پمپ بنزین قطعه ای مکانیکی یا برقی است که معمولا در درون باک خودرو قرار می گیرد. نصب پمپ بنزین در داخل باک موجب کاهش دمای ناشی از فعالیت آن از طریق تماس با بنزین می شود و به عملکرد روان این قطعه نیز کمک می کند.

نخستین عامل حرکت تمام خودروهای مجهز به موتورهای درون سوز، سوخت است. این سوخت که در باک خودرو قرار دارد باید به طریقی به موتور و محفظه احتراق آن وارد شود تا پس از جرقه زنی و اشتعال نیروی محرکه لازم برای به حرکت درآمدن خودرو را فراهم کند. وظیفه این انتقال در خودروهای بنزینی به عهده قطعه ای مهم به نام پمپ سوخت یا پمپ بنزین خودرو می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با فروشگاه اینترنتی الماس پور همراه شوید .

پمپ سوخت یا پمپ بنزین خودرو چیست؟

پمپ بنزین قطعه ای مکانیکی یا برقی است که معمولا در درون باک خودرو قرار می گیرد. نصب پمپ بنزین در داخل باک موجب کاهش دمای ناشی از فعالیت آن از طریق تماس با بنزین می شود و به عملکرد روان این قطعه نیز کمک می کند.

تبلیغات

در خودروهای قدیمی از پمپ های مکانیکی استفاده می شد اما با ظهور خودروهای انژکتوری به دلیل نیاز به فشار بالاتر سوخت، پمپ های برقی جایگزین مدل های پیشین شدند. پمپ های برقی انرژی خود را از باتری خودرو تامین می کنند.

پمپ بنزین خودرو از قطعات مختلفی تشکیل می شود که از جمله آنها می توان به فیلتر بنزین، رگولاتور فشار، سوکت های اتصالی برق و گیج سوخت داخل باک اشاره کرد.

اجزای پمپ سوخت خودرو

هر پمپ بنزین از یکسری اجزای مختلف ساخته شده است که این اجزا عبارت اند از:

 • لوله برگشت سوخت
 • لوله خروجی سوخت
 • کانکتور
 • صفحه تکیه گاه
 • فنر
 • فیلتر سوخت
 • گیج سوخت
 • رگولاتور فشار
 • لوله برگشت از رگولاتور
 • شلنگ لوله برگشتی
 • شلنگ لوله خارجی

فشار مناسب برای عملکرد پمپ بنزین خودرو

گفتنی است که زمانی که فنی خودرو سالم باشد و همچنین عملکردی مثبت از خود نشان دهد، در حالت معمولی به فشاری در حدود 4 – 6 بار نیاز دارد.

پایین آمدن فشار

در مواقعی که فشار در خودرو پایین آید موتور نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد زیرا این کاهش فشار موجب می‌شود تا در رسیدن بنزین به موتور اختلال ایجاد شود و به طور کامل بنزین به موتور نرسد.

بالا رفتن بیش از اندازه فشار

همانطورکه فشار باعث ایجاد اختلال در کارکرد موتور می‌شود بالا رفتن بیش از اندازه فشار نیز به موتور آسیب وارد می‌کند زیرا فشار بسیار بالا ممکن است به قطعاتی که در میان موتور و پمپ قرار گرفته است صدمه بزند و باعث تحلیل رفتن آنها شود، لازم به ذکر است که در این مواقع نشانه‌های فشار بالا را می‌توانید از خراب شدن فشار شکن بنزین خودرو متوجه شوید.

گفتنی است که امروزه طراحان حرفه ای خودرو پمپ سوخت خودروها را به صورت الکتریکی ساخته اند که همین الکتریکی شدن آنها موجب شنیده شدن صدای عملکرد پمپ سوخت در حد فاصل زمان چرخاندن سوییچ تا روشن کردن آن شده است.

دلایل خرابی پمپ بنزین خودرو

یکی از مهمترین دلایل خرابی پمپ بنزین وجود ناخالصی و آلودگی در بنزین وارد شده به باک خودرو است. البته به توجه شرایط جایگاه های سوخت کشور و شیوه غیر استاندارد نگهداری از مخازن سوخت آنها، این موضوع چندان جدید نیست.

پیشنهاد مطالعه »»این اشتباهات رایج رانندگی را ترک کنید!

اما آنچه احتمال خرابی پمپ بنزین را افزایش می دهد رانندگی با سطح بنزین بسیار کم در باک خودرو است به طوری که چراغ بنزین خودرو روشن باشد. به طور کلی توصیه می شود که همواره حجم بنزین خودرو را بیش از یک چهارم باک نگه دارید.

در واقع پایین بودن سطح سوخت سبب می شود تا پمپ بنزین خودرو برای تامین سوخت مورد نیاز موتور فشار بیشتری را تحمل کند و از سوی دیگر ناخالصی های ته نشین شده در باک خودرو نیز وارد پمپ می شود و احتمال خرابی آن را افزایش می دهند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

بخشی از این ناخالصی ها توسط فیلتر بنزین گرفته می شود اما اگر این شیوه بارها تکرار شود به مرور موجب خرابی فیلتر بنزین و رسوب ناخالصی ها در لوله های بنزین و گرفتگی انژکتورها نیز خواهد شد.

افزون بر این، پمپ بنزین های غیراستاندارد و تقلبی نیز به دلیل تحمل فشار و دمای کاری پایین تر زودتر از مدل های مرغوب خراب می شوند. بنابراین توصیه می کنیم در هنگام خرید فیلتر بنزین و پمپ بنزین به کیفیت و استانداردهای ساخت آنها توجه کنید.

دلایل از کار افتادن پمپ بنزین خودرو

پمپ بنزین به خاطر وجود دلایلی کارکرد خود را از دست داده و به اصطلاح از کار افتاده ‌شود. دلایل از کار افتادگی آن به شرح زیر می‌باشد:

 • سوختن پمپ در اثر دمای زیاد

قابل ذکر است که پمپ بنزین در اثر کار کردن زیاد داغ شده و برای خنک کردن خود از بنزین خودرو کمک می‌گیرد اما اگر همان طور که در بالا به آن اشاره شد عادت دارید با بنزین کم رانندگی کنید جالب است بدانید که  این کار شما باعث افزایش بسیار زیاد دمای پمپ سوخت شده و به علت آنکه بزنین موجود در باک به اندازه کافی نمی‌باشد پمپ دیگر نمی‌تواند خود را خنک کند، همین دلیل به پمپ سوخت آسیب زیادی وارد می‌کند و باعث سوختن زود هنگام آن می‌شود.

 • خرابی فیوز در پمپ سوخت

یکی دیگر از علت‌های کار نکردن پمپ بنزین در خودرو می‌تواند سوختن فیوز باشد چون اگر در اثر اتفاقاتی فیوز موجود در جعبه فیوز خودرو بسوزد، پمپ سوخت قادر به‌کار کردن نخواهد بود پس بهتر است قبل از تعویض پمپ سوخت از سلامت فیوز خودرو اطمینان پیدا کنید و در صورت سالم بودن آن،پمپ سوخت را عوض کنید زیرا هزینه تعویض فیوز به مراتب کمتر از هزینه تعمیر و تعویض پمپ سوخت می‌باشد.

 • سوخت گیری با بنزین نامرغوب

اگر شما در هنگام سوخت گیری از بنزین بی کیفیت و ناخالص استفاده کنید تمام آلودگی‌های موجود در بنزین به سمت پمپ سوخت حرکت کرده و باعث خرابی آن می‌شود، علاوه بر این مورد اگر باک خودرو نیز فرسوده باشد نیز موجب نیم سوز شدن پمپ سوخت شده که اگر به موقع به تعمیر آن اقدام نکنید به پمپ فشار بیشتری وارد شده و به طور کامل می‌سوزد.

نشانه های خرابی پمپ بنزین ماشین

یک پمپ سالم پس از چرخاندن سوئیچ و پیش از روشن شدن خودرو صدایی شبیه به وینگ از خود تولید می کند که نشانه کار کردن پمپ بنزین است. اگر این صدا نمی شنوید پس پمپ بنزین خودروی شما خراب شده است.

یکی از دلایل نصب پمپ سوخت در باک خودرو کاهش صدای آن است. اما یک پمپ بنزین خراب معمولا صدای بیشتری تولید می کند به طوری که با نشستن در خودرو صدای آن را از داخل باک نیز می شنوید. این صدای بلند یکی از هشدارهای خرابی پمپ بنزین خواهد بود.

کاهش شتاب و افزایش مصرف سوخت خودرو نیز از دیگر نشانه های خرابی پمپ بنزین است. یک پمپ فرسوده با توان کمتری می تواند به موتور سوخت رسانی کند. از این رو، موجب کاهش شتاب خودرو، ریپ زدن و افزایش مصرف سوخت می شود.

خرابی پمپ بنزین خودرو با مشکل در استارت خوردن نیز خود را نشان می دهد. در واقع پمپ خراب نمی تواند سوخت لازم برای روشن شدن خودرو را به پیشرانه منتقل کند و در نتیجه ممکن است برای روشن شدن نیاز به چندین بار استارت زدن باشد. همچنین اگر خودرو به طور کلی روشن نمی شود، خرابی کامل پمپ بنزین نیز محتمل است.

پیشنهاد مطالعه »»محاسبه مصرف سوخت خودرو و روشهای کاهش مصرف سوخت

لازم به ذکر است که یک پمپ بنزین خراب همیشه موجب کاهش فشار بنزین نمی شود بلکه ممکن است حجم بنزین بیشتری را به موتور انتقال دهد و موجب شتاب ناگهانی خودرو شود؛ به خصوص هنگامی که به پدال گاز فشاری وارد نکرده اید.

تشخیص پمپ بنزین خراب و سوخته و نیم سوز

اگر شما بتوانید به موقع علائم پمپ سوخته و فرسوده را تشخیص دهید، می‌توانید در زمان مناسب بهترین اقدام جهت تعمیر پمپ سوخت انجام دهید بنابراین برای آگاهی بیشتر رانندگان به چند مورد از نشانه‌های خرابی پمپ اشاره خواهیم کرد.

 • به گوش رسیدن صدا از مخزن سوخت در خودرو

اولین و مهم ترین نشانه همین به گوش رسیدن صدای ناله از مخزن سوخت می‌باشد که در این مواقع رانندگان باید بتوانند تفاوت میان صدای ناله پمپ سوخت و صدای موتور را به خوبی تشخیص دهند زیرا این دو صدا بسیار به یکدیگر شبیه هستند، برای تشخیص آنها باید توجه داشته باشید که پمپ سوخت در حالت عادی صدای آرامی از خود تولید می‌کند اما اگر این صدا از حالت معمول خارج شده و به صورت ناله درآید نشان دهنده خرابی پمپ و یا کمبود بنزین در باک و همچنین وجود بنزین نامرغوب و ناخالص می‌باشد.

 • کاهش عملکرد موتور

 اگر به دنبال مطمین ترین نشانه برای آگاهی از خرابی پمپ سوخت هستید، کاهش عملکرد موتور می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد زیرا در صورت بروز آن می‌توان به خرابی پمپ بنزین اطمینان پیدا کرد، همانطور که همه ما می دانیم هر موتور با توجه به ویژگی‌های خود میزان عملکرد خاصی  دارد و این عملکرد در سرعت‌های مختلف متفاوت می‌باشد، حال اگر شما با خودرو خود مسافتی را با سرعت بالا رانندگی کنید ولی عملکرد همیشگی را مشاهده نکنید به طور حتم پمپ سوخت خودرو شما دچار مشکل شده است زیرا این پمپ‌ها اگر نیم سوز شده باشند در سرعت‌های پایین مشکل خود را نشان نمی‌دهند چون در سرعت کم می‌توانند به میزان لازم بزنین را به موتور برسانند اما اگر خراب شده باشند قادر نخواهند بود در سرعت بالا وظیفه سوخت رسانی خود را به خوبی انجام دهند.

 • روشن شدن موتور با سختی زیاد

در تمامی خودروها امکان فرسودگی پمپ سوخت بر اثر کارکرد زیاد و طولانی مدت وجود دارد زیرا این پمپ نیز مانند دستگاه‌های دیگر بعد از گذشت مدتی در معرض فرسودگی قرار می‌ گیرند.

همانطور که می دانید در هنگام استارت زدن پمپ سوخت بنزین مورد نیاز موتور را در اختیار آن قرار داده و در اصطلاح باعث احتراق و روشن شدن ماشین می‌شود اما اگر به دلیل فرسودگی و یا خرابی میزان عملکرد آن پایین آمده باشد این وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و در نتیجه ماشین به سختی روشن می‌شود.

البته موارد دیگر نیز می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شود اما این موضوع باعث نمی‌شود که در هنگام روشن شدن به سختی پمپ سوخت خود را کنترل نکنید.

 • متوقف شدن حرکت موتور خودرو

چند عامل می تواند منجر به متوقف شدن موتور خودرو شود این عوامل به صورت زیر می‌باشد:

 • خرابی پمپ بنزین
 • مسدود شدن انژکتور های سوخت
 • آب موجود در بنزین
 • به وجود آمدن مشکل در سنسور میل لنگ
 • سنسور دمای مربوط به ورود هوا
 • معیوب بودن کویل احتراق

بنابراین در صورت متوقف شدن موتور خودرو حتما می‌بایست در کنار چک کردن سایر مواد پمپ سوخت را نیز بررسی کنید. اما گفتنی است که برای تشخیص این که مشکل از پمپ سوخت است و یا مورد دیگری یک راه وجود دارد به این صورت که اگر خودرو شما بعد از جوش آوردن و افزایش دمای موتور متوقف شد، احتمال زیاد مشکل از خرابی پمپ بنزین است زیرا اگر پمپ سوخت دچار مشکل شود باعث افزایش دمای موتور نیز می‌شود که این افزایش زیاد دما می‌تواند ماشین را متوقف سازد.

پمپ بنزین ماشین
 • پایین آمدن میزان سرعت در شرایط دشوار

اگر پمپ بنزین موتور خودرو سالم باشد در هنگام بالا رفتن از سربالایی ماشین دچار افت سرعت نخواهد شد اما اگر پمپ سوخت دچار مشکل شود در مواقع بالا رفتن از سربالایی با سختی زیاد مواجه خواهید شد و همچنین سرعت خودرو به میزان زیادی کاهش می‌یابد و این کاهش سرعت به معنی آن است که پمپ سوخت شما به خوبی کار نمی‌کند و نیاز به تعمیر دارد.

 • منتقل نمودن سوخت بیش از نیاز موتور
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

فرستادن سوخت بیش از اندازه نیز می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از این دلایل می‌توان به فرسوده بودن ترموستات، خراب شدن حسگرهای حرارتی، ایجاد مشکل در سنسور کم فشار اکسیژن و در آخر خرابی پمپ سوخت اشاره کرد.

هنگامی که سوخت بیش تر از نیاز موتور به آن وارد می‌شود، موتور توانایی استفاده از سوخت اضافی را نخواهد داشت و این سوخت اضافه نیز دیگر به باک باز نخواهد گشت بنابراین در این صورت بنزین اضافه هدر رفته و موجب افزایش میزان مصرف سوخت می‌شود.

 • به طور ناگهانی شتاب گرفتن ماشین

اگر پمپ سوخت عملکرد معمولی خود را نداشته باشد امکان شتاب گرفتن ناگهانی ماشین در سرعت‌های مختلف بسیار زیاد است زیرا پمپ سوخت آسیب دیده نمی‌تواند به صورت یکنواخت و یک اندازه به موتور سوخت انتقال دهد و همین امر موجب ایجاد شتاب ناگهانی می‌شود.

 • عدم روشن شدن خودرو

برخلاف نظر اکثر افراد که فکر می‌کنند روشن نشدن ماشین فقط به دلیل وجود مشکل در باتری ماشین است، روشن نشدن می‌تواند نتیجه خرابی پمپ سوخت نیز باشد.

بنابراین اگر در باتری خودرو مشکلی پیدا نکردید می‌بایست فشار سوخت ماشین را چک کرده و یا فیوز مربوط به آن را جابجا کنید تا از مشکل پمپ بنزین ماشین خود آگاه شوید و نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.

با توجه به موارد گفته شده می‌ توانید در هنگام مشاهده یکی از این علائم به سرعت مشکل پمپ سوخت خودرو را تشخیص داده و از ایجاد مشکلات بزرگ تر جلوگیری کنید.

جلوگیری از خراب شدن پمپ سوخت

در بالا گفتیم که پمپ‌های سوخت به دلیل طراحی ویژه خود می‌توانند در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند اما این قسمت نیز ممکن است در اثر عواملی آسیب ببیند و نیاز به تعویض پیدا کند بنابراین با شناخت عوامل موثر بر خرابی می‌توانید به راحتی از آسیب وارد شدن به پمپ سوخت خود جلوگیری کنید.

جالب است بدانید برخی از افراد همیشه بعد از روشن شدن چراغ بنزین اقدام به سوخت گیری می‌کنند و این کار در آنها به یک عادت تبدیل شده است اما این عادت دیر بنزین زدن باعث می شود تا میزان دما در پمپ بنزین بالا رود و در نتیجه دچار خرابی شود.

همچنین این عمل موجب رسوب و گرفته شدن فیلتر موجود در پمپ بنزین نیز می‌شود و در هنگام پایین رفتن ناخالصی‌های موجود در  بنزین در مدت زمان کوتاهی این فیلتر به طور کل مسدود خواهد شد، پس اگر شما از کسانی هستید که تا چراغ بنزین خودرو روشن نشود اقدام به سوخت گیری نمی‌کنید منتظر هزینه‌های به مراتب بالاتری باشید البته در صورت دیدن نشانه های خرابی پمپ سوخت توصیه می‌ کنیم که فورا از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

در آخر اگر می‌خواهید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید، پیشنهاد می‌شود که همواره باک بنزین خودرو خود را بیش از یک چهارم پر نگه دارید و حواستان باشد تا میزان حجم بنزین در باک هیچ گاه از این میزان پایین تر نرود.

آیا پمپ سوخت نیاز به تعویض منظم دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم: خیر. شما نیازی ندارید که در بازه زمانی مشخصی اقدام به تعویض این قسمت از خودرو کنید زیرا طراحی پمپ سوخت به شما امکان استفاده طولانی مدت از آن را می‌دهد بدون آنکه نیاز به تعویض پیدا کند.

به بیان دیگر می‌توان گفت تا هنگامی که در کارکرد پمپ بنزین مشکل جدی و خطرناکی به وجود نیامده نیازی به تعویض نخواهد بود اما باید توجه داشته باشید که اگر یک مشکل کوچک در پمپ سوخت ایجاد شود، مشکلات بسیار بزرگ و گاه جبران ناپذیر برای خودرو و سرنشینان آن ایجاد می‌کند.

بنابراین می‌بایست همواره از سلامت پمپ سوخت خودرو خود اطمینان پیدا کرده و در صورت مشاهده کوچک ترین نشانه خرابی سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید زیرا در هنگامی که پمپ خراب می شود نشانه‌هایی از خود نشان می‌دهد که در بخش های قبلی مقاله به این نشانه‌ها پرداختیم.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  

 •  
 •  
 • پایان پیام

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟
 انلاین شاپ الماس پور     

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

علت و علائم خرابی شمع خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

اصول نگهداری از خودرو

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

اشتباهات رایج مکانیک ها

شایع ترین ایرادات خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

انواع پمپ بنزین خودرو

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

نگهداری موتور xu7

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

روغن سوزی موتور خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

معرفی شغل مکانیک خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

نشتی روغن هیدرولیک

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

مراحل تست پمپ بنزین

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

عیب یابی استپر موتور

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

چرا خودروی ما داغ می کند؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

آشنایی با دسته موتور خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

تاریخچه شمع

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

شستشوی انژکتور

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

انتخاب باتری مناسب خودرو

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

همه چیز درمورد ضدیخ

نکات نگهداری خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

همه چیز درباره شمع خودرو

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

کوئل خودرو و عیب یابی

علت خروج اب از اگزوز

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *