اگر استپرموتور خودروتان خوب کار نمی کند و تصمیم گرفته اید یک استپر موتوری نو خریداری کنید، قبل از اقدام به خرید این مطلب را بخوانید، به احتمال زیاد از خرید استپرموتور نو منصرف خواهید شد.
اینکه استپرموتور در خودرو چه وظایفی دارد میتوانید با یک جستجو اطلاعاتتان را کامل کنید.
ولی اگر خودرو دچار مشکل است و هنوز مطمئن نیستید ایراد از کدام قطعه است، نشانه هایی از عملکرد نادرست استپرموتور به شرح زیر است:
◀ برای روشن شدن و روشن ماندن موتور هنگام استارت باید با فشار دادن پدال گاز از خاموش شدن موتور جلوگیری کرد.
◀ وقتی موتور روشن می شود، دور بالاتر از محدوده نرمال چه در حالت سرد یا در حالت گرم موتور است.
◀  صرف نظر از سرد یا گرم بودن موتور، دور موتور ناپایدار است.
◀  هنگام رانندگی در بعضی دورها ( درمحدوده دور ناپایدار)، موتور ضربه میزند مثل یک حالت قطع و وصل کردن.
◀  هنگام تعویض دنده یا رها کردن پدال گاز، دور موتور دیر پایین می آید.
◀  عقربه نشانگر دور موتور نقطه مشخصی ندارد و دور ثابت نیست.
◀  دور موتور نوسان دارد و صدای موتور نیز کم و زیاد می شود.

با توجه به ایرادات فوق وقت آن است استپرموتور را بررسی نماییم لذا کارهای زیر را به ترتیب میتوان انجام داد و در صورت نتیجه نگرفتن کار بعدی را انجام داد:
گزینه 1:   بست منفی باطری را باز کرده و 30 ثانیه صبر کنید و دراین 30 ثانیه تمام کلید های مصرف کننده ها را وصل و قطع کنید و همچنین پدال ترمز را فشار دهید، بعداز 30 ثانیه یا هر موقع میخواهید به کار ادامه دهید بست باطری را وصل کنید، موتور را استارت بزنید و تغییرات احتمالی نسبت به قبل را بررسی نمایید که از 4 حالت خارج نیست، یا ایراد برطرف شده است، یا فرقی نکرده است، و یا بدتر شده است، ویا کمی بهتر شده است. پس گزینه 2 را انجام میدهیم:

 گزینه 2: در حالی که پشت فرمان نشسته این و سوئیچ بسته( خاموش) است، سوئیچ را باز( روشن) کرده و 20 ثانیه صبر کنید و سپس سوئیچ را ببندید( خاموش) و 20 ثانیه صبر کنید، بعد سوئیچ را باز کرده و 7 ثانیه صبر کرده استارت بزنید، وضعیت را مقایسه کنید که آیا تعییراتی بوجود آمد، و در صورت نتیجه خوب نگرفتن گزینه 3 را انجام دهید:

تبلیغات

استپرموتور

استپرموتور خودرو

پلاگ استپرموتور خودرو

پلاگ استپرموتور خودرو

 گزینه 3:  سوئیچ بسته (خاموش) باشد، پیچ های استپر را بازکنید و آن را بیرون بکشید و بدون آنکه پلاگ برقش را جداکنید یا کله قندی آن را بچرخانید یا بکشید یا فشار دهید، اقدام به پاک کردن این قسمت هایی که حال در دسترس هستند نمایید، برای تمیز شدن بهتر میتوانید از یک پارچه نرم آغشته به اسپری چرب مثلا اسپری ناهید استفاده کنید ( اسپری را مستقیم به استپر نپاشید) یا اگر هیچی در دسترس نیست یکی دو قطره روغن ترمز استفاده کنید ضمن اینکه در تمیز کردن با روغن ترمز سعی کنید دست ها آلوده به روغن ترمز نشوند و اگر چنین شده در اسرع وقت بشویید.
◀ نشیمنگاه استپر و محفظه داخلی که کلاهک استپر در آنجا قرار میگرد و حرکت به جلو و عقب دارد را نیز با پارچه نرم و محلول مناسب در دسترس خوب تمیز نمایید، هم استپر موتور و هم این محفظه مهم است که تمیز باشند. در پایان تمیز کاری انگشت خود را به روغن موتور کمی آغشته کرده و کلاهک استپر را کمی چرب نمایید و در نهایت استپر را سرجایش ببندید و آزمایش زیر را انجام دهید:
◀ سوئیچ را باز کرده 20 ثانیه صبر کنید و بعد سوئیچ را ببندید و 20 ثانیه در حالت خاموش صبر نمایید.
سوئیچ را باز کرده 10 ثانیه صبر کنید و بلافاصه استارت بزنید، نتیجه را بررسی کنید و چنانچه تغییرات محسوس برطرف شدن اشکال را می بینید بهتر است اجازه دهید موتور گرم شود و به درجه نرمال برسد یا 10 دقیقه ای رانندگی کنید و در حال رانندگی مصرف کننده های برقی مثل کولر و چراغ های خودرو را روشن و خاموش نمایید و در پایان رانندگی قبل از خاموش کردن موتور ، در حالیکه موتور درجا کار می کند نگاه کنید اگر عقربه دور در محدوده ای است که باید باشد، چراغ های بزرگ و کولر را روشن نمایید و به تکان خوردن عقربه دور و نوسان صدای موتور گوش نمایید و درنهایت مصرف کننده را خاموش و موتور را خاموش نمایید، اگر اشکال برطرف شده است یا نسبت به نتایج گزینه های 1 و 2 خیلی بهتر شده، و اشکال به حدی نیست که آزار دهنده باشد، بهتر است فعلا کار دیگه ای انجام ندهید و چند روزی مدارا کنید، بعد از چند روز چند حالت خواهیم داشت، یا اشکال کامل برطرف شده است، و یا مقدار کمی نسبت به استاندار بودن ،عملکرد استپر اختلاف عملکرد حس می شود، و یا اینکه اشکال بیشتر شده و پایداری خاصی وجود ندارد، در این صورت میرویم گزینه بعدی را انجام میدهیم:

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

فبل از خواندن ادامه متن، به تصاویر زیر توجه نمایید تا مطلب روشنتر باشد:

سرویس استپرموتور

استپر موتور خودرو ، شافت حلزونی،فنر،گردگیر،اورینگ

شستشوی دور روزنه

شستشوی استپرموتور خودرو،شستشوی نشیمنگاه فنر و گردگیر استپرموتورخودرو

شستشوی بلبرینگ و روزنه

شستشوی محفظه شافت و بلبرینگ استپرموتور خودرو

روغنکاری بلبرینگ روتور

روغنکاری بلبرینگ استپرموتور خودرو،روغنکاری استپرموتور خودرو

مکش روغن

مراحل روغنکاری بلبرینگ استپرموتور خودرو،کشیدن روغن اضافی از کاسه بلبرینگ

بلبرینگ روتور آهنربایی

بلبرینگ استپرموتور خودرو

برجستگی راهنمای شافت

استاتور و سیم پیچ های استپرموتور خودرو از نمای بالا

محفظه روتور

استاتور و سیم پیچ های استپرموتور خودرو از نمای پایین استپر

روتور استپر

روتور استپر موتور خودرو از نمای بغل

جایگاه شافت

روتور استپرموتور خودرو از زاویه قسمت سر استپرموتور

محفظه سیم پیچ ها

سیم پیچ های استپرموتور خودرو، استاتور استپرموتور خودرو

کاسه بلبرینگ روتور

کاسه بلبرینگ استپرموتور خودرو

قطعاتی از استپرموتور

بخشی از قطعات استپر موتور خودرو دی مونتاژ شده، استپر باز شده

شکل ترکیبی شافت

شافت حلزونی استپرموتور خودرو،کلاهک مخروطی استپرموتور خودرو

گزینه 4:  انجام این گزینه وقتی است که شما تصمیم گرفته اید استپر جدید تهیه نمایید لذا انجام این گزینه بستگی به مهارت و دقت و حوصله شما دارد، چنانچه موارد گفته شده زیر را رعایت نمایید اشکال اگر کمتر نشود بیشتر نخواهد شد و چه بسا صد در صد اشکال برطرف گردد و لازم نباشد هزینه کنید:
◀   سوئیچ بسته ( خاموش) باشد، پیچ های استپر را باز کرده و آن را بیرون بکشید.
◀ از یک نفر بخواهید پشت فرمان بنشیند و گوش به فرمان شما باشد.
◀  استپر را در دست گرفته بدون اینکه به پلاگ برق آن فشار بیاید و در حالیکه با دو انگشت کلاهک استپر را گرفتین و کمی به طرف بیرون می کشید و در همین حال ثابت هستین، بگید سوئیچ را باز و بسته کند، موقع بسته شدن سوئیچ یک لحظه کلاهک استپر( شافت حلزونی) به طرف بیرون آمدن حرکت می کند که شما باید سریع باشید و لحظه ای اجازه دهید بیاید بیرون ولی با انگشتان اجازه ندهید دوباره برگردد به داخل، چند باز این باز و بست سوئیچ و حرکت را تکرار می کنید که در نهایت شافت استپر کامل بیرون آمده و آزاد می شود، اینجا دقت داشته باشید اگر مدل استپر شما دارای فنر باشد، از دستتان رها نشود.

شستشوی استپر تکه تکه شده:
پلاگ برق استپر را با احتیاط جدا کنید برای راحتی کار.
◀ کلاهک و حلزونی و فنر و گردگیر را با با اسپری چرب یا آب و تاید خوب بشویید و خشک نمایید.
◀ استپر را روبه پایین نگهداشته و لوله اسپری چرب ( مثل اسپری چرب ناهید) را ابتدا در کناره های بین بدنه استپر و روزنه وسط استپر نگهداشته و دور تا دور در حالکیه اسپری می کنید حرکت دهید تا خوب تمیز شود.
◀ لوله اسپری را در روزنه وسط استپر قرار دهید طوری که احساس کنید پایین تر نمی رود و در همین حال بین 7 تا 10 ثانیه اسپری کنید تا وقتی که مشاهده شود محلول اسپری زلال و تمیز بیرون می ریزد ( استپر همیشه روبه پایین باشد).
◀ بعد از اسپری کردن، در حالیکه استپر رو به پایین است چندین بار آنرا تکان دهید به بالا و پایین .
◀ لوله اسپری را این بار در روزنه استپر قرار داده و با دهان چند تا فوت کنید.
◀ با پارچه نرم یا دستمال کاغذی استپر را اگر چرب شده تا جایی که جا دارد تمیز و خشک کنید.
◀ 5 تا 7 قطره روغن در سورنگ داشته باشید و سوزن سورنگ را در درون روزنه وسط استپر وارد کرده طوری که کاملا به آخر برسد و استپر رو به بالا باشد، روغن را با فشار به یک باره تخلیه کنید.
◀  در حالیکه استپر را به حالت افقی نگهداشته اید،آنرا به چپ و راست چندین بار تکان های شدید بدین و بچرخانید تا روغنی که در کاسه بلبرینگ جمع شده به همه قسمت های بلبرینگ برسد.
◀  با کمک لوله اسپری یا لوله ای شبیه آن که در روزنه استپر جای گیرد و به ته برسد، چندتا فوت نمایید تا بازم روغن آن محفظه بیشتر و بهتر پخش گردد.
◀ در حالیکه استپر را افقی در دست گرفتین، یک قطره روغن در قسمت حدودی 5 میلمترپایین تر از اول روزنه بچکانید و بعد استپر را افقی بچرخانید تا مثلا روغن دور تا دور پخش شود.
◀ شافت حلزونی را با یک لایه گریس بسیار کم مالش دهید طوری که فقط داخل رزوه های آن احساس کنید گریس کمی مانده و همچنین دو شیار حلزونی را نیز با گریس بسیار کم چرب نمایید.
◀  چند بار قسمت رزوه حلزونی را بین انگشتان بچرخانید تا گریس اضافی نماند.
◀  فنر را هم با دستان آغشته به روغن یا گریس فقط یک حالت چرب بهش بدین واگر گردگیر فلزی است داخل و بیرون آن را نیز چرب نمایید.

جا زدن شافت حلزونی:
◀ حلزونی را از داخل فنر و گردگیر عبور داده و داخل روزنه استپر قرار دهید و بدون فشار آن را به راست بچرخانید و ادامه دهید تا جایی که احساس کنید به چیزی گیر می کند و این گیر طوری است که زیر دستان احساس می شود و اینجا در واقع مرز دو شیار حلزونی و برآمدگی های اول روزنه است که از اینجا به بعد باید با باز و بست سوئیچ در حالیکه دو برآمدگی و دو شیار باهم هماهنگ باشند با فشاری مختصر حلزونی را به سر جایش هدایت کرد…اجازه بدین حلزونی کامل سرجایش قرار گیرد و خیلی بیرون نباشد تا موقع بستن سرجایش روی دریچه گاز فشار افقی به شافت استپر وارد نگردد، شما میتوانید حدودی طول بیرون ماندن آن را با توجه به نشیمنگاه استپر روی دریچه گاز حساب کرده باشید.
◀ دریچه محل قرار گیری استپر روی دریچه گاز را تمیز کنید و انگشت خود را کمی با گریس چرب کنید و محل نشستن کلاهک در انتهای دریچه را چرب کنید طوری که به دستتان کرم میزنید و نباید گریس اضافی بماند.
◀ استپر را جا بزنید ولی فشار نیاورید و اگر احساس کردین از یک حدی بیشتر وارد دریچه نمی شود شافت حلزونی و کلاهک باید با باز و بست سوئیچ بازم بیشتر به داخل استپر کشیده شود.
◀ در صورتیکه راحت و بدون فشار استپر سرجایش قرار گرفت، پیچ های آن را ببندین و پلاگ استپر را جا بزنید.
◀ سوئیچ را باز (روشن) کرده 20 ثانیه صبر کنید و سوئیچ را ببندین(خاموش)، این عمل را 3 بار تکرا کنید.
◀ سوئیچ باز بعد از 7 ثانیه استارت بزنید.
نتایج حاصل شده احتمالی یا قطعی:
1-از همین ایتدا مشخصه همه چی عالی و خوب شده.
2- خیلی خوب شده ولی به دقت گذشته نیست.
3-خیلی خوب شده ولی گاهی ناپایدار است.
4- بدتر از گذشته شده و یا در حین سرویس صدمه دیده است.
چنانچه نتیجه گزینه های 2 و 3 باشد، احتمال اینکه بعد از یکی دو روز رانندگی کاملا اشکال برطرف شود هست طوری که کاملا استاندارد کار کند، پس کار دیگه ای انجام ندهید.
در صورت اینکه بدتر شده باشد یا حین سرویس صدمه دیده باشد و با گذشت یکی دو روز رانندگی آزاردهنده باشد، باید به فکر تهیه استپر جدید بود که حتما باید مدل جدید با مدل اصلی از هر نظر یکسان باشد، مثلا اگر مدل اصلی فنر دارد، مدل خریداری شده نیز باید فنر داشته باشد، لذا نکات زیر برای مقایسه دو استپر جدید و اصلی( ایراد پیدا کرده) را باید مد نظر قرار داد:

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

◀ از نظر ظاهری یکسان باشند
◀ از نظر داشتن یا نداشتن فنر
◀ از نظر نوع و جنس گردگیر
◀ از نظر اهم سیم پیچ های استپرموتور ( اهم سیم پیچ های استپر جدید باید با اهم استپر قدیم یکی باشد با حداکثر2 تا 4 اهم اختلاف قابل قبول است).
نکته: اگر خودتان خیلی حرفه ای نیستین یا سابقه رفع اشکالات اینچنینی را ندارین، بهتر است خودرو را به نمایندگی های مجاز ببرین یا تعمیرگاه های معتبر.
لازم به توضیح است، مشخص کردن و متمرکز کردن اشکال به یک قطعه و تعویض آن با توجه به سنسورها و قطعات الکترونیکی متعدد روی خودروهای امروزی گاها با بررسی های زیاد و با امکانات خاص انجام می شود و حتی ممکن است با تعویض یک قطعه اشکال برطرف نگردد یا اشکال دیگری ظهور نماید که عمدی نیست و در کارهای فنی تاحدی یک امر عادی به شمار میرود.

  👈 برای خرید انواع اسپری انژکتور شورهای ام طوسی ، گانگ ، اس تی پی و اسپری کف لاستیک اس تی پی کلیک کنید.   

 

👈 برای خرید انلاین استپر موتور پراید و پیکان بوش کلیک کنید .  

👈 برای خرید انلاین استپر موتور پژو ۴۰۵ بوش کلیک کنید .

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

 
 انلاین شاپ الماس پور     

چرا خودروی ما داغ می کند؟

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

علت خروج اب از اگزوز

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

اصول نگهداری از خودرو

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

آشنایی با دسته موتور خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

شایع ترین ایرادات خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

معرفی شغل مکانیک خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

باتری خراب است یا دینام؟

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

کوئل خودرو و عیب یابی

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

ترموستات و مشکلاتش

همه چیز درباره شمع خودرو

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

انواع صدای ماشین و علت ان

تاریخچه شمع

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

انتخاب باتری مناسب خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

علت کم جون شدن ماشین

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

عیب یابی استپر موتور

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

همه چیز درمورد ضدیخ

نکات نگهداری خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

روغن سوزی موتور خودرو

انواع پمپ بنزین خودرو

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

شستشوی انژکتور

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

مراحل تست پمپ بنزین

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

نگهداری موتور xu7

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *