👨‍🔧 از مهم‌ترین این اطلاعات می‌توان به تشخیص رنگ‌خوردگی بدنه خودرو اشاره کرد. از آنجا که رنگ‌خوردگی خودرو می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در قیمت آن داشته باشد، بنابراین باید تلاش کرد که در این خصوص فریب نخورد.

خرید خودرو دست دوم بنا به علت‌های مختلف در ایران رواج بسیار زیادی دارد.به رغم این مزایا در خرید خودرو دست دوم، اما این نوع از خرید با برخی تهدیدها نیز همراه است. چرا که بسیاری از خریداران متوجه می‌شوند خودرو خریدارای شده توسط آنان، فاقد ویژگی‌هایی است که توسط فروشنده بیان شده است.به همین دلیل تشخیص درست اطلاعات بیان شده از جانب فروشندگان، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی خریداران است.

به گزارش الماس پور به نقل از عصر ایران از مهم‌ترین این اطلاعات می‌توان به تشخیص رنگ‌خوردگی بدنه خودرو اشاره کرد. از آنجا که رنگ‌خوردگی خودرو می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در قیمت آن داشته باشد، بنابراین باید تلاش کرد که در این خصوص فریب نخورد.

چرا که ممکن است خودروهایی که دارای رنگ‌خوردگی در بدنه هستند، در گذشته دچار برخی تصادفات جدی شده باشند. تصادفاتی که امکان دارد بر روی سایر بخش‌های خودرو نیز تاثیر منفی داشته باشد. با این حال، جای نگرانی نیست و با برخی از ترفندهای می‌‌توان نسبت به رنگ‌خوردگی بدنه خودروها اطلاع پیدا کرد.

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که در ادامه  به آن‌ها اشاره می‌کنیم.


از چشمان خود کمک بگیرید!
در اولین موضوع به یکی از ساده‌ترین روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده خواهیم پرداخت. گاهی اوقات یک مشاهده با دقت می‌تواند به راحتی رنگ‌خوردگی بدنه خودرو را نمایان کند.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

بر اساس گزارش الماس پور به نقل از همراه مکانیک در بسیاری از مواقع معمولا خریداران خودرو از بررسی با دقت بدنه آن خودداری می‌کنند. بنابراین بهتر است هنگام خرید این نوع خودرها با دقت قسمت‌های حساس آن بررسی کرد.

خصوصا قسمت‌هایی که ممکن است در تصادفات و برخوردهای احتمالی بیشتر آسیب ببیند. از جمله آنها می‌توان به قسمت‌های مختلف مانند سپر، گل‌گیر، صندوق عقب و درها اشاره کرد. چرا که این نقاط، نقاطی هستند که معمولا به هنگام برخورد، امکان آسیب دیدن آنها بیشتر از سایر نقاط است.

در صورتی که مالک خودرو اقدام به رنگ کردن دوباره خودرو در این قسمت‌ها کرده باشد، معمولا به طرق مختلف می‌توان با دقت بیشتر در مشاهده، رنگ‌خوردگی را بررسی کرد.

به عنوان مثال، این قسمت‌ها معمولا دارای رنگی کم‌رنگ‌تر یا پرنگ‌تر هستند. معمولا قسمت عقب خودرو مانند صندوق عقب یا سپر عقب بهترین نقاط برای تشخیص رنگ‌خوردگی هستند.

در برخی مواقع نیز امکان دارد که قسمت رنگ‌خوردگی دارای زبری خاصی باشد. با وجود آنکه چشم اولین و در عین حال آسان‌ترین روش برای تشخیص رنگ‌خوردگی خودرو است، اما روش‌های بهتری نیز وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.


به پیچ‌های برخی قطعات خودرو دقت کنید

فرایند رنگ‌آمیزی خودرو در کارخانه‌ها به این صورت بوده که بعد از آماده‌سازی اتاق یا بدنه خودرو، آن را رنگ‌آمیزی می‌کنند. به نحوی که برخی از پیچ‌های قطعات مربوط به بدنه خودرو نیز همراه با آن رنگ می‌شود. بنابراین به عنوان مثال، می‌توان برای تشخیص رنگ‌‌خوردگی در ناحیه کاپوت خودرو، آن را بالا زده و پیچ‌های مربوط به آن را مشاهده کنید.

این فرایند را برای برخی دیگر از قطعات بدنه خودرو تکرار کنید. چرا که اگر قطعاتی از خودرو برای رنگ‌آمیزی باز شده باشند، احتمالا بر روی پیچ‌های مربوط به آن آثاری از رنگ پریدگی بر روی آنها وجود دارد.

یا آنکه اثر باز کردن پیچ‌ها توسط آچار را می‌توان مشاهده کرد. البته که همواره نمی‌توان از این روش استفاده کرد. چرا که برخی از قطعات برای رنگ‌آمیزی اساسا نیازی به باز کردن ندارند.

از طرفی برخی اوقات امکان دارد که بنا به دلایل دیگر برخی از قطعات باز شده باشند.


استفاده از برخی ابزارهای تشخیص رنگ‌خوردگی

 برخی از ابزارها وجود دارند که با استفاده از آنها به راحتی می‌توان به رنگ‌خوردگی بدنه خودرو پی برد. این نوع ابزارها که غالبا برای تشخیص رنگ‌خوردگی نیز به کار می‌روند در بازار وجود دارند که می‌توان خریداری کرد.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

بنابراین اگر خریدن خودرو سالم برای شما اهمیت زیادی دارد می‌توانید از این روش استفاده کنید. با قرار دادن این ابزار بر روی بدنه خودرو، قطر فلز را به شما نشان خواهد داد.

اگر عدد نشان داده شده کمتر یا بیشتر از ۴ و ۷ میل باشد، می‌توان گفت که خودرو مورد نظر دچار رنگ‌خوردگی است. برای کار با این دستگاه نیاز است که عدد نمایش داده شده را به میلی‌متر تبدیل کنید. اگرچه این روش، یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود، اما بنا به دلایل مختلف ممکن است افراد از خریدن چنین دستگاهی اجتناب کنند.


با استفاده از نوک انگشتان

برخی از نقاط بدنه خودرو وجود دارند که در صورت رنگ شدن دوباره، می‌توان به راحتی آن را تشخیص داد. چرا که معمولا تعمیرکاران و نقاشان خودرو نمی‌توانند این نقاط را همانند کارخانه رنگ بزنند.

بنابراین ممکن است در رنگ شدن دوباره شاهد پستی یا بلندی در این نقاط باشیم. البته این کار دقت زیادی را لازم دارد. بنابراین برای تشخیص بهتر است از نوک انگشتان خود کمک بگیرید. به این روش‌ که نوک انگشتان خود را در این نقاط قرار دهید و بکشید.

در صورتی که در این نقاط زبری، پستی یا بلندی خاصی را احساس کردید، می‌توان گفت که خودرو مورد نظر دارای رنگ‌خوردگی است.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

از جمله این نقاط می‌توان به درب خودرو، لبه‌های کناری شیشه جلو، ستون‌های کابین خودرو و برخی نقاط دیگر اشاره کرد. استفاده از نوک انگشتان در تشخیص رنگ‌خوردگی خودرو بسیار کاربرد دارد. اما در استفاده از این روش باید نهایت دقت را به کار برد. چرا که تشخیص آن به آسانی ممکن نخواهد بود. همچنین بهتر است تمامی نقاط حساس را بررسی کرد.


به کار بردن آهنربا
برای خودروهایی که بدنه فولادی و نه آلومینیومی دارند، می‌توان از آهنربا برای تشخیص رنگ‌خوردگی آنها استفاده کرد. برای این روش باید حتما از یک آهنربا ضعیف و نه قوی استفاده کنید. سپس می‌توانید آهنربا را در قسمتی که از رنگ اصیل آن اطمینان دارید، قرار دهید و آن را امتحان کنید.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

سپس آهنربا را بر روی قسمت‌هایی که احساس می‌کنید دچار رنگ‌خوردگی هستند قرار دهید. به احتمال زیاد این بخش‌ها به علت ضخامت بیشتر آهنربا را جذب نخواهند کرد یا آنکه جذب آنها بسیار ضعیف‌تر از قسمت‌هایی است که بدون رنگ‌‌خوردگی هستند.


از زوایای کم به خودرو نگاه کنید

معمولا در مواقعی که نور آفتاب یا نور چراغ به صورت مستقیم بر بدنه خودرو می‌تابد، امکان تشخیص رنگ‌خوردگی وجود ندارد. چرا که تابش مستقیم نور باعث پوشاندن این نقاط و همچنین خطای دید می‌شود. بنابراین بهتر است از زوایای کم به نقاط مختلف بدنه نگاه کنید.

برخی اعتقاد دارند که زاویه ۳۰ درجه یک زاویه مناسب برای این کار است. همچنین می‌توانید در قسمت جلو یا عقب خودرو یعنی بغل چراغ‌ها به حالت چهار زانو نششته و رنگ درب‌ها و قسمت‌ها جانبی خودرو را مشاهده کنید.

در کل بهتر است برای تشخیص رنگ با این روش، از حالت ایستاده استفاده نکنید و بیشتر حالت‌های ممکن را امتحان کنید.

از طرفی برخی دیگر از افراد پیشنهاد می‌دهند که در هنگام غروب آفتاب یا در شب و زیر نور چراغ‌های خیابان، رنگ بدنه خودرو را بررسی کرد. این کار معمولا بهتر از بررسی آن در زیر نور آفتاب است.

خصوصا هنگامی که این نور به صورت مستقیم بر بدنه خودرو تابیده می‌شود. البته باید دقت کرد که دید کم در شب گاهی اوقات باعث می‌شود تا نتوانید به خوبی بدنه را مشاهده کنید. بنابراین راه‌حل دیگر آن است که در دو حالت روز و شب بررسی کنید.


رنگ‌پاشیدگی بر روی برخی قطعات

در صورتی که خودرو مورد نظر شما دوباره رنگ شده باشد، به احتمال زیاد لکه‌های رنگ بر روی سایر قسمت‌های خودرو پاشیده شده است. موضوعی که در رنگ‌آمیزی خودرو توسط کارخانه آن را مشاهده نخواهیم کرد.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

قسمت‌هایی مانند فضای داخلی درب خودرو یا قسمت‌های زیرین آن می‌تواند بهترین نقاط برای بررسی این کار باشد. چرا که معمولا ماهرترین نقاشان نیز نمی‌توانند آنگونه که خودرو توسط کارخانه رنگ‌آمیزی شده، آن را رنگ کنند. معمولا آثاری از رنگ‌پاشیدگی یا لکه‌های رنگ بر روی قطعاتی که نزدیک به بدنه خودرو هستند، دیده خواهد شد.


استفاده از دوربین عکاسی

برخی از افراد از عکس گرفتن برای مشخص کردن نقاط رنگ‌خوردگی خودرو استفاده می‌کنند. این کار را می‌توان به وسیله دوربین عکاسی یا گوشی موبایل انجام داد. البته در استفاده از دوربین موبایل باید دقت کرد که از کیفیت دوربین خوبی برخوردار باشد. برای انجام این روش بهتر است در فضای تاریک از خودرو عکس گرفته شود. به عنوان مثال، می‌توان در شب از خودرو عکس گرفت. در هنگام عکس گرفتن نیاز است که فلش دوربین روشن باشد. در غیراینصورت نمی‌توان به درستی تشخیص داد.

بعد از تهیه عکس با استفاده از فلش، می‌توان با دقت آن را در سیستم کامپیوتر بررسی کرد. اگر شما عکس با کیفیت را تهیه کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد می‌توانید نقاط رنگ‌خوردگی بر روی بدنه خودرو را تشخیص دهید.

بنابراین استفاده از دوربین باکیفیت و همچنین عکاسی در نقاط تاریک و استفاده از فلش دوربین را نباید فراموش کرد. همچنین برای این کار بهتر است که حدود ۲ الی ۳ متر از بدنه فاصله داشته باشید. از طرفی، زوایه دوربین عکاسی نسبت به بدنه خودرو بهتر است که در حدود ۹۰ درجه باشد و عکس‌ها را از زوایای مختلف تهیه کنید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو
 انلاین شاپ الماس پور     

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

عیب یابی استپر موتور

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

انتخاب باتری مناسب خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

شستشوی انژکتور

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

انواع صدای ماشین و علت ان

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

علائم خرابی سنسور دریچه گاز + نحوه عیب یابی

کوئل خودرو و عیب یابی

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

ترموستات و مشکلاتش

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

بررسی دلایل پرش دنده گیربکس اتومات + نحوه رفع مشکل

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

نشانه های خرابی ترمز

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

چرا خودروی ما داغ می کند؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

علت کم جون شدن ماشین

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

علت خروج اب از اگزوز

روغن سوزی موتور خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

نگهداری موتور xu7

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

باتری خراب است یا دینام؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

انواع پمپ بنزین خودرو

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

نکات نگهداری خودرو

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

آشنایی با دسته موتور خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

تاریخچه شمع

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

نشتی روغن هیدرولیک

علت و علائم خرابی شمع خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

اصول نگهداری از خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

شایع ترین ایرادات خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

همه چیز درمورد ضدیخ

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

معرفی شغل مکانیک خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

مراحل تست پمپ بنزین

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *