دسته موتور خودرو چیست ؟

دسته موتور خودرو چیست ؟

دسته موتور یا Engine mount یک قطعه کوچک است که وظیفه آن حفظ تعادل خودرو و تحمل وزن سنگین موتور است. مبنای وجود این قطعه این است که موتور ماشین در حالت تعادل قرار بگیرد و ضربات ناشی بر موتور را تا حد زیادی کنترل و مهار ‌کند. به بیان دیگر می توان  گفت که موتور خودرو با کمک دسته موتور در جای خود محکم و مستحکم قرار می‌گیرد و از حرکت اضافه موتور خودرو بر اثر نیروهای وارد بر موتور جلوگیری می‌کند. دسته موتور را می‌توان یک نوع بست یا وسیله نگهدارنده موتور ماشین نیز معرفی کرد. ازدیگر وظایف دسته موتور می‌توان به حفظ تعادل و ثبات ماشین اشاره کرد.به طور کلی دسته موتور قطعه ای است نگهدارنده که بین موتور و شاسی و یا بین گیربکس و شاسی خودرو قرار می گیرد.

انواع دسته موتور خودرو

انواع دسته موتور خودرو

تبلیغات

این قسمت از خودرو نیز مانند سایر قطعات و وسایل، در مدل‌ها وجنس‌های مختلف تولید می‌شود. اگرچه بسته به نوع خودرو جنس و نوع دسته‌موتور متفاوت خواهد بود، اما تمایل اکثر شرکت‌های خودروسازی به استفاده از نوع مکانیکی یا پلاستیکی است.

به‌ طورکلی پنج نوع دسته‌ موتور وجود دارد :

• مکانیکی یا پلاستیکی 

• هیدرولیکی   Hydraulic Mounts

• فنری  Resilient Mounts

• صلب یا فلزی   Rigid or Metal Mounts

• الکترونیکی

• دسته موتور‌های لاستیکی

این نوع از دسته موتور به دلیل ساختار و مکانیزم ساده‌ای که دارند ارزان ترین نوع دسته موتور شناخته می‌شوند که در صورت خرابی نمیتوان به تعمیر آنها پرداخت و باید حتما تعویض شوند. این نوع از دسته موتورها دوام بسیار بالایی دارد و به دلیل ساختاری که دارند قابلیت جذب ارتعاشات بالایی را دارند. در نمونه لاستیکی دسته موتورکه متشکل از دو صفحه فلزی است که یکی به موتورمتصل شده و صفحه دیگر به شاسی وصل می شود و همانطور که از نام آن پیدا است، قطعه پلاستیکی میان آن ها قرار می گیرد که به دلیل داشتن حالت ارتجاعی تمام لرزه های مجموعه انتقال نیرو را در خود دفع می کند.

• دسته موتور‌های هیدرولیکی

دسته موتورهای هیدرولیکی بیشتر در صنعت های هوایی مورد استفاده قرار میگیرند که بسیار گران تر از دسته موتورهای لاستیکی می‌باشند. بیشترین میزان ارتعاشات تولید شده توسط یک موتور توربوفن در دو فرکانس معیّن رخ می‌دهد. دسته موتور هیدرولیکی دارای بیشترین نرمی ممکن می‌باشد که می‌تواند در دو فرکانس مذکور میزان انتقال ارتعاشات را به حداقل برساند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

وجود دسته موتورهای هیدرولیکی شرایط بسیار راحت تری را برای راننده و مسافران فراهم کرده و عملکرد پیشرانه را بهبود بخشیده و صداهای به وجود آمده را به کمترین میزان خود رسانده است.

• دسته‌ موتورهای صلب یا فلزی

برای به اجرا درآوردن این نوع ازدسته موتوراین قطعه را با استفاده از پیچ اتصالات صلب و جوشکاری به شاسی و بدنه متصل می‌کنند. استفاده از دسته‌موتورهای صلب برای موتورهای سبک خودرو بسیار مناسب‌ تر است. همچنین از دیگرمعایب دسته‌ موتورهای فلزیمی توان به عدم توانایی کنترل و مهار لرزش‌ها و تکان‌های موتوراشاره کرد . لرزش موتور در دورهای بالاتر باعث خرابی در این دسته‌ موتورها می‌شود.

• دسته‌ موتورهای فنری

مواد سازنده این نوع از دسته ‌موتورها از پلاستیک و پلیورتان ساخته شده‌اند. این نوع دسته موتور نسبت به نوع پلاستیک عمر بیشتری دارند و توانایی کنترل و مهار لرزش‌های موتور را تا حد زیادی نیز دارا هستند. با استفاده از این نوع دسته موتور کمترین لرزش‌ها و تکان‌ها در موتور ایجاد می‌شود و نیز باعث می‌شود که از سواری بسیار راحت و نرم‌ تر باشد. دسته‌موتورهای فنری در موتورهای بزرگ و یا سیستم‌هایی که ارتعاشات و لرزش‌ها بیشتر هستند کاملاً کاربردی است.

ویژگی های حائز اهمیت در دسته موتور خودرو چیست ؟

دسته موتورها باید علاوه بر مستحکم نگه داشتن و حفاظت از موتور، دو نوع اصلی لرزش را نیز جذب کنند:

لرزش با فرکانس پایین که ناشی از تحریک شوک است، به عنوان مثال شتاب یا ترمز شدید و رانندگی در سطوح ناهموار.

لرزش با فرکانس بالا که ناشی از نیروهای نامتعادل موتور است، مانند پالس‌های شلیک یا هرگونه عدم تعادل جرم در قطعات چرخان یا متقابل موتور.

برای تاثیرگذاری بیشتر، یک دسته موتور خودرو باید به فرکانس وابسته باشد. این بدان معنی است که در دامنه فرکانس پایین سفت و مرطوب است و در دامنه بالا، نرم و سبک. برعکس برای جلوگیری از حرکت موتور به دلیل تحریک شوک.

تعداد مصرفی دسته موتور در خودرو چگونه است ؟

تعداد مصرفی دسته موتور در خودرو چگونه است ؟

دسته موتورها در انواع خودرو به تعداد مختلف و در جهات متفاوت بسته به نوع موتور، محل قرارگیری آن، وزنش و شرایط شاسی و دیگر قطعات به کار می‌رود. در خودروهای دیفرانسیل جلو که موتور در عرض شاسی قرار می‌گیرد از سه دسته موتور استفاده می‌شود. دو دسته در پایین و یک دسته در بالا. در موتورهای طولی نیز از دو دسته در دو سمت موتور استفاده می‌شود. همچنین در موتورهای عرضی معمولا از دسته موتورهای هیدرولیکی استفاده می‌شود. محل به کارگیری دسته موتور نیز در انتخاب نوع آن نکته ای حائز اهمیت است.

برای دسته‌موتورهایی که در پایین موتور نصب می‌شوند معمولا از نوع لاستیکی استفاده می‌شود و دسته‌هایی که در طرفین یا بالای موتور نصب می‌شوند می‌توانند از نوع هیدرولیکی یا لاستیکی هستند. همچنین باید اضافه کرد که دسته موتورهای زیرین وظیفه‌ تحمل وزن موتور را بر عهده دارند، دسته‌های کناری ضربات بیرونی را کنترل می‌کنند و دسته‌های بالایی هم ارتعاشات خود موتور را دفع می‌نمایند.

نشانه های خرابی در دسته موتور چیست ؟

نشانه های خرابی در دسته موتور چیست ؟

• افزایش لرزش

در صورتی که خودروی خود را روشن کرده و متوجه سرو صداهایی بیشتر از حد  معمول شدید این یک علامت اصلی در بروز آسیب یا خرابی در دسته موتور است و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

• ایجاد مشکل در استارت خوردن

با استارت زدن ماشین، ممکن است متوجه یک دشواری بیش از حد در روشن شدن موتور ماشین شوید. این یک شاخص معمول در دسته موتور فرسوده یا آسیب دیده است. این کاهش اغلب به یک لرزش ثابت تبدیل می شود.

• داشتن سواری ناهموار

اغلب، دسته موتوری که نیاز به تعویض دارد می تواند هنگام تعویض دنده ها بر روی گیربکس باعث ایجاد مشکل شود. به دلیل کار دشوارتر موتور در هنگام حرکت با سرعتی بیشتر می توان این پرش ها را نیز مورد توجه قرار داد. اگر خودروی شما به طور معمول احساس حرکت مستقیم و صاف نداشته باشد، اغلب می تواند به دلیل وجود دسته موتور آسیب دیده باشد.

• تولید اصوات شدید

دسته موتور فرسوده اغلب می تواند منجر به ایجاد ضربات در محیط اطراف موتور شود. این مسئله در نتیجه حرکت بیش از حد و غیر معمول موتور و ایجاد تماس با دیگر اجزای سازنده آن باشد که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد صداهای ضربه ای شود که کاملاً قابل توجه هستند.

تست سالم بودن دسته موتور خودرو

تست سالم بودن دسته موتور خودرو

برای تست سلامت دسته موتورها در خودروهای دنده دستی باید یک نفر خودرو را در ترمز دستی قفل کرده سپس در دنده ۱ و دنده عقب (به منظور وارد آوردن فشار در جهان مختلف) نیم کلاچ کند و نفر دوم بصورت همزمان رفتار و میزان له شدگی لاستیک دسته موتور یا بازی جک دسته موتورهای روغنی و بادی را بررسی کند. این کار در خودورهای اتوماتیک با جابه جا کردن کیربکس بین دنده  و عقب انجام می گیرد.

جمع بندی

دسته موتور وسیله نقلیه عموما ابزاری برای حفظ ایمنی موتور خودرو روی شاسی هستند. آن‌ها در اشکال و اندازه‌های متنوعی متناسب با نیازهای متنوعی ارائه می‌شوند. اما همه آن ها یک هدف مشترک را دنبال می کنند و آن نصب موتور و کاهش لرزش موتور است. آنها معمولاً از فلز و لاستیک ساخته می‌شوند. از فلز برای مقاومت در برابر نیرو و گشتاور تولید شده توسط موتور و لاستیک برای جذب و کاهش لرزش استفاده می‌شود.

سوالات متداول

آیا تعویض دسته موتورمهم است؟

اگر در صورت خرابی دسته موتور نتوانید برای تعویض آن سریعا اقدام کنید، ممکن است تمام قطعات ماشین شما آسیب ببیند. حرکت و جابجایی یک موتور سنگین در زیر کاپوت، می تواند به سایر اجزای خودرو ضربه بزند. به طور طبیعی، این مسئله همچنین باعث سایش و پارگی غیر منطقی موتور و حرکت آن می شود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

چگونه می توان از آسیب دیدن دسته موتور خودرو جلوگیری کرد ؟

ساده‌ترین‌ روش‌های پیش‌گیری از آسیب‌دیدن دسته ‌موتور، بررسی دوره‌ای و مرتب آن است. مثلاً هنگام تعویض روغن‌موتور، را نیز بررسی کنید؛ هم‌چنین با رعایت اصول صحیح رانندگی و رسیدگی به‌موقع به مشکلات مجموعه موتور، تا حد زیادی می‌‌توانید از آسیب‌دیدگی این قطعه پیش‌گیری کنید.

هزینه تعمیرات دسته موتور خودر چه قدر است ؟

میانگین هزینه تعویض این قطعه بین 50 هزار تومان تا 300 هزار تومان است. این مقدار بستگی به نوع خودرو و محل قرارگیری آن‌ها متفاوت می‌باشد.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

 
 انلاین شاپ الماس پور     

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

انتخاب باتری مناسب خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

تاریخچه شمع

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

مراحل تست پمپ بنزین

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

معرفی شغل مکانیک خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

شستشوی انژکتور

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

همه چیز درباره شمع خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

آشنایی با دسته موتور خودرو

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

نکات نگهداری خودرو

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

نگهداری موتور xu7

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

علت خروج اب از اگزوز

نشتی روغن هیدرولیک

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

روغن سوزی موتور خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

عیب یابی استپر موتور

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

شایع ترین ایرادات خودرو

کوئل خودرو و عیب یابی

انواع پمپ بنزین خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

اصول نگهداری از خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *