👨‍🔧 جهت راه اندازی یک اتوسرویس مدرن که خدمات تعویض روغن و خدمات لاستیک را ارائه دهد به ترتیب دستگاه های لازمه را خدمتتان معرفی می کنیم و با توجه به تجربه کارشناسان شرکت نیک صنعت به ترتیب ابتدا در صورتی که فقط قصد راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی را دارید دستگاه های لازمه تعویض روغنی با توجه به اولویت بندی به شما معرفی می گردد و در قسمت بعد دستگاه ها و تجهیزات لازمه برای تعویض و بالانس لاستیک با توجه به اولویت بندی به شما معرفی می گردد ، لازم به ذکر است که تعریف و مشخصات و آموزش کار با هر دستگاه به تنهایی را می توانید در وبسایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .

دستگاه های لازمه برای خدمات تعویض روغنی :

 • کمپرسور باد:  اصلی ترین دستگاه هر مجموعه خدمات خودرویی پمپ هوا می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه کمپرسورباد در سایت شرکت نیک صنعت موجود است .
 • ساکشن روغن موتور : با توجه به اینکه تخلیه روغن موتور طبق خواست مشتری از روی موتور یا از زیر پیچ کارتل صورت می گیرد ، در صورت تخلیه از روی موتور نیاز به دستگاه ساکشن روغن موتور از نوع بادی یا برقی می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه ساکشن روغن موتور در سایت شرکت نیک صنعت موجود است . ضمنا از دستگاه تزریق روغن که بصورت بادی و برقی نیز وجود دارد جهت مراکز تعویض روغنی و مکانیکی خودرو سنگین به صورت دلخواه استفاده می شود .
 • گریس پمپ : جهت تزریق گریس از آن استفاده می گردد که دو نوع دستی و بادی در بازار موجود می باشد که مشخصات و تعریف دستگاه گریس پمپ دستی و دستگاه گریس پمپ بادی در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • واسکازین پمپ : جهت تزریق واسکازین از آن استفاده می گردد گاهی نیز میتر روغن یا همان روغن شمار
  همراه با آن می باشد و جزو ابزارهای واجب برای اتوسرویس تعویض روغنی می باشد در انواع دستی و بادی در بازار موجود می باشد که مشخصات و تعریف واسکازین پمپ دستی ، واسکازین پمپ بشکه ای ، واسکازین پمپ بادی در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • ابزارهای لازمه برای مراکز تعویض روغنی : ابزارهایی مانند پیمانه های اندازه گیری روغن موتور ، جک سوسماری ، بکس بادی ، جعبه آچار ، جعبه بکس ، تلمبه روغن کش ، بشکه ی روغن ، قیف تزریق روغن ، درب قوطی روغن بازکن ، آچار فیلتر انبر کلاغی ، آچار فیلتر روغن زنجیری ، آچار فیلتر روغن بازکن تسمه ای ، آچار فیلتر انبر قفلی ، کیت آچار فیلتر روغن و ابزارآلات مربوطه دیگر که جزو ابزار لازمه برای اتوسرویس تعویض روغنی می باشند و مجموع خرید آنها هزینه زیادی ندارد .
 • ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک: جهت تعویض روغن واسکازین گیربکس اتوماتیک از این دستگاه استفاده می شود که جزو دستگاههای واجب برای اتو سرویس تعویض روغنی نمی باشد ولی با توجه به اینکه امروزه خودروهای گیربکس اتوماتیک در ایران زیاد می باشند و مشتری تمایل دارد به اتوسرویسی برود که کلیه سرویسهای خود را یکجا انجام بدهد این دستگاه کاربری و درآمد زایی زیادی برای صاحبان مراکز تعویض روغنی و مکانیکی دارد ، ضمن اینکه امکان تخلیه وتعویض کامل روغن واسکازین گیربکس اتوماتیک بصورت دستی وجود ندارد و با توجه به سرویس های دوره ای توصیه شده کارخانه سازنده خودرو جهت افزایش طول عمر گیربگس اتوماتیک و همچنین هزینه های سنگین تعمیر آن ، لذا اهمیت داشتن دستگاه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک مهم می باشد ، در ضمن مشخصات و آموزش و کار با دستگاه ساکشن روغن گیربکس اتوماتیک در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد.
 • جک بالابر ۲ ستون : در مراکز تعویض روغنی و خدمات خودرویی که بخواهند به سبک مدرن و بروز باشند استفاده از این جک بالابر توصیه می شود زیرا با داشتن جک بالابر ۲ ستون در تعمیرگاه خود نیازی به چال سرویس که قدیمی و منسوخ شده ندارید و جک بالابر ۲ ستون از لحاظ قیمت نسبت به سایر جک های بالابر خودرو مناسب تر بوده و از لحاظ فضای تردد که زیر خودرو ایجاد می کند پرکاربردی ترین می باشد و هر مرکز تعویض روغن و لاستیک و خدمات خودرویی با داشتن جک بالابر ۲ ستون می تواند کلیه خدمات تعویض روغن ، تعویض سریع رینگ و لاستیک ها ، تعمیرات فوری جلوبندی و مکانیکی موتور و گیربکس خودرو ، اگزوزسازی و حتی زیرشویی و … را استفاده کند . استفاده از این دستگاه جزو دستگاه های اصلی برای افتتاح اتوسرویس تعویض روغنی نمی باشد ولی مطمئنا با داشتن این دستگاه اتوسرویس شما مدرن تر شده و مشتریان زیادی جذب تعمیرگاه و اتوسرویس شما می شوند زیرا صاحب خودرو تمایل دارد شخصا از زیر خودرو بازدید و در جریان تعمیرات قرار گیرد و نیازی به چال سرویس نمی باشد . از لحاظ ایمنی جک ۲ ستون دارای استاندارد و امنیت صد درصد تضمین شده می باشد و تا حدود ۲ متر از کف خودرو به شما فضای مفید کار می دهد و قابلیت قفل شدن دلخواه در هر ارتفاع را دارا می باشد . لازم به ذکر است مشخصات و آموزش کار با جک ۲ ستون و تعریف دستگاه در وبسایت شرکت نیک صنعت قابل مشاهده می باشد .

دستگاه های لازمه برای خدمات تعویض لاستیک و پنچری :

 • پمپ باد : همانطوری که مشخص می باشد جزو دستگاه های اولیه هر نوع مرکز خدمات خودرویی و فروشگاه های لاستیک فروشی و تعویض لاستیک می باشد که مشخصات انواع کمپرسور هوا را می توانید در سایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .
 • دستگاه لاستیک درآور : دستگاه جداکننده لاستیک از رینگ می باشد که جزو دستگاه های اصلی مراکز خدمات لاستیک می باشد که تعریف دستگاه لاستیک درآور و آموزش کار با دستگاه لاستیک درآر و انواع مدل های لاستیک درآور سواری و لاستیک درآور سنگین در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • دستگاه بالانس چرخ : از دستگاه های لازمه مراکز تعویض و خدمات لاستیک می باشد دستگاهی است که وظیفه بالانس کردن چرخ ها را به عهده دارد که در اصطلاح به آن بالانس کامپیوتری ، بالانس دیجیتال و … می گویند و برخی مراکز نیز از بالانس درجا یا بالانس روکار بابت اینکه چرخ خودروها را برای بالانس کردن باز نکنند استفاده می کنند که آموزش کار و تعریف دستگاه بالانس کامپیوتری و بالانس درجا و بالانس روکار و بالانس ماشین سنگین در سایت شرکت نیک صنعت موجود می باشد .
 • دستگاه مولد باد نیتروژن : دستگاهی است که طی فرآیندی اکسیژن موجود در هوا را که از ورودی پمپ باد وارد دستگاه شده به نیتروژن خروجی با خلوص بالا برای تولید باد نیتروژن و تزریق آن داخل لاستیک می کند ، این دستگاه جزو دستگاه های اصلی مجموعه خدمات رینگ و لاستیک و تعویض روغنی نمی باشد ولی با توجه به اینکه تزریق باد نیتروژن داخل لاستیک باعث عملکرد بهتر و نرم شدن لاستیک می گردد با داشتن این دستگاه مشتریان بیشتری جذب مرکز خدمات شما می شوند ، دستگاه باد نیتروژن حتما باید به کمپرسور باد وصل باشد و در مدل های ساده و اتوماتیک در بازار وجود دارد که خلوص نیتروژن در کلیه مدل های سواری و ماشین سنگین یکسان است و تفاوت در عملکرد اتوماتیک بودن و داشتن آپشن های مختلف دستگاه و قدرت خروجی می باشد لازم به ذکر است تعریف و آموزش کار با دستگاه باد نیتروژن و انواع مدل های آن در سایت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت قابل مشاهده است .
 • دستگاه آپارات تیوپ : از این دستگاه جهت پنچری تیوپ استفاده می گردد که قابلیت استفاده برای تیوپ خودروهای سواری و پنچری تیوپ خودروهای سنگین و پنچری محل والف تیوپ را دارد و برای خدمات پنچری مورد نیاز می باشد که در مدل های آپارات تیوپ دستی و آپارات تیوپ بادی در بازار موجود می باشد که با توجه به اختلاف قیمت کم و عملکرد بهتر ، مدل آپارات تیوپ بادی که به صورت تمام اتوماتیک می باشد پیشنهاد می گردد . لازم به ذکر است که آموزش کار با دستگاه آپارات تیوپ و انواع و مشخصات در سایت شرکت نیک صنعت قابل مشاهده است .
 • دستگاه آپارات لاستیک : از این دستگاه جهت ترمیم و پخت لاستیک هایی که پارگی پیدا کرده اند استفاده می شود و یک فروشگاه اتو سرویس پنچری و تعویض روغنی با داشتن این دستگاه می تواند بصورت اتوماتیک پارگی لاستیک خودروها را از تمامی زوایای لاستیک پخت و ترمیم کند که در اصطلاح به آن دستگاه لاستیک پز هم می گویند . با توجه به قیمت بالای لاستیک دارا بودن این دستگاه در اتوسرویس های تعویض روغنی و پنچری و خدمات لاستیک ، درآمد زایی زیادی برای صاحبین مشاغل دارد . ضمنا با داشتن دستگاه آپارات لاستیک ، نیازی به داشتن دستگاه آپارات تیوپ ندارید زیرا این دستگاه هم قابلیت ترمیم لاستیک و هم قابلیت ترمیم تیوپ را دارد که به اصطلاح به آن دستگاه ۲ کاره پنچری لاستیک و تیوپ هم می گویند و در مدل های آپارات لاستیک خودروهای سواری و آپارات لاستیک ماشین سنگین موجود می باشد در ضمن دستگاه آپارات لاستیک خودرو سنگین علاوه بر ترمیم لاستیک کامیون و اتوبوس و خودروهای سنگین ، قابلیت ترمیم لاستیک خودروهای سواری و همچنین قابلیت ترمیم تیوپ خودروهای سنگین و سواری را دارد . لازم به ذکر است آموزش کار با دستگاه آپارات لاستیک و انواع و مشخصات آن در وبسایت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت موجود می باشد .
 • بکس بادی : دستگاهی مهم برای باز کردن پیچ چرخ خودروها می باشد که توسط نیروی باد کار می کند و با تکنولوژی گیربکسی و ضربه ای به راحتی پیچ چرخ خودروها و در برخی مدل های قوی تر پیچ های موتور و جلوبندی خودرو را باز می کند بکس بادی با قدرت ها و درایو های مختلف در انواع بکس بادی سواری ، بکس بادی نیمه سنگین ، بکس بادی کامیونی ، بکس بادی شفت بلند و … وجود دارد که در اصطلاح به آن آچار بادی هم می گویند . جهت مشاهده انواع مدل های بکس بادی و مشخصات و آموزش کار با آنها لطفا از سایت شرکت نیک صنعت بازدید فرمایید .
 • ابزار آلات مربوطه اتوسرویس خدمات لاستیک و پنچری: ابزارهایی مانند تاپ تیوپ ، سرب بالانس ، چکش بالانس، والف تیوبلس، سوهان و درفش پنچری ،مینی سنگ یا سنگ انگشتی بادی ، آچار والف باز کن، نخ تیوبلس ، وصله پنچری، چسب پنچری، درجه باد روغنی، درجه باد، خرک یا پایه نگهدارنده خودرو، آچار چرخ ، آچار چرخ گیربکسی، سوزن پنچری، آپارات قورباغه ای، و…….از دید کارشناسان فنی شرکت نیک صنعت جزو ابزار لازمه برای اتو سرویس خدمات لاستیک و پنچری می باشد که مجموعا تهیه آنها هزینه چندانی ندارد.
 • جک سوسماری ، جک روغنی: این دستگاهها جزو ابزار لازمه برای اتو سرویس های تعویض روغنی و پنچری و فروشگاههای لاستیک فروشی و خدمات خودرویی می باشد که در مدل های جک سوسماری۳ تن، جک کورسی، جک روغنی، جک روغنی بادی ، جک سوسماری بادی، جک تیوپی بادی، جک تلسکوپی دو مرحله ای و …….. برای خودروهای سواری و سنگین استفاده می گردد که از دید کارشناسان فنی شرکت نیک صنعت جزو ابزار لازمه برای صاحبین مشاغل می باشد و شما بازدید کننده گرامی می توانید مشخصات فنی و انواع جک سوسماری و روغنی و بادی را در وبسایت شرکت نیک صنعت مشاهده نمایید .
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

توصیه ایمنی شرکت صنایع تعمیرگاهی نیک صنعت این است که هنگام کار با جک حتما خرک یا پایه نگهدارنده زیر خودرو گذاشته سپس کار تعویض لاستیک و خدمات چرخ و غیره را انجام دهید و هیچگاه از جک بعنوان نگهدارنده یا خرک استفاده نکنید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

تبلیغات
 •  
 •  
 • پایان پیام

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

 
 انلاین شاپ الماس پور     

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

عیب یابی استپر موتور

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

علت خروج اب از اگزوز

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

آشنایی با دسته موتور خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

انتخاب باتری مناسب خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

شستشوی انژکتور

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

مراحل تست پمپ بنزین

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی شغل مکانیک خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

نکات نگهداری خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

انواع پمپ بنزین خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

نگهداری موتور xu7

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

انواع صدای ماشین و علت ان

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

تاریخچه شمع

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

کوئل خودرو و عیب یابی

اشتباهات رایج مکانیک ها

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

ترموستات و مشکلاتش

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

چرا خودروی ما داغ می کند؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

شایع ترین ایرادات خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

اصول نگهداری از خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

علت کم جون شدن ماشین

روغن سوزی موتور خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

باتری خراب است یا دینام؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

3 دیدگاه برای “دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

 1. سلام به مدیران ارجمند،:
  با عرض ادب واحترام خدمت شما عزیزان
  من به فکر راه اندازی یک اتو سرویس و تعویض روغنی کوچک در شهر خودمان تبریز هستم و قصد دارم این شغل را انتخاب و از این راه کسب درآمد بکنم ….و از شما سروران گرانقدر طلب یاری و همفکری و همکاری را دارم… لطفاً بنده را راهنمایی بفرمایید

  1. سلام شغل خوب و پر در امدی هست ان شا الله موفق باشید فقط حتما در اطلاعات کاری خود را مورد این حرفه بالا برده و از اساتید فن کسب تجربه کنید تا مشکلی پیش رو نداشته و با سرعت به سوی موفقیت پیش روید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *