آیا اخیراً وقتی روی ترمز گذاشته اید، از کار افتادن موتور خود را تجربه کرده اید و می خواهید بدانید که در مورد آن چه کاری می توانید انجام دهید؟ شما به جای درستی آمده اید، زیرا ما در مورد این سوال تحقیق کرده ایم و پاسخ آن را برای شما داریم.

پنج دلیل احتمالی وجود دارد که چرا موتور هنگام پا گذاشتن روی ترمز متوقف می شود:

نشتی در شیلنگ تقویت کننده ترمز خلاء
یک سوپاپ خراب در تقویت کننده ترمز خلاء
اختلال در عملکرد کنترل سرعت دور آرام (ISC)
خرابی یا خرابی واحد کنترل موتور (ECU)
پمپ بنزین بد یا خراب

تقویت کننده ترمز چیست؟
جسمی با وزن ۳۰۰۰ پوند یا بیشتر را تصور کنید که با سرعت ۵۰ مایل در ساعت حرکت می کند. آیا فکر می کنید بتوانید آن را فقط با نیروی پاهای خود متوقف کنید؟ شاید نه. به همین دلیل است که خودروها به تقویت کننده ترمز نیاز دارند.

تقویت کننده ترمز وسیله ای است که نیرویی را که به ترمزهای خود وارد می کنید افزایش می دهد. این باعث می شود که ترمزهای شما در توقف خودرو حتی زمانی که در سرعت های بالا کار می کند موثرتر باشد.

تقویت کننده ترمز چگونه کار می کند؟
هنگامی که روی ترمزها پا می گذارید، دریچه ای باز می شود تا هوا به سمت پدال ترمز بوستر وارد شود. در عین حال، حرکت هوا به داخل سوپاپ ورودی موتور منجر به افت فشار می شود که خلاء ایجاد می کند. یک شیلنگ خلاء که منیفولد ورودی موتور و سیلندر اصلی تقویت کننده ترمز را به هم متصل می کند، به بوستر ترمز دسترسی به خلاء داخل موتور را می دهد.

هنگامی که هوا به سمت پدال ترمز بوستر وارد می شود، خلاء موتور به سمت سیلندر اصلی تقویت کننده گسترش می یابد. این باعث ایجاد اختلاف در فشار هوا می شود و سمت سیلندر اصلی فشار کمتری دارد. فشار کمتر، دیافراگم ترمز را می کشد و این نیرویی را که از پای شما به ترمز وارد می شود، تقویت می کند.

افزایش نیروی ترمز باعث می شود خودروی شما به راحتی متوقف شود.

چگونه یک تقویت کننده ترمز بد را تشخیص دهیم؟

اکنون که از نحوه عملکرد یک تقویت کننده ترمز آگاهی دارید، می توانید این دانش را برای درک مشکل تقویت کننده ترمز که باعث از کار افتادن موتور شما می شود، به کار ببرید.

نشتی خلاء
نشتی خلاء نیروی کششی را که بوستر ترمز ایجاد می کند کاهش می دهد. این توانایی آن را برای تقویت نیروی وارده از پای شما در هنگام پا گذاشتن روی پدال ترمز کاهش می دهد. در نتیجه، احساس خواهید کرد که پدال ترمز شما سفت تر از حد معمول به نظر می رسد.

از آنجایی که پدال ترمز سفت است، توقف خودرو سخت تر است. این بدان معنی است که شما مسافت ترمز بیشتری نسبت به حالت عادی دارید. این می تواند با صدای خش خش نیز همراه باشد.

در نهایت، از آنجایی که موتور منبع خلاء است که تقویت کننده ترمز برای تقویت نیروی ترمز از پای شما به آن نیاز دارد، نشت خلاء هوای بیشتری را نسبت به حالت عادی به داخل موتور می کشد و عملکرد موتور را به خطر می اندازد. پا گذاشتن بیشتر روی پدال ترمز هوای بیشتری را به داخل موتور می کشد و این امر می تواند باعث کندوپاش و توقف آن شود.

این مشکل همچنین می تواند ناشی از خرابی تقویت کننده ترمز باشد. یک تقویت کننده ترمز خراب می تواند هوا را از سمت پدال ترمز به سمت خط خلاء نشت کند که همین علائم را ایجاد می کند. خوشبختانه می توانید از یک آزمون برای هر دو استفاده کنید.

چگونه نشتی خلاء را آزمایش کنیم؟
برای آزمایش این موضوع، ماشین خود را در فضای باز پارک کنید، جایی که ماشین شما می تواند با قدرت ترمز ضعیف بدون برخورد با چیزی حرکت کند. برای تست مراحل زیر را دنبال کنید:

خط خلاء را که به بوستر ترمز می رود جدا کنید.
ماشین خود را روشن کنید و آن را به آرامی حرکت دهید.
برای متوقف کردن حرکت ماشین خود، روی ترمزها قدم بگذارید. به خاطر داشته باشید که ترمزهای شما بسیار سفت خواهند بود و برای متوقف کردن خودرو به نیروی بسیار بیشتری نیاز دارید. اگر موتور خاموش نشد، مشکل از نشتی خلاء یا خرابی تقویت کننده ترمز است. قطع کردن خط خلاء موتور را از سیستم ترمز جدا می کند. چه نشتی خلاء باشد یا یک تقویت کننده ترمز خراب، سیستم ترمز قادر نخواهد بود هوای بیشتری را به موتور وارد کند.
ماشین خود را نزد یک مکانیک حرفه ای ببرید تا مشکل دقیق را مشخص و برطرف کند.
کنترل سرعت دور آرام (ISC) چیست؟
با وجود اینکه به آن پدال گاز می گویند، با پا گذاشتن روی آن هوا و سوخت به داخل موتور راه می یابد و باعث احتراق می شود. با این حال، اگر موتور برای تامین هوا و سوخت تنها به پدال گاز متکی باشد، با رها کردن پدال گاز، موتور خاموش می شود. اینجاست که ISC وارد می شود.

زمانی که دیگر روی پدال گاز پا نمی گذارید، ISC ورودی هوا را بر عهده می گیرد. این اجازه می دهد تا مقدار مناسبی از هوا از طریق یک سوپاپ بای پس وارد موتور شود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

اگر سیستم ISC شما شروع به از کار افتادن کند، دیگر نمی تواند هوای مناسبی را برای موتور شما تامین کند تا آن را در حالت آرام کار کند. و این باعث می شود که هنگام پا گذاشتن روی ترمز و کاهش سرعت موتور، مشکل از کار افتادن موتور به وجود بیاید.

چگونه مشکلات ISC را شناسایی کنیم؟
همیشه قبل از بررسی ISC، نشتی خلاء را بررسی کنید. هنگامی که احتمال نشت خلاء را رد کردید، می توانید به عیب یابی ISC اقدام کنید. نشتی خلاء نیز می تواند بر سرعت دور آرام تأثیر بگذارد.

وضعیت شیر ​​برقی بای پس هوای دور آرام را بررسی کنید. در بیشتر موارد، به طور کامل از بین خواهد رفت.

شیر برقی بای پس بیکار در این حالت به این معنی است که ECU دائماً در تلاش است تا بای پس هوا را ببندد تا سرعت دور آرام را کاهش دهد. این رفتار اغلب در نتیجه نشت هوا در موتور است.

تعمیر ISC
ماشین خود را نزد یک مکانیک حرفه ای ببرید تا ماشین شما را بررسی کند و مشکل را برای شما برطرف کند. اگر مشکل به دلیل نشت هوا در موتور باشد، یک مکانیک می‌تواند بداند برای رفع مشکل چه کاری انجام دهد.

ECU چیست؟

ECU مغز ماشین شماست . می توان آن را ECM یا ماژول کنترل موتور نامید. اگر واحد وظیفه کنترل گیربکس اتوماتیک را نیز بر عهده داشته باشد، یک ماژول کنترل PCM یا Powertrain است.

عملکرد اصلی آن کنترل هوا و سوخت وارد شده به موتور و زمان جرقه برای مشتعل شدن مخلوط است. از اطلاعات CPS یا سنسور موقعیت میل لنگ برای تعیین زمان صحیح فعال کردن سیستم جرقه زنی استفاده می کند.

ECU همچنین مسئول حفظ نسبت صحیح هوا و سوخت است. هوای بیش از حد و موتور از کمبود نیرو رنج می برد و باعث لکنت یا توقف آن می شود. هوای خیلی کم و موتور گرمای بیش از حد تولید می کند، سوخت بیش از حد می سوزاند (سوخت هدر می رود) و آلودگی بیش از حد تولید می کند.

چگونه می توان ECU خراب را تشخیص داد؟
چندین علامت وجود دارد که باید به آنها توجه کرد تا مشخص شود آیا ECU مشکلی دارید یا خیر. رایج ترین چراغ “Check Engine” است که حتی پس از انجام بازنشانی روشن می ماند. خاموش شدن ناگهانی موتور یکی دیگر از علائم است.

متأسفانه، مشکلاتی که یک ECU خراب ایجاد می کند می تواند از سایر قطعات خراب موتور نیز باشد. بنابراین، بهتر است خودروی خود را نزد یک مکانیک حرفه ای ببرید تا خودروی شما را بررسی کند.

ماشین خود را پیش مکانیک نبرید، از یک شرکت یدک کش بخواهید آن را به آنجا بیاورد. مشکل ECU ایمنی رانندگی با ماشین شما را به شدت به خطر می اندازد.

پمپ بنزین چیست؟

پمپ سوخت وظیفه حفظ فشار سوخت مورد نیاز موتور برای حفظ جریان سوخت را بر عهده دارد.

موتورهایی که از کاربراتور استفاده می کنند از پمپ های سوخت مکانیکی کم فشار استفاده می کنند. از طرف دیگر، یک موتور انژکتور سوخت از یک پمپ سوخت الکترونیکی استفاده می کند.

شناسایی پمپ سوخت معیوب
سوخت باید فشار ثابتی داشته باشد و این وظیفه پمپ بنزین است که این فشار را حفظ کند. خرابی پمپ بنزین منجر به کاهش فشار سوخت می شود. این امر می‌تواند باعث شود که سوخت موتور تمام شود، که منجر به توقف، تردید یا خاموش شدن موتور شود.

تعویض پمپ سوخت
پمپ بنزین مشکل دار نیاز به تعویض دارد. هنگامی که پمپ بنزین خود را تعویض می کنید، تعویض فیلتر بنزین نیز ایده خوبی است.

پمپ بنزین در بیشتر خودروهای مدرن در داخل باک سوخت قرار دارد. می توانید از زیر صندلی های عقب یا زیر پوشش محفظه به آن دسترسی داشته باشید.

با وجود اینکه دسترسی به پمپ بنزین آسان است، تعویض آن بهتر است توسط یک مکانیک حرفه ای انجام شود تا بتواند خطوط سوخت را نیز از نظر ایراد بررسی کند و پس از نصب تعویض، بررسی های لازم را انجام دهد.

ماشین خود را نزد یک مکانیک حرفه ای ببرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

نتیجه

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا موتور شما پس از پا گذاشتن روی ترمز خاموش می شود. متأسفانه، اکثر این علل به بهترین وجه توسط یک مکانیک حرفه ای رسیدگی می شود تا بتوانید مطمئن شوید که مشکل به درستی برطرف شده است.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟
 انلاین شاپ الماس پور     

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

انواع صدای ماشین و علت ان

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

معرفی شغل مکانیک خودرو

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

عیب یابی استپر موتور

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

انواع پمپ بنزین خودرو

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

نگهداری موتور xu7

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

علت خروج اب از اگزوز

علت و علائم خرابی شمع خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

آشنایی با دسته موتور خودرو

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

علت کم جون شدن ماشین

همه چیز درمورد ضدیخ

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

روغن سوزی موتور خودرو

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

همه چیز درباره شمع خودرو

چرا خودروی ما داغ می کند؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

شستشوی انژکتور

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

کوئل خودرو و عیب یابی

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

اشتباهات رایج مکانیک ها

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

باتری خراب است یا دینام؟

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

نشتی روغن هیدرولیک

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

اصول نگهداری از خودرو

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

مراحل تست پمپ بنزین

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

نکات نگهداری خودرو

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

ترموستات و مشکلاتش

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

تاریخچه شمع

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *