نگهداری خودرو یکی از مواردی است که می‌تواند باعث شود عمر خودرو بیشتر شود و هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری به فرد تحمیل کند. شاید تصور کنید که برای نگهداری مناسب از خودرو باید اطلاعاتی در خصوص مکانیک و برق خودرو بیاموزید تا بتوانید از آن به بهترین شکل نگهداری کنید اما توجه داشته باشید که بسیاری از مواردی که به خودرو و قطعات متفاوت آن صدمه می‌زند نکاتی ساده است که حتی به برخی از آن‌ها اصلاً توجه نمی‌شود. همین امر به مرور زمان باعث می‌شود که قطعات مختلف صدمه ببینند و از عمر مفید آن‌ها کاسته شود. همین امر باعث افزایش هزینه‌های تعمیرات می‌شود. با توجه به نکاتی ساده اما کاربردی می‌توان از قطعات متفاوتی مانند موتور، گیربکس و ترمزها بهتر نگهداری کرد و همین امر نیاز به انجام تعمیرات اساسی را کاهش می‌دهد. در این مطلب قصد داریم تا در خصوص برخی از این نکات ساده که می‌تواند باعث شود تا از خودرو بهتر نگهداری کنید و هزینه‌های تعمیر کاهش یابد، مطالبی را با هم مرور کنیم. با گیربکس تهران همراه باشید.

نکاتی برای نگهداری خودرو
سیستم خودروها، مخصوصاً خودروهای امروزی از پیچیدگی‌های بسیاری برخوردار است. به همین دلیل برخی اتفاقات، رفتارها و اشتباهات ساده می‌تواند به قسمت‌های متفاوتی از خودرو مانند گیربکس صدمه وارد کند. برخی از این اشتباهات ساده عبارت‌اند از:

۱- تعویض نامناسب دنده
برای تعویض دنده در خودروهای غیر اتوماتیک باید حتماً پدال کلاچ را به خوبی و تا انتها فشرد تا چرخ‌دنده‌های درگیر در گیربکس از هم جدا شوند. در صورت عدم فشردن میزان مناسب پدال کلاچ قطعاً صدای سابیده شدن و برخورد کردن چرخ‌دنده‌ها با یکدیگر را خواهید شنید. تکرار این اتفاق می‌تواند باعث کاهش عمر گیربکس شود و نیاز باشد در فواصل زمانی بسیار کوتاه‌تر از میزان عادی به تعمیرگاه مراجعه کنید.

تبلیغات

درست است که خودروهای اتوماتیک کلاچ ندارند اما تغییر حالت دنده قبل از توقف کامل می‌تواند به گیربکس اتوماتیک آسیب وارد کند.

۲- گاز دادن و خاموش کردن خودرو
بسیاری از راننده‌های قدیمی که خودروهای کاربراتوری داشتند عادت دارند قبل از خاموش کردن خودرو یک بار پا را بر روی پدال گاز فشار دهند و سپس خودرو را خاموش کنند. کارکرد خودروهای کاربراتوری به نحوی بود که این کار باعث می‌شد در هنگام روشن کردن، ماشین بهتر روشن شود اما اکنون دیگر این‌گونه نیست. این کار برای خودروهای انژکتوری نه تنها مفید نیست، بلکه ضرر‌های فراوانی نیز دارد. گاز دادن اضافی و خاموش کردن خودرو باعث می‌شود که مقداری بنزین نسوخته در موتور و انژکتور باقی بماند. این بنزین نسوخته باعث می‌شود که سوزن انژکتور خودرو کثیف شود، بد کار کند و در نهایت بسیار زودتر از زمانی که عمر مفید آن است خراب شود. به خاطر داشته باشید که برای کم کردن هزینه تعمیر و نگهداری خودرو از گاز دادن قبل از خاموش کردن خودداری کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

همچنین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید گاز دادن قبل از استارت زدن است. این کار هم در خودروهای کاربراتوری می‌توانست به بهتر روشن شدن خودرو کمک کند اما انجام این کار هیچ کمکی به بهتر روشن شدن خودروهای انژکتوری نخواهد کرد.

نگهداری خودرو و گیربکس

نگهداری خودرو و گیربکس

۳- خالی شدن باک خودرو
متأسفانه در برخی بنزین‌ها یک سری رسوبات و ناخالصی‌ها وجود دارد که این موارد در ته باک ته‌نشین می‌شوند. زمانی که فرد به چراغ بنزین خودرو بی توجه باشد و تا جایی که خودرو خاموش شود به رانندگی ادامه دهد، باعث می‌شود مقداری از این رسوبات به سیستم انتقال سوخت وارد شوند. این رسوبات می‌توانند باعث اختلال در کار فیلتر بنزین، پمپ بنزین و انژکتور شوند. این اختلال می‌تواند در نهایت به خرابی این قطعات منجر شود و هزینه تعمیر و نگهداری خودرو را شدیداً افزایش دهد. بهترین راه برای جلوگیری از بروز این مشکل بنزین زدن به موقع است.

۴- قرار دادن مدام پا بر روی کلاچ
یکی از مواردی که در خودروهای دنده‌ای نیاز به توجه دارد، پدال کلاچ و نحوه کار با آن است. بسیاری از رانندگان در حین رانندگی با این خودروها پای خود را به کلاچ تکیه می‌دهند یا به صورت آهسته بر روی آن می‌گذارند. این افراد غافل از این نکته هستند که این کار باعث می‌شود کلاچ همیشه درگیر باشد و به کلاچ و گیربکس فشار زیادی وارد شود. این فشار در نهایت موجب خرابی زودتر گیربکس خودرو می‌شود.

۵- استفاده از آب لوله‌کشی برای خودرو
رادیاتور و شیشه‌شور قطعاتی از خودرو هستند که به آب نیاز دارند اما آیا می‌دانید از چه آب‌هایی می‌توان برای پر کردن مخازن رادیاتور و شیشه‌شور استفاده کرد. آب‌ لوله‌کشی و سایر آب‌هایی که در آن‌ها املاح و رسوب‌های گوناگون وجود دارد، گزینه‌های مناسبی برای ریختن در این مخازن نیستند. برای نگهداری خودرو و حفظ سلامت این قطعات باید از آب‌هایی که در بازار به این منظور وجود دارد استفاده کنید. برخی پا را فراتر از این می‌گذارند و از آب‌های جوشیده برای خودرو استفاده می‌کنند. این افراد آب را می‌جوشانند و می‌گذارند سرد شود. انجام دوباره و چند باره این کار باعث می‌شود تا آب خالص‌تر شود و در قطعات متفاوت سیستم خنک‌کننده و شیشه‌شور رسوب نکند. توجه داشته باشید که رسوباتی که در قسمت‌ انتهایی ظرف پس از خنک شدن باقی می‌ماند را نباید به داخل رادیاتور و شیشه‌شور بریزید.

۶- عدم تعویض به موقع روغن‌های خودرو
از دیگر نکاتی که برای نگهداری خودرو باید به آن توجه کرد، تعویض به موقع روغن‌های مورد استفاده در خودرو است. قطعات فلزی خودرو با هم به شدت درگیر هستند و همین امر نیاز به روان و خنک شدن در آن‌ها را افزایش می‌دهد. روغن موتور و گیربکس از مهم‌ترین روغن‌هایی هستند که در خودرو استفاده می‌شوند. این روغن‌ها باید از نوع مناسب انتخاب شوند که سازگار با خودرو باشد. همچنین برای نگهداری خودرو یادتان نرود که از برندها و مارک‌های مناسب روغن موتور و گیربکس استفاده کنید.

۷- ترمز در هنگام عبور از روی دست‌انداز
از دیگر مواردی که می‌تواند هزینه تعمیر و نگهداری خودرو را افزایش دهد، ترمز بر روی دست‌اندازها است. به خاطر داشته باشید که باید قبل از دست‌انداز سرعت خود را به اندازه مناسب کم کنید و در هنگام رسیدن و عبور از روی آن پای خود را از روی پدال ترمز بردارید. برخی افراد بر روی دست‌انداز ترمز می‌کنند که این کار می‌تواند هزینه تعمیر و نگهداری سیستم ترمز خودرو را شدیداً افزایش دهد. ترمز کردن بر روی دست‌انداز به سیستم فنربندی، اکسل و سیستم ترمز خودرو آسیب وارد می‌کند.

۸- فشردن پدال کلاچ و ترمز به صورت هم‌زمان
زمانی که قصد دارید توقف کنید یا از سرعت خودروی دنده‌ای بکاهید، فشردن هم‌زمان پدال کلاچ و ترمز باعث افزایش متراژ لازم برای توقف می‌شود. زمانی که دنده درگیر است و ترمز می‌کنید، بخشی از قدرتی که برای نگه‌داشتن خودرو لازم است، توسط سیستم انتقال نیرو و گیربکس تأمین می‌شود اما فشردن هم‌زمان این دو پدال با هم باعث می‌شود که تنها سیستم ترمز باعث توقف خودرو شود. بهترین راه این است که میزان مناسبی از سرعت خودرو را با استفاده از پدال ترمز بکاهید و سپس زمانی که خودرو به لرزش افتاد با فشردن پدال کلاچ از خاموش شدن آن جلوگیری کنید.

نگهداری خودرو و گیربکس

نگهداری خودرو و گیربکس

۹- عدم تعویض فیلتر روغن
از دیگر مواردی که می‌تواند در تعمیر و نگهداری خودرو نقش داشته باشد، تعویض به موقع فیلتر روغن است. حال این سؤال پیش می‌آید که چه زمانی باید فیلتر روغن را عوض کرد؟ بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن هنگام تعویض روغن است. فیلتر روغن آلودگی‌های موجود در روغن را می‌گیرد و باعث می‌شود روغن برای مدت بیشتری کارایی خود را حفظ کند اما زمانی که روغن جدید در خودرو می‌ریزید و فیلتر روغن را تعویض نمی‌کنید، مقداری از این آلودگی‌های موجود در فیلتر روغن، به روغن موتور جدید منتقل می‌شود و باعث می‌شود که عمر و کارایی آن کاهش پیدا کند.

۱۰- گرم کردن درجای خودرو
بسیاری از افراد می‌دانند که در فصول سرد باید خودرو را گرم کرد تا به قطعات متفاوت آن صدمه وارد نشود. این موضوع یکی از نکاتی است که می‌تواند هزینه تعمیر و نگهداری خودرو را کاهش دهد اما آیا با روش صحیح آن آشنا هستید؟ بسیاری از افراد خودرو را روشن می‌کنند و می‌گذارند چند دقیقه روشن باشد تا خودرو گرم شود و سپس حرکت می‌کنند. این کار اشتباه است و تنها باعث افزایش میزان مصرف سوخت می‌شود. زمانی این کار مشکلات بیشتری به وجود می‌آورد که در فضاهای سرپوشیده مانند پارکینگ منزل انجام شود. این عمل باعث می‌شود بسیاری از گازهای خودرو را افراد تنفس کنند و به مرور زمان باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای آن‌ها شود. با توجه به این‌که بسیاری از قطعات خودرو برای گرم شدن نیاز به حرکت خودرو دارند می‌توان گفت که بهترین روش برای گرم کردن خودرو در روزهای سرد سال این است که چند دقیقه ابتدایی را آهسته و آرام حرکت کنید تا خودرو گرم شود.

۱۱- عدم بررسی مداوم نشان‌گرها و مخازن
توجه به میزان روغن‌هایی نظیر ترمز، موتور و گیربکس همچنین اطمینان از وجود آب کافی در رادیاتور و شیشه‌شور می‌تواند باعث شود تا با خیال راحت‌تری با خودرو رانندگی کنید. بررسی مداوم مایع موجود در این مخازن می‌تواند باعث شود تا در صورت بروز مشکل، نشتی و کاهش میزان آن‌ها را به سرعت متوجه شوید و قبل از این‌که خودرو خراب شود و هزینه‌های بسیار زیادی را به شما تحمیل کند، با مراجعه به تعمیرگاه در خصوص رفع ایراد اقدام کنید. این امر می‌تواند هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو را به میزان بسیار زیادی کاهش دهد. توجه به چراغ چک از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید. در صورت روشن شدن آن باید سریعاً به یک تعمیرگاه مناسب برای انجام بررسی‌های بیشتر مراجعه کرد.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   ۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

۱۲- عدم انجام بررسی‌های دوره‌ای
خودروها باید در فواصل زمانی و دوره‌های مشخص توسط مکانیک‌ها و متخصصین بررسی شوند تا بتوان به سرعت ایرادات احتمالی به وجود آمده در خودرو را رفع کرد. انجام این کار در تعمیرگاه‌های مجاز و با کیفیت باعث می‌شود که قطعات مختلف خودرو عمر بسیار بیشتری داشته باشند. شاید سؤال پیش بیاید که میان مکانیک‌ها و تعمیرگاه‌ها چه تفاوتی وجود دارد که می‌گوییم این بررسی‌ها باید در تعمیرگاه‌های باکیفیت و افراد کار بلد انجام شود؟ بسیاری از مکانیک‌های با تجربه به راحتی و فقط با دیدن برخی نشانه‌ها متوجه ایرادات خودرو می‌شوند. همچنین در تعمیرگاه‌های با کیفیت از قطعات و مواد اصل و با کیفیت بالا استفاده می‌کنند که تمام این موارد باعث راحت‌تر شدن کار نگهداری خودرو می‌شود

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

 
 انلاین شاپ الماس پور     

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

عیب یابی استپر موتور

شستشوی انژکتور

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

شایع ترین ایرادات خودرو

باتری خراب است یا دینام؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

همه چیز درمورد ضدیخ

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

تاریخچه شمع

مراحل تست پمپ بنزین

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

نکات نگهداری خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

کوئل خودرو و عیب یابی

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

انواع صدای ماشین و علت ان

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

انواع پمپ بنزین خودرو

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

نگهداری موتور xu7

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

ترموستات و مشکلاتش

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

اشتباهات رایج مکانیک ها

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

علت کم جون شدن ماشین

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

آشنایی با دسته موتور خودرو

معرفی شغل مکانیک خودرو

چرا خودروی ما داغ می کند؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

انتخاب باتری مناسب خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

روغن سوزی موتور خودرو

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

اصول نگهداری از خودرو

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

نشتی روغن هیدرولیک

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

همه چیز درباره شمع خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

علت خروج اب از اگزوز

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *