تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ
آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟
در بازار معمولاً بلبرینگ ها و رولبرینگ ها به اشتباه در بیشتر مواقع به عنوان بلبرینگ اطلاق می شوند اما لازم است بدانیم که این دو با هم متفاوت هستند ، در این مقاله قصد داریم به تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ اشاره کنیم .

بلبرینگ از دو کلمه بال + بیرینگ (Ball + Bearing) تشکیل شده است و به معنای بیرینگ توپی شکل است ، بلبرینگ ها با توجه به نیاز های مختلف در انواع بلبرینگ شیار عمیق ، بلبرینگ خود تنظیم ، بلبرینگ تماس زاویه ایی و بلبرینگ کف گرد تولید می شوند .

رولبرینگ از دو کلمه رول + بیرینگ (Roll + Bearing) تشکیل شده است و به معنای بیرینگ با لغزنده های استوانه ایی شکل است و با توجه به نیاز های مختلف در انواع رولبرینگ استوانه‌ایی ، رولبرینگ بشکه‌ایی ، رولبرینگ سوزنی تولید می شوند .

تبلیغات

نیدل برینگ از دو کلمه نیدل + بیرینگ (Needle + Bearing) تشکیل شده است و بمعنای بیرینگ با لغزنده های استوانه ایی سوزنی شکل است و با توجه به نیاز های مختلف در انواع نیدل برینگ ها تولید میشود که عمده مصرف آنها در بیرینگ ژامبون خودرو است .

تقسیم بندی یاتاقان های غلطشی
معمولاً در تقسیم بندی یاتاقان های غلطشی ، نیدل برینگ ها جزویی از دسته بندی رولبرینگ ها که شکل اجزای چرخنده آن بــه شکل استوانه هایی که بلند و باریک هستند قرار می گیـــرند . لذا باید توجه داشت بلبرینگ و رولبرینگ ها و نیدل برینگ ها زیر مجموعه دسته بزرگتر یاتاقان‌های غلطشی می باشند . تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ در شکل اجزای چرخنده آن است و باید همواره توجه داشت نام آنها درست بکار برود .

فروشگاه تخصصی بلبرینگ
فروشگاه تخصصی رولبرینگ

بلبرینگ شیار عمیق

در بلبرینگ های شیار عمیق در هر رینگ یک شیار عمیق دایره ایی با شعاعی برابر با یک ساچمه دارد به خاطر وجود همین شیار و ایجاد سطح تماس بالا بین ساچمه ها و رینگ ها این نوع بلبرینگ ها توان تحمل بارهای شعاعی زیاد و مقدار کم نیرو های محوری را دارند  .

به دلیل تحمل بار های شعاعی زیاد و اصطکاک کم و توانایی تحمل سرعت های بالا بلبرینگ های شیار عمیق کاربرد گسترده ایی در صنایع مختلف دارند بلبرینگ های شیار عمیق دو ردیفه قابلیت تحمل بارهای خمشی را نیز دارند که این نوع بلبرینگ ها برای شفت های کوتاه که فقط بخواهیم فقط از یک بلبرینگ در انتهای آن استفاده کنیم مناسب است.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   علت و علائم خرابی شمع خودرو

بلبرینگ شیار عمیق غالبا به ۳ صورت در بازار موجود هستند

۱)بلبرینگ شیار عمیق با حفاظ فلزی (Z یا ZZ)

۲) بلبرینگ شیار عمیق با حفاظ پلاستیکی(RS یا 2RS)

۳) بلبرینگ شیار عمیق بدون حفاظ یا ساده

بلبرینگ های شیار عمیق

بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ های خود تنظیم دارای پروفیل شیار رینگ خارجی کروی شکل است و همچنین رینگ داخلی دو شیار با مقطع دایره ایی دارد که قفسه ، هر دو ردیف ساچمه ها را روی رینگ داخلی ثابت کرده و تشکیل یک مجموعه را می دهد.

این مجموعه داخل رینگ خارجی به صورت مفصلی میچرخد و خود را با وضعیت شفت تنظیم می کند در نتیجه مشکلات هم راستا نبودن نشینمگاه بلبرینگ عدم توازی شفت با محور خارجی و خیز شفت اثر نامطلوبی بر بلبرینگ نمی گذارد.

بلبرینگ های خود تنظیم با ابعاد متوسط و پر مصرف با حلقه آببند و با گریس کافی تا پایان عمر مفید نیز ارائه می شوند عموما بلبرینگ های خود تنظیم در ماشین آلات کشاورزی ، نوار نقاله ها و ماشین های ساده کاربرد دارند.

بلبرینگ تماس زاویه‌ایی

بلبرینگ های تماس زاویه ایی شیار ها به نحوی قرار گرفته اند که نیرو ها تحت زاویه تماس مشخصی از یک رینگ به یک رینگ دیگر منتقل می شوند بلبرینگ های تماس زاویه ایی در انواع مختلف با زاویه تماس ۱۵ و ۲۵ و ۴۰ درجه ساخته می شوند.

بخاطر همین زاویه‌ی تماس بلبرینگ های تماس زاویه‌ی یک ردیفه خیلی بهتر از بلبرینگ های  شیار عمیق ، قادر به تحمل بارهای محوری بالا می باشند هرچند آنها فقط زمانی قادر به تحمل بارهای شعاعی هستند که تحت بارهای محوری نیز باشند.

بلبرینگ های تماس زاویه‌ی با زاویه ۱۵ درجه برای سرعت های بسیار بالا مناسب می باشند و بلبرینگ های تماس زاویه‌ی با زاویه ۲۵ درجه جهت تحمل بارهای محوری بالا مناسب می باشند.

بلبرینگ ناچی ژاپن

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد به صورت یکطرفه و دوطرفه طراحی شده‌اند حرکت نیروهای محوری زیادی را قبول می نماید ولی نمی توانند تحت تنش های شعاعی قرار بگیرند پس در هیچ شرایطی بلبرینگ کف گرد یکطرفه نباید تحت اثر نیروی شعاعی قرار بگیرند .

بلبرینگ های کف گرد ، معمولاً از یک یا دو طوق (پولکی) به همراه اجزا غلطنده به همراه قفسه تشکیل شده اند.تشکیل شده اند.

بیشترین موارد استفاده از بلبرینگ های کف گرد، برای پذیرش نیروهای محوری در اسپیندل ها با دور بالا است .

بلبرینگ چینی

جمع بندی تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ به لحاظ شکل

همانطور که در شکل بالا مشخص است در تمامی بلبرینگ‌  نام برده شده شکل جزء لغزنده بشکل ساچمه و توپی شکل است پس مهمترین و اصلی ترین تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ در شکل اجزای لغزنده آنها می باشد .

در ادامه مقاله مشاهده خواهید کرد که شکل اجزا چرخنده در رولبرینگ ها به صورت مقطعی از دایره (استوانه ، مخروط ، بُشکه و …) است .

رولبرینگ استوانه‌ایی
در رولبرینگ های استوانه ایی ، شکل اصلی رولرها و شیار ها استوانه است اما به علت کاهش تمرکز تنش و افزایش عمر رولبرینگ رولرها را با فرم سطحی لگاریتمی می سازند . در حال حاضر در طراحی رولبرینگ های استوانه ایی برای تحمل بار بیشتر اصلاحاتی انجام شده است که این رولبرینگ ها با پسوند E مشخص می شود.

در نمونه های یکسان از رولبرینگ های اصلاح شده و نمونه های قبلی با قطر یکسان در انواع دارای پسوند E شعاع رولر افزایش یافته است که موجب افزایش تحمل بار می شود .

سطح داخلی لبه های رینگ ها برای افزایش روانکاری بیشتر و افزایش ضخامت لایه روغن را در هنگام ساخت به سمت بیرون شیب دار می سازند ، رولبرینگ های استوانه ایی کاربرد زیادی در صنعت دارند از انها در تجهیزات انتقال نیرو ، ویبراتورها و در کارگیر ماشین های ابزار و شفت های دستگاه های برش مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع رولبرینگ استوانه‌ایی
انواع رولبرینگ استوانه‌ایی به دو دسته شناور و غیر شناور تقسیم بندی می شوند. به طرح رولبرینگ های N و NU شناور گفته می شود چراکه رولر ها به سادگی می توانند روی رینگ بدون لبه در راستای محوری حرکت کنند. به عبارت دیگر اگر لبه های رولبرینگ بدون برآمدگی باشند به آنها رولبرینگ شناور گفته می شود .

به طرح رولبرینگ NJ غیر شناور گفته می شود چرا که رولر ها فقط از یک طرف می توانند حرکت داشته باشند. رولبرینگ NJ فقط قادر است که بار محوری را در یک جهت تحمل نماید.

 

گفته می شود چرا که رولر ها فقط از یک طرف می توانند حرکت داشته باشند. رولبرینگ NJ فقط قادر است که بار محوری را در یک جهت تحمل نماید .

بلبرینگ skf

رولبرینگ بشکه‌ایی

رولبرینگ های بشکه ای از نوع خود تنظیم بوده و در نتیجه نسبت به ناهمراستایی زاویه شفت نسبت به محفظه خود (یاتاقان) و یا خم شدن شفت در موقع کار حساس نمی باشند و از این نظر دارای خصوصیات مشترکی با سری بلبرینگ های خود تنظیم هستند ولی رولبرینگ های بشکه‌ ایی در مورد بارهای محوری و شعاعی ظرفیت تحمل بار بسیار بیشتری دارد

این خانواده در واقع بیرینگ (بلبرینگ و رولبرینگ) های ویژه تحمل بارهای سنگین هستند . در این سری از ساچمه های استوانه ای متقارن بلند با قطر زیاد استفاده شده که بالطبع توانایی تحمل بار بیرینگ را افزایش می دهند.

در حال حاضر طراحی داخلی آنها بر اساس آخرین دستاوردهای روز صورت گرفته و ویژگی های از قبیل وجود حلقه راهنما برای هدایت بهتر غلطک ها در حرکت و چرخش ، سطح لغزنده کروی منحنی شکل و انجام تصحیحات سطوح بیرینگ (بلبرینگ و رولبرینگ) موجب می شود که بیرینگ بتواند با سرعت زیاد و تولید حرارت اندک کار کند .

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   چرا خودروی ما داغ می کند؟

همانطور که قبلاً اشاره شد تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ در شکل اجزای چرخنده آن ها می باشد .در رولبرینگ های بشکه ای شکل اجزای چرخنده نوع خاصی از استوانه که به شکل بشکه است می باشد .

رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ های مخروطی برای تحمل بارهای محوری و شعاعی ساخته شده اند (تواماً) ساخته شده اند . رولبرینگ های مخروطی یک ردیفه می‌توانند بارهای محوری را صرفا در یک جهت تحمل نمایند بنابراین آنها در کنار یک بیرینگ دیگر که بار محوری در جهت مخالف را تحمل می کنند به کار می روند.

بلبرینگ کویو KOYO

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

 
 انلاین شاپ الماس پور     

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

اشتباهات رایج مکانیک ها

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

شستشوی انژکتور

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

روغن سوزی موتور خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

شایع ترین ایرادات خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

مراحل تست پمپ بنزین

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

آشنایی با دسته موتور خودرو

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

معرفی شغل مکانیک خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

نشتی روغن هیدرولیک

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

کوئل خودرو و عیب یابی

عیب یابی استپر موتور

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

تاریخچه شمع

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

نکات نگهداری خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

انواع پمپ بنزین خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

انتخاب باتری مناسب خودرو

نگهداری موتور xu7

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

اصول نگهداری از خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

همه چیز درمورد ضدیخ

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

علت خروج اب از اگزوز

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *