👨‍💻 در سن ۸۹ سالگی براثر عارضه قلبی درگذشت. اما همانطور که عنوان شد؛ نام او به مفهوم یک مرحله بالاتر برای ماستنگ است!

الماس پور به نقل از عصرایران – ماستنگ یکی از افسانه ای ترین محصولات تاریخ صنعت خودروی جهان است و در این هیچ جای شکی وجود ندارد. خودرویی که از سال ۱۹۶۳ تا به امروز روی خط تولید قرار دارد و ۶ نسل آن روانه بازار شده است.

۶  نسل ماستنگ

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

اما برای ماستنگ همیشه یک مرحله بالاتر وجود داشته؛ جایی که اسب وحشی فورد اوج ویژگی ها و توانمندی های خود را به نمایش می گذارد! از کارول شلبی و امضای این مرد افسانه ای روی ماستنگ ها می گوئیم که حتما بارها نام این خودرو را همراه با شلبی شنیده اید.

کارول شلبی (۲۰۱۲- ۱۹۲۳) را به عنوان اسطوره پایان ناپذیر صنعت خودروی جهان می شناسند. مدل های جاودانه شلبی کبرا و تیونینگ اختصاصی ماستنگ از جمله شاهکارهای آقای شلبی! است.

کارول شلبی

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

وی در ابتدا خلبان نیروی هوایی ارتش آمریکا بود اما پس از جنگ جهانی دوم با توجه به علاقه فراوانش به خودرو وارد مسابقات حرفه ای اتومبیلرانی شد. در دهه ۵۰ میلادی، تبدیل به یکی از رانندگان اصلی تیم های مازراتی و استون مارتین شد و در سال ۱۹۵۹ استون مارتین را فاتح لمانز۲۴ کرد. از نگاه نشریات معتبر خودرویی در سال های ۱۹۵۶ و ۱۹۵۷ به عنوان راننده سال انتخاب شد و پیش از آغاز دهه ۶۰ موفق شد ۸ بار در مسابقات فرمول وان شرکت کند.

پس از خروج از دنیای مسابقات به دلیل بیماری قلبی، با فورد وارد دنیای تیونینگ بصورت حرفه ای شد و محصولات افسانه ای را با امضای خود ارائه کرد. ماستنگ جی تی۵۰۰ مدل ۱۹۶۷ یکی از مطرح ترین آثار شلبی محسوب می شود.

شلبی در سن ۸۹ سالگی براثر عارضه قلبی درگذشت. اما همانطور که عنوان شد؛ نام او به مفهوم یک مرحله بالاتر برای ماستنگ است!

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

با این توضیحات سراغ ماستنگ شلبی جی تی۳۵۰آر مدل ۲۰۲۰ می رویم تا نگاه دقیق تری به این خودرو داشته باشیم:

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   قدیمی‌ترین ماشین تویوتا که هنوز پرطرفدار است

طراحی

ماستنگ مانند همیشه زیبا و خشمگین به نظر می رسد. چراغ های نسل ششمی یکی از بهترین طراحی های تمام دوران ماستنگ را دارند؛ جزئیات داخلی آن بویژه ۳ نوار ال ایی دیی مورب زیبایی های نمای جلو را افزایش داده است.

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

گریل(جلوپنجره) شش ضلعی در عرض توسعه یافته و بافت تیره لانه زنبودی برای آن انتخاب شده است. در این قسمت خبری از لوگوی بزرگ نیست فقط در گوشه سمت راست نشان شلبی کبری به رنگ قرمز مشاهده می شود.

مهندسان فورد در طراحی یک دماغه کوتاه که در عین حال جذاب و گیرا باشد عملکرد کاملا موفقی داشته اند. اینجا جزئیات شبیه چیزی که از کوپه های قدرتمند انتظار داریم آنقدر پیچیده نیستند اما همین سادگی در بهترین شکل خود جانمایی و ارائه شده است. بیشتر بخش های بامپر(سپر) را ورودی های هوا با بافت ساده مشابه گریل تشکیل داده  و در نزدیک ترین قسمت بامپر به زمین یک اسپلیتر تیره با نوشته حروف بزرگ شلبی قرار گرفته و وظیفه آن کاهش جریان هوای ورودی از روبرو به زیر ماستنگ است.

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

هود لاین های(خطوط روی درپوش موتور) قدرتمند این طراحی را نیز باید مورد اشاره قرار داد. چین های روی درپوش موتور آنقدر برجسته و اثرگذار هستند که از هر جهت نیمه جلویی( از آینه های کناری تا ابتدای خودرو) خودرو را نگاه کنید این درپوش موتور عضلانی مسیر دید شما را به سمت خود جذب می کند.

در نمای جانبی شیب تیز سقف، خطوط و زوایای روی درب و رینگ های کربنی اختصاصی ۱۹ اینچی با سیستم ترمز برمبو به رنگ قرمز جلب نظر می کنند. حجمی که روی درب ماستنگ ایجاد شده شبیه اثر برجای مانده از حرکت سریع یک شی به نظر می رسد که همین اثر را نیز بر ذهن مخاطب دارد و معرف قدرت بالای این ماستنگ خواهد بود.

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)
ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)
ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

در قسمت رکاب هم ادامه کیت اسپلیتر جلو را داریم که با رنگ متضاد(مشکی) خودنمایی می کند.

ماستنگ از آن خودروهایی است که در بخش طراحی نمای عقب به اندازه یک خودروی جدید دیگر جزئیات و زیبایی خلق کرده است! به عبارت دیگر تمام حرف ها و ادعاهای ماستنگ در بخش طراحی تنها محدود به نمای جلو نمی شود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تولید کد های QR تنها در چند ثانیه رایگان

اسپویلر بزرگ روی درپوش صندوق عقب، چراغ های خطی سه تایی مورب در هماهنگی با جزئیات داخلی چراغ های جلو، بامپر حجیم و دیفیوز اسپرت با خروجی های دوقلوی اگزوز در هر طرف عناصر تشکیل دهنده نمای عقب شلبی جی تی۳۵۰آر هستند.

اطلاعات مربوط به ابعاد ماستنگ شلبی جی تی۳۵۰ آر:

فاصله بین محورها: ۲۷۲۰ میلیمتر

طول: ۴۷۸۲ میلیمتر

ارتفاع: ۱۳۵۹ میلیمتر

عرض(بدون محاسبه اندازه آینه های کناری): ۱۹۲۷ میلیمتر

حجم صندوق عقب: ۳۸۲٫۲ لیتر

کابین و امکانات هوشمند

ماستنگ ها همواره طراحی کابین ساده و البته قابل قبولی داشته اند. در جی تی۳۵۰ آر نیز همین شرایط وجود دارد. استفاده از نمای فیبرکربین برای کنسول جلو و نشانگرهای آنالوگ بین خروجی سیستم تهویه از مهمترین اتفاقات کنسول محسوب می شود.

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

از جمله امکانات خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ترکیب چرم و پارچه برای پوشش بخش های داخلی کابین، صندلی های ریکارو، سیستم تهویه مطبوع هوشمند، سیستم صوتی با ۹ اسپیکر و امپلی فایر، ۲ پورت شارژ یو اس بی، سیستم صوتی بنگ اند اولافسن با ۱۲ اسپیکر، سی دی پلیر و ساب ووفر در صندوق عقب(بصورت آپشن)، سیستم ناوبری با پشتیبانی از دستیار صوتی(بصورت آپشن)، پدال های آلومینیومی، آینه عقب ضد انعکاس، اتولایت چراغ های جلو، استراحتگاه دست ردیف جلو، نگهدارنده لیوان ۲ عدد، استراحتگاه پا برای راننده، استارت دکمه ای، بالابر اتوماتیک شیشه های کناری، دوربین دید عقب، نمایشگر دیجیتال جایگزین نشانگر سنتی آمپر(بصورت آپشن)، نمایشگر لمسی ویژه سیستم سرگرمی و دوربین های محیطی، ورود بدون کلید، سنسور نمایش باد لاستیک ها.

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

یکی از کمبودهای موجود در این بخش مربوط به عدم امکان تنظیم الکتریکی صندلی های ردیف جلو می شود.

در بخش ایمنی نیز می توان به امکاناتی مانند: کمبربند ایمنی ۳ نقطه ای برای تمام صندلی ها، سامانه کنترل پایداری الکترونیکی، ایربگ زانوی راننده، ایربگ دوگانه جلو، ایربگ های کناری برای ردیف جلو و … اشاره کرد.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   ۱۰ خودرو مجلل سال ۲۰۱۹ که حتما باید ببینید!

پیشرانه

ماستنگ و امضایی برای یک مرحله بالاتر! (+تصاویر)

شلبی جی تی۳۵۰آر از یک پیشرانه ۵٫۲ لیتری ۸ سیلندر با خروجی ۵۲۷ اسب بخار و گشتاور ۴۲۹ پوندفوت استفاده می کند. زمانی که پای خود را روی پدال گاز بگذارید و نعره این موتور را بشنوید سخت ترین کار دنیا برایتان برهم زدن این ملودی قدرت خواهد بود.

سیستم اگزوز نیز شامل دو خروجی اصلی و ۴ خروجی(بصورت دوقلو در هر طرف) در دیفیوزر است. جعبه دنده ۶ سرعته دستی و فرمان عملکرد کم نقصی دارند و نمی توان ایراد خاصی را متوجه آن دانست.

سیستم ترمز برمبو از کالیپرهای ۶ پیستونه و دیسک ۱۵٫۵ اینچی در چرخ جلو و همچنین کالیپر ۴ پیستونه و دیسک ۱۵ اینچی دوتکه در چرخ عقب استفاده می کند.

آمار مصرف سوخت خودرو برای هر ۱۰۰ کیلومتر عبارت است از: ۱۶٫۸ لیتر در شهر، ۱۱٫۲ لیتر در بزرگراه و ۱۴٫۷ لیتر در حالت ترکیبی.

قیمت فورد ماستنگ شلبی جی تی۳۵۰آر مدل ۲۰۲۰ از ۷۳۴۳۵ دلار آغاز می شود.

پایان پیام .
   
  • برندهای موجود

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

  

   انلاین شاپ الماس پور    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *