دسته موتور خودرو چیست ؟

دسته موتور خودرو چیست ؟

دسته موتور یا Engine mount یک قطعه کوچک است که وظیفه آن حفظ تعادل خودرو و تحمل وزن سنگین موتور است. مبنای وجود این قطعه این است که موتور ماشین در حالت تعادل قرار بگیرد و ضربات ناشی بر موتور را تا حد زیادی کنترل و مهار ‌کند. به بیان دیگر می توان  گفت که موتور خودرو با کمک دسته موتور در جای خود محکم و مستحکم قرار می‌گیرد و از حرکت اضافه موتور خودرو بر اثر نیروهای وارد بر موتور جلوگیری می‌کند. دسته موتور را می‌توان یک نوع بست یا وسیله نگهدارنده موتور ماشین نیز معرفی کرد. ازدیگر وظایف دسته موتور می‌توان به حفظ تعادل و ثبات ماشین اشاره کرد.به طور کلی دسته موتور قطعه ای است نگهدارنده که بین موتور و شاسی و یا بین گیربکس و شاسی خودرو قرار می گیرد.

انواع دسته موتور خودرو

انواع دسته موتور خودرو

این قسمت از خودرو نیز مانند سایر قطعات و وسایل، در مدل‌ها وجنس‌های مختلف تولید می‌شود. اگرچه بسته به نوع خودرو جنس و نوع دسته‌موتور متفاوت خواهد بود، اما تمایل اکثر شرکت‌های خودروسازی به استفاده از نوع مکانیکی یا پلاستیکی است.

به‌ طورکلی پنج نوع دسته‌ موتور وجود دارد :

• مکانیکی یا پلاستیکی 

• هیدرولیکی   Hydraulic Mounts

• فنری  Resilient Mounts

• صلب یا فلزی   Rigid or Metal Mounts

• الکترونیکی

• دسته موتور‌های لاستیکی

این نوع از دسته موتور به دلیل ساختار و مکانیزم ساده‌ای که دارند ارزان ترین نوع دسته موتور شناخته می‌شوند که در صورت خرابی نمیتوان به تعمیر آنها پرداخت و باید حتما تعویض شوند. این نوع از دسته موتورها دوام بسیار بالایی دارد و به دلیل ساختاری که دارند قابلیت جذب ارتعاشات بالایی را دارند. در نمونه لاستیکی دسته موتورکه متشکل از دو صفحه فلزی است که یکی به موتورمتصل شده و صفحه دیگر به شاسی وصل می شود و همانطور که از نام آن پیدا است، قطعه پلاستیکی میان آن ها قرار می گیرد که به دلیل داشتن حالت ارتجاعی تمام لرزه های مجموعه انتقال نیرو را در خود دفع می کند.

• دسته موتور‌های هیدرولیکی

دسته موتورهای هیدرولیکی بیشتر در صنعت های هوایی مورد استفاده قرار میگیرند که بسیار گران تر از دسته موتورهای لاستیکی می‌باشند. بیشترین میزان ارتعاشات تولید شده توسط یک موتور توربوفن در دو فرکانس معیّن رخ می‌دهد. دسته موتور هیدرولیکی دارای بیشترین نرمی ممکن می‌باشد که می‌تواند در دو فرکانس مذکور میزان انتقال ارتعاشات را به حداقل برساند.

وجود دسته موتورهای هیدرولیکی شرایط بسیار راحت تری را برای راننده و مسافران فراهم کرده و عملکرد پیشرانه را بهبود بخشیده و صداهای به وجود آمده را به کمترین میزان خود رسانده است.

• دسته‌ موتورهای صلب یا فلزی

برای به اجرا درآوردن این نوع ازدسته موتوراین قطعه را با استفاده از پیچ اتصالات صلب و جوشکاری به شاسی و بدنه متصل می‌کنند. استفاده از دسته‌موتورهای صلب برای موتورهای سبک خودرو بسیار مناسب‌ تر است. همچنین از دیگرمعایب دسته‌ موتورهای فلزیمی توان به عدم توانایی کنترل و مهار لرزش‌ها و تکان‌های موتوراشاره کرد . لرزش موتور در دورهای بالاتر باعث خرابی در این دسته‌ موتورها می‌شود.

• دسته‌ موتورهای فنری

مواد سازنده این نوع از دسته ‌موتورها از پلاستیک و پلیورتان ساخته شده‌اند. این نوع دسته موتور نسبت به نوع پلاستیک عمر بیشتری دارند و توانایی کنترل و مهار لرزش‌های موتور را تا حد زیادی نیز دارا هستند. با استفاده از این نوع دسته موتور کمترین لرزش‌ها و تکان‌ها در موتور ایجاد می‌شود و نیز باعث می‌شود که از سواری بسیار راحت و نرم‌ تر باشد. دسته‌موتورهای فنری در موتورهای بزرگ و یا سیستم‌هایی که ارتعاشات و لرزش‌ها بیشتر هستند کاملاً کاربردی است.

ویژگی های حائز اهمیت در دسته موتور خودرو چیست ؟

دسته موتورها باید علاوه بر مستحکم نگه داشتن و حفاظت از موتور، دو نوع اصلی لرزش را نیز جذب کنند:

لرزش با فرکانس پایین که ناشی از تحریک شوک است، به عنوان مثال شتاب یا ترمز شدید و رانندگی در سطوح ناهموار.

لرزش با فرکانس بالا که ناشی از نیروهای نامتعادل موتور است، مانند پالس‌های شلیک یا هرگونه عدم تعادل جرم در قطعات چرخان یا متقابل موتور.

برای تاثیرگذاری بیشتر، یک دسته موتور خودرو باید به فرکانس وابسته باشد. این بدان معنی است که در دامنه فرکانس پایین سفت و مرطوب است و در دامنه بالا، نرم و سبک. برعکس برای جلوگیری از حرکت موتور به دلیل تحریک شوک.

تعداد مصرفی دسته موتور در خودرو چگونه است ؟

تعداد مصرفی دسته موتور در خودرو چگونه است ؟

دسته موتورها در انواع خودرو به تعداد مختلف و در جهات متفاوت بسته به نوع موتور، محل قرارگیری آن، وزنش و شرایط شاسی و دیگر قطعات به کار می‌رود. در خودروهای دیفرانسیل جلو که موتور در عرض شاسی قرار می‌گیرد از سه دسته موتور استفاده می‌شود. دو دسته در پایین و یک دسته در بالا. در موتورهای طولی نیز از دو دسته در دو سمت موتور استفاده می‌شود. همچنین در موتورهای عرضی معمولا از دسته موتورهای هیدرولیکی استفاده می‌شود. محل به کارگیری دسته موتور نیز در انتخاب نوع آن نکته ای حائز اهمیت است.

برای دسته‌موتورهایی که در پایین موتور نصب می‌شوند معمولا از نوع لاستیکی استفاده می‌شود و دسته‌هایی که در طرفین یا بالای موتور نصب می‌شوند می‌توانند از نوع هیدرولیکی یا لاستیکی هستند. همچنین باید اضافه کرد که دسته موتورهای زیرین وظیفه‌ تحمل وزن موتور را بر عهده دارند، دسته‌های کناری ضربات بیرونی را کنترل می‌کنند و دسته‌های بالایی هم ارتعاشات خود موتور را دفع می‌نمایند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نشانه های خرابی در دسته موتور چیست ؟

نشانه های خرابی در دسته موتور چیست ؟

• افزایش لرزش

در صورتی که خودروی خود را روشن کرده و متوجه سرو صداهایی بیشتر از حد  معمول شدید این یک علامت اصلی در بروز آسیب یا خرابی در دسته موتور است و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

• ایجاد مشکل در استارت خوردن

با استارت زدن ماشین، ممکن است متوجه یک دشواری بیش از حد در روشن شدن موتور ماشین شوید. این یک شاخص معمول در دسته موتور فرسوده یا آسیب دیده است. این کاهش اغلب به یک لرزش ثابت تبدیل می شود.

• داشتن سواری ناهموار

اغلب، دسته موتوری که نیاز به تعویض دارد می تواند هنگام تعویض دنده ها بر روی گیربکس باعث ایجاد مشکل شود. به دلیل کار دشوارتر موتور در هنگام حرکت با سرعتی بیشتر می توان این پرش ها را نیز مورد توجه قرار داد. اگر خودروی شما به طور معمول احساس حرکت مستقیم و صاف نداشته باشد، اغلب می تواند به دلیل وجود دسته موتور آسیب دیده باشد.

• تولید اصوات شدید

دسته موتور فرسوده اغلب می تواند منجر به ایجاد ضربات در محیط اطراف موتور شود. این مسئله در نتیجه حرکت بیش از حد و غیر معمول موتور و ایجاد تماس با دیگر اجزای سازنده آن باشد که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد صداهای ضربه ای شود که کاملاً قابل توجه هستند.

تست سالم بودن دسته موتور خودرو

تست سالم بودن دسته موتور خودرو

برای تست سلامت دسته موتورها در خودروهای دنده دستی باید یک نفر خودرو را در ترمز دستی قفل کرده سپس در دنده ۱ و دنده عقب (به منظور وارد آوردن فشار در جهان مختلف) نیم کلاچ کند و نفر دوم بصورت همزمان رفتار و میزان له شدگی لاستیک دسته موتور یا بازی جک دسته موتورهای روغنی و بادی را بررسی کند. این کار در خودورهای اتوماتیک با جابه جا کردن کیربکس بین دنده  و عقب انجام می گیرد.

جمع بندی

دسته موتور وسیله نقلیه عموما ابزاری برای حفظ ایمنی موتور خودرو روی شاسی هستند. آن‌ها در اشکال و اندازه‌های متنوعی متناسب با نیازهای متنوعی ارائه می‌شوند. اما همه آن ها یک هدف مشترک را دنبال می کنند و آن نصب موتور و کاهش لرزش موتور است. آنها معمولاً از فلز و لاستیک ساخته می‌شوند. از فلز برای مقاومت در برابر نیرو و گشتاور تولید شده توسط موتور و لاستیک برای جذب و کاهش لرزش استفاده می‌شود.

سوالات متداول

آیا تعویض دسته موتورمهم است؟

اگر در صورت خرابی دسته موتور نتوانید برای تعویض آن سریعا اقدام کنید، ممکن است تمام قطعات ماشین شما آسیب ببیند. حرکت و جابجایی یک موتور سنگین در زیر کاپوت، می تواند به سایر اجزای خودرو ضربه بزند. به طور طبیعی، این مسئله همچنین باعث سایش و پارگی غیر منطقی موتور و حرکت آن می شود.

چگونه می توان از آسیب دیدن دسته موتور خودرو جلوگیری کرد ؟

ساده‌ترین‌ روش‌های پیش‌گیری از آسیب‌دیدن دسته ‌موتور، بررسی دوره‌ای و مرتب آن است. مثلاً هنگام تعویض روغن‌موتور، را نیز بررسی کنید؛ هم‌چنین با رعایت اصول صحیح رانندگی و رسیدگی به‌موقع به مشکلات مجموعه موتور، تا حد زیادی می‌‌توانید از آسیب‌دیدگی این قطعه پیش‌گیری کنید.

هزینه تعمیرات دسته موتور خودر چه قدر است ؟

میانگین هزینه تعویض این قطعه بین 50 هزار تومان تا 300 هزار تومان است. این مقدار بستگی به نوع خودرو و محل قرارگیری آن‌ها متفاوت می‌باشد.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

ایده پارت

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو
 انلاین شاپ الماس پور     

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

روغن سوزی موتور خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

عیب یابی استپر موتور

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

معرفی شغل مکانیک خودرو

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

انتخاب باتری مناسب خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

علائم خرابی سنسور دریچه گاز + نحوه عیب یابی

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

اصول نگهداری از خودرو

علت کم جون شدن ماشین

علت خروج اب از اگزوز

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

مراحل تست پمپ بنزین

تاریخچه شمع

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

شستشوی انژکتور

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

همه چیز درمورد ضدیخ

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

بررسی دلایل پرش دنده گیربکس اتومات + نحوه رفع مشکل

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

همه چیز درباره شمع خودرو

انواع صدای ماشین و علت ان

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

ترموستات و مشکلاتش

نکات نگهداری خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

نشتی روغن هیدرولیک

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

علت و علائم خرابی شمع خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

آشنایی با دسته موتور خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

نگهداری موتور xu7

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

نشانه های خرابی ترمز

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

انواع پمپ بنزین خودرو

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

چرا خودروی ما داغ می کند؟

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

شایع ترین ایرادات خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

باتری خراب است یا دینام؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

اشتباهات رایج مکانیک ها

کوئل خودرو و عیب یابی

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *