در طول مدت ۲ سال، ۳ بار پمپ بنزین ماشین سوخت! که باعث شد چند چیز در باره پمپ بنزین ۲۰۶ یاد بگیرم !

الماسپور به نقل از هومان : قبل از اینکه بار اول پمپ بنزین بسوزد، برای مدت طولانی صدایی زوزه مانند در اتاق شنیده می شد. از یک مکانیک در این باره سوال کردم اما آنرا چیز مهمی ندانست. چند روز قبلش در جاده که با سرعت می رفتم برای کاری توقف کردم که به محض توقف ماشین خاموش شد اما باز روشن شد. چند روز بعد ماشین را پارک کردم و رفتم، وقتی برگشتم ماشین دیگر روشن نشد.

ماشین را تا تعمیر گاه بکسل کردم و تعمیر کار فقط موتور پمپ را عوض کرد و نه کل پمپ را، و این پمپ چند ماه بیشتر کار نکرد.

تبلیغات

بار دوم تازه از خانه حرکت کرده بودم که ماشین خاموش شد. فهمیدم که دوباره پمپ بنزین سوخته و باز ماشین را به تعمیر گاه بکسل کردم. این یکی مکانیک گفت خیلی بهتر است کل پمپ بنزین را عوض کنم و من هم یک پمپ ۹۰ تومانی خریدم. خود مکانیک گفت که ۱۶۰ تومانی اش را دارد. این یکی حدود ۱ سال کار کرد و سوخت!

بار سوم، دو ماه ماشین خوابیده بود و در خلال این مدت فقط چند بار استارت خورده بود. روشن کردم رفتم باک را پر از بنزین سوپر کردم. نیم ساعتی راندم که باز ماشین خاموش شد. دوباره بکسل کردم و رفتم پیش مکانیک اولی و مثل بار اول فقط موتور پمپ را عوض کردم. برایم یک پمپ که می گفت فابریک است نصب و ۶ ماه هم تضمین کرد! که خیلی بیشتر کار کرد.

(دی ماه ۱۳۹۱) بعد از این باز هم پمپ سوخت و آنرا عوض کردم، ماجرا مربوط به تابستان است. این بار از چند وقت قبل وقتی هوا فوق العاده گرم بود ماشین خاموش می شد چون پمپ از کار می افتاد و فهمیدن آن هم سخت بود که علت از کجاست چون وقتی تعمیرگاه رفتم و در مسیر لوله ها فشار سنج بستند به قول خودشان فشار نمی انداخت (از ۴ بار پایین نمی آمد) یکبار که همینطور شد از شانس در پمپ بنزین بودم و وقتی بنزین زدم درست شد چون بنزینی که تازه وارد باک شد خنک بود.

هوای پمپ را داشته باشید!

بعد از این، در جایی خواندم که چون پمپ درون بنزین قراردارد و بدین ترتیب خنک شود، وقتی باک خالی باشد و پمپ بیرون از بنزین قرارگیرد نمی تواند به خوبی خنک شود و احتمالا به تدریج باعث سوختن آن می شود. تا قبل از این همیشه می گذاشتم باک به ته برسد! حالا وقتی باک از نصف کمتر می شود آنرا پر می کنم.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

(دی ماه ۱۳۹۱) البته پیاله پمپ همیشه پر از بنزین است ولی حجم آن کم است چون بنزین از پایین ترین سطح باک مکیده می شود اما وقتی باک پر باشد سطح بنزین بالا تر از لبه پیاله است و به پمپ کمتر فشار می آید.

وقتی که پمپ بنزین کار نمی کند

پژو ۲۰۶ خودرویی با سیستم سوخت رسانی انژکتوری بوده و پمپ بنزین آن الکترو پمپ است. مثل خیلی از ماشین های مشابه وقتی قبل از استارت سویچ را باز می کنیم صدای پمپ را می شنویم و صبر می کنیم تا خاموش شود و آنگاه استارت می زنیم.

(دی ماه ۱۳۹۱) به این دلیل که پشت انژکتور باید بنزین با فشار ۴ بار وجود داشته باشد. وقتی مدتی ماشین خاموش باشد بنزین از لوله خارج شده و فشار ندارد. وقتی بلافاصله بعد از خاموش کردن سوئیچ باز شود پمپ کار نمی کند چون هنوز در لوله ها فشار لازم هست.

وقتی پمپ بنزین می سوزد دیگر با باز کردن سویچ صدایی نمی شنویم. برای دقیق تر شدن می توانیم تشک صندلی را بلند کنیم و گوش را به پمپ نزدیک کرده از شخص دومی بخواهیم که سوییچ را باز کند.

وقتی که پمپ بنزین سوخته باشد یا ضعیف شده باشد ماشین استارت می خورد اما روشن نمی شود. البته همیشه علت از پمپ بنزین نخواهد بود.

یک مرحله از این جلوتر این است که درپوش روی پمپ بنزین را برداریم و لوله رفت یا برگشت بنزین را از پمپ جدا کنیم و ببینیم با باز کردن سوییچ آیا بنزین جریان می یابد یا نه. البته چون این کار باعث بیرون ریختن بنزین می شود باید با احتیاظ و احتراز از نزدیکی هر نوع شعله و آتش مثل شعله سیگار انجام شود و البته بهتر آن است که با یک شلنگ کمکی که به خروجی پمپ یا شلنگ آن وصل می کنیم، بنزین را به خارج از ماشین هدایت کنیم و یا در ظرف دیگری بریزیم، البته اگر هیچ بنزینی خارج شود. حتی ممکن است پمپ کار کند اما ضعیف شده باشد و فشار لازم را تولید نکند.

البته باید توجه داشته باشید که این احتمال هم هست که کار نکردن پمپ بنزین به خاطر قطع شدن برق آن باشد و برای اطمینان کامل باید پمپ در تعمیر گاه و با منبع تغذیه مجزا تست شود.

داستان کوتاه!

در خیابان می رفتم که متوجه استارت خوردن اما روشن نشدن پژو ۲۰۶ ی شدم. نزدیک رفتم و احتمال دادم از پمپ بنزین ماشین باشد. صاحب ماشین گفت که تازه از تعویض روغن می آید و همه صافی ها و فیلتر ها را نیز عوض کرده. یکی دیگر از سرنشینان گفت که وقتی استارت زده می شود از زیر ماشین بنزین می ریزد. فهمیدم که از محل اتصال شلنگ بنزین و صافی بنزین است. آنرا برایشان وصل کردم.

تعمیر یا تعویض؟

پمپ الکتریکی تعویضی است و بست شلنگ که در محل اتصال لوله خرطومی به خروجی پمپ بسته شده دیده می شود.

تعمیر پمپ بنزینی که سوخته بوسیله تعویض فقط الکترو پمپ آن کم هزینه تر است اما مشکلاتی به همراه دارد. اول اینکه پیدا کردن الکترو پمپ بدرد بخور مشکل است و ممکن است حتی به شما پمپ پرایدی بدهند چون از قرار معلوم می شود آنرا در ۲۰۶ نصب کرد.

دوم اینکه در درون محفظه پمپ لوله های خرطومی به الکترو پمپ وارد و از آن خارج شده است که به طور فابریک پرس شده هستند اما وقتی الکترو پمپ تعویض می شود آن لوله های خرطومی را با بست شلنگ متصل می کنند. در نتیجه این امکان هست که بست ها خوب سفت نباشند و بنزین به خوبی پمپاژ نشود و موقع حرکت ماشین ریپ می زند. دفعه اول که پمپ را تعمیر کردم همین اتفاق افتاد.

تعویض کل مجموعه پمپ بنزین خیلی بهتر است به شرطی که نوع مرغوب آنرا استفاده کنید و گرنه یک تعمیر خوب بهتر از تعویض بد است!

سیستم اندازه گیری مقدار بنزین در باک هم روی همین مجموعه سوار است که اگر کل پمپ را تعویض کنید، این سیستم نیز تعویض خواهد شد و اگر جنس نامرغوب باشد در این قسمت نیز ممکن است مشکلاتی بروز کند. مثلا گاهی اوقات ممکن است ببینید که آمپر بنزین کمتر از آن چیزی نشان می دهد که در باک است. این مورد هم اوایلی که در بار دوم پمپ سوخته بود و کل مجموعه را تعویض کرده بودم پیش می آمد. اما کم کم درست شد و احتمالا حرکت شناور روان شد چون شناور هم به مجموعه وصل است.

تعویض پمپ بنزین

تعویض کل پمپ بنزین ۲۰۶ کار مشکلی نیست اما باز و بسته کردن دریچه آن بسیار مشکل است.

هر سه بار که برای تعمیر پمپ بنزین به بعمیر گاه رفتم شاهد بودم که با ضرب و زور قلم و چکش و حتی دو نفری آنرا باز و بسته کردند.

دو بار سعی کردم در آنرا باز کنم اما نتوانستم و وقتی از مکانیک پرسیدم گفت که قلق دارد! اما به نظر نمی آید که این قلق در فرانسه اختراع شده باشد. مخصوصا که روی این درپوش دو برآمدگی و سوراخ تعبیه شده که ذهن مرا به سمتی برد که یک آچار برای باز و بسته کردن درپوش پمپ بنزین ۲۰۶ بسازم. البته ابزار مخصوصی برای این کار وجود دارد اما من ندیدم فقط شنیدم.

البته این آچار شباهتی به آچار های معمولی ندارد و شاید حتی بتوان آنرا نوعی پیچ گوشتی هم نامید!

بدون ابزار دو نفر باید یکی مثل شکل ضربه بزند و دیگری فشار وارد کند.

چند نکته در مورد باز کردن سوکت برق و شلنگ ها

 • برای جدا کردن سر شلنگ های منتهی به پمپ بنزین باید ضامن آنرا به پایین فشار دهید و آنرا بکشید. ممکن است ضامن خیلی سفت باشد و با فشار نوک انگشت به اندازه لازم پایین نرود، از این رو از وسیله ای مثل سر پیچ گوشتی کمک بگیرید. نظیر این سر-شلنگ در سایر قسمت ها نیز هست که در صورت لزوم به همین ترتیب باید جدا شوند مثل وقتی که بخواهیم صافی بنزین که زیر خودرو است را تعویض کنیم. موقع بستن فقط باید سر-شلنگ را در لوله فشار داده – تا صدای تق شنیده شود – و کاری به ضامن نداریم.

 • سوکت برق هم دارای خار و ضامنی است که مانع از بیرون آمدن آن می شود اما دسترسی به آن مشکل تر از ضامن شلنگ است. برای آزاد کردن این ضامن باید از یک پیچ گوشتی بسیار نازک یا تکه ای سیم مفتولی باریک که آنرا دولا کرده باشید استفاده کنی

 • مجموعه پمپ بنزین در راستای بالا-پایین دارای فنری است که باعث می شود وقتی از جای خود خارج می شود، مقداری بلند تر شود. موقع باز کردن این خاصیت مشکلی ایجاد نمی کند اما در هنگام بستن، وقتی واشر لاستیکی (O-Ring) را در جای خود گذاشتید و پمپ را – در جهت درست – به داخل باک قرار دادید، باید آنرا با دست به پایین فشار داده و نگهداریم تا در پیچی پمپ بسته و کاملا سفت گردد.
  هنگام بستن پمپ، جاگذاری واشر لاستیکی بسیار مهم است زیرا اگر به طور صحیح قرار نگیرد، بنزین به داخل چاله پمپ نشت کرده بوی بنزین در اتاق می پیچد و در کل بسیار خطرناک است.
  گفته می شود که هر بار پمپ باز و بسته شود این واشر لاستیکی نیز تعویض گردد. نکته جالبی که برایم تجربه شد این است که واشری که قبلا روی پمپ بسته شده پس از باز شدن گشاد است و دوباره نمی توان آنرا بست اما اگر همین واشر را مدتی کنار بگذاریم دوباره جمع می شود. همانطور که در تصویر دیده می شود، واشر نو به راحتی درون واشر مستعمل قرار گرفته. • وقتی پمپ کاملا بیرون آورده شده باشد واشر را راحت می توان در جای خود، بر روی لبه دریچه ای که پمپ داخل می شود قرار داد. پس از آن به آرامی پمپ را داخل می کنیم که واشر از جای خود بیرون نپرد.
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر
 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

 •  
 •  
 • پایان پیام

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

 
 انلاین شاپ الماس پور     

همه چیز درمورد ضدیخ

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

کوئل خودرو و عیب یابی

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

نشتی روغن هیدرولیک

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

علت کم جون شدن ماشین

ترموستات و مشکلاتش

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

روغن سوزی موتور خودرو

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

شستشوی انژکتور

عیب یابی استپر موتور

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

باتری خراب است یا دینام؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

معرفی شغل مکانیک خودرو

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

تاریخچه شمع

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

همه چیز درباره شمع خودرو

نکات نگهداری خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

انواع پمپ بنزین خودرو

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

اصول نگهداری از خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

مراحل تست پمپ بنزین

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

انواع صدای ماشین و علت ان

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

علت خروج اب از اگزوز

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

نگهداری موتور xu7

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

2 دیدگاه برای “باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

 1. سلام چرا درمورد تعویض سوکت پمپ بنزین که از شایعه ترین مشکلات هست آموزشی داده نمیشه .خب الان من سوکت نو گرفتم کدوم سیم باید بهم وصل شن .سوکت قبلی رو باز کردم والان جای سیمها رو نمیدونم

  1. سلام اگر منظورتون سوکت برق مغزی پمپ بنزین هست – و + روی مغزی مشخص هست دقت کنید
   اگر منظورتون سوکت روی پمپ بنزین هست طبق رنگ و ترتیب سوت عمل کنید
   اگر منظورتون لوله های خروجی و ورودی هست طبق فلش که روی هد پمپ خورده عمل کنید
   فقط نیاز به دقت دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *