شمع‌ها ممکن است قطعات کوچک خودرو باشند، اما نقش مهمی در عملکرد خودرو دارند. حتی با تداوم تغییرات تکنولوژیکی در خودروها، شمع کوچک قدرتمند همیشه قطعه مهمی از یک پازل بزرگ بوده است. چه موتورها یک سیلندر باشند چه هشت سیلندر، دارای یک میل بادامک یا چهار میل، کاربراتوری باشند یا انژکتوری، شمع در تمام خودروها وجود دارد. شمع مسئول ارسال یک تکان سریع با ولتاژ بالای برق، برای یک شروع انفجاری است که ما آن را احتراق می‌نامیم. این امکان وجود دارد که در طولانی مدت شمع دچار خرابی شود، در ادامه روش‎های تست شمع خودرو را عنوان خواهیم کرد.
شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟
شمع خودرو یک قطعه کلیدی در سیستم اشتعال موتور خودرو است. کاربرد اصلی شمع، ایجاد اشتعال در سیلندرهای موتور برای سوختن مخلوط سوخت و هوا است. عمل اشتعال سوخت در سیلندرها باعث افزایش فشار و گرمای موتور می‌شود و این انرژی برای ایجاد حرکت توپر موتور استفاده می‌شود.

شمع خودرو از تعدادی قسمت تشکیل شده است، از جمله الکترودها و عایق‌های الکتریکی. وقتی کویل اشتعال به وایر شمع جریان برق می‌دهد، در اثر تخلیه الکتریکی، شعله‌ای کوچک در فاصله بین الکترودهای شمع ایجاد می‌شود. این شعله به سوخت و هوا کمک می‌کند تا به دستگاهی به نام میکسر برسد و سوخت را سوزانده و توپر موتور را تولید کند.
بنابراین، شمع خودرو نقش اساسی در عملکرد موتور و کارایی خودرو ایفا می‌کند. نگهداری و تعویض منظم شمع‌ها مهم است تا موتور به بهترین عملکرد خود برسد و مصرف سوخت بهینه داشته باشد.

عملکرد شمع‌ها چگونه است؟
برای اینکه موتور با احتراق داخلی، کار و نیرو تولید کند، به سه چیز نیاز دارد: هوا، سوخت و احتراق. هوا با استفاده از یک سیستم ورودی به سمت محفظه احتراق سیلندر هدایت می‌شود. سیستم سوخت از اجزای متعددی برای رساندن سوخت که بنزین است، استفاده می‌کند. این کار با این هدف انجام می‌شود که این دو ماده با هم مخلوط شوند تا یک دستور ایجاد احتراق را تشکیل دهند.

تبلیغات

برای ایجاد انفجار، یک سیستم جرقه زنی، ولتاژ بالا را به شمع می‌رساند. نوک شمع از الکترودهایی ساخته شده است که با یک شکاف کوچک از هم جدا شده اند. ولتاژ بالا برای پرش از شکاف لازم است، سپس جرقه بسیار مهمی را تولید می‌کند. هنگامی که جرقه درست، در لحظه مناسب تحویل داده می‌شود، آنچه به عنوان انرژی شیمیایی از ترکیب هوا و سوخت شروع شده است، به انرژی گرمایی ناشی از انفجار و سپس به انرژی مکانیکی تبدیل می‌شود که میل لنگ و در نهایت پیشرانه را به حرکت در می‌آورد.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   انتخاب باتری مناسب خودرو

هر جرقه معمولاً حدود ۱ میلی ثانیه طول می‌کشد و کل فرآیند هزاران بار در دقیقه تکرار خواهد شد.

نشانه‌های خرابی شمع ها
از آنجایی که شمع‌ها نقش مهمی در فرآیند احتراق دارند، ممکن است یک یا چند علامت ایجاد شود که می‌تواند نشان دهنده خرابی آنها باشد. البته برای تشخیص قطعی باید از تکنسین‌ها کمک بگیرید. اما در اینجا برخی از نگرانی‌های احتمالی وجود دارد که ممکن است ناشی از خرابی شمع باشد:

مشکل استارت زدن وسیله نقلیه
از دست دادن قدرت
مصرف سوخت ضعیف
مشکل شمع نیز می‌تواند باعث روشن شدن یا چشمک زدن چراغ چک موتور شود.
اگر هر یک از این علائم هشدار دهنده را تجربه کردید، وسیله نقلیه خود را نزد یک تکنسین خودرو ببرید تا علت را به درستی تشخیص دهد. تشخیص صحیح برای اطمینان از علت، از انجام فرایند تعمیر، اهمیت بیشتری دارد.

انواع روش‌های تست شمع خودرو
برای تست شمع خودرو و اطمینان از کارایی آن، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. در زیر تعدادی از انواع روش‌های تست شمع خودرو میپردازیم.

بررسی رنگ شعله: با روش اشتعال شمع و مشاهده رنگ شعله‌ای که ایجاد می‌شود، می‌توان کیفیت اشتعال و وضعیت شمع را ارزیابی کرد. یک شعله سفید یا آبی نورانی نشان‌دهنده اشتعال بهتر و شمع سالم است. شعله زرد یا قهوه‌ای می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در شمع باشد.

استفاده از تستر شمع: تستر شمع یک دستگاه است که با استفاده از آن مقاومت الکتریکی شمع را اندازه‌گیری می‌کند. این تست می‌تواند نشان دهد آیا شمع دارای مقاومت صحیحی است یا خیر.

بررسی رنگ رسوبات: رسوبات بر روی الکترودهای شمع می‌توانند نشانگر مشکلات باشند. بررسی رنگ و وضعیت رسوبات می‌تواند به تشخیص مشکلات در شمع کمک کند.

تست شمع در موتور: با تعویض شمع مشکوک به یک سیلندر موتور و سپس رانندگی تست، می‌توان اثر تغییرات در عملکرد موتور را ارزیابی کرد. اگر مشکل‌ها مرتفع شوند، این نشان می‌دهد که شمع ممکن است مشکل داشته باشد.

بررسی الکترودهای شمع: با مشاهده الکترودهای شمع و بررسی وضعیت و زنگ‌زدگی آن‌ها، می‌توان از شمع‌ها نیز نشانه‌های مشکلات دریافت کرد.

این روش‌ها به کمک تخصصی یا با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مناسب می‌توانند به تست شمع خودرو کمک کنند و مشکلات آن را تشخیص دهند. توصیه می‌شود تست شمع‌ها به صورت منظم در بازه‌های زمانی مناسب انجام شود تا از عملکرد بهینه موتور خودرو اطمینان حاصل شود.

مزایای تعویض شمع‌ها
فواصل سرویس‌ شمع‌ها متفاوت است، اکثر سازندگان خودرو، زمان تعویض شمع را بین ۹۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کیلومتر در خودروهای مدل قدیمی توصیه می‌کنند. که البته میزان استفاده از وسیله نقلیه نیز باید در نظر گرفته شود. هنگامی که شمع‌ها تعویض می‌شوند، احتمالاً متوجه برخی از تغییرات زیر خواهید شد:

بهبود قدرت، افزایش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی این سه موضوع مهم را به خوبی درک خواهید کرد.
حرکت روان اعم از شروع، شتاب یا در حال حرکت یک شمع که به درستی کار می‌کند، حرکت خودرو بدون ایراد است.
کاهش خطر خرابی مبدل کاتالیزوری احتراق نادرست شمع‌ها می‌تواند باعث جمع شدن و گرم شدن بیش از حد سوخت نسوخته در اگزوز شود که این موضوع امکان آسیب زدن به مبدل کاتالیزوری را دارد.
خرید شمع خودرو
اکنون که از نقش مهمی که شمع‌ها در خودروی شما بازی می‌کنند، اطلاع پیدا کردید، می‌دانید که وقتی زمان تعویض شمع‌ها فرا می‌رسد، شمع‌های با کیفیت، انتخاب مناسب‎تری هستند. پس از اینکه روش‌های تست شمع خودرو را انجام دادید و شمع معیوب را شناسایی کردید باید شمع‌های باکیفیت را به جای شمع‌های اقتصادی و استاندارد انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که برای وسیله نقلیه خود شمع‌هایی با ویژگی‌های ارتقا یافته خریداری کرده‌‌اید که قطعات درجه پایین‌تر نمی‌توانند این ویژگی‌ها را ارائه دهند. شمع‌های ممتاز نه تنها ویژگی‌های معمولی یک شمع را برآورده می‌کنند، بلکه چندین برابر فراتر از شمع‎های معمولی، کار کار می کنند .
عواقب استفاده از شمع‌های ارزان قیمت
شمع‌های ارزان‌تر معمولاً کیفیت پایین‌تری دارند و از مواد ضعیف‌تری ساخته شده‌‌اند که به مرور زمان توانایی خود را برای ایجاد جرقه، برای فرآیند احتراق از دست می‌دهند. شمع‌های درجه پایین ممکن است مطابق با مشخصات تجهیزات اصلی ساخته نشوند که می‌تواند منجر به مشکلات زیادی از جمله کاهش مسافت پیموده شده، شتاب ضعیف، خاموش شدن موتور و استارت‌های سخت شود. اگر شمع‌های درجه پایین‌تری را انتخاب کنید، ممکن است پیشرفت‌های فناوری را که منجر به عمر طولانی‌تر و عملکرد بهتر می‌شوند را از دست بدهید. شمع‌های با کیفیت پایین‌تر نسبت به شمع‌های درجه یک می‌توانند علائم رسوب را زودتر نشان دهند، به این معنی که باید آنها را بیشتر تعویض کنید.

به همین جهت توصیه می‌شود ابتدا سایت‌های معتبر فعال در زمینه فروش این محصولات را بررسی کرده و قیمت روز آنها را به دست آورید

سخن پایانی
با استفاده از روش‌های تست شمع خودرو می‌توان به راحتی شمع را بررسی و چک کرد. در مرحله اول باید تغییرات ظاهری شمع را چک کنید، در صورت مشاهده هرگونه تغییرات از جمله تغییر رنگ، زنگ زدگی، روغن زدگی و موارد دیگر باید شمع را تعویض کنید. اگر از نظر ظاهری هیچ ایرادی را پیدا نکردید، می‌توانید از اهم متر استفاده کنید و در نهایت با استفاده از دستگاه تست شمع، ایرادات را پیدا و در صورت لزوم شمع را تعویض کنید.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

نکته‌ای که در مورد قیمت این محصولات وجود دارد این است که با توجه به نوسانات موجود در بازار، ممکن است قیمت آنها به صورت روزانه و حتی لحظه‌ای تغییر کند. از این رو حتماً قبل از خرید، قیمت آنها را استعلام کنید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

 
 انلاین شاپ الماس پور     

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

عیب یابی استپر موتور

علت خروج اب از اگزوز

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

چرا خودروی ما داغ می کند؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

همه چیز درباره شمع خودرو

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

تاریخچه شمع

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نگهداری موتور xu7

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

کوئل خودرو و عیب یابی

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

شستشوی انژکتور

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

انواع پمپ بنزین خودرو

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

آشنایی با دسته موتور خودرو

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

اصول نگهداری از خودرو

معرفی شغل مکانیک خودرو

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نکات نگهداری خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

شایع ترین ایرادات خودرو

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

انتخاب باتری مناسب خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

مراحل تست پمپ بنزین

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

همه چیز درمورد ضدیخ

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

روغن سوزی موتور خودرو

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

نشتی روغن هیدرولیک

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *