موتور خودرو، یک فضا با دمای بسیار بالا و گرم بوده که از قطعه های فلزی بسیارسفت و سختی تشکیل شده است. زمانی که روغن موتور در فضای گرم موتور باقی می‌ماند، در طولانی مدت این روغن باقی مانده می جوشد و بسیار داغ می‌شود. از طرفی دیگر، سوخت خودرو در سیلندر قرار دارد که در معرض نشتی و ترکیب شدن با روغن موتور است. بنابراین اگر سوخت خودرو و روغن موتور در دمای بسیار بالای موتور ترکیب شوند، روغن سوزی خودرو اتفاق می‌افتد.

سوخت خودرو در دمای بالای هوا ابتدا شروع به سوختن می کند و روغن موتور را به تدریج از بین می‌برد. همان طور که می دانید روغن موتور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و چنان چه هر آسیبی بر آن وارد شود می تواند هزینه های سنگینی را برای شما ایجاد کند .سوختن روغن موتور به معنای این است که شما خودرو را بدون روغن موتور استفاده می‌کنید یا روغن موتور کافی در آن نریخته ‌اید.

اگر روغن سوزی خودروفرایندی طولانی مدت و ادامه ‌دار باشد، باعث تخلیه افزودنی‌های مفید روغن موتور از موتور خودرو شده و روغن موتور را به یک ماده لجن مانند تبدیل می‌کند. این آلودگی‌ها باید در تعویض روغن موتور کاملا تخلیه شود تا آسیبی به موتور خودرو وارد نشود.

تبلیغات

روغن موتور چیست؟

روغن موتور چیست؟

وظیفه اصلی روغن موتور، کاهش دما و کاهش اصطکاک بین قطعات موتور خودرو است. روغن موتور از زمانی‌که وارد مخزن می‌شود، به واسطه حرارت وارد شده تجزیه و به تدریج از کیفیت آن کم شده و همچنین مواد افزودنی استاندارد موجود در روغن موتور به مرور مصرف می‌شود. در نتیجه خاصیت روانکاری، پاک‌کنندگی و جذب ذرات معلق و ناخالصی‌ها در روغن موتور کاهش می‌یابد و لازم است تعویض شود. بنابراین اگر موتور خودرو سالم باشد، روغن موتور نه مصرف می‌شود نه می‌سوزد. 

روغن موتور تنها در شرایطی می‌سوزد که به محفظه احتراق بالای پیستون راه پیدا کند. در این حالت با سوخت و هوا ترکیب شده و همراه با جرقه شمع خواهد سوخت. به بیان دیگر روغن موتور به جای این که در موتور نقش خنک‌ کننده و کاهش‌ دهنده اصطکاک را داشته باشد ، می‌سوزد و همراه دود از اگزوز خارج می‌شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که روغن سوزی اکثرا درخودروهای فرسوده و کارکرده ایجاد می شود .

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   ۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

مجموعه دلایل روغن سوزی خودرو

مجموعه دلایل روغن سوزی خودرو

• نشتی

ازعلل اصلی روغن سوزی خودرو ، نشتی روغن است. زمانی که روغن موتور در معرض دمای بسیار بالا قرار بگیرد ، بوی سوختن روغن به راحتی احساس می شود . اگر نشتی عامل این مشکل باشد ، زمانی که کاپوت را باز می کنید بوی آن را کاملا حس خواهید کرد.

• خرابی موتور داخلی

ممکن است با توجه به شرایط موجود تعمیر نشتی خودرو مقرون به صرفه باشد ، اما بسته به مشخصات آن ، ممکن است  در یک قطعه داخلی موتور اختلالی به وجود آمده باشد که باعث روغن سوزی خودرو و استشمام بوی روغن سوخته شده باشد.

• ایجاد مشکل در رینگ پیستون یا واشر سرسیلندر

بعضی مواقع به دلیل خرابی رینگ پیستون یا آسیب دیدن واشر سرسیلندر ، اتومبیل شما روغن می سوزاند.

• مخروبی پیچ و مهره و واشر درب سوپاپ

سوپاپ ها مسئول عملکرد صحیح و روان موتور هستند.  دریچه های ورودی سوپاپ باعث می شوند که مخلوط سوخت و هوا وارد سیلندرها شوند و دریچه های خروجی سوپاپ سبب خروج  گاز های اضافی سوزانده شده از سیلندرها می شوند.

روغن موتور زمانی که از محفظه های احتراق خارج می شود ، سیستم را روغن کاری می کند. اگر موتور شما فرسوده و اسقاطی  باشد  ، ممکن است سوپاپ ها و قطعات مربوطه خراب شوند. این مشکل می تواند باعث ورود روغن به محفظه های احتراق شده و باعث روغن سوزی ماشین شود.

این مشکل منجر به خروج دود مایل به آبی از اگزوز می شود .

• ایجاد مشکل در رینگ پیستون

ازجمله وظایف رینگ پیستون ، کنترل روغن و روغن کاری در فاصله بین دیواره سیلندر و پیستون می باشد. این قطعه امکان روغن کاری سیلندرها را به اندازه مشخصی می هد و اجازه می دهد و از ورود بیش از حد آن جلوگیری می کند.

هنگامی که رینگ های پیستون آسیب دیده و یا از کارافتاده باشند ، روغن بیشتری وارد سیلندر ها خواهد شد که  با مخلوط هوا و سوختی که  در آنجاست ، می سوزد  و منجر به روغن سوزی ماشین می شود.

علائم روغن سوزی خودرو چیست ؟

علائم روغن سوزی خودرو چیست ؟

• کاهش سطح روغن موتور

برای تشخیص کاهش سطح روغن خودرو، ابتدا باید نشانگر یا Gage روغن موتور را چک کنید. روغن موتور را حداقل یک ساعت بعد از خاموش کردن موتور، هنگامی که موتور خودرو خنک شده و روغن‌هایی که وارد مجاری روغن، سرسیلندر و دیگر اجزای موتور شده‌اند، به کارتر برگشته‌اند چک کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که موتور همه خودروها به مرور زمان روغن کم می‌کنند. با این وجود اگر این مقدار از حالت طبیعی خارج شده و شاهد کاهش بسیار زیاد و طولانی مدت سطح روغن بودید، لازم است موارد دیگری را هم کنترل کنید.

کاهش سطح روغن موتور ممکن است ناشی از نشتی باشد. برای اطمینان از این که روغن از موتور نشت نمی‌کند، خودروی خود را در محل تمیزی پارک کنید. پس از 8 ساعت اگر زیر خودرو لکه روغن وجود داشته باشد، موتور خودروی شما دارای نشتی است و باید تعمیر شود، اما اگر در زیر خودرو لکه روغن وجود نداشته باشد، یک قدم دیگر به روغن سوزی نزدیک شده‌اید.

• خارج شدن دود از اگزوز

خروج دود از اگزوز مهم ‌ترین نشانه‌های روغن سوزی موتور خودرو است. دودی که از اگزوزخودرو خارج می‌شود، ممکن است به رنگ‌های آبی، سفید و سیاه دیده شود که هر رنگ نشانه ایرادی خاص در عملکرد قسمت متفاوتی از خودرو است.

انواع دود های خروجی از اگزوز

انواع دود های خروجی از اگزوز

• دود آبی اگزوز

خروج دود آبی از اگزوز خودرو نشان می‌دهد که روغن در موتور در حال سوختن است.

• دود سفید اگزوز

خروج دود سفید از اگزوز خودرو نشان می‌دهد که مایع خنک ‌کننده یا روغن هیدرولیک موتور خودرو در حال سوختن است.

• دود سیاه اگزوز

در مورد خودروهای دیزلی با سوخت گازوئیل، خروج دود سیاه از اگزوز طبیعی است، اما در مورد خودروهای بنزین سوز خروج دود سیاه رنگ به این معنی است که نسبت مخلوط هوا و سوخت، از حالت تعادل خارج شده‌است.

چگونه مشکل روغن سوزی خودرو برطرف می شود ؟

چگونه مشکل روغن سوزی خودرو برطرف می شود ؟

اصولا برای تعمیر روغن سوزی ماشین لازم است که رینگ و پیستون عوض شوند . در هنگام تعمیر سرسیلندر نیز توسط تراشکار مجددا آب‌ بندی شده و قسمت‌هایی مانند سیت و گیت سوپاپ، لاستیک ساق سوپاپ و دیگر موارد مورد نیاز روی سر سیلندر مورد سرویس قرار می‌گیرد.

اگر روغن سوزی مربوط به وجود مشکلی بر روی دیواره داخلی استوانه سیلندر باشد، لازم است موتور به طور کامل درآورده شود و به تراشکاری ارجاع شود تا در آنجا محفظه داخلی سیلندر مورد پولیش یا بازسازی  قرار بگیرد که در این حالت، فرایند تعمیر روغن سوزی هزینه بسیار بیشتری نسبت به تعویض رینگ و پیستون به دنبال خواهد داشت.

خودروهایی مانند  پژو ۴۰۵ Glx یا پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ۳ که از موتور با بوش سیلندر تر استفاده می‌کنند، جهت تعمیر استوانه سیلندر نیاز به پیاده ‌سازی موتور و ارجاع به تراشکار ندارند. زیرا مکانیک می‌تواند بوش سیلندر این خودروها را به‌راحتی با قطعه نو تعویض کرده و روغن سوزی ماشین را رفع کند‌.

جمع بندی

سرویس و نگهداری از موتور خودرو مسئله ای کاملا مهم و حائز اهمیت می باشد و باید در فاصله های  زمانی مشخص نسبت به تعویض روغن موتور، فیلتر روغن، فیلتر هوا اقدام شود تا موتور خودرو از مشکلاتی مانند روغن سوزی تا حد بسیار زیادی در امان بماند. همچنین بهتر است گاهی به تعمیرکار مراجعه کرده و از عملکرد صحیح سیستم خنک‌کننده موتور مطمئن شوید. در زمان تعویض روغن موتور هم حتما از روغن استاندارد و اصل استفاده کنید تا عمر قطعات حساس نظیر رینگ پیستون، یاتاقان‌ها و..‌. زود به پایان نرسد و موتور خودرو درگیر روغن سوزی نشود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

سوالات متداول

از جمله دلایل مهم ورود روغن به محفظه سوخت خودروچیست؟

خوردگی کاسه نمد خودرو

ساییدگی لاستیک

خرابی یاتاقان ها

نشتی روغن از واشر سر سیلندر

چگونه مشکل روغن سوزی خودرو را برطرف کنیم؟

از انواع روغن مناسب استفاده کنید. شمع‌های نامناسب را تعویض نمایید. واشرهای سر سیلندر را تعویض کنید. پیستون‌های رینگ فرسوده را تعمیر نمایید.

علائم روغن سوزی خودرو چیست؟

از جمله علائم روغن سوزی می‌توان به روشن شدن چراغ روغن موتور، سطح خنک کننده، سوختن ناقص روغن موتور و … اشاره کرد.

 
 
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .    

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

 
 انلاین شاپ الماس پور     

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

انواع پمپ بنزین خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

علت خروج اب از اگزوز

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

عیب یابی استپر موتور

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

نشتی روغن هیدرولیک

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

نگهداری موتور xu7

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

اصول نگهداری از خودرو

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

تاریخچه شمع

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

چرا خودروی ما داغ می کند؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

علت و علائم خرابی شمع خودرو

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

کوئل خودرو و عیب یابی

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

نکات نگهداری خودرو

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

آشنایی با دسته موتور خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

روغن سوزی موتور خودرو

شستشوی انژکتور

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

معرفی شغل مکانیک خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

مراحل تست پمپ بنزین

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

همه چیز درباره شمع خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *