اخبار,  دنیای خودرو

نگاهی به خودرو الکتریکی مزدا که به عبارتی نخستین خودرو الکتریکی این برند ژاپنی است

📰 خودرو الکتریکی مزدا که به عبارتی نخستین خودرو الکتریکی این برند ژاپنی محسوب می شود با نام “مزدا MX-30” وارد بازار می شود. این خودرو الکتریکی دارای ویژگی هایی جالب است.

خودرو الکتریکی مزدا که به عبارتی نخستین خودرو الکتریکی این برند ژاپنی محسوب می شود با نام “مزدا MX-30” وارد بازار می شود. این خودرو الکتریکی دارای ویژگی هایی جالب است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مزدا نخستین خودرو الکتریکی را با درب های جانبی بسیار زیبایی طراحی کرده است که  در هر دو طرف باز می شوند و فاقد ستون مرکزی است.

خارج از طراحی، پیشرانه‌ این خودرو ۱۴۱ اسب بخار قدرت دارد ولی باتری این خودرو  35.5 کیلو وات ساعتی است و با برد ۱۳۰ مایل در ساعت پیش می رود. به اعتقاد برخی از کاربران پیشرانه این خودرو بسیار سطح پایین تر از مدل ۳ تسلا است. البته مزدا مدعی شده که با هدف کاهش تولید گازهای گلخانه ای در کل چرخه عمر خودرو ، باتری ضعیف تری را قرار داده است.

نگاهی به نخستین خودرو الکتریکی مزدا / طراحی منحصر به فرد / باتری 35.5 کیلو وات ساعت

کنسول میانی این خودرو دارای یک دنده است و از چوب پنبه ساخته شده است. MX-30  دارای صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی است که می تواند برای کنترل هوای اتومبیل مورد استفاده قرار گیرد . مزدا قصد دارد تابستان آینده پذیرش پیش سفارش های MX-30 را آغاز کند و پیش بینی می کند این خودرو در نیمه دوم سال در ژاپن و در اوایل سال ۲۰۲۱ به خارج از ژاپن ارسال شود.

گزارشها حکایت از آن دارند که این گروه خودروساز برای ارسال خودرو به آمریکا نیز برنامه هایی دارد اما تاریخ دقیق این کار مشخص نیست. انتظار می رود قیمت MX-30 از زیر ۳۰،۰۰۰ پوند (حدود ۳۸٫۵۰۰ دلار) شروع شود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه الماس پور

اکنون می توانید از طریق کانال تلگرام ما را دنبال کنید

عضویت در کانال
بستن