ساخت ایران

نقش حمایت از تولید ملی در کاهش فقر

👨‍💻 مصرف کالای ایرانی به ‌عنوان گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه ساز اشتغال پایدار، رونق چرخه تولید، تداوم اقتصاد پویا و ماندگار است. به گفته کارشناسان اقتصادی، حمایت از تولیدات داخلی سه ویژگی بارز جلوگیری از خروج ارز، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال را به همراه دارد.

 «حمایت از کالای ایرانی» این امر نیکو را می‌توان نگرشی شایسته دانست در راستای رفع مشکلات اقتصادی داخلی و اتکا بر نیروی بومی به نحوی که چرخه اقتصادی کشور را در اقدامی مشترک (دولت و ملت) بچرخانند و از چرخش این چرخه اقتصادی، بسیاری اتفاق شایسته رُخ خواهد داد از جمله کاهش بیکاری، فقر و….

همچنین برای رفع رکود موجود، نیازمند حمایت از کالاهای ایرانی هستیم تا با نگاه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های داخلی؛ تبعات تحریم‌های اقتصادی دشمنان کارایی برای اقتصادمان نداشته باشد که این مهم بسیار مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است. علاوه بر فرهنگ‌سازی در زمینه خرید کالای ایرانی برای رونق این بخش ضروری است تولید کنندگان با افزایش کیفیت خود زمینه ساز گرایش بیشتر افراد به این بخش شوند.
«رهبر انقلاب تاکید دارند که کالاهای داخلی را تبلیغ کنیم؛ نه اینکه به کالای خارجی نیاز نداشته باشیم، ولی وقتی کالای داخلی داریم و کالای مشابه هم از خارج بیاید قطعا باید کالای داخلی خودمان را رونق دهیم و تبلیغ کنیم و همه شهروندان باید این نوع نگاه را نسبت به کالای داخل کشور داشته باشند.»

حمایت از تولید ملی می‌تواند راهکاری باشد که مسئولین امر به دنبال آن هستند به این معنی که گام برداشتن در راستای این شعار موجب می‌شود که آمار بیکاری، فقر و… کاهش یافته و امور اشتغال‌زایی خانواده‌ها صورت خواهد گرفت. شایسته است که مسئولان، هنرمندان و اصحاب قلم و رسانه با توجه به تاکید رهبر انقلاب بر مصرف کالاهای داخلی مبلغ و مروج این نوع کالاها در جامعه باشند تا فرهنگ عمومی به این سمت سوق پیدا کند.تاکید برمصرف کالای داخلی‌، فقط توصیه ای برای مصرف‌کنندگان نیست‌، بلکه تولید ‌کننده هم باید با ارائه کیفیت برتر و قیمت پایین‌تر‌، اجازه ندهد که مشتریان به کالای خارجی تمایل پیدا کنند و از سوی دیگر همه دستگاه‌های اجرایی و تصمیم گیر باید از تولید داخلی حمایت جدی کنند.

باید از کالای ایرانی به‌طور بی‌شائبه حمایت کنیم چرا که حمایت از تولیدات داخلی پاسداری از اقتصاد ملی و تدوام راه شهیدان است .همه باید بدانند با مبارزه با قاچاق و مصرف بی رویه کالاهای خارجی و مقابله صحیح با بحران بیکاری، مصرف کالای داخلی است که اشتغال فرزندانمان و بیکاران جامعه را تضمین و از گسترش فقر‌، خشونت و نا هنجاری که موجب کاهش سرمایه اجتماعی در جامعه می شود جلوگیری می کند.

*منبع: روزنامه روزان؛ ۱۳۹۷،۱،۱۸
**گروه اطلاع رسانی**۹۱۱۷**۹۱۳۱

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن