برنامه نگهداری و سرویس دوره ای خودرو مجموعه ای از فعالیت های مبتنی بر زمان است که بر روی تجهیزات برای حفظ عملکرد روان خودرو انجام می شود. نگهداری صحیح از خودروی شما کلید حفظ آن در بهترین شرایط است. همچنین می تواند به اطمینان از ایمنی شما، ایمنی مسافران و رانندگان دیگر کمک کند. وسایل نقلیه ماشین هستند و مانند هر ماشین دیگری نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. فرسودگی اجتناب ناپذیر است و وسایل نقلیه معمولاً قبل از اینکه در نهایت از کار بیفتند عمر طولانی دارند. اگرچه آنها برای دوام طولانی طراحی شده اند، اما به مرور زمان برخی از قطعات به دلیل استفاده طولانی مدت خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند. 

سرویس دوره ای ماشین چیست؟
تعمیر، نگهداری و سرویس دوره ای خودرو یک استراتژی است که نیاز به انجام وظایف تعمیر و نگهداری در بازه های زمانی تعیین شده در حین کارکرد خودرو دارد. سرویس دوره ای ماشین به صورت منظم، منجر به اطمینان از عملکرد بهینه آن شود. این به معنای مصرف سوخت بهینه و ایمنی بالاتر خودروی شماست. سرویس خودرو، همچنین می تواند احتمال بروز خرابی در آینده را نیز کاهش دهد. در فرم سرویس نگهداری خودرو و چک لیست ماشین برخی از قطعات خودرو، تعویضی هستند، تعداد دیگری باید در زمان های مشخص بررسی و در بعضی موارد قطعه ای نیاز به تنظیم و یا گاهی نیز تمیز شدن دارد. سرویس دوره‌ای شامل تعویض قطعات مصرفی، تمیزکاری و بازدید قسمت‌های مختلف و اطمینان از صحت عملکرد آن است.

چرا نگهداری و سرویس دوره ای خودرو مهم است؟
نگهداری و سرویس دوره ای خودرو از تمیزی ماشین و نحوه نگهداری صندلی چرم خودرو مهمتراست زیرا شما میلیون ها پول در وسیله نقلیه خود سرمایه گذاری کرده اید، بنابراین باید مطمئن شوید که وسیله نقلیه خود را به درستی نگهداری می کنید. این تنها دلیل برای جدی گرفتن نگهداری و سرویس دوره ای منظم خودرو نیست. چندین عامل دیگر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

  1. افزایش طول عمر خودرو

افزایش طول عمر خودرو، اهمیت منظم سرویس های دوره ای ماشین را نشان می دهد و از مزایای نگهداری و سرویس دوره ای خودرو به حساب می آید. با انجام منظم سرویس دوره ای ماشین می توانید از مشکلات خودرو جلوگیری کنید. وقتی با وسیله نقلیه خود سفر می کنید، آخرین چیزی که می خواهید خرابی ماشین است. رعایت برنامه نگهداری منظم می تواند با جلوگیری از تعمیرات پرهزینه سیستم خنک کننده، سیستم انتقال، پیشرانه و سایر قطعات کمک کند. مراقبت پیشگیرانه از خودرو ساییدگی و خرابی موتور و سایر اجزایی که عمر وسیله نقلیه شما را افزایش می دهد، را کاهش می دهد.

  1. افزایش ایمنی خرابی خودرو در شب در یک جاده آرام می تواند یک موقعیت خطرناک باشد. شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که چه اتفاقی ممکن است بیفتد وقتی که در یک جاده ساکت گیر افتاده اید. تعمیر و نگهداری منظم احتمال خرابی ماشین را کاهش می دهد و ماشین شما در شرایط عالی برای پشتیبانی از سفر شما خواهد بود. بررسی آج لاستیک ها و فشار هوا برای وسیله نقلیه شما برای چسبندگی قوی در جاده مهم است. همچنین نقش مهمی در راحتی سفر دارد.
  2. کاهش هزینه های تعمیر

سرویس و نگهداری منظم خودرو هزینه زیادی ندارد اما تعمیرات و تعویض غیرمنتظره ممکن است گران باشد. موتور و سایر قطعات بدون دلیل خراب نمی شوند. هنگامی که از سرویس و نگهداری غافل می شوید، مشکلات جزئی ایجاد می شود که می تواند با بی توجهی مداوم به تعمیر و نگهداری خودرو بزرگ شود. سرویس و نگهداری منظم خودرو به شما این فرصت را می دهد تا بررسی کنید که آیا علائمی از مشکلات جزئی مانند ترک، نشتی روغن گیربکس ( از نشانه های خرابی گیربکس اتومات ) و همچنین فرسودگی بیش از حد به دلیل اصطکاک وجود دارد یا خیر. در صورت توجه به این موارد و انجام تعمیرات، می توان قطعه خاص را ذخیره کرد و برای مدت طولانی نیازی به تعویض نخواهید داشت. به طور کلی، سرویس و نگهداری خودرو باعث افزایش طول عمر موتور و سایر اجزای آن می شود و نیاز به تعویض زود هنگام را کاهش می دهد. بنابراین به کاهش هزینه های تعمیر نیز کمک می کند.

چک لیست تعمیر و نگهداری خودرو

1. فیلتر روغن

سیستم های خودروی شما از فیلتر روغن برای عملکرد استفاده می کنند. از آنجایی که آنها در محفظه های محکم محصور شده اند، خطر تبخیر وجود ندارد. با این حال، با گذشت زمان، سطح آنها کاهش می یابد و سطح محافظتی که در برابر اصطکاک ارائه می دهند کاهش می یابد. اگر از سرویس و نگهداری خودرو غافل شوید، فرسودگی موتور و سایر قطعات بیشتر می شود و در نهایت باید آنها را تعویض کنید. نکته: هرگز فریب قیمت پایین فیلتر های متفرقه را نخورید! همیشه سعی کنید از فیلتر روغنی استفاده کنید که به تایید کارخانه سازنده خودرو شما رسیده باشد.

همیشه به یاد داشته باشید، تعمیر و نگهداری خودرو ممکن است کمتر از یک میلیون برای شما هزینه داشته باشد در حالی که تعویض و تعمیرات اضطراری ممکن است میلیون ها تومان برای شما هزینه داشته باشد. همین یک عامل برای درک اهمیت نگهداری خودرو کافی است.

2. لاستیک های خودرو

 فشار هوا و چرخش مناسب، سلامت لاستیک های شما را تضمین می کند. حفظ فشار هوای مناسب ساده ترین کار است و می توانید در پمپ بنزین هنگام سوخت گیری آن را انجام دهید. زمان زیادی نمی برد اما در افزایش مسافت پیموده شده بنزین و کاهش استهلاک بسیار موثر است.

  1. روغن ترمز و لنت های ترمز
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

سیستم ترمز خودرو جزء قسمت های مهم خودرو در زمینه ایمنی است. درست عمل نکردن این سیستم می تواند باعث بروز تصادف و حوادث جبران ناپذیری شود. وقتی شما پدال ترمز را فشار می دهید نیرویی که به پدال وارد کرده اید توسط روغن ترمز و یک سری قطعات، به لنت ها وارد شده و باعث کم شدن سرعت خودرو می شود. در صورتی که به هر دلیلی روغن ترمز خودرو کم باشد، اصطلاحا خودرو ترمز خالی کرده و این انتقال نیرو بین پدال و چرخ صورت نمی پذیرد. در نتیجه ترمز عمل نکرده و باعث بروز تصادف می شود.

لنت های ترمز خودروی شما نیز نیاز به بازرسی منظم دارند. در حین رانندگی، به صدای ترمز گوش دهید و به لرزیدن یا لرزش پدال ترمز توجه کنید. در صورت بروز هر گونه نگرانی، در اسرع وقت با مرکز خدمات تماس بگیرید. لنت ها در واقع یک صفحه فلزی هستند که در یک طرف آن را پوششی ضخیم از ماده ای که اصطحکاک زیادی ایجاد می کند پوشانده است. لنت ها در هنگام اعمال ترمز، با ایجاد اصطحکاک بین خود و دیسک ترمز، از سرعت خودرو می کاهند. روشن است که با هربار استفاده از ترمز رفته رفته لایه ای از این پوشش بر اثر اصطحکاک از بین رفته و نازک و نازکتر می شود تا اصطلاحا تمام می شود. تمام شدن لنت علاوه بر خطر ساز بودن و درست عمل نکردن ترمز، باعث خط افتادن روی دیسک ترمز و خراب شدن این قطعه نیز می شوند.
نکته: یکی از نشانه های تمام شدن لنت خودرو، شنیده شدن صدای جیغ کشیدن از چرخ ها هنگام ترمز گرفتن است.

  1. کنترل فیلترهای هوا

از دیگر مواردی که در نمونه چک لیست تحویل خودرو مورد توجه قرار می گیرد، کنترل فیلترهای هوا است. فیلترهای هوا، ذرات معلق جامد در هوای وارد شده به محفظه خودرو را جذب می کنند. فیلترهای کثیف باعث می شود بازدهی سوخت کاهش پیدا کند. این اگر فیلترها را به صورت دوره ‌ای تعویض کنید، انتشار گازهای گلخانه‌ای کاهش پیدا می‌کند و عمر موتور ماشین بالاتر می رود. به راحتی می‌توانید تعویض فیلتر ماشین را از خانه خودتان شخصاً انجام دهید.

  1. چراغ های خودرو

در نمونه فرم چک لیست خودرو، بازرسی چراغ های خودرو از نظر صحت، عملکرد وجود دارد. همچنین چراغ های جلو را برای روشنایی بیشتر بازرسی کنید. هم چراغ ترمز عقب ماشین را بررسی نمایید. چراغ راهنما و سیستم هشدار را هم کنترل کنید. سعی کنید سنسور پارک ماشین را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم های هشدار دهنده که به صورت نور از چراغ عقب خودرو عمل می کنند، سالم باشند.

چراغ های جلو چراغ های ایمنی کلیدی در ماشین شما هستند. چند قدم اضافی را برای کمک به درخشان نگه داشتن آنها در نظر بگیرید، مانند تمیز کردن لنزها و تعویض لامپ ها به محض اینکه کم رنگ می شوند.

  1. شمع های خودرو

بررسی شمع های خودرو نیز در چک لیست سرویس خودرو قرار می گیرد. مسئولیت مشتعل ساختن مخلوط سوخت و هوا در موتور خودرو به عهده شمع ها می باشد. دقت کنید که نوک شمع خودرو همواره باید تمیز و سفید باشد و اثر چربی و دوده روی آن مشاهده نشود. مهمترین علایم و نشانه های خرابی شمع خودرو شامل جرقه های نامنظم، شتاب کم، لرزش در دور پایین موتور و استارت نامناسب می شود. فراموش نکنید که گاز دادن بیش از حد و یا کمتر از حد تا حد قابل توجهی باعث کاهش عمر موتور می شود. در صورتی که متوجه شدید شمع های خودرو خراب شده اند بلافاصله باید آن ها را تعویض کنید.

7. برف پاک کن شیشه جلو

اگر برف پاک کن های شما مانند گذشته کار نمی کنند، اجازه ندهید مشکل باقی بماند. تیغه های آسیب دیده یا فرسوده می توانند دید را در هنگام باران شدید یا طوفان برف کاهش دهند. دانستن اینکه چگونه تیغه های برف پاک کن خود را به طور منظم بازرسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید، یکی از راه های کمک به ایمن نگه داشتن خودروی شما است.

جدول سرویس دوره ای خودرو

سرویس‌های دوره‌ای مورد نیاز، معمولاً به صورت جدول تنظیم می‌شوند و در دفترچه راهنمای خودرو موجود است. در ادامه مطلب جدول سرویس و نگهداری خودرو برلیانس را به عنوان نمونه مشاهده خواهید کرد. شرح سرویس خودرو در جدول در قسمت ستون عمودی و فاصله زمانی یا کیلومتر سرویس در در ردیف افقی نوشته شده است.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!
 انلاین شاپ الماس پور     

کوئل خودرو و عیب یابی

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

علت خروج اب از اگزوز

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

همه چیز درمورد ضدیخ

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

انواع صدای ماشین و علت ان

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

ترموستات و مشکلاتش

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

علت کم جون شدن ماشین

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

مراحل تست پمپ بنزین

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

باتری خراب است یا دینام؟

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

معرفی شغل مکانیک خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

انتخاب باتری مناسب خودرو

روغن سوزی موتور خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

چرا خودروی ما داغ می کند؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

شستشوی انژکتور

عیب یابی استپر موتور

نگهداری موتور xu7

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

نشتی روغن هیدرولیک

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

انواع پمپ بنزین خودرو

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

آشنایی با دسته موتور خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

نکات نگهداری خودرو

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

شایع ترین ایرادات خودرو

اصول نگهداری از خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

تاریخچه شمع

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

همه چیز درباره شمع خودرو

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

علت و علائم خرابی شمع خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *