در این مقاله مهم ترین نشانه های خرابی پمپ بنزین انواع ماشین ها از جمله پراید و پژو و … را مورد بررسی قرار داده ایم و نحوه تست و درست کردن آن را توضیح داده ایم.
پمپ بنزین خودرو چیست؟
قبل از آنکه بخواهیم به خرابی پمپ بنزین خودرو نگاهی داشته باشیم بهتر است خود این قطعه را بشناسیم و بدانیم چه‌کاری را انجام می‌دهد. پمپ بنزین قطعه‌ای است که در بسیاری از پیشرانه‌های درون‌سوز بنزینی و دیزلی بکار می‌رود. قطعه موردبحث سوخت را از باک به دستگاهی که وظیفه ترکیب مخلوط سوخت و هوا را دارد می‌رساند. چنین دستگاه یا قطعه‌ای در خودروهای کاربراتوری همان کاربراتور و در خودروهای انژکتوری هم انژکتور سوخت خواهد بود.

سیستم سوخت رسانی خودرو
پیشرانه‌های کاربراتوری معمولاً از پمپ‌های مکانیکی کم‌فشار نصب شده در پیشرانه استفاده می‌کنند درحالی‌که پیشرانه‌های انژکتوری یا از پمپ‌های بنزین برقی نصب شده در داخل باک (برای سیستم‌های تزریق منیفولد کم‌فشار) یا پمپ‌های مکانیکی پرفشار نصب شده در پیشرانه (برای سیستم‌های تزریق مستقیم پرفشار) استفاده می‌کنند. همچنین باید گفت برخی پیشرانه‌ها اصلاً فاقد پمپ بنزین هستند. در برخی پیشرانه‌های کاربراتوری با تأمین سوخت کم‌فشار می‌توان از طریق سیستم تغذیه گرانشی به انتقال سوخت دست یافت و ساده‌ترین راه نصب باک در ارتفاعی بالاتر از کاربراتور خواهد بود. این روش معمولاً در موتورسیکلت‌های کاربراتوری بکار می‌رود یعنی جایی که باک درست بالای پیشرانه قرار دارد.

پمپ‌های بنزین مکانیکی کم‌فشار

در پیشرانه‌هایی که از کاربراتور استفاده می‌کنند، پمپ بنزین مکانیکی معمولاً به منظور انتقال سوخت از باک به داخل کاربراتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ‌ها در فشارهای سوخت نسبتاً پایین یعنی ۰.۷ تا ۱ بار کار می‌کنند. دو نمونه از پمپ‌های بنزین مکانیکی که بیشتر از سایرین در خودروها بکار رفته‌اند پمپ‌های دیافراگمی و پمپ‌های پیستونی هستند.

پمپ‌های بنزین مکانیکی پرفشار

پمپ‌های بنزین خودروهای مدرن تزریق مستقیم در فشارهای بالاتر یعنی تا ۲۱۰۰ بار کار می‌کنند و پیکربندی‌های ویژه‌ای همچون پیستون رادیال ریل مشترک، رادیال دو پیستون ریل مشترک، خطی، پورت و مارپیچ و… دارند. پمپ‌های تزریق با بنزین روان کاری می‌شوند و از آلودگی روغن و سوخت جلوگیری می‌کنند. یک نمونه دیگر از پمپ‌های بنزین نیز وجود دارند که با نام پمپ‌های برقی شناخته می‌شوند. در پیشرانه‌های بنزینی انژکتوری، یک پمپ بنزین برقی معمولاً داخل باک قرار دارد. در سیستم‌های قدیمی‌تر تزریق پورت و دریچه گاز، پمپ نصب شده در داخل باک باعث انتقال سوخت از باک به پیشرانه می‌شود و فشار انتقال سوخت نیز معمولاً بین ۳ تا ۴ بار است. در سیستم‌های تزریق مستقیم یک پمپ بنزین جداگانه باعث فشار بیشتر و بالاتر به سوخت می‌شود. از آنجایی که پمپ‌های برقی نیازمند قدرت مکانیکی پیشرانه نیستند بنابراین می‌توان آن‌ها را در هرجایی بین باک و پیشرانه نصب کرد. از جمله دلایل نصب پمپ بنزین در باک می‌توان به مواردی همچون خنک شدن توسط بنزین، کاهش ریسک آتش‌سوزی به دلیل عدم اشتعال در نبود اکسیژن و… اشاره کرد.

علائم خرابی مغزی پمپ بنزین
حالا که با پمپ بنزین، عملکرد و انواع آن آشنا شدیم نوبت به عیب‌یابی و علائم خرابی آن می‌رسد. دلایل متنوعی برای از کار افتادن پمپ بنزین خودرو وجود دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

روشن نشدن خودرو

در صورتی که با استارت زدن خودرو روشن نشد و یا این کار به سختی صورت گرفت یکی از دلایل احتمالی آن می‌تواند خرابی پمپ بنزین باشد. در زمانی که پمپ بنزین عملکرد درستی داشته باشد و شما شروع به استارت زدن کنید ابتدا صدایی به گوش خواهد رسید و سپس قطع خواهد شد اما در صورتی که این قطعه خراب باشد در زمان استارت صدایی وجود نخواهد داشت و در چنین حالتی بهتر است به دنبال بررسی پمپ بنزین باشید.

ریپ زدن پیشرانه

قبلاً به دلایل مختلف ریپ زدن خودرو اشاره کرده بودیم و یکی از علت‌ها نیز عدم رسیدن صحیح سوخت به پیشرانه خواهد بود. همین موضوع می‌تواند دلیل خرابی پمپ بنزین نیز باشد. البته بهتر است در این رابطه با یک مکانیک خبره مشورت کنید تا علت ریپ زدن را به درستی پیدا کند هرچند گزینه خرابی پمپ بنزین را نیز نباید از یاد ببرید.

مصرف سوخت بالا

در صورتی که متوجه شدید مصرف سوخت خودرو نسبت به قبل بالاتر رفته است شاید خرابی پمپ بنزین یکی از دلایل آن باشد. اگرچه علت‌های گوناگونی برای افزایش مصرف سوخت خودرو وجود خواهد داشت اما پمپ بنزین می‌تواند جزو اصلی‌ترین‌ها باشد.

بالا رفتن دمای پیشرانه

خود بنزین باعث خنک نگه داشته شدن پمپ بنزین می‌شود اما زمانی که پمپ بنزین خراب شود بنزین کافی به پیشرانه نمی‌رسد و همین امر می‌تواند باعث افزایش دمای آن شود. در واقع داغ کردن پیشرانه می‌تواند جزو دلایل خرابی پمپ بنزین قلمداد شود.

وجود صدای غیرعادی در پمپ بنزین

همان‌طور که گفتیم در صورت استارت زدن ابتدا صدایی کوتاه از پمپ بنزین به گوش می‌رسد و سپس قطع می‌شود. اگر این صدا ایجاد نشود احتمالاً پمپ بنزین خودروی شما از کار افتاده است. همچنین اگر در زمان استارت زدن صدایی غیرعادی از عقب خودرو به گوش برسد احتمالاً پمپ بنزین شما خراب خواهد بود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

افت شتاب خودرو

آن‌گونه که گفته شد پمپ بنزین وظیفه رساندن بنزین به پیشرانه را دارد و در صورتی که وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد پیشرانه با وقفه در عملکرد مواجه خواهد شد و این به معنی افت شتاب و گاز خوردن خودرو خواهد بود. در واقع عدم توانایی قبلی خودرو در شتاب گیری را می‌توان جزو دلایل خرابی پمپ بنزین دانست.

علائم خرابی پمپ بنزین ۴۰۵
تمامی علائمی که در بالا ذکر شد برای خرابی پمپ بنزین پژو ۴۰۵ نیز صدق می‌کنند. بد استارت خوردن یا روشن نشدن پیشرانه، افت شتاب و توان خودرو، وجود صدای غیرعادی در پمپ بنزین، داغ کردن پیشرانه و… جزو دلایل احتمالی خرابی پمپ بنزین ۴۰۵ خواهند بود. بد نیست بدانید قیمت پمپ بنزین ۴۰۵ در زمان نگارش این مقاله حدود ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان اعلام شده است.

علائم خرابی پمپ بنزین پراید انژکتوری
روشن شدن چراغ چک، وجود صدایی شبیه زوزه از عقب خودرو، افت شتاب و توان و استارت سخت پیشرانه از جمله علائم خرابی پمپ بنزین پراید انژکتوری خواهد بود. یکی از روش‌های ساده برای فهمیدن اینکه پمپ بنزین خودروی پراید کار می‌کند یا نه باز کردن سوئیچ و شنیدن صدای پمپ خواهد بود. در صورتی که صدا به گوش نرسد به احتمال زیاد پمپ خراب شده است. پمپ بنزین پراید در حال حاضر قیمتی حدود ۸۰۰ هزار تومان دارد.

تست خرابی پمپ بنزین
اگرچه پمپ بنزین قطعه‌ای است که برای کارکرد بالا طراحی شده اما احتمال از کار افتادن آن نیز وجود دارد. از طرفی قیمت چنین قطعه‌ای نسبتاً بالاست و به همین خاطر تست خرابی آن قبل از تعویض قطعه امری مهم خواهد بود. خوشبختانه راه‌های نسبتاً ساده‌ای برای تشخیص سالم یا خراب بودن پمپ بنزین وجود دارد. قبلاً ذکر شد که ساده‌ترین راه باز کردن سوئیچ و گوش کردن به صدای پمپ خواهد بود. در صورتی که صدایی به گوش نرسد احتمالاً پمپ بنزین خراب شده است. البته عدم وجود صدا می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

فشارسنج سوخت خودرو
یکی دیگر از روش‌های تست خرابی پمپ بنزین استفاده از دستگاه دیاگ است. با استفاده از این دستگاه می‌توان قطع و وصل بودن پمپ را مشاهده کنیم. البته ایراد می‌تواند از بخش‌های دیگر همچون فیوز، رله و سوکت ها نیز باشد. روش دیگر نیز استفاده از فشارسنج خواهد بود. در صورتی که بنزین از ریل سوخت خارج می‌شود اما فاقد فشار لازم است احتمال نیم‌سوز شدن پمپ بنزین وجود دارد و در این زمان بهترین روش تست خرابی استفاده از یک دستگاه فشارسنج سوخت خواهد بود.

پمپ بنزین خودرو کجاست؟
همان‌طور که گفته شد محل نصب پمپ بنزین بر حسب طراحی پیشرانه تفاوت دارد. در خودروهای کاربراتوری این قطعه در داخل پیشرانه نصب می‌شود درحالی‌که در پیشرانه‌های انژکتوری معمولاً پمپ بنزین داخل باک قرار دارد.

قیمت پمپ بنزین خودروهای داخلی
با افزایش قیمت خودرو، قیمت قطعه موردبحث نیز افزایش یافته و بهتر است حواستان به آن باشد. اگر به خاطر داشته باشید گفتیم که در خودروهای انژکتوری پمپ بنزین داخل باک قرار دارد و با استفاده از خود بنزین خنک می‌شود بنابراین در صورتی که باک خودرو خالی باشد دمای پمپ بالا می‌رود و در نهایت می‌سوزد. اگر بخواهید پمپ بنزین را تعویض کنید باید هزینه‌ای حدود 1.۵ میلیون تا ۳ میلیون تومان را برای خودروهای پرتیراژ داخلی متحمل شوید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نگهداری و سرویس دوره ای خودرو
 انلاین شاپ الماس پور     

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

کوئل خودرو و عیب یابی

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

چرا خودروی ما داغ می کند؟

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

نگهداری موتور xu7

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

باتری خراب است یا دینام؟

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

عیب یابی استپر موتور

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

انتخاب باتری مناسب خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

اصول نگهداری از خودرو

تاریخچه شمع

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

علت کم جون شدن ماشین

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

آشنایی با دسته موتور خودرو

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

نکات نگهداری خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

انواع صدای ماشین و علت ان

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

همه چیز درباره شمع خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

معرفی شغل مکانیک خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

مراحل تست پمپ بنزین

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

همه چیز درمورد ضدیخ

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

شستشوی انژکتور

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

روغن سوزی موتور خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

ترموستات و مشکلاتش

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

اشتباهات رایج مکانیک ها

علت خروج اب از اگزوز

شایع ترین ایرادات خودرو

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

علت و علائم خرابی شمع خودرو

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

انواع پمپ بنزین خودرو

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

نشتی روغن هیدرولیک

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *