ اینچی تیره، خروجی مشکی اگزوز و نشان‌های تیره روی بدنه خواهند شد.

داخل کابین خیلی تغییر نکرده است. در نسخه سفارشی ماکسیما برای گرامیداشت ۴۰ سالگی می‌توان شاهد صندلی‌های عقب گرم شونده و پشت آمپرهای سفیدرنگ بود. نیسان نشان سالگرد ۴۰ سالگی را نیز روی صندلی‌های چرمی خواهد دوخت. از دیگر موارد متمایز داخل کابین این خودرو می‌توان به دوخت متضاد قرمزرنگ و تریم کروم ساتین تیره اشاره کرد.

این پکیج ویژه برای تریم های SV،SR و پلاتینیم قابل سفارش است. پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری با قدرت ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۳ نیوتون متر و گیربکس CVT به‌صورت استاندارد در دسترس است. نیسان خیلی از ریشه‌های اسپورت ماکسیما دور نشده و همیشه این خودرو را با توجه میراث پیشین خود ساخته است. این خودروساز ژاپنی می‌گوید مشتریان ماکسیما جزو وفادارترین مشتریان کمپانی هستند.

قیمت پکیج یاد شده فعلاً مشخص نیست اما نیسان می‌گوید در آینده جزئیات کامل خانواده ماکسیما ۲۰۲۱ را منتشر خواهد کرد. قیمت ماکسیما ۲۰۲۰ از ۳۴۴۵۰ دلار شروع می‌شود.

منبع: پدال

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن