می توان رادیاتور را قلب سیستم خنک کننده خودرو دانست. این سیستم آب رادیاتور یا مایع خنک کننده را به اطراف سر سیلندر ها و سوپاپ های موتور هدایت می کند تا گرمای آنها گرفته شده و توسط فن های خنک کننده دفع شود.

وظیفه رادیاتور خنک کردن موتور است و اگر رادیاتور وجود نداشته باشد، امکان بالا رفتنِ بیش از حدِ دمای موتور و از کار افتادن آن وجود دارد. برای آنکه رادیاتور به درستی کار کند، به آب و مایع خنک کننده (ضد یخ) نیاز دارد. بنابر این باید در فواصل زمانی معین آب رادیاتور را چک کرده و مایع خنک کننده به آن اضافه کنید تا همیشه آب رادیاتور به میزان کافی باشد.

بخش 1 از 2 : چک کردن آب رادیاتور
وسایل لازم:

دستکش
حوله یا یک تکه پارچه
مرحله اول: اطمینان حاصل کنید که موتور خنک باشد. پیش از چک کردن آب رادیاتور، باید موتور را خاموش کرده و منتظر بمانید تا دمای رادیاتور تا حدی پایین بیاید که بتوانید به راحتی به آن دست بزنید. توجه داشته باشید که قبل از اینکه درب رایاتور را باز کنید، باید موتور خنک بوده و دمای بسیار پایینی داشته باشد.

نکته: با دست زدن به درب کاپوت می توانید متوجه شوید که آیا موتور به اندازه کافی خنک شده است یا نه. اگر موتور را به تازگی خاموش کرده اید و درب کاپوت هنوز داغ است، باید حدودا نیم ساعت منتظر بمانید تا موتور خنک شود. البته در مناطق سرد، موتور در عرض چند دقیقه خنک خواهد شد.

مرحله دوم: درب کاپوت را باز کنید. پس از اینکه موتور به خوبی خنک شد، درب کاپوت را از داخل خودرو باز کرده و ضامن قفل کاپوت را بکشید. سپس درب کاپوت را کاملا باز کرده و آن را بوسیله میله نگهدارنده درب موتور ثابت کنید.

مرحله سوم: مکان درب رادیاتور را پیدا کنید. درب رادیاتور یک درب تحت فشار است که در قسمت بالای رادیاتور و بخش جلویی موتور قرار دارد.

نکته: در اکثر خودرو های جدید درب رادیاتور با برچسب مشخص شده و معمولا نسبت به درب های دیگرِ موجود در موتور بیضی شکل است. اگر درب رادیاتور خودروی شما با برچسب مشخص نشده است، می توانید به دفترچه راهنمای خودرویتان مراجعه کنید تا مکان آن را پیدا کنید.

مرحله چهارم: درب رادیاتور را باز کنید. یک حوله و یا یک تکه پارچه را دور درب رادیاتور بپیچید و درب را باز کرده و آن را از روی رادیاتور بردارید.

هشدار: اگر درب رادیاتور داغ است، از باز کردنِ آن خودداری کنید. این سیستم تحت فشار کار می کند و اگر درب رادیاتور را هنگامیکه موتور هنوز داغ است باز کنید، این فشار می تواند باعث ایجاد سوختگی شدید شود.
نکته: در حالیکه درب رادیاتور را می چرخانید، آن را به سمت پایین نیز فشار دهید تا راحت تر باز شود.

مرحله پنجم: سطح مایع داخل رادیاتور را چک کنید. منبع انبساط رادیاتور از جنس شفاف بوده و روی آن درجه بندی هایی برای تعیین سطح مایع رادیاتور وجود خواهد داشت. می توانید از روی این علامت ها میزان مایع خنک کننده موجود در رادیاتور را تشخیص دهید. این مایع از آب مقطر و مایع خنک کننده تشکیل شده است.

بخش 2 از 2 : اضافه کردنِ آب رادیاتور
وسایل لازم:

مایع خنک کننده
آب مقطر
قیف
دستکش
توجه داشته باشید که برای آگاهی از مشخصات مایع خنک کننده ای که باید مورد استفاده قرار دهید، می توانید به دفترچه راهنمای خودرویتان مراجعه کنید.

مرحله اول: منبع انبساط را پیدا کنید. پیش از این که مایعی به رادیاتور اضافه کنید، منبع انبساط را که در کنار رادیاتور قرار گرفته پیدا کنید. اگر آب رادیاتور سر ریز شود، آب اضافه ای که از آن بیرون می زند در این مخزن کوچک که در کنار رادیاتور واقع شده جمع می شود.

نکته: در بیشتر موارد برای منبع انبساط قابلیتی در نظر گرفته می شود تا بتوان مایع خنک کننده جمع شده در آن را به سیستم خنک کننده خودرو بازگرداند، بنابر این بهتر است به جای اینکه آب رادیاتور را مستقیما به خودِ رادیاتور اضافه کنید، آن را داخل منبع انبساط بریزید. با این روش مایعی که اضافه می کنید در صورت وجود فضای خالی وارد سیستم خنک کننده خودرو شده و سر ریز نخواهد شد.
نکته: توجه داشته باشید که اگر سطح آب رادیاتور پایین بوده و منبع انبساط هم پُر باشد، احتمال خراب بودنِ درب رادیاتور و سیستم سر ریز شدن وجود دارد که در اینصورت باید به یک مکانیک مراجعه کنید تا نگاهی به سیستم خنک کننده خودروی شما بیاندازد.

مرحله دوم: مایع خنک کننده را با آب مقطر مخلوط کنید. برای اینکه آب رادیاتور خودروی شما ترکیب درستی داشته باشد، مایع خنک کننده و آب مقطر را با نسبت 50-50 مخلوط کنید. برای این کار می توانید از یک بطری خالی آب رادیاتور استفاده کنید: ابتدا نیمی از بطری را با آب مقطر پر کرده و سپس فضای خالی باقیمانده بطری را با مایع رادیاتور پر کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

نکته: توجه داشته باشید که می توانید تا 70 درصد مایع خنک کننده و 30 درصد آب مقطر نیز برای ساختن ترکیبِ آب رادیاتور استفاده کنید، اما در بیشتر مواقع نسبت نصف-نصف کارایی بیشتری دارد.

مرحله سوم: آب رادیاتور را داخل سیستم خنک کننده خودرو بریزید. اگر منبع انبساط وجود دارد، ترکیبی که برای آب رادیاتور ساخته اید را داخل آن بریزید. اگر خودروی شما منبع انبساط ندارد و یا اگر منبع انبساط قابلیت بازگرداندنِ مایع درونش به سیستم خنک کننده خودرو را ندارد، ترکیبی که برای آب رادیاتور ساخته اید را مستقیما داخل خودِ رادیاتور بریزید، فقط دقت کنید که سطح مایع از خطی که نشان دهنده پُر بودن است بالاتر نرود.

هشدار: فراموش نکنید که پس از اضافه کردنِ مایع خنک کننده تازه به رادیاتور و پیش از روشن کردن موتور، درب رادیاتور را ببندید.
مرحله چهارم: موتور خودرو را روشن کنید. دقت کنید که آیا صدایی غیر عادی به گوش می رسد یا خیر. علاوه بر این، عملکرد فن های رادیاتور را نیز چک کنید. اگر صدای دنگ دنگ، جرنگ جرنگ یا فرفر به گوش می رسد، ممکن است فنِ خنک کننده دچار اشکال شده باشد که در اینصورت در کارکرد سیستم خنک کننده خودرو اختلال ایجاد خواهد شد.

مرحله پنجم: اطمینان حاصل کنید که نشتی در سیستم خنک کننده وجود ندارد. چک کنید که لوله ها و شلنگ هایی که مایع خنک کننده در آنها جریان دارد نشتی و یا پیچ خوردگی نداشته باشند. اگر از قبل نشتی در سیستم وجود داشته، با اضافه کردنِ مایع تازه ممکن است بتوانید این نشتی را راحت تر تشخیص دهید.

اگر می خواهید سیستم انتقال قدرت خودروی شما برای مدت زمانِ طولانی عملکردی مناسب داشته و سالم بماند، باید بدانید که وجود آب رادیاتور به میزان کافی در سیستم خنک کننده خودرو تاثیر بسیار زیادی در این موضوع دارد. همانطور که می دانید، اگر سیستم خنک کننده به درستی کار نکند، امکان دارد دمای موتور بیش از حد بالا رفته و آسیب ببیند.

نکته: اگر مشاهده کردید که حتی پس از اضافه کردنِ مایع تازه به سیستم، سطح مایع خنک کننده پایین رفته است، احتمال دارد جایی در سیستم خنک کننده نشتی وجود داشته باشد که توسط شما قابل تشخیص نباشد. در این صورت باید به یک مکانیک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا سیستم خنک کننده خودروی شما را بطور کامل مورد بررسی قرار داده و نشتی آن را برطرف کند.
مواقعی که در هوای گرم رانندگی می کنید و یا چیزی را یدک می کشید، حواستان به مشکلات مربوط به سیستم خنک کننده باشد. همچنین مواقعی که برای مدت طولانی در مسیر سربالایی رانندگی می کنید، زمانیکه تعداد سرنشینان خودرو زیاد بوده و یا وزنِ بارِ موجود در خودرو زیاد باشد، احتمال بالا رفتنِ بیش از حدِ دمای موتور وجود دارد.

رادیاتور خودروی شما در جلوگیری از بالا رفتنِ بیش از حدِ دمای موتور نقشی حیاتی ایفا می کند. پایین بودنِ سطحِ آب رادیاتور می تواند سبب بروز صدمات جدی به موتور خودرو شود. توجه داشته باشید که هزینه چک کردن و اضافه کردنِ آب رادیاتور بسیار کمتر از هزینه تعمیرات موتوری خواهد بود که بر اثر بالا رفتنِ بیش از حدِ دما صدمه دیده است. هر موقع مشاهده کردید که سطح آب رادیاتور پایین آمده است، توصیه می شود در اسرع وقت به آن مایع خنک کننده اضافه کنید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!
 انلاین شاپ الماس پور     

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

تاریخچه شمع

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

شستشوی انژکتور

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

علت خروج اب از اگزوز

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

مراحل تست پمپ بنزین

عیب یابی استپر موتور

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

باتری خراب است یا دینام؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

شایع ترین ایرادات خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

انواع صدای ماشین و علت ان

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

اصول نگهداری از خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

علت کم جون شدن ماشین

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

روغن سوزی موتور خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

علت و علائم خرابی شمع خودرو

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

معرفی شغل مکانیک خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

ترموستات و مشکلاتش

نکات نگهداری خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

کوئل خودرو و عیب یابی

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

انواع پمپ بنزین خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

نشتی روغن هیدرولیک

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

نگهداری موتور xu7

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *