👨‍💻 مشکلات شایع در جلوبندی خودرو با رعایت برخی نکات کاربردی قابل مرتفع شدن است.

جلوبندی خودرو یکی از بخش های مهم محسوب می‌شود که دراین گزارش ۱۵ مورد از شایع ترین موارد موثر بر آن را به اختصار توضیح می‌دهیم.

۱ – در اولین مرحله به لاستیک‌ها سرمی‌زنیم. اما این بار فشار باد آنها اهمیت آنچنانی ندارد، بلکه آج لاستیک‌ها و ساییدگی آنها بسیار مهم بوده که می‌تواند باعث این عیب شود. لاستیک‌های جلو بسیار مهم هستند. آج تایرها، کیفیت آنها و نحوه قرارگیری‌شان می‌تواند در بسیاری از پارامترها تاثیر بسیار زیادی بگذارد. حتی تفاوت میزان آج لاستیک چپ و راست می‌تواند غربیلک را تا حدودی بلرزاند. پس در کیفیت لاستیک‌های خودروی خود دقت کنید تا از عوارض آن به دور بمانید.

۲- اما قسمت دیگری که در جلوبندی نقش موثری دارد بلبرینگ چرخ بوده که خرابی آن می‌تواند عیوب زیادی را به وجود آورد که از جمله آن‌ها لرزش فرمان خودرو است. خرابی بلبرینگ چرخ صدای خاصی دارد که از آن می‌توان به معیوب بودن این قطعه پی برد. توجه داشته باشید تنظیم بلبرینگ چرخ بسیار مهم است و در عمر بلبرینگ و کارکرد آن نقش زیادی دارد.

۳- نکته‌ دیگری که باید به آن دقت کنید بالانس‌بودن چرخ‌های جلو است. نابالانسی در چرخ‌ها می‌تواند به راحتی فرمان را بلرزاند و حتی در صورت عدم برطرف کردن آن جلوبندی را نیز با عیوب غیرقابل پیش‌بینی مواجه کند.

۴- تنظیم زوایای فرمان نیز در لرزش فرمان بسیار تاثیرگذار است. پس اگر فرمانتان می‌لرزد در اولین فرصت یک تنظیم فرمان انجام دهید.

۵- نقش اصلی در گرفتن ضربات جاده و کنترل نوسانات را در سیستم تعلیق کمک فنر بازی می‌کند. این وسیله که خود می‌تواند عیوب و مشکلات زیادی را شامل شود (که معمولاً تعمیرکارها با تعویض آن اقدام به رفع عیب می‌کنند) اگر خراب شود مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. گاهی لرزش فرمان نیز از خستگی شدید کمک یا فنر بوده که استحکام لازم را نداشته و ارتعاشات را به سیستم فرمان و در نهایت غربیلک منتقل می‌کند. گاهی مواقع شل بودن کمک فنر نیز باعث ایجاد صدای اضافی و لرزیدن فرمان نیز می‌شود.

۶- میل تعادل همان‌گونه که از اسمش پیداست برای حفظ تعادل خودرو به کار می‌رود. این میله با شکل خاصی که دارد و نحوه اتصالش در سر پیچ‌ها نیروی پیچش را بین دو چرخ تقسیم کرده و از خم شدن بیش از حد خودرو به یک سمت جلوگیری می‌کند. این میله توسط دو بوش محکم نگه داشته می‌شود. در صورت خرابی این بوش‌ها نیز غربیلک فرمان می‌لرزد یا اصطلاحاً فرمان می‌زند. بوش‌های میل‌تعادل در بی سر و صدا کار کردن سیستم تعلیق و جلوبندی نقش به سزایی دارند.

۷- گاهی خرابی اتصالات و شل بودن بیش از اندازه آنها نیز این مشکل را به وجود می‌آورد که با آچارکشی و کنترل مجدد برطرف می‌شود.

۸- سیبک نیز یکی از عوامل و ریشه‌های این عیب است. وقتی سیبک خراب شده و حرکت مفصلی خود را به درستی انجام ندهد می‌تواند این عیب را به وجود آورد. سیبک نباید در راستای محور Y حرکتی داشته باشد. به زبان ساده‌تر سیبک نباید حرکت عمودی آنچنانی داشته باشد. لقی مجاز سیبک در راستای عمود آنقدر کم است که با دست حس نمی‌شود. پس خرابی و لقی سیبک موجب لرزش فرمان و زدن آن می‌شود.

۹ – اما گاهی لرزش فرمان فقط در هنگام ترمزگیری بوده که این عیب از دیسک‌های ترمز است. وقتی دیسک تاب داشته باشد در هنگام ترمزگیری این حالت مشاهده می‌شود. برای برطرف کردن این عیب دو راه دارید. ابتدا باید قطر دیسک‌ها سنجیده شود. اگر به حد لازم بود با تراشکاری و برداشتن لایه‌ای نازک از روی دیسک این عیب برطرف می‌شود. اما اگر قطر دیسک کم باشد باید حتماً عوض شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که در سیستم فرمان خودرو دیده می‌شود، انحراف خودرو به یک سمت در مسیر مستقیم است. وقتی در حال حرکت در مسیر مستقیم هستید، اگر فرمان را برای چند لحظه رها کنید، خودرو تمایل دارد از مسیر مستقیم خارج شود و اصطلاحاً گفته می‌شود فرمان به سمتی می‌کشد.

اتصالات فرمان و تنظیم زوایای چرخ می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. پس آنها را نیز کنترل کنید.

۱۰- نقش بازوی سگ دست این بازو که نقش اساسی در جلوبندی بازی کرده و بازیگر نقش اول است در صورت خرابی باعث کشیدن فرمان به یک سمت می‌شود. نگران نباشید قیمت این بازیگر نقش اول برخلاف بسیاری از بازیگران امروز زیاد نیست.

۱۱- اما یکی از مهم‌ترین دلایل این عیب شاسی خودرو است. وقتی شاسی خودرو از یک سمت مورد ضربه و آسیب قرار می‌گیرد تنظیمات اولیه کارخانه و ابعاد شاسی به سرعت به هم می‌ریزد. برگرداندن آن به حالت اولیه بسیار مشکل بوده و گاهی این کار به درستی انجام نمی‌شود. خودرویی که در اثر تصادف شاسی آن تغییر حالت داده باشد به سرعت در سیستم جلوبندی مشکل پیدا می‌کند. سیستم فرمان و متعلقات آن هم که وابسته جلوبندی است سریع خراب شده و دچار مشکل می‌شود. کشیدن فرمان به یک سمت، خراب شدن سریع پلوس‌ها، پاره شدن گردگیر آنها و در کل خرابی جلوبندی از عوارض این‌ گونه خودروها است. پس قبل از خرید خودروی کار کرده از سلامت شاسی اطمینان حاصل کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

۱۲- اما عیب دیگر، سر و صدای غیرعادی سیستم تعلیق خودرو است. به گونه ای که شما در هر دست اندازی می‌افتید صدای تق‌تق یا هر نوع صدای دیگری از سیستم تعلیق به گوش می‌رسد. گاهی می‌شود که شما خودرو را با دست تکان می‌دهید، ولی صدای اضافی از سیستم تعلیق می‌شنوید. این‌گونه سر و صداهای اضافی نشان‌دهنده خرابی سیستم تعلیق بوده که به راحتی قابل برطرف شدن است.

۱۳- فنر در سیستم تعلیق به همراه کمک نقش جذب ضربات را به عهده دارد. این فنر ضریب جذب انرژی خاصی داشته که باید به آن توجه کرد. در بسیاری مواقع وقتی فنر خسته می‌شود سیستم هدایت خودرو را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث کشیدن فرمان به یک طرف می‌شود. به زبان ساده‌تر فنر ضعیف شده و نیرو را نمی‌تواند جذب کند. پس آن را باید عوض کنید. فنر نیز قیمت چندانی ندارد.

۱۴- کمک فنر باید نه زیاد سفت نه زیاد نرم باشد. همچنین پس از جمع‌شدن باید آرام به حالت اولیه خود بازگردد. پس قبل از هر چیزی باید نحوه کار کمک فنر کنترل شود. در این مواقع معمولاً کمک فنر تعویض می‌شود. ساییدگی سیبک و بدون روغن کار کردن آن هم سبب این سر و صدا می‌شود. سیبک نیز معمولاً قابل تعمیر نیست. چون به صورت پرسی ساخته می‌شود. پس سیبک نیز به راحتی تعویض می‌شود.

۱۵- گاهی خرابی سیستم ترمز نیز باعث این مشکل می‌شود. نیروی ترمز باید بین چرخ‌ها به یک اندازه تقسیم شود. این تقسیم مساوی سبب می‌شود تا در زمان ترمزگیری هر چرخ به یک اندازه تحت تاثیر نیروی ترمز قرار بگیرد. حال تصور کنید این نیرو به مساوات تقسیم نشده و یک چرخ کمی‌بیشتر تحت فشار قرار بگیرد. در نتیجه تغییر دور به سرعت انجام گرفته و فرمان به یک طرف منحرف می‌شود. در این‌گونه مواقع خودرو و سیستم ترمز آن به یک ترمزساز ماهر نشان داده شود. ممکن است پمپ ترمز یک چرخ گریپاژ کرده باشد و نتواند به درستی ترمز بگیرد. درمان این درد باز شدن پمپ ترمز و شست‌وشوی بوش‌های آن بوده تا کاملاً روان حرکت کند.

شل بودن میل تعادل و برخورد آن با سایر قسمت‌ها سر و صدای اضافی تولید می‌کند. گیج‌زدن خودرو را تقریباً همه ما با آن دست و پنجه نرم کردیم.

این هم یکی از شایع‌ترین عیوب بوده که دلایل و ریشه‌های خود را دارد. بار دیگر به میله تعادل بازمی‌گردیم. اگر این میله ضعیف شود و نتواند نیرو را به درستی در خود جذب کند خودرو به راحتی گیج می‌زند. سیستم تعلیق، فنر و کمک فنر نیز وقتی ضعیف می‌شوند باعث گیج‌زدن خودرو می‌شوند.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو
 انلاین شاپ الماس پور     

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

مراحل تست پمپ بنزین

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

نگهداری موتور xu7

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

نکات نگهداری خودرو

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

اصول نگهداری از خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

روغن سوزی موتور خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

عیب یابی استپر موتور

اشتباهات رایج مکانیک ها

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

آشنایی با دسته موتور خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

معرفی شغل مکانیک خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

علت خروج اب از اگزوز

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

علت کم جون شدن ماشین

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

تاریخچه شمع

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

شستشوی انژکتور

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

انواع صدای ماشین و علت ان

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

کوئل خودرو و عیب یابی

انواع پمپ بنزین خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

ترموستات و مشکلاتش

همه چیز درمورد ضدیخ

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

علت و علائم خرابی شمع خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

باتری خراب است یا دینام؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

چرا خودروی ما داغ می کند؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

نشتی روغن هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *