نیرو حرکتی اکثر ماشین های امروزی بنزین است و تقریبا تمامی ماشین های داخلی با بنزین حرکت می کنند. برای حرکت ماشین لازم است که سوخت ماشین یا همان بنزین برای فرآیند احتراق به موتور فرستاده شود. سوخت خودرو توسط قسمتی به نام پمپ بنزین ماشین به موتور فرستاده می شود و پس از احتراق، ما شاهد حرکت کردن خودرو هستیم. بدون شک پمپ بنزین یکی از قطعات اصلی و مهم تمامی خودرو ها است که برخی از مواقع با خرابی و مشکلات رو به رو می شود.

در این مقاله از مجله الماس پور به نقل از یگانه بلاگ قصد داریم تا به طور کامل در مورد پمپ بنزین و نشانه ها و علائم خرابی آن صحبت کنیم. همچنین لازم به توضیح است که آشنا نبودن با علائم خرابی این پمپ، می تواند باعث وارد شدن آسیب به سایر قسمت های ماشین شود، پس اگر سلامت خودرو شما برایتان اهمیت دارد توصیه می کنیم حتما تا انتها این مقاله همراه ما باشید.

پمپ بنزین ماشین چیست؟
سوخت ماشین در محفظه ای به نام باک ذخیره می شود و برای حرکت کردن خودرو، باید این سوخت در موتور با اکسیژن ترکیب شود تا در اثر نیرویی که ناشی از فرآیند احتراق تولید می شود، چرخ ها به چرخش در آیند و خودرو حرکت کند. پمپ بنزین خودرو، پمپی است که وظیفه انتقال بنزین یا سوخت از باک به موتور را دارد.

وظایف پمپ بنزین ماشین
ارسال سوخت
همانطور که گفته شد ارسال سوخت از باک به موتور یکی از اصلی ترین وظایف پمپ بنزین خودرو است. این پمپ با ارسال بنزین از باک به موتور باعث احتراق و در نهایت حرکت ماشین می شود.

فیلتر کردن سوخت
یکی دیگر از وظایف اصلی پمپ بنزین در ماشین ها، فیلتر کردن سوخت می باشد. همانطور که می دانید بنزین به طور کامل خالص نیست و دارای ناخالصی ها و آلایندگی هایی می باشد که در طولانی مدت باعث وارد شده صدمه به موتور ماشین می گردد.

پمپ بنزین با فیلتر کردن بنزین می تواند در سلامت موتور و افزایش عمر و عملکرد آن موثر باشد.

فشار سوخت
برای ارسال سوخت از باک به موتور باید این فرآیند به علت فاصله داشتن این دو قسمت با فشار زیاد انجام شود. اگر پمپ بنزین با فشار سوخت را به سمت موتور نفرستد این فرآیند به درستی صورت نمی گیرد.

انواع پمپ بنزین ماشین
پمپ بنزین الکتریکی
پمپ بنزین مکانیکی
پمپ بنزین مکانیکی
این نوع پمپ در خودرو های قدیمی استفاده می شود که بنزین را با فشار از باک به کاربراتور می میفرسد. این پمپ فرآیند انتقال سوخت را به صورت مکانیکی و با استفاده از قطعات مختلف انجام می دهد.

قطعات تشکیل دهنده پمپ های مکانیکی عبارت هستند از: دیافراگم، فنر دیافراگم، فنر انگشتی، سوپاپ ورودی، سوپاپ خروجی، شیطانک، محفظه بنزین.

پمپ های سوخت مکانیکی را نمی توان در خودرو های انژکتوری استفاده کرد بنابراین پمپ های مکانیکی تنها در خودرو های کاربراتوری مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این نوع پمپ ها در خودرو ها خیلی کم است.

پمپ بنزین الکتریکی
این پمپ های سوخت در اکثر خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند و با برق کار می کنند. باید بدانید در خودرو های انژکتوری نمی توان از پمپ های مکانیکی استفاده کرد. این پمپ ها در صنعت خودرو سازی خیلی بیشتر از پمپ های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

محل قرارگیری پمپ بنزین
به طور معمول پمپ بنزین در اکثر خودرو ها، در باک بنزین قراردارد و دلیل آن نیز خنک ماندن پمپ است. یکی دیگر از دلایلی که خودرو سازان پمپ بنزین را درون باک قرار می دهند کاهش سر و صدای این پمپ می باشد.

مشکلات پمپ بنزین در خودرو
افت فشار بنزین
اگر پمپ بنزین نتواند با فشار مناسب سوخت را به سمت موتور هدایت کند، عملکرد موتور کاهش یافته و خودرو شما با مشکل مواجه می شود.

افزایش فشار بنزین
شاید با خود فکر کنید که هرچه فشار بنزین بیشتر باشد و پمپ بنزین، سوخت را با فشار بیشتری به موتور بفرستد بهتر است در صورتی که اصلا اینگونه نیست و اگر فشار پمپ بیش از اندازه زیاد باشد، باعث وارد شدن صدمه به پره ها و سایر قطعات می شود.

چرا پمپ بنزین ماشین خراب می شود؟
برخی از افراد با خود فکر می کنند که پمپ بنزین نباید خراب شود در صورتی که اینگونه نیست، پمپ بنزین یکی از قطعات مصرفی خودرو است که پس از گذشت زمان دچار مشکلات و خرابی هایی می شود، برخی از علت های خراب شدن یا سوختن پمپ بنزین ماشین عبارت هستند از:

آلودگی سوخت
یکی از اصلی ترین دلایل سوختن پمپ بنزین خودرو، وجود ناخالصی در سوخت و بنزین می باشند.

رانندگی با سوخت کم
مورد بعدی که می تواند در خرابی این پمپ موثر باشد، رانندگی کردن با سوخت کم است. معمولا توصیه می شود برای سلامت خودرو و پمپ بنزین، سوخت درون باک را بیشتر از یک چهارم نگهدارید.

همانطور که گفته شد، پمپ بنزین برای خنک ماندن درون بنزین قرارداد و در صورتی که شما با سطح بنزین کم رانندگی کنید، این پمپ درون مایع نیست و به درستی خنک نمی شود که این موضوع باعث خرابی این قطعه در خودرو می شود.

از طرفی پایین بودن سطح بنزین باعث می شود تا پمپ برای فرستادن سوخت به موتور فشار بیشتری را تحمل کند. همچنین سطح پایین سوخت باعث وارد شدن آلایندگی های سوختی به پمپ می شود و در خرابی زود هنگام آن تاثیر دارد.

سوخت بی کیفیت
یکی دیگر از اصلی ترین دلایلی که باعث خراب شدن پمپ بنزین خودرو می شود، استفاده از بنزین هایی با آلایندگی بالا است.

پمپ بنزین بی کیفیت
معمولا پمپ های بنزین بی کیفیت و ارزان قیمت عمر کوتاهی دارند و زود خراب می شوند. به همین دلیل توصیه می شود از پمپ های با کیفیت استفاده کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

باید بدانید تمامی ناخالصی ها و آلودگی های موجود در سوخت وارد پمپ بنزین ماشین می شود که به مرور زمان باعث خراب شدن آن می گردد.

باک فرسوده
در صورتی که باک بنزین خودرو شما فرسوده شده باشد، به علت فشاری که به پمپ بنزین وارد می شود باعث خرابی آن می گردد. اگر این فشار روی پمپ همچنان باشد این قطعه به طور کامل می سوزد.

تشخیص خرابی پمپ بنزین خودرو
تا اینجا به طور کامل در مورد این قطعه و اهیمت آن توضیح دادیم، اما در صورتی که پمپ بنزین خراب شده باشد باید از کجا بفهمیم و نشانه های سوختن پمپ بنزین خودرو چیست؟

1- روشن نشدن خودرو
یکی از اصلی ترین روش های تشخیص خرابی و از کار افتادن پمپ بنزین ماشین، روشن نشدن خودرو است. در صورتی که این پمپ از کار افتاده باشد، سوخت به موتور ارسال نمی شود و در نتیجه خودرو نیز روشن نخواهد شد.

2- ریپ زدن ماشین
اگر در سرعت های ثابت ماشین ریپ می زند و به درستی کار نمی کند می تواند نشانه از خرابی این پمپ باشد. چراکه سوخت مورد نیاز موتور به درستی تامین نشده و خودرو ریپ می زند.

3- صدای پمپ
قطعا قبل از روشن کردن خودرو و پس از باز کردن سوئیچ متوجه صدایی شده اید، این صدا در واقع صدای پمپ بنزین خودرو است که در حال انتقال بنزین از باک به موتور می باشد. حال اگر شما سوئیچ ماشین را باز می کنید اما صدایی شنیده نمی شود، نشانه از خرابی پمپ بنزین ماشین می باشد.

4- افزایش شتاب ناگهانی
همانطور که گفته شد اگر پمپ بنزین ماشین خراب باشد و سوخت به مقدار مناسب به موتور نرسد باعث کاهش عملکرد موتور می شود، حال اگر به صورت ناگهانی و بدون گاز دادن خودرو شتاب می گیرد، باز هم نشانه از خرابی پمپ بنزین ماشین می باشد.

5- کاهش شتاب
همچنین کاهش شتاب خودرو نیز می تواند یکی از دلایل خراب شدن این پمپ باشد.

6- افزاش مصرف سوخت
خرابی این پمپ می تواند افزایش مصرف سوخت را نیز به دنبال داشته باشد.

7- روشن شدن چراغ چک
یکی از دلایلی که باعث روشن شدن چراغ چک خودرو شما می شود، خرابی این پمپ است. در صورت روشن شدن چراغ چک خودرو می توانید با استفاده از دیاگ تشخص دهید که دلیل روشن شدن این چراغ خرابی پمپ بنزین ماشین است یا خیر. در صورتی که نمی دانید دیاگ چیست، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله دیاگ را در وب سایت ما مطالعه کنید.

جلوگیری از خرابی پمپ بنزین ماشین
در این مطلب به طور کامل در مورد نشانه های پمپ بنزین ماشین صحبت شد، همانطور که گفته شد این قطعه یکی از قطعات اصلی خودرو است و خرابی آن می تواند باعث وارد شدن صدمات مختلف به موتور و سایر قسمت های خودرو شود، لذا جلوگیری از خرابی این قطعه می توانید به کاهش صدمات و هزینه های موتور ماشین کمک فراوانی نماید. در ادامه برخی از فعالیت هایی که می تواند خراب شدن این پمپ به تاخیر بیاندازد را برای شما آورده ایم.

رانندگی نکردن با سوخت کم
همانطور که گفته شد، یکی از علت های خرابی این قطعه، رانندگی با سوخت کم یا چراغ بنزین روشن است، لذا برای جلوگیری از خرابی زود هنگام این قطعه توصیه می شود با سوخت کم رانندگی نکنید و قبل از روشن شدن چراغ بنزین، باک را پر کنید.

تعویض فیلتر بنزین
آلودگی های سوختی یکی دیگر از مواردی که است تاثیر فروانی در خرابی پمپ بنزین خودرو شما دارد، شما می توانید با تعویض به موقع فیلتر بنزین در سرویس های دوره ای، از خرابی زود هنگام این پمپ جلوگیری کنید.

عدم استفاده از مواد شیمیایی
برخی از افراد برای تمیز کردن موتور یا باک از موارد شیمیایی یا مکمل های مختلفی استفاده می کنند اما باید بدانید این مواد می تواند آسیب جدی به موتور خودرو و پمپ بنزین وارد کند، لذا از این کار خودداری کنید.

زمان تعویض پمپ بنزین خودرو
گفتیم این قطعه یکی از قطعات مصرفی در خودرو است و پس از مدت زمانی باید آنرا تعیوض کرد اما این زمان در خودرو های مختلف کاملا به هم متفاوت است زیرا نوع رانندگی و کیفیت بنزین مصرفی می تواند در زمان خرابی پمپ بنزین خودرو تاثیر فراوانی داشته باشد.

پس بهتر است نسبت به نشانه ها و علائم خرابی این پمپ آگاه باشید و زمانی که متوجه خرابی یا از کار افتادن آن شدید، اقدام به تعویض آن نمایید.

قیمت پمپ بنزین خودرو
شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که قیمت پمپ بنزین خودرو چقدر است، باید به شما بگوییم که این قطعه قیمت خیلی گرانی ندارد و بهتر است در صورت خرابی سریعا آنرا با یک پمپ نو تعویض نمایید. زیرا صدمات که خرابی پمپ بنزین ماشین به موتور وارد می کند به مراتب بیشتر از قیمت آن می باشد.

کلام پایانی
پمپ بنزین ماشین یکی از قطعات اصلی خودرو است که وظیفه انتقال سوخت از باک به موتور را دارد. این قطعه با فشار استاندارد، بنزین را به موتور می فرستد پس اگر فشار این پمپ افزایش یا کاهش یابد در عملکرد موتور تاثیر خواهد داشت.

عوامل مختلفی مانند رانندگی با چراغ بنزین روشن یا سوخت بی کیفیت می تواند در خرابی این قطعه مهم در خودرو تاثیر داشته باشد. از آنجایی که این قطعه در سلامت موتور و سایر قطعات نقش مهمی دارد باید در صورت خرابی آن هرچه سریعتر نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید. بنابراین آشنایی با نشانه های سوختن پمپ بنزین خودرو می تواند در کاهش هزینه های شما و جلوگیری از خرابی موتور ماشین بسیار موثر باشد.

در این مقاله به طور کامل مورد پمپ بنزین خودرو و نشانه های خرابی آن صحبت شد، حتما این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید تا در صورت خرابی این قطعه متحمل هزینه های سنگینی نشوید. در صورت داشتن هر گونه سوال آنرا در انتها همین مقاله و در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو
 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

 
 انلاین شاپ الماس پور     

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

همه چیز درباره شمع خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

علت کم جون شدن ماشین

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

عیب یابی استپر موتور

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

همه چیز درمورد ضدیخ

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

کوئل خودرو و عیب یابی

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

تاریخچه شمع

انواع پمپ بنزین خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

معرفی شغل مکانیک خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

نکات نگهداری خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

مراحل تست پمپ بنزین

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

ترموستات و مشکلاتش

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

نشتی روغن هیدرولیک

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

روغن سوزی موتور خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

چرا خودروی ما داغ می کند؟

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

اصول نگهداری از خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

علت خروج اب از اگزوز

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

انواع صدای ماشین و علت ان

باتری خراب است یا دینام؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نگهداری موتور xu7

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

شستشوی انژکتور

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

علت و علائم خرابی شمع خودرو

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *