برندهای موجود

شمع خودرو اتولایت

👨‍💻 اتولایت در ۱۹۳۵ آزمایشگاهی را برای توسعه و تولید شمع موتور راه اندازی کرد و تنها در مدت چند ماه توانست اولین شمع موتور شرکت را به تولید انبوه رسانده و با شرکتهای خودروسازی بزرگی از جمله کرایسلر، استودبیکر، پاکارد و ویلیس همکاری کنند. شرکت اتولایت توانسته است تا سال ۲۰۰۷ تعداد ۱۰ میلیارد شمع موتور تولید و روانه بازار کند و فعالیت خود را همچنان پرقدرت ادامه دهد.

🔝 شرایط نگهداری شمع های اتولایت

١) ازرساندن هرگونه آسیب فیزیکی مانند ضربه و سایش اکیدا خودداری کنید.

٢) در هنگام بستن شمع دقت فرمایید از سفت نمودن بیش از حد (نیم دور پس از رسیدن رزوه ها به انتهای جایگاه ) خودداری نمایید چرا که باعث ایجاد ترک در چینی شمع می گردد.

لطفا قسمت راهنمای نصب شمع را مطالعه فرمایید.

٣) این شمع ها حتی پس از کیلومترها کارکرد به هیچ عنوان نیازی به تنظیم دهانه ( گپ کردن) ندارند.

۴) در هنگام جا زدن وایرها از سالم بودن آنها و همچنین تمیز بودن قسمت اتصال با شمع اطمینان حاصل نمایید تا جریان برق به طور کامل انتقال یابد.

۵) این شمع ها نیازی به تمیز کردن ندارند لذا از هرگونه سمباده زدن و یا فرچه سیمی کشیدن جهت تمیز کردن آن بپرهیزید. در صورت لزوم تنها کافی است نوک آن را با مقداری تینر یا بنزین شستشو دهید.

۶) در هنگام شستشوی موتورگرم مراقب رسیدن آب به شمع ها باشید چرا که باعث ایجاد ترک در آنها خواهد شد.

٧) هرگز شمع ها را در هنگامی که موتور را تازه خاموش کرده اید ، باز نکنید ، زیرا امکان بوجود آمدن ترک بر روی آنها وجود خواهد داشت.

٨) از استفاده از مایعات غیر استاندارد و مارک های نا معتبرمکمل های سوخت مثل اکتان بوستر و یا انژکتور پاک کن ها جداً بپرهیزید چرا که مایعات غیر معتبر باعث خوردگی الکترود شمع خواهد شد، البته به سایر قسمت های سیتم سوخت رسانی و موتور نیز آسیب می راند.

٩) پیشنهاد می شود شمع ها را هر ٢۵٠٠٠ تا ٣٠٠٠٠ کیلومتر یک بار باز و بسته نمایید تا از جوش خوردن آنها به سر سیلندر جلوگیری شود.

📦 شمع خودرو اتولایت موجود است

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن