پمپ بنزین یکی از قطعات حیاتی در باک خودرو است که وظیفه‌اش، پمپ‌کردن بنزین از باک به موتور است. از این‌رو خرابی پمپ بنزین ماشین به‌منزله‌ی کاهش و یا مختل شدن عملکرد سوخت‌رسانی در خودرو خواهد بود. به همین دلیل است که می‌بایست هر از گاهی نسبت به تست و تشخیص خرابی پمپ بنزین خودرو اقدام نمایید.

در این مطلب قصد داریم دلایل خرابی پمپ بنزین و نشانه‌های آن را بررسی کنیم. با دانستن موارد ذکر شده در این مطلب، راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید برای تعمیر پمپ اقدام کنید. پس تا پایان این مطلب همراه ما بمانید.

وظیفه‌ی پمپ بنزین در خودرو چیست؟
پمپ بنزین، یکی از قطعات مکانیکی یا برقی خودرو است که درون باک قرار دارد و سوخت موجود در باک را از طریق سیستم سوخت‌رسانی به داخل موتور می‌فرستد. در طی این فرآیند، بنزین از طریق فیلتر سوخت، وارد انژکتورهای سوخت شده و سپس در داخل سیلندرها می‌سوزد.

نصب پمپ بنزین درون باک باعث می‌شود که دمای باک که به‌خاطر تماس با بنزین و فعالیت، بالا رفته است کاهش پیدا کند و در نتیجه خودرو روان‌تر به مسیرش ادامه بدهد.

خودروهای قدیمی‌تر، پمپ‌های سوخت مکانیکی دارند که از پیستون یا دیافراگم برای انتقال سوخت به کاربراتور استفاده می‌کنند و سپس آن را به داخل سیلندرها می‌پاشند. اما خودروهای مدرن و انژکتوری، دارای پمپ‌های سوخت الکتریکی هستند که در داخل باک بنزین نصب شده و توسط یک موتور الکتریکی DC کار می‌کنند.

از آنجایی‌که پمپ‌های مکانیکی، مستقیماً توسط حرکت موتور هدایت می‌شوند و دارای قطعات متحرک کمی هستند، احتمال خرابی آن‌ها کمتر است و درصورت خرابی، تشخیص و تعمیر آن‌ها نسبتاً آسان است. اما پمپ‌های الکترونیکی، معمولاً به سیستم‌های کنترل الکترونیکی متصل شده و شامل چندین قسمت متحرک هستند که هر یک از این قسمت‌‌ها، ممکن است خراب شده و منجر به مشکلات پمپ بنزین شوند. از این‌رو، این نوع پمپ‌ها بیشتر مستعد خرابی هستند.

علائم خرابی پمپ و نیم سوز شدن پمپ بنزین را بشناسید
حال که با وظیفه‌ی این قطعه در خودروی خد آشنا شده‌اید وقت آن است که به‌سراغ علائم خرابی پمپ بنزین برویم و ببینیم که چطور می‌توانیم متوجه خرابی این قطعه‌ی مهم در خودرو شویم تا به‌موقع به آن رسیدگی کنیم. از جمله مهم‌ترین علائمی که هشدار خراب شدن و سوختن پمپ بنزین را می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. بالا رفتن دمای موتور خودرو
گرم شدن بیش از حد موتور، رایج‌ترین نشانه‌ی خرابی پمپ بنزین است. دلیل این امر نیز این است که پمپ بنزین خراب، سوخت را به‌مقدار کافی به موتور نمی‌رساند. در نتیجه، ممکن است باعث داغ شدن موتور و خاموش شدن ماشین در حال حرکت شود. در این سناریو، ممکن است وسیله‌ی نقلیه شما پس از گرم شدن بیش از حد، خاموش شده و دوباره راه‌اندازی شود و نیم ساعت بعد دوباره این اتفاق تکرار شود.

۲. کاهش عملکرد مطلوب پدال گاز

پمپ ‌بنزین، در قسمت عقبی و در باک خودرو قرار دارد. این قطعه، سوخت خودرو را از باک به موتور منتقل می‌کند، از این‌رو یکی از بخش‌های ضروری در خودرو محسوب می‌شود. اگر پمپ ‌بنزین مسدود شده و یا دچار نقص فنی شود، سوخت کافی را به موتور نمی‌رساند، در نتیجه، مهم‌ترین علت گاز نخوردن ماشین در دور موتور بالا را هنگام فشار دادن پدال گاز، می‌توان ناشی از خرابی این قطعه دانست.

۳. شنیدن صدا از پمپ بنزین
یکی دیگر از علائم خرابی پمپ بنزین، شنیدن صدایی مانند ویز-ویز از آن است. گاهی نیز قضیه بالعکس است و پمپ‌های خراب در هنگام استارت‌زدن بی‌صدا می‌شوند. (معمولا در هنگام راه‌اندازی خودرو، به‌طور طبیعی صدایی کوتاه از پمپ به گوش می‌رسد). در واقع صدایی که شنیده می‌شود با آن ویز-ویزی که ممتد و قابل شنیدن است، کاملا فرق دارد. این صدا منقطع و عادی است و نام‌آوایی شبیه «وینگ» دارد.

۴. مشکل در استارت‌ زدن
هر زمان که خودرو را استارت می‌زنید، پمپ هم شروع‌به‌کار کرده و بنزین را از باک به موتور می‌رساند. اگر پمپ بنزین دچار مشکل شود، نمی‌تواند بنزین را از باک به موتور برساند. درنتیجه، برای روشن کردن خودرو با مشکل مواجه خواهید شد.

۵. کاهش قدرت موتور هنگامی‌که تحت فشار است
هنگام رانندگی در سربالایی یا حمل بارهای سنگین، ماشین شما تحت فشار است. اگر در چنین زمان‌هایی ماشین قدرت کلی خود را از دست بدهد، ممکن است مشکل از پمپ بنزین باشد. اگر پمپ بنزین خراب باشد، وقتی خودرو تحت فشار است و نیاز به سوخت بیشتری دارد عملیات سوخت‌رسانی از سمت پمپ، به‌درستی صورت نمی‌گیرد و قدرت موتور کاهش پیدا می‌کند.

۶. پرش موتور
یکی از مهم‌ترین علائمی که نشان می‌دهد پمپ بنزین ماشین از کار افتاده است، پرش موتور در حین رانندگی با سرعت‌های بالاست. پرش موتور، زمانی اتفاق می‌افتد که پمپ در تلاش برای تامین بخار ثابت سوخت با فشار مناسب است. پرش موتور می‌تواند کنترل خودرو را از دست شما خارج کند و بسیار خطرناک است، بنابراین در صورت مشاهده‌ی این اتفاق در خودرو، حتما برای رفع آن اقدامات لازم را انجام بدهید.

۷. افزایش مصرف سوخت

اگر متوجه شدید که خودرو مصرف سوخت زیاد و غیرعادی پیدا کرده است، احتمال دارد که مشکل از پمپ بنزین باشد. در این شرایط، پمپ ممکن است بنزین زیادی را به موتور بفرستد و باک بنزین سریع‌تر از حد معمول خالی شود، پس درصورت مشاهده‌ی چنین مشکلی حتما به تعمیرکار مراجعه کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   چرا ماشین دیر روشن می شود؟

۸. روشن ‌نشدن خودرو
اگر با هر یک از علائم بالا مواجه شوید و آن‌ها را نادیده بگیرید، در نهایت، با بدترین علامت خرابی پمپ بنزین، یعنی روشن نشدن ماشین روبه‌رو می‌شوید. هنگامی‌که پمپ بنزین به‌طور کامل خراب می‌شود، سوخت کافی برای موتور فراهم نمی‌شود و در نتیجه، خودرو روشن نمی‌شود.

اما علت خرابی پمپ بنزین چیست؟

پمپ بنزین، مانند سایر قطعات خودرو نیازی به تعویض دوره‌ای ندارد و به‌گونه‌ای ساخته شده است که مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار بگیرد. اما عواملی وجود دارند که منجر به خراب شدن، سوختن و یا نیم سوز شدن پمپ بنزین می‌شوند.از جمله‌ی این دلایل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. رانندگی با سوخت کم
برای خنک کردن و روغن‌کاری اجزای داخلی، سوخت باید به‌طور مداوم در پمپ سوخت جریان داشته باشد. بنابراین اگر با سوخت کم رانندگی کنید، ممکن است منجر به داغ شدن پمپ بنزین و در نهایت سوختن آن شود. پس همیشه حجم بنزین را کنترل و بیشتر از یک‌-چهارم ظرفیت باک را پُر کنید.

۲. سوختن فیوز پمپ
دیگر علت خرابی پمپ بنزین، سوختن فیوز پمپ است. بنابراین حواستان به فیوز باشد و هر چندوقت یک‌بار، فیوز را بررسی کرده و از سلامتش مطمئن شوید. این کار اهمیت زیادی دارد؛ چراکه اگر فیوز پمپ آسیب ببیند، هزینه‌ی تعویض آن کمتر از تعمیر پمپ خوهد بود.

۳. استفاده از بنزین نامرغوب و نامطلوب
استفاده از بنزین نامرغوب نیز می‌تواند در خرابی پمپ بنزین، تاثیر به‌سزایی داشته باشد. اگر از سوخت نامرغوب استفاده کنید یا باک دچار فرسودگی و کهنگی شده باشد، آلودگی‌ها به سمت پمپ جذب شده و فشار زیادی به پمپ وارد می‌شود. در نتیجه، شاهد نیم‌سوز شدن پمپ بنزین، خواهید بود.

۴. مشکلات الکترونیکی
همانطور که در بالاتر هم گفتیم، پمپ سوخت موجود در اکثر خودروهای انژکتوری، از نوع الکتریکی است و در داخل باک سوخت قرار می‌گیرد‌. لحظه‌ای که استارت خودرو را می‌زنید، پمپ بنزین باید کار خود را انجام دهد، با این حال، وجود یک خطای الکتریکی در پمپ بنزین می‌تواند مانع از عملکرد صحیح آن شود. معمولاً خرابی‌های الکتریکی پمپ بنزین به‌دلیل زنگ زدگی یا شل شدن کانکتورها ایجاد می‌شود.

چطور از خرابی پمپ بنزین جلوگیری کنید؟
اما نکاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید طول عمر پمپ بنزین را افزایش دهید:

یکی از راه‌های پیشگیری از خرابی پمپ بنزین، پُر کردن باک در حد متعادل و رانندگی‌نکردن با سوخت کم است.
استفاده از بنزین مرغوب هم می‌تواند تاحد زیادی از بروز مشکلات برای پمپ خودرو جلوگیری کند.
سیستم بنزین و فیلترهای بنزین را به‌طور دوره‌ای بررسی کرده و درصورت وجود مشکل در هر کدام، آن‌‌ها را تعویض کنید.
یکی از ابزارهایی که می‌تواند به شما در کنترل سلامت ماشینتان کمک کند ردیاب خودرو است. ردیاب خودرو در ابتدا تنها به‌منظور حفظ امنیت خودرو وارد بازار شد اما در سال‌های اخیر امکانات جذاب دیگری نیز به‌منظور افزایش ایمنی و کاهش هزینه‌های خودرو به ردیاب اضافه شده است که از مهم‌ترین و جذاب‌ترین این امکانات می‌توان به قابلیت دیاگ یا عیب‌ یابی آنلاین خودرو اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت بدون نیاز به مراجعه‌ی پی‌در‌پی به تعمیرگاه، تنها از طریق تلفن همراه خود و در هر زمان و مکانی می‌توانید مشکلات ریز و درشت خودروی خود را متوجه شوید و سپس برای رسیدگی به هر یک، برنامه‌ریزی کنید.

در آخر باید گفت که

خرابی پمپ بنزین یکی از مشکلات خودرو است که باید نشانه‌ها و علائم خرابی آن را جدی بگیرید و نگذارید که با دردسری بزرگ‌تر، یعنی خرابی کامل این قطعه مواجه شوید. برای جلوگیری از خرابی و آسیب پمپ هم باید با دلایل تخریب آنکه پیش‌تر مطرح شد، آشنایی داشته باشید. اگر این دلایل را بشناسید و توصیه‌های پیش‌گیرانه را رعایت کنید با مشکل روبه‌رو نخواهید شد. مثلا گاهی، فقط کافی است که یک قطعه کوچک را تعویض کنید تا مشکلات دیگر که جدی و بزرگ هستند به تبعش در قطعات مهم‌تر خودرو پیش نیایند. پس حواستان را جمع کنید و با معلوماتی که درباره‌ی پمپ بنزین خودرو کسب کردید، هوای ایمنی و سلامت خودروی‌تان را بیشتر داشته باشید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو
 انلاین شاپ الماس پور     

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

همه چیز درمورد ضدیخ

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

اشتباهات رایج مکانیک ها

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

مراحل تست پمپ بنزین

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

تاریخچه شمع

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

چرا خودروی ما داغ می کند؟

شستشوی انژکتور

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

انواع پمپ بنزین خودرو

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

انتخاب باتری مناسب خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

نشتی روغن هیدرولیک

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

علت کم جون شدن ماشین

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

اصول نگهداری از خودرو

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

نگهداری موتور xu7

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

علت خروج اب از اگزوز

معرفی شغل مکانیک خودرو

کوئل خودرو و عیب یابی

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

روغن سوزی موتور خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

باتری خراب است یا دینام؟

آشنایی با دسته موتور خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

انواع صدای ماشین و علت ان

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

ترموستات و مشکلاتش

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

نکات نگهداری خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

عیب یابی استپر موتور

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

شایع ترین ایرادات خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *