برای یک رانندگی مطمئن و طولانی مدت انتخاب یک باتری مناسب خودرو ضروری است. بدون باتری سالم، کارکرد صحیح وسیله نقلیه غیرممکن خواهد بود چرا که خرید باطری ماشین و به طور کلی باتری ماشین جزء کلیدی آن، در روشن شدن موتور و روشن نگه داشتن تمام قطعات الکترونیکی خودرو می باشد. همچنین به شما این امکان را می دهد که ، حتی در زمان خاموش بودن موتور. گوشی خود را شارژ کنید، لوازم جانبی ایمنی را اجرا کنید و موسیقی پخش کنید.

تعویض باتری ماشین کاری است که همه ما باید در طول عمر خودروی خود انجام دهیم. زیرا اینکه باتری به مرور زمان قدرت خود را از دست بدهد امری طبیعی است و شرایطی مثل نحوه رانندگی و هوای سرد می تواند بر روی میزان عمر باتری ماشین تاثیر گذار باشد. در حالت ایده‌آل، باید باتری خود را در یکی از نمایندگی های محلی آزمایش کنید تا مشخص شود کدام باتری برای خودروی شما و نیازهای رانندگی شما بهترین عملکرد را خواهد داشت.

نکات انتخاب باتری مناسب خودرو
اگر پس از تست باتری ماشین مشخص شد که نیاز به تعویض باطری دارید، در اینجا چند نکته ضروری برای انتخاب باتری مناسب آورده شده است:

تبلیغات

۱. آمپر باتری ماشین
انتخاب باتری ماشین با ظرفیت خیلی کم معمولاً به این معنی است که در نهایت زودتر از حد معمول باتری را باید تعویض کنید. از سوی دیگر، اگر باتریی با ظرفیت بیش از حد خریداری کنید، در نهایت هزینه بیشتری پرداخت کرده اید که غیر ضروری بوده است. از این رو، درک اصول اولیه باتری خودرو امری حیاتی است. لازم به ذکر است خرید باتری با آمپرهای بالاتر ریسک آتش سوزی در تصادفات را افزایش خواهد داد پس اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در صورت استفاده از کولر و سیستمهای صوتی باتری با ظرفیت بیش از ۱۰ امپر از باتری فابریک ماشین نصب نکنید.

برای هر نوع وسیله نقلیه ای باتری مناسب طراحی شده است . بنابراین قبل از خرید یک باتری جدید برای خودروی خود، با مطالعه دفترچه خودرو،مطمئن شوید که چه باتری از نظر ابعاد و ظرفیت با وسیله نقلیه شما مطابقت دارد. در ادامه ظرفیت مناسب برای تعدادی از خودروهای پرتیراژ ساخت داخل ذکر شده است:

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   علت و علائم خرابی شمع خودرو

باتری پراید – باتری تیبا – باتری ساینا و باتری کوئیک: باتری ۵۰ آمپر، باتری ۵۵ آمپر و باتری ۶۰ آمپر
باتری پژو ۲۰۶ و باتری پژو ۲۰۷ : باتری ۵۰ آمپر، باتری ۵۵ آمپر و باتری ۶۰ آمپر
باتری سمند – باطری پژو پارس – باطری پژو ۴۰۵ : باتری ۶۶ آمپر، باتری ۷۰ آمپر و باتری ۷۴ آمپر
باتری مگان – باتری ساندرو – باتری ال نود: باتری ۶۶ آمپر، باتری ۷۰ آمپر و باتری ۷۴ آمپر
باتری دنا: باتری ۶۶ آمپر، باتری ۷۰ آمپر و باتری ۷۴ آمپر
باتری رانا: باتری ۵۰ آمپر، باتری ۵۵ آمپر و باتری ۶۰ آمپر
باتری تارا: باتری ۶۶ آمپر، باتری ۷۰ آمپر و باتری ۷۴ آمپر
باتری شاهین: باتری ۶۶ آمپر، باتری ۷۰ آمپر و باتری ۷۴ آمپر

۲- وجود نمایندگی‌های معتبر
برای خرید باتری با کیفیت بالا، با نمایندگی های معتبر تماس بگیرید و از خرید باتری از فروشگاه‌های باتری‌ که باتری‌های با قیمت بسیار پایین می‌فروشند، خودداری کنید، زیرا این باتری‌ها دوام زیادی ندارند و احتمالا تاریخشان در شرف انقضا است. در عوض باتری خودرو خود را میان باتری های با نام تجاری معتبر و فروشگاه معتبر قطعات خودرو تهیه کنید.

کارایی یک باطری تاریخ گذشته به مراتب کم تر از یک باطری با تولید جدید است. حتی زمان انباشته کردن باتری نیز، ممکن است باتری قدرت خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود باتری هایی که در شش ماه اخیر تولید شده اند را خریداری کنید. با خرید باتری ماشین از ایران باتری اطمینان خواهید داشت که باتری با تاریخ مناسب و گارانتی معتبر بدست شما خواهد رسید.

۳- طول عمر باتری ماشین
قیمت باطری ماشین معمولاً شاخص خوبی برای طول عمر آن به حساب می آید. اکثر آنها برای ۵ سال رتبه بندی شده اند، بنابراین با خرید یک باتری بی کیفیت ریسک کار نکردن باتری را نپذیرید . ولی اگر قصد ندارید وسیله نقلیه را برای مدت طولانی نگه دارید، برای خرید یک باتری گران قیمت هزینه نکنید، باتری بخرید که بتواند در آن مدت طول عمر باطری نیاز شما را برطرف کند.

۴- مقایسه باتری قدیمی در مقابل باتری جدید
خارج کردن باتری قدیمی و مقایسه آن با باتری جدید به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باتری جدید ، باتری مناسبی است یا خیر کمک می کند. اندازه، شکل و پیکربندی این دو را با هم مقایسه کنید و اگر مطابقت نداشتند، بهتر است باتری دیگری را دوباره امتحان کنید.

۵- ضمانتنامه و خدمات پس از فروش
گارانتی باتری می تواند نشان دهنده کیفیت باتری باشد و در تصمیم گیری برای خرید باتری به ما کمک کند. معمولاً هر چه مدت گارانتی طولانی‌تر باشد باتری بهتری است، زیرا سازنده محصول به خریداراین اطمینان را می دهد که طول عمر آن طولانی‌تر خواهد بود. به عنوان مثال به کدهای باتری توجه کنید: ۲۴/۸۴ که دوره تعویض رایگان ۲۴ ماهه و گارانتی ۸۴ ماهه را نشان می دهد.

گارانتی باطری ها شرکتی هستند و هنگام خراب شدن باید به خدمات پس از فروش مربوط به باطری مراجعه شود. تا خدمات لازم ارائه شود. یکی از مزیت های استفاده از باتری های ایرانی دسترسی آسان به نمایندگی های مجاز آن ها و قیمت کمتر نسبت به باطری های کره ای است.

۶- نکات فنی در انتخاب باتری ماشین
برای به دست آوردن قدرت باتری مناسب برای وسیله نقلیه خود، باید آمپرهای میل لنگ سرد (CCA) و ظرفیت ذخیره (RC) را در نظر بگیرید. آمپرهای میل لنگ اندازه گیری قدرت راه اندازی باتری شما است و همیشه باید با الزامات استاندارد وسیله نقلیه شما مطابقت داشته باشد. دفترچه راهنمای خودرو را برای این مشخصات بررسی کنید.

ظرفیت ذخیره، تعداد دقیقه‌های توان ذخیره باتری را در یک بار مشخص اندازه‌گیری می‌کند. این قدرت باتری است که به شما اطمینان را می دهد که باتری شما انرژی لوازم جانبی خودروی شما را هنگامی که موتور خاموش است تامین می کند. همچنین RC بخش حیاتی برای روشن نگه داشتن وسایل ضروری در هنگام از کار افتادن دینام است و برای کارکرد روان خودرو مورد نیاز است. نوع فناوری و اندازه باتری نیز نقش مهمی در مصرف باتری خواهد داشت. قبل از خرید، حتماً برچسب باتری را بررسی کنید یا از فروشنده بخواهید رتبه بندی RC (در چند دقیقه) را داشته باشد. دفترچه راهنمای خودرو شما دارای RC مدل خودروی شما می باشد.

۷- تعمیر و نگهداری باتری: اتمی یا اسیدی
ممکن است بین انتخاب باتری اتمی یا اسیدی برای خودروی خود تردید داشته باشید. بهتر است بدانید باتری اسیدی به طور تدریجی تخریب می‌شود و باطری اتمی به صورت ناگهانی از کار می‌افتد. از طرفی باتری اتمی نیاز به نگهداری ندارد. امروزه استفاده از باتری‌های اتمی طرفداران بیشتری پیدا کرده است و تنوع و کیفیت باتری‌های اتمی از باتریهای اسیدی بیشتر شده است.

اکثر رانندگان یک باتری اتمی خودکار بدون تعمیر و نگهداری را انتخاب می کنند که معمولاً هزینه بیشتری دارد اما این مزیت را دارد که می توانید بدون نگرانی از عملکرد آن استفاده کنید. هنگامی که این نوع باتری در خودروی شما نصب شد، باتری نیازی به نظارت بر الکترولیت و سطح آب باتری ندارد.

باتری های که نیاز به تعمییر و نگهداری دارند ارزان تر هستند اما به نظارت نیاز دارند. به عنوان راننده، شما باید سطح الکترولیت خودروی خود را خودتان بررسی کنید یا مطمئن شوید که توسط یک متخصص انجام شود. افزایش سطوح الکترولیت نیز ممکن است ضروری باشد.؟

۸- آیا باتری که خریداری کرده اید با ماشین و نیازهای رانندگی شما مطابقت دارد؟
مهمترین سوالی که قبل از خرید باتری جدید باید به آن پاسخ دهید این است که آیا این باتری با نیازهای خودرو و نوع رانندگی شما مطابقت دارد؟ باتری های جایگزین باید اندازه و طراحی مناسب خودروی شما باشند تا اطمینان حاصل شود که منبع تغذیه مناسب است و شما سرگردان نخواهید ماند.

آب و هوایی که در آن زندگی می کنید و شرایط رانندگی را در نظر بگیرید، زیرا دمای بالا می تواند به طور قابل توجهی بر عمر باتری تأثیر بگذارد و باعث خوردگی و تبخیر الکترولیت شود، بنابراین اگر مطمئن نیستید بهتر است با نمایندگی خودروی خود مشورت کنید. تست عمر باتری می تواند تعیین کننده بهترین گزینه برای مکان سکونت و نیازهای رانندگی شما باشد. باتری های اسیدی برای مناطق سردسیر انتخاب بهتری هستند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

پرسش های متداول درباره انتخاب باتری ماشین

باتری کره‌ای بخریم یا نه؟

باتری های کره‌ای بدلیل تحریم ها بصورت قاچاق و ته لنجی وارد کشور می‌شوند. باتری های کره ای هیچگونه گارانتی و خدمات پس از فروشی ندارند و بدلیل پروسه واردات پیچیده اکثرا تاریخ تولید قدیمی دارند. خوشبختانه کیفیت باتری های تولید داخل مناسب است و در حال حاضر خرید باتری ایرانی بیشتر توصیه می‌شود.

مهمترین نکات انتخاب باتری ماشین چه مواردی هستند؟

آمپر باتری ماشین، ابعاد باتری و گارانتی و خدمات پس از فروش از مهمترین مواردی هستند که در هنگام خرید باتری باید به آن ها توجه کنید.

منابع:

Home

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

 
 انلاین شاپ الماس پور     

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

کوئل خودرو و عیب یابی

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

نکات نگهداری خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

عیب یابی استپر موتور

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

انتخاب باتری مناسب خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

همه چیز درمورد ضدیخ

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

انواع پمپ بنزین خودرو

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

علت کم جون شدن ماشین

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

تاریخچه شمع

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

روغن سوزی موتور خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

شستشوی انژکتور

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

علت و علائم خرابی شمع خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

همه چیز درباره شمع خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

مراحل تست پمپ بنزین

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

ترموستات و مشکلاتش

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

اصول نگهداری از خودرو

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

باتری خراب است یا دینام؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

انواع صدای ماشین و علت ان

نگهداری موتور xu7

معرفی شغل مکانیک خودرو

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

آشنایی با دسته موتور خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

نشتی روغن هیدرولیک

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

علت خروج اب از اگزوز

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *