انواع صدای ماشین و علائم آن

 • سر و صدا در حالت درجا و هنگام استارت
 • سر و صدا هنگام استارت زدن و هنگام رانندگی
 • صدا هنگام تعویض دنده و کلاچ کردن
 • صدا در هنگام فرمان و ترمز
 • سر و صدا از کف زیرین
 • صداها در فضای داخلی
  صدای ماشین و علل آنصداهای ناآشنا خودرو را می توان با شبیه سازی موقعیتی که در آن صداها تا حد امکان نزدیکتر می شود و کاهش صداهای دیگر تا حد امکان بررسی کرد. بنابراین یک سواری رایگان در یک محیط آرام برای عیب یابی بهتر از ترافیک پر سر و صدا است. همراه داشتن یک مسافر باتجربه که می تواند صداهایی را که عادت به شنیدن آنها ندارید را تشخیص دهد و در عین حال می تواند روی مکان یابی سر و صدا تمرکز کند، می تواند مفید باشد. در ادامه شما را با صداها و موقعیت های مختلفی که در آنها ممکن است رخ دهد آشنا می کنیم و علل احتمالی را فهرست می کنیم.

به هر حال: اگر ماشین نه تنها صدا می دهد، بلکه تکان می خورد یا می لرزد، ما در اینجا به شما نکاتی را در مورد علت آن می دهیم: تکان های ماشین و لرزش: باعث می شود .

سر و صدا در زمان ثابت و هنگام استارت
دکمه استارت ماشین
کمک فنرهای معیوب می تواند باعث شود که ماشین هنگام سوار شدن به جیر جیر بزند . در این صورت باید کمک فنرها را توسط متخصص بررسی کنید.

اگر خودرو هنگام روشن شدن اشتعال زمزمه می کند، به سادگی صدای کار پمپ بنزین است که می توان آن را نادیده گرفت.

اگر بالابرهای هیدرولیک فرسوده شوند، موتور هنگام استارت زدن صدای کلیک ایجاد می کند . در این مورد، یک متخصص باید آسیب را بررسی کند.

اگر ماشین در هنگام دور زدن صدای جیر جیر می کند، ممکن است تسمه V شکل باشد. اگر فقط شل است، باید سفت شود. اگر تسمه V شکل قدیمی است باید تعویض شود.

سر و صدا هنگام استارت زدن و هنگام رانندگی

اگر هنگام رانندگی یا استارت زدن صدای غرش و بوم را می شنوید، ممکن است اگزوز نشتی داشته باشد. برای بررسی محل نشتی، لوله اگزوز را با دستمال بسته نگه دارید. اگر هیچ فشار متقابلی احساس نمی‌کنید و صدای خش خش در جای دیگری وجود دارد، باید از شخص دیگری بخواهید تا بررسی کند که صدای خش خش از کجا می‌آید. سوراخ های کوچکتر را اغلب می توان با خمیر مهر و موم کرد. اگر سوراخ ها بزرگتر یا زیاد هستند، اگزوز باید تعویض شود.

اگر هنگام استارت زدن یا رانندگی صدای جیر جیر می شنوید، ممکن است تسمه V شکل باشد. اگر شل است فقط باید سفت شود. یک تسمه V شکل فرسوده باید با یک تسمه جدید جایگزین شود.

ترکیدن هنگام پا گذاشتن روی گاز ممکن است به دلیل آتش سوزی نادرست باشد. اگر مشکل چندین بار رخ داد، خودرو باید توسط متخصص بررسی شود.

اگر در حین رانندگی صدای سوت می‌شنوید ، ممکن است روغن کافی در گیربکس وجود نداشته باشد. در این صورت باید در اسرع وقت بررسی کنید که آیا روغن دنده به بیرون نشت کرده است یا خیر.

فرسوده بالابرهای سوپاپ هیدرولیک می تواند باعث شود موتور هنگام رانندگی به صدا درآید . اینکه آیا این واقعاً علت است یا خیر، باید توسط متخصص بررسی شود.

اگر خودرو هنگام رانندگی از روی دست اندازها به صدا در می آید، ممکن است استخوان جناغی، کمک فنر یا حتی تثبیت کننده ها فرسوده شوند. برای بررسی این موضوع، خودرو باید بر روی سکوی بالابر قرار داده شود و اجزای آن به صورت جداگانه بررسی شوند.

صدا هنگام تعویض دنده و کلاچ کردن

اگر هنگام تعویض دنده صدای تند و کوبیدن می شنوید ، موتور یا بلبرینگ گیربکس معمولا معیوب است. ماشین باید بلند شود و یاتاقان ها باید بررسی شوند.

اگر صدای تق تق در هنگام تعویض دنده وجود داشته باشد، لاستیک‌های اگزوز شل یا پاره می‌شوند: سپس اگزوز هنگام تغییر بار به صفحات محافظ حرارتی اطراف یا بدنه برخورد می‌کند.

گاهی اوقات پدال کلاچ نیز مقصر است: به عنوان یک جزء متحرک، همیشه باید به خوبی روغن کاری شود. اگر روغن کاری تمام شده باشد، وقتی روی کلاچ پا می گذارید می توانید صدای جیر جیر را بشنوید . اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع: صدای جیر جیر، جغجغه یا سوت کلاچ: علل

صدا در هنگام فرمان و ترمز

اگر صدای تق تق در هنگام فرمان شنیدید ، باید ماشین را پارک کنید و در حالت ثابت چرخ ها را به راست و چپ بچرخانید و بررسی کنید که آیا در جایی چربی وجود دارد یا خیر. اگر بوت میل درایو پاره شده باشد، احتمالاً گریس نشت کرده و محل اتصال میل درایو خشک شده است که باعث ایجاد لرزش می شود. در این مورد، چکمه (که به آن دم نیز می گویند) باید تعویض شود.

اگر هنگام رانندگی و فرمان صدای زمزمه شنیده می شود، باید ماشین را مسدود کنید و بررسی کنید که آیا بلبرینگ چرخ معیوب است یا خیر.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   سنسور اکسیژن و عملکرد ان

اگر صدای جیرجیر هنگام فرمان می شنوید ، چند دلیل ممکن است وجود داشته باشد: می تواند به دلیل شل بودن یا فرسودگی تسمه V شکل باشد (راه حل: سفت یا تعویض کنید). اگر صدای جیر جیر هنگام چرخش زیادتر شود، پمپ برق فرمان ممکن است روغن کافی نداشته باشد. در این حالت باید سطح روغن در مخزن سروو را بررسی کنید و در صورت لزوم سیستم را از نظر نشتی بررسی کنید. اگر صدای جیر جیر هنگام رانندگی رخ می دهد و هنگامی که در حالت ایستاده به جلو و عقب می روید، صدای ترک خوردگی می شنوید، باید بررسی کنید که آیا بلبرینگ تعلیق (بلبرینگ گنبدی) فرسوده شده است یا خیر . لاستیک‌های کهنه یا فرسوده نیز می‌توانند صدای جیر جیر را هنگام پیچیدن ایجاد کنند، همانطور که تایرهایی که کمتر باد شده‌اند.

اگر لنت های ترمز فرسوده شده باشند ، هنگام ترمزگیری صدای خراش را می شنوید . در این حالت، بهتر است بیشتر از این رانندگی نکنید، بلکه ماشین را به نزدیکترین کارگاه یدک بکشید یا با اوردایو مطلق در آنجا رانندگی کنید.

اگر ترمزها به درستی کار نکنند یا کثیف، زنگ زده، لعاب یا به سادگی بی کیفیت باشند، صدای جیر جیر می تواند هنگام ترمزگیری ایجاد شود.

سر و صدا از کف زیرین

نشتی اگزوز می تواند باعث ایجاد صداهای غرشی از زیر بدنه شود که هر چه بیشتر دریچه گاز را باز کنید بلندتر می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، می توانید اگزوز را با یک پارچه بپوشانید و بررسی کنید که کجا می توانید صدای خش خش را بشنوید. نکاتی در مورد نحوه تعمیر: صدا خفه کن را درزبندی کنید یا صدا خفه کن را تعمیر کنید .

اگر هنگام تعویض دنده صدای تق تق از پایین بشنوید ، ممکن است لاستیک های اگزوز شل یا فرسوده شده باشند. در نتیجه، اگزوز به سپرهای حرارتی اطراف برخورد می کند.

با این حال، اگر صدای زنگ از زیر بدنه بشنوید ، محافظ حرارتی مبدل کاتالیزوری ممکن است شل شده باشد. در این حالت باید ماشین را روی یک سکوی بالابر ببرید و سپر حرارتی را از نظر محکم بودن بررسی کنید و در صورت لزوم آن را ببندید.

یک مبدل کاتالیزوری معیوب با هسته سرامیکی شکسته اگر از زیر بدنه به صدا درآید می تواند علت آن باشد. اگر ماشین جک شده است، می توانید به آرامی مبدل کاتالیزوری را بزنید و به قطعات شل گوش کنید. توجه: اگر خودرو برای مدت طولانی رانده شده باشد، اگزوز هنوز بسیار داغ است. برای ایمن بودن، صبر کنید تا خنک شود.

صداها در فضای داخلی

اگر داشبورد به صدا درآید ، اتصال شلی در جایی وجود دارد. در این حالت، باید روی داشبورد ضربه بزنید و نقطه شل را دوباره وصل کنید. اگر کمی دانش قبلی داشته باشید، می توانید به راحتی خودتان بدون کارگاه چنین کاری را انجام دهید.

اگر فن تهویه مطبوع مسدود شده باشد یا خیلی کند بچرخد، صدای جیغ می‌شنوید . در این صورت باید فورا تهویه را خاموش کرده و خودرو را به کارگاه ببرید. احتیاط: اگر چرخ فن دیگر اصلاً نچرخد، حتی می تواند شروع به سوختن کند. بنابراین، قطعا باید به تشکیل دود توجه کرد.

اگر کمپرسور تهویه مطبوع آسیب دیده باشد ، ممکن است صدای تق تق از داخل کمپرسور بشنوید . در این صورت احتمالاً تهویه مطبوع نیز دیگر کار نخواهد کرد .

اگر هنگام رانندگی از روی دست اندازها ، صندلی ماشین جیرجیر کند، مکانیزم صندلی فرسوده شده و باید برداشته شود و دوباره روغن کاری شود.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
 •  
 •  
 • پایان پیام

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

ایده پارت

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟
 انلاین شاپ الماس پور     

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

عیب یابی استپر موتور

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

چرا خودروی ما داغ می کند؟

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

علت کم جون شدن ماشین

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

اشتباهات رایج مکانیک ها

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

انواع صدای ماشین و علت ان

علت و علائم خرابی شمع خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

اصول نگهداری از خودرو

شستشوی انژکتور

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

انواع پمپ بنزین خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

انتخاب باتری مناسب خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

تاریخچه شمع

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

ترموستات و مشکلاتش

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

روغن سوزی موتور خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

کوئل خودرو و عیب یابی

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

نگهداری موتور xu7

نکات نگهداری خودرو

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

معرفی شغل مکانیک خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

نشتی روغن هیدرولیک

باتری خراب است یا دینام؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

شایع ترین ایرادات خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

علت خروج اب از اگزوز

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

همه چیز درباره شمع خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

مراحل تست پمپ بنزین

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

آشنایی با دسته موتور خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *