👨‍🔧 از مهم‌ترین این اطلاعات می‌توان به تشخیص رنگ‌خوردگی بدنه خودرو اشاره کرد. از آنجا که رنگ‌خوردگی خودرو می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در قیمت آن داشته باشد، بنابراین باید تلاش کرد که در این خصوص فریب نخورد.

خرید خودرو دست دوم بنا به علت‌های مختلف در ایران رواج بسیار زیادی دارد.به رغم این مزایا در خرید خودرو دست دوم، اما این نوع از خرید با برخی تهدیدها نیز همراه است. چرا که بسیاری از خریداران متوجه می‌شوند خودرو خریدارای شده توسط آنان، فاقد ویژگی‌هایی است که توسط فروشنده بیان شده است.به همین دلیل تشخیص درست اطلاعات بیان شده از جانب فروشندگان، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی خریداران است.

به گزارش الماس پور به نقل از عصر ایران از مهم‌ترین این اطلاعات می‌توان به تشخیص رنگ‌خوردگی بدنه خودرو اشاره کرد. از آنجا که رنگ‌خوردگی خودرو می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در قیمت آن داشته باشد، بنابراین باید تلاش کرد که در این خصوص فریب نخورد.

تبلیغات

چرا که ممکن است خودروهایی که دارای رنگ‌خوردگی در بدنه هستند، در گذشته دچار برخی تصادفات جدی شده باشند. تصادفاتی که امکان دارد بر روی سایر بخش‌های خودرو نیز تاثیر منفی داشته باشد. با این حال، جای نگرانی نیست و با برخی از ترفندهای می‌‌توان نسبت به رنگ‌خوردگی بدنه خودروها اطلاع پیدا کرد.

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که در ادامه  به آن‌ها اشاره می‌کنیم.


از چشمان خود کمک بگیرید!
در اولین موضوع به یکی از ساده‌ترین روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده خواهیم پرداخت. گاهی اوقات یک مشاهده با دقت می‌تواند به راحتی رنگ‌خوردگی بدنه خودرو را نمایان کند.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

بر اساس گزارش الماس پور به نقل از همراه مکانیک در بسیاری از مواقع معمولا خریداران خودرو از بررسی با دقت بدنه آن خودداری می‌کنند. بنابراین بهتر است هنگام خرید این نوع خودرها با دقت قسمت‌های حساس آن بررسی کرد.

خصوصا قسمت‌هایی که ممکن است در تصادفات و برخوردهای احتمالی بیشتر آسیب ببیند. از جمله آنها می‌توان به قسمت‌های مختلف مانند سپر، گل‌گیر، صندوق عقب و درها اشاره کرد. چرا که این نقاط، نقاطی هستند که معمولا به هنگام برخورد، امکان آسیب دیدن آنها بیشتر از سایر نقاط است.

در صورتی که مالک خودرو اقدام به رنگ کردن دوباره خودرو در این قسمت‌ها کرده باشد، معمولا به طرق مختلف می‌توان با دقت بیشتر در مشاهده، رنگ‌خوردگی را بررسی کرد.

به عنوان مثال، این قسمت‌ها معمولا دارای رنگی کم‌رنگ‌تر یا پرنگ‌تر هستند. معمولا قسمت عقب خودرو مانند صندوق عقب یا سپر عقب بهترین نقاط برای تشخیص رنگ‌خوردگی هستند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

در برخی مواقع نیز امکان دارد که قسمت رنگ‌خوردگی دارای زبری خاصی باشد. با وجود آنکه چشم اولین و در عین حال آسان‌ترین روش برای تشخیص رنگ‌خوردگی خودرو است، اما روش‌های بهتری نیز وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.


به پیچ‌های برخی قطعات خودرو دقت کنید

فرایند رنگ‌آمیزی خودرو در کارخانه‌ها به این صورت بوده که بعد از آماده‌سازی اتاق یا بدنه خودرو، آن را رنگ‌آمیزی می‌کنند. به نحوی که برخی از پیچ‌های قطعات مربوط به بدنه خودرو نیز همراه با آن رنگ می‌شود. بنابراین به عنوان مثال، می‌توان برای تشخیص رنگ‌‌خوردگی در ناحیه کاپوت خودرو، آن را بالا زده و پیچ‌های مربوط به آن را مشاهده کنید.

این فرایند را برای برخی دیگر از قطعات بدنه خودرو تکرار کنید. چرا که اگر قطعاتی از خودرو برای رنگ‌آمیزی باز شده باشند، احتمالا بر روی پیچ‌های مربوط به آن آثاری از رنگ پریدگی بر روی آنها وجود دارد.

یا آنکه اثر باز کردن پیچ‌ها توسط آچار را می‌توان مشاهده کرد. البته که همواره نمی‌توان از این روش استفاده کرد. چرا که برخی از قطعات برای رنگ‌آمیزی اساسا نیازی به باز کردن ندارند.

از طرفی برخی اوقات امکان دارد که بنا به دلایل دیگر برخی از قطعات باز شده باشند.


استفاده از برخی ابزارهای تشخیص رنگ‌خوردگی

 برخی از ابزارها وجود دارند که با استفاده از آنها به راحتی می‌توان به رنگ‌خوردگی بدنه خودرو پی برد. این نوع ابزارها که غالبا برای تشخیص رنگ‌خوردگی نیز به کار می‌روند در بازار وجود دارند که می‌توان خریداری کرد.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

بنابراین اگر خریدن خودرو سالم برای شما اهمیت زیادی دارد می‌توانید از این روش استفاده کنید. با قرار دادن این ابزار بر روی بدنه خودرو، قطر فلز را به شما نشان خواهد داد.

اگر عدد نشان داده شده کمتر یا بیشتر از ۴ و ۷ میل باشد، می‌توان گفت که خودرو مورد نظر دچار رنگ‌خوردگی است. برای کار با این دستگاه نیاز است که عدد نمایش داده شده را به میلی‌متر تبدیل کنید. اگرچه این روش، یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود، اما بنا به دلایل مختلف ممکن است افراد از خریدن چنین دستگاهی اجتناب کنند.


با استفاده از نوک انگشتان

برخی از نقاط بدنه خودرو وجود دارند که در صورت رنگ شدن دوباره، می‌توان به راحتی آن را تشخیص داد. چرا که معمولا تعمیرکاران و نقاشان خودرو نمی‌توانند این نقاط را همانند کارخانه رنگ بزنند.

بنابراین ممکن است در رنگ شدن دوباره شاهد پستی یا بلندی در این نقاط باشیم. البته این کار دقت زیادی را لازم دارد. بنابراین برای تشخیص بهتر است از نوک انگشتان خود کمک بگیرید. به این روش‌ که نوک انگشتان خود را در این نقاط قرار دهید و بکشید.

در صورتی که در این نقاط زبری، پستی یا بلندی خاصی را احساس کردید، می‌توان گفت که خودرو مورد نظر دارای رنگ‌خوردگی است.

از جمله این نقاط می‌توان به درب خودرو، لبه‌های کناری شیشه جلو، ستون‌های کابین خودرو و برخی نقاط دیگر اشاره کرد. استفاده از نوک انگشتان در تشخیص رنگ‌خوردگی خودرو بسیار کاربرد دارد. اما در استفاده از این روش باید نهایت دقت را به کار برد. چرا که تشخیص آن به آسانی ممکن نخواهد بود. همچنین بهتر است تمامی نقاط حساس را بررسی کرد.


به کار بردن آهنربا
برای خودروهایی که بدنه فولادی و نه آلومینیومی دارند، می‌توان از آهنربا برای تشخیص رنگ‌خوردگی آنها استفاده کرد. برای این روش باید حتما از یک آهنربا ضعیف و نه قوی استفاده کنید. سپس می‌توانید آهنربا را در قسمتی که از رنگ اصیل آن اطمینان دارید، قرار دهید و آن را امتحان کنید.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

سپس آهنربا را بر روی قسمت‌هایی که احساس می‌کنید دچار رنگ‌خوردگی هستند قرار دهید. به احتمال زیاد این بخش‌ها به علت ضخامت بیشتر آهنربا را جذب نخواهند کرد یا آنکه جذب آنها بسیار ضعیف‌تر از قسمت‌هایی است که بدون رنگ‌‌خوردگی هستند.


از زوایای کم به خودرو نگاه کنید

معمولا در مواقعی که نور آفتاب یا نور چراغ به صورت مستقیم بر بدنه خودرو می‌تابد، امکان تشخیص رنگ‌خوردگی وجود ندارد. چرا که تابش مستقیم نور باعث پوشاندن این نقاط و همچنین خطای دید می‌شود. بنابراین بهتر است از زوایای کم به نقاط مختلف بدنه نگاه کنید.

برخی اعتقاد دارند که زاویه ۳۰ درجه یک زاویه مناسب برای این کار است. همچنین می‌توانید در قسمت جلو یا عقب خودرو یعنی بغل چراغ‌ها به حالت چهار زانو نششته و رنگ درب‌ها و قسمت‌ها جانبی خودرو را مشاهده کنید.

در کل بهتر است برای تشخیص رنگ با این روش، از حالت ایستاده استفاده نکنید و بیشتر حالت‌های ممکن را امتحان کنید.

از طرفی برخی دیگر از افراد پیشنهاد می‌دهند که در هنگام غروب آفتاب یا در شب و زیر نور چراغ‌های خیابان، رنگ بدنه خودرو را بررسی کرد. این کار معمولا بهتر از بررسی آن در زیر نور آفتاب است.

خصوصا هنگامی که این نور به صورت مستقیم بر بدنه خودرو تابیده می‌شود. البته باید دقت کرد که دید کم در شب گاهی اوقات باعث می‌شود تا نتوانید به خوبی بدنه را مشاهده کنید. بنابراین راه‌حل دیگر آن است که در دو حالت روز و شب بررسی کنید.


رنگ‌پاشیدگی بر روی برخی قطعات

در صورتی که خودرو مورد نظر شما دوباره رنگ شده باشد، به احتمال زیاد لکه‌های رنگ بر روی سایر قسمت‌های خودرو پاشیده شده است. موضوعی که در رنگ‌آمیزی خودرو توسط کارخانه آن را مشاهده نخواهیم کرد.

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟ موقع خرید خودرو این موارد را بررسی کنید

قسمت‌هایی مانند فضای داخلی درب خودرو یا قسمت‌های زیرین آن می‌تواند بهترین نقاط برای بررسی این کار باشد. چرا که معمولا ماهرترین نقاشان نیز نمی‌توانند آنگونه که خودرو توسط کارخانه رنگ‌آمیزی شده، آن را رنگ کنند. معمولا آثاری از رنگ‌پاشیدگی یا لکه‌های رنگ بر روی قطعاتی که نزدیک به بدنه خودرو هستند، دیده خواهد شد.


استفاده از دوربین عکاسی

برخی از افراد از عکس گرفتن برای مشخص کردن نقاط رنگ‌خوردگی خودرو استفاده می‌کنند. این کار را می‌توان به وسیله دوربین عکاسی یا گوشی موبایل انجام داد. البته در استفاده از دوربین موبایل باید دقت کرد که از کیفیت دوربین خوبی برخوردار باشد. برای انجام این روش بهتر است در فضای تاریک از خودرو عکس گرفته شود. به عنوان مثال، می‌توان در شب از خودرو عکس گرفت. در هنگام عکس گرفتن نیاز است که فلش دوربین روشن باشد. در غیراینصورت نمی‌توان به درستی تشخیص داد.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

بعد از تهیه عکس با استفاده از فلش، می‌توان با دقت آن را در سیستم کامپیوتر بررسی کرد. اگر شما عکس با کیفیت را تهیه کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد می‌توانید نقاط رنگ‌خوردگی بر روی بدنه خودرو را تشخیص دهید.

بنابراین استفاده از دوربین باکیفیت و همچنین عکاسی در نقاط تاریک و استفاده از فلش دوربین را نباید فراموش کرد. همچنین برای این کار بهتر است که حدود ۲ الی ۳ متر از بدنه فاصله داشته باشید. از طرفی، زوایه دوربین عکاسی نسبت به بدنه خودرو بهتر است که در حدود ۹۰ درجه باشد و عکس‌ها را از زوایای مختلف تهیه کنید.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

 
 انلاین شاپ الماس پور     

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

چرا خودروی ما داغ می کند؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نگهداری موتور xu7

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

نشتی روغن هیدرولیک

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

مراحل تست پمپ بنزین

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

روغن سوزی موتور خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

نکات نگهداری خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

علت خروج اب از اگزوز

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

شستشوی انژکتور

همه چیز درمورد ضدیخ

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

تاریخچه شمع

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

معرفی شغل مکانیک خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

اصول نگهداری از خودرو

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

اشتباهات رایج مکانیک ها

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

انواع پمپ بنزین خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

عیب یابی استپر موتور

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

کوئل خودرو و عیب یابی

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *