چراغ آچار که پس از باز کردن سوییچ روشن می‌شود نشان دهنده فرا رسیدن زمان سرویس‎‌های دوره‌ای مانند تعویض روغن، مایعات خنک کننده و فیلترها می‌باشد. در این مطلب نحوه خاوش کردن این چراغ را به شما اموزش دهیم. با ما همراه بشید.
بسیاری از کسانی که خودرو دارند از یک چراغ عموما نارنجی رنگ به شدت می ترسند. البته که حق هم دارند. این چراغ می تواند در بسیاری از موارد مشکلات بسیار بزرگی را گزارش کند که نه تنها جیب، بلکه جان افراد را نیز تهدید می کند. اما چراغ آچار چه معنایی دارد؟

چراغ آچار چیست؟
چراغ آچار در واقع یک سیستم هشداردهنده است که نشان می دهد اختلالی در عملکرد کلی خودرو به وقوع پیوسته است. حال این اختلال ممکن است بسیار حاد باشد و یا موقتی و گذرا که تنها چند دقیقه به طول می انجامد.چراغ آچار که در کنار کیلومتر شمار قرار گرفته است معمولا نشان می دهد که زمان دوره ای سرویس خودرو خاتمه یافته و نوبت آن رسیده که این سرویس را از نو انجام بدهید.عموما زمان دوره ای سرویس روی 10000 کیلومتر تنظیم شده است. اما ممکن است این چراغ رو هنگامی که سرویس دوره ای را انجام داده اید و یا هنوز زمان پایان آن نرسیده نیز مشاهده کنید.

چراغ آچار ممکن است به دلایل مختلفی روشن شود اما هر از گاهی نیاز است تا روشن شدن این چراغ را نادیده بگیرید. برای این منظور باید آن را خاموش کنید، چرا که آزار دهنده خواهد بود. البته کاری با شما ندارد، اما در مجموع کسانی که وسواس دارند مفهوم این جمله را خوب می فهمند.

دلایل روشن شدن چراغ آچار خودرو‌ ، چرا چراغ آچار خودرو روشن می‌شود ؟

چراغ آچار روی داشبورد خودرو می تواند معانی مختلفی داشته باشد، اما عمدتا 5 علت شایع برای روشن شدن آن وجود دارد:

1.نیاز به تعویض روغن
ممکن است این سوال برایتان مطرح شده باشد که عمر مفید روغن به طور معمول چقدر است ؟ عمر روغن بستگی به عوامل مختلفی مانند مسافت پیموده شده، دمای موتور، مدت زمان سفر و غیره دارد و با درصدی از کیفیت باقی مانده روغن نشان داده می شود. به عنوان مثال، در هوندا آکورد، هنگامی که عمر روغن به 15% می رسد، چراغ آچار روشن می شود. پس از تعویض روغن، مکانیک شما عمر روغن را به 100% بازنشانی می کند.

به ظور کلی شایع ترین دلیل روشن شدن چراع چک ، فرا رسیدن زمان تعویض روغن است.اگر عمر مفید روغن موتور به پایان رسیده باشد، چراغ آچار به عنوان یک یادآوری روشن می شود. ممکن است همراه با آن، چراغ روغن نیز به دلیل پایین بودن فشار روغن روشن شود.

2. مشکلات سیستم انتقال قدرت
در برخی خوردرو ها، کمبود روغن گیربکس به دلیل نشتی، خرابی حسگر های گیربکس یا نقص در ماژول کنترل قوای محرکه (PCM) می تواند باعث روشن شدن چراغ آچار شود. همچنین، اگر خودروی شما سیستم چهار چرخ متحرک دارد، ایراد در این سیستم نیز ممکن است باعث روشن شدن چراغ شود.

3. اختلال در عملکرد دریچه هوا
رسوبات کربنی می توانند مسیر دریچه هوا را مسدود کرده و باعث روشن شدن چراغ آچار شوند.خرابی دریچه هوا می تواند باعث فعال شدن حالت اضطراری (limp mode) توسط ماژول کنترل قوای محرکه شود. سایر علائم احتمالی نیز عبارتند از:

شتاب گیری ضعیف
خاموش شدن مکرر
کارکرد ناهموار در حالت خلاص
مصرف سوخت بالا

4.باتری ضعیف یا معیوب
در برخی از خودرو ها، باتری خالی یا ضعیف می تواند باعث روشن شدن چراغ آچار نارنجی یا زرد شود. همچنین، ممکن است مشکل از دینام معیوب که به درستی باتری را شارژ نمی کند یا تسمه مارپیچ پاره شده باشد همچنین توجه داشته باشید در خودروها، باتری معیوب معمولا باعث روشن شدن چراغ باتری یا چراغ چک موتور نیز می شود.

5. مشکلات سیم کشی
اتصال ضعیف سیم های متصل به ماژول کنترل قوای محرکه یا سنسورها می تواند منجر به ثبت کد خطا توسط حسگر ها و سنسور ها شده و در نتیجه منجر به روشن شدن چراغ آچار شود.

عملکرد چراغ آچار چگونه است؟
اطلاعات موردنظر برای تعیین زمان مناسب سرویس خودرو، از طریق حسگرهای مختلفی گردآوری می شود. این حسگرها با بررسی مواردی همچون مدت زمان کارکرد موتور، درجه حرارت محیط، کیلومتر پیمایش فعلی خودرو و… زمان صحیح سرویس خودرو را محاسبه کرده و به صاحب آن نمایش می دهد. درصورتی که بخواهید چراغ صفحه کیلومتر را خاموش کنید، می توانید از روش زیر آن را ریست کنید و منتظر نمایش مجدد آن در سرویس بعدی بمانید.

علت روشن شدن چراغ آچار پژو پارس
در صورت جابجایی، خطای ABS یا رسیدن به 10.000 کیلومتر رانندگی چراغ آچاره یا سرویس پژو پارس روشن خواهد شد. در صورت روشن شدن چراغ آچار پژو پارس شما باید تعمیرات دوره ای برای خودروی خود انجام دهید.

علت روشن شدن چراغ آچار دنا پلاس
چراغ آچار یا سرویس دنا پلاس معمولا هر 5000 کیلومتر روشن خواهد و برای اخطار تعویض فیلتر هوا و فیلتر روغن استفاده می‌شود. که در صورت روشن شدن چراغ آچار دنا باید حتما این دو مورد را تعویض کنید.

علت روشن شدن چراغ آچار در پژو 405 و سمند
دلیل روشن شدن چراغ آچار در خودروهای پژو 405 یا سمند سرویس دوره‌ای است که در هر 5000 کیلومتر تا 10000 کیلومتربرای روغن موتور، هر 8000 کیلومتر برای فیلتر هوا و هر 10000 کیلومتر برای فیلتر روغن روشن خواهد شد که قابل تنظیم است و صرفا جهت یادآوری برای تعویض این لوازم است.

علت روشن شدن علامت اچار در ام وی ام (X22 , X33 , 315 , 550)
به علت انجام سرویس دوره‌ای در مدل‌های خودروی ام وی ام چراغ آچار آن ممکن است هر 10000 کیلومتر روشن شود. شما نیاز است بعد از روشن شدن چراغ آچار خودرو فیلتر هوا و فیلتر روغن خودروی خود را چک کنید همچنین میزان روغن موتور را بسنجید.

علت روشن شدن چراغ آچار در رانا
چراغ آچار رانا یا رانا پلاس به دلیل سرویس دوره‌ای روشن خواهد شد و به شما هشدار می‌دهد که زمان تعویض فیلتر روغن، فیلتر هوا و آب رادیاتور فرا رسیده است و سریعا باید اقدام به تعویض این لوازم رانا کنید.

آیا با روشن بودن چراغ آچار می توانم رانندگی کنم؟
ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که اگر چراغ آچار خودرو روشن باشد می توان به رانندگی با خودرو ادامه داد؟در جواب این سوال باید بگوییم بله اما به چند مورد بستگی دارد :

در صورتی که علت روشن شدن چراغ آچار خودرو شما تعویض روغن باشد بهتر است به زودی برای تعویض آن اقدام کنید ولی رانندگی در مسافت های کوتاه اشکالی ندارد.
چنانچه وسیله نقلیه شما عملکرد غیرعادی ، صدا های عجیب یا کاهش قدرت دارد ، نباید به رانندگی ادامه داده و باید در اسرع وقت به تعمیرگاه و مراکز معتبر مراجعه کنید.
با چراغ سرویس روشن بیشتر از زمان مورد نیاز برای رسیدن به تعمیرگاه یا برنامه ریزی تعویض روغن، رانندگی نکنید.

روش خاموش کردن چراغ آچار پژو 206 و 207 و رانا
حال که با دلیل روشن شدن چراغ چک و مفهوم سرویس دوره ای آشنا شدید، زمان آن رسیده تا نحوه خاموش کردن آن را بدانید. درصورتی که بخواهید چراغ آچار پژو 206 را خاموش کنید، می توانید از روش زیر آن را ریست کنید و منتظر نمایش مجدد آن در سرویس بعدی بمانید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

اولین مرحله در خاموش کردن چراغ آچار 206 این است که سوئیچ را ببندید و 5 الی 10 ثانیه صبر کنید تا سیستم برقی خودرو به طور کامل خاموش شود.
دکمه مشکی رنگ در سمت راست صفحه کیلومتر (که در حالت روشن بودن، کیلومتر Trip را ریست می کند) را به مدت 5 الی 10 ثانیه نگه دارید.
دست را از دکمه مذکور برندارید و در همین حال باید سوئیچ خودرو را پیش از مرحله استارت بچرخانید؛ پس از انجام این کار، اعداد از شماره 10 تا 0 شروع به کم شدن می کنند. در این مدت دستتان را از دکمه برندارید.
پس از اینکه عدد 0 را مشاهده کردید، انگشت تان را از روی دکمه برداشته و سوئیچ را ببندید. پس از طی مراحل گفته شده، اکنون می توانید خودرو را روشن کنید و دیگر نیازی نیست که از دستگاه دیاگ برای حذف چراغ سرویس دوره ای استفاده کنید.

ریست کردن چراغ سرویس سمند EF7 و دنا
سوییچ را باز کرده و بدون این که استارت بزنید کلید سمت آمپر را فشار داده تا وارد منوی تنظیمات شوید.
در صفحه کیلومتر سرویس ها برای قسمت هایی که نیاز به سرویس دارد جلو آن ها عدد صفر نوشته شده است، حال دکمه سمت چپ را فشار داده تا به صورت مثال Oil انتخاب شود.
مجددا دکمه سمت چپ را فشار می دهیم تا قسمت انتخاب عددها انتخاب شود.
برای انتخاب عددها، همان کلید را به سمت چپ یا راست چرخانده و عدد مورد نظر را انتخاب کنید که معمولا عدد ۵۰۰۰ را باید انتخاب کرد. که پس از انتخاب عدد و فشار دادن کلید عدد مورد نظرست می شود.
این کار را برای همه مواردی که عدد کیلومتر آن ها صفر شده است انجام می دهیم و تا چراغ سرویس تا رسیدن زمان سرویس بعدی خاموش شود.

ریست کردن چراغ سرویس زانتیا
سوییچ را بسته و حدود ۱۰ ثانیه صبر کنید تا سیستم برق خودرو کامل قطع شود.
اهرم فشاری واقع در سمت چپ کیلومتر شمار را فشار دهید.
در همان حالت که اهرم را به طرف پایین فشرده نگه داشته اید سوییچ را باز کنید اما توجه شود که استارت نزنید.
شمارنده باید شروع به کاهش کند، صبر کنید تا به صفر برسد.
زمانی که در صفحه مقدار صفر نشان داده شد اهرم را رها کنید.
حال سوییچ را ببندید و حدود ۱۰ ثانیه صبر کنید، بعد مجددا سوییچ را باز کرده و ۱۰ ثانیه دیگر صبر کنید تا عملیات ریست به طور کامل انجام شود.
بعد از انجام مراحل گفته شده در مقاله خودرو را روشن کرده و مشاهده می شود که چراغ هشدار خاموش شده است.

ریست کردن چراغ سرویس مگان
ابتدا سوییچ را باز کنید اما استارت نزنید.
دکمه انتهای دسته برف پاک کن را چند مرتبه فشار دهید و رها کنید تا گزینه Serricedve now ظاهر شود.
هنگامی که این گزینه ظاهر شد دکمه انتهای برف پاک کن را ثابت نگه دارد تا زمانی که این گزینه شروع به چشمک زدن کند.
همچنان کلید را ثابت نگه دارید تا چشمک زدن صفحه نمایش تمام شود. در این حالت چراغ سرویس ریست شده است. توجه شود در بعضی مدل های مگان این مراحل را باید در حالت موتور روشن انجام داد.
در ادامه این مقاله به توضیح و عملکرد چراغ سرویس یا همان چراغ آچار پرداختیم. با این یادآوری که چراغ سرویس که معمولا به رنگ زرد یا نارنجی و با یک علامت آچار خود را نشان می دهد بیان کننده فرا رسیدن زمان سرویس این چراغ را باید به صورت دستی خاموش کرد که در اصل خاموش کردن آن یعنی تنظیم مجدد برای روشن شدن در زمان فرا رسیدن سرویس دوره ای بعدی! همان گونه که قبلا بیان شد خاموش کردن چراغ سرویس در اکثر خودروها رویه ی معمول و مشخصی دارد و فقط در بعضی موارد جزئی با هم تفاوت دارند. در این مقاله سعی بر آن است روش خاموش کردن چراغ سرویس ماشین های خارجی موجود در بازار ایران را آموزش دهیم.

ریست چراغ سرویس MVM 315
سوییچ را بسته نگه دارید.
دکمه سمت راست روی صفحه آمپر را فشار داده و نگه دارید.
در همین حال که دکمه سمت راست را فشار می دهید سوییچ را باز کرده و حدود ۵ ثانیه صبر کنید.
دکمه سمت راست را رها کرده و در کمتر از ۲ ثانیه دکمه های سمت چپ و راست آمپر را به صورت همزمان با هم فشار دهید.
بعد از انجام این مراحل چراغ سرویس خاموش خواهد شد.
ریست چراغ سرویس MVM 530
در این مدل کار کمی راحت تر است، به این صورت که سوییچ را کامل بسته و دکمه صفر کردن کیلومتر را فشار داده بعد سوییچ را تا مرحله بوق استارت باز می کنیم، بعد از حدود ۵ ثانیه با خاموش شدن چراغ، ریست می شود.

ریست کردن چراغ هشدار سرویس تویوتا پرادو
سوییچ را در حالت ACC قرار داده تا عدد کیلومتر پیموده شده در صفحه کیلومتر شمار نمایش داده شود.
دکمه Trip meter را فشار داده و رها کنید (همان دکمه ای که داخل کیلومتر شمار قرار دارد).
حال دکمه Trip meter را پایین نگه داشته و سوییچ را در وضعیت ON قرار دهید اما استارت نزنید.
دکمه را ثابت نگه دارید تا گزینه MAINTENANCE خاموش شود.
قبل از خروج این گزینه از صفحه نمایش به مدت ۳ ثانیه روشن شده سپس ۳ ثانیه چشمک می زند.
اگر عملیات ریست کردن به درستی انجام شده باشد با پیغام MAINTREQD اطلاع داده می شود و باید مجددا مراحل بالا را تکرار کرد.

ریست کردن چراغ سرویس کپچر
سوییچ را باز کرده اما استارت نزنید، در خودروهایی که مجهز به دکمه استارت هستند بدون فشردن پدال ترمز، دو مرتبه دکمه استارت را بزنید تا سوییچ باز شود.
دکمه بالا در انتهای دسته برف پاک کن را فشار دهید تا به منوی سرویس های دوره ایی یا Service Interval ظاهر شود.
دکمه بالا را مجددا فشار دهید تا Mile aye before service نمایش داده شود، مجددا دکمه را فشار داده و رها نکنید تا چراغ سرویس شروع به چشمک زدن کند.
دکمه را رها کنید سپس مجددا فشار داده و نگه دارید تا مسافت سرویس نمایش داده شود. توجه شود که کلیه خودروهای شرکت رنو به همین ترتیب یعنی باز کردن سوییچ و رفتن به منوی تنطیمات از طریق ۲ دکمه انتهای دسته برف پاک کن ریست انجام می شود.

ریست چراغ سرویس SONATA
موتور را روشن کرده و اگر پیغام Service required در صفحه نمایش نشان داده می شود برای حذف این پیغام دکمه OK واقع در سمت راست بالای فرمان را برای چند ثانیه فشار دهید.
کلید MODE را در سمت راست بالای فرمان فشار داده تا منوی اطلاعات خودرو نمایش داده شود.
با استفاده از کلید جهت نما روی فرمان گزینه Service Interval را انتخاب کرده و کلید OK را فشار دهید. در انتها سوییچ را بسته و پس از چند ثانیه خودرو را روشن می کنیم تا عملیات ریست انجام شود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

ریست چراغ سرویس مزدا ۳
موتور خودرو را ابتدا خاموش کرده و چند ثانیه صبر کنید.
دکمه trip را فشار داده و نگه داشته و همزمان سوییچ را باز کنید اما موتور را روشن نکنید.
دکمه trip به مدت ۵ ثانیه فشار دهید تا چراغ هشدار اصلی شروع به چشمک زدن کند این چشمک زدن چراغ هشدار نشان دهنده تکمیل شدن ریست است.
در انتها سوییچ را ببندید و چند لحظه صبر کرده و دوباره سوییچ را باز کنید.

خاموش کردن چراغ چک مزدا
ریست کردن چراغ آچار مزدا رویه ای ساده داشته و برای تمامی مدل های 10 سال گذشته این خودرو با استفاده از مراحل زیر قابل انجام است.

آماده سازی
در مدل های مزدا با استارت دکمه ای ، با استارت دکمه‌ای ، دکمه را بدون فشردن پدال ترمز ، دوبار فشار دهید و در مدل های سوئیچی کلید را در حالت دوم(یک چرخش قبل از استارت) قرار دهید.توجه کنید که موتور را روشن نکنید.

2.وارد منوی اطلاعات شوید

به بخش برنامه ها بروید
گزینه کنترل وضعیت خودرو را انتخاب کنید
سپس روی گزینه نگهداری (Maintenance) بزنید
بر روی گزینه “oil change” بزنید.
در صورت نمایش درخواست تاییدیه ، اجازه ریست کردن oil change را بدهید.
چراغ آچار خوردرو مزدای شما با موفقیت با طی کردن مراحل بالا ریست می‌شود.
نکته مهم!

این روش برای اکثر مدل‌های مزدا در 10 سال گذشته کاربرد داشته و مدل‌های خاص را در انتهای متن بررسی کنید.
بازنشانی چراغ آچار فقط یادآوری oil changeرا از بین می‌برد. بهتر است مطابق دستورالعمل‌های دفترچه راهنمای خود، به طور مرتب روغن خودرو را عوض کنید.
در صورت نیاز برای رفع این مشکل می توانید به نمایندگی های مجاز مزدا مراجعه کنید.
برای مدل‌های قدیمی‌تر (مثلاً مزدا ۳ 2014-2018)، ممکن است با نگه‌داشتن دکمه کیلومترشمار و روشن کردن موتور، نیاز به روش متفاوتی داشته باشید.

هرگز فراموش نکنید

نادیده گرفتن چراغ آچار می تواند منجر به آسیب جدی به موتور شما شود که هزینه تعمیر آن به مراتب بیشتر از تعویض روغن خواهد بود.
ایمنی خود و وسیله نقلیه تان را در اولویت قرار دهید. در صورت شک، رانندگی نکنید و با یک متخصص مشورت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله روش خاموش کردن چراغ سرویس برای خودرو های مختلف توضیح داده شد.توجه داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات و خطرات احتمالی چراع چک خودرو خود را جدی گرفته و مراکز و تعمیرگاه مد نظرتان مراجعه کرده و از سرویس دوره‌ای خودرو خود غافل نشوید!

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

 
 انلاین شاپ الماس پور     

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

علت و علائم خرابی شمع خودرو

علت خروج اب از اگزوز

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

عیب یابی استپر موتور

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

ترموستات و مشکلاتش

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

اشتباهات رایج مکانیک ها

باتری خراب است یا دینام؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

کوئل خودرو و عیب یابی

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

چرا خودروی ما داغ می کند؟

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

آشنایی با دسته موتور خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

همه چیز درباره شمع خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

انواع صدای ماشین و علت ان

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

اصول نگهداری از خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

شستشوی انژکتور

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

همه چیز درمورد ضدیخ

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

معرفی شغل مکانیک خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

انتخاب باتری مناسب خودرو

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

انواع پمپ بنزین خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

علت کم جون شدن ماشین

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

روغن سوزی موتور خودرو

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

تاریخچه شمع

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

نگهداری موتور xu7

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

شایع ترین ایرادات خودرو

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

نکات نگهداری خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

مراحل تست پمپ بنزین

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *