نقش کلیدی کوئل
کوئل در تجهیزات برقی خودرو نقش مهمی را ایفا می کند. خودروی شما در صورتی که ذره ای نقص در در بخش برقی آن به وجود آید ، نیروی لازم جهت ایجاد جرقه برای شمع خودرو فراهم نمی شود. تمامی فرآیندهای حیاتی که شامل احتراق ،انفجار و سپس تخلیه از منبع خروجی خودروی شما می شود ، به این قطعه وابستگی داشته و بدون کارکرد مناسب این قطعه خودروی شما دچار نقصی جدی می شود.

بنزین خودرو شما حتی بدون جرقه هیچ کاربردی در خودروی شما نداشته و این نشانه کاملی از کاربرد بسیار بالای این قطعه می باشد. خودروی شما بدون اینکه نیروی لازم برای جرقه زدن را پیدا کند نمی تواند احتراق را ایجاد نماید و این یعنی هیچ عملکردی در خودروی شما انجام نمی شود.

کوئل چگونه این کار را انجام می دهد
کوئل خودرو در واقع همانند مولدی عمل کرده و با سیم پیچ هایی که در خود دارد ، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. این قطعه نیروی گرفته شده از باتری را به چندین برابر تبدیل می نماید. کوئل خودرو این کار را با سیستم سیم پیچ هایی که در خود دارد این کار را انجام می دهد.

کوئل از چه چیزی تشکیل شده است
تعداد دور سیم‌پیچ اولیه: اگر تعداد دور سیم‌ها در این سیم‌پیچ را افزایش دهید، مقاومت آن افزایش می‌یابد و ممکن است خصوصیات الکتریکی کل کوئل تغییر کند.
تعداد دور سیم‌پیچ ثانویه: افزایش تعداد دورهای سیم‌پیچ ثانویه می‌تواند تأثیرات خروجی و ولتاژ کوئل را افزایش دهد.
نوع آلیاژ هسته مرکزی: تغییر آلیاژ هسته مرکزی به مواد دیگر مانند فریت، آهن سیلیکون و… می‌تواند خصوصیات مغناطیسی کوئل را تغییر دهد.
تعداد پایه‌های جرقه زنی: تغییر تعداد پایه‌های جرقه زنی می‌تواند به تنظیم تعداد سیلندرها و خصوصیات احتراق در موتور کمک کند.
جنس بدنه اصلی: استفاده از جنس‌های دیگر برای بدنه اصلی، مانند فولاد یا فایبرگلاس، می‌تواند ویژگی‌های مکانیکی و حرارتی کوئل را تغییر دهد.
استفاده از عایق‌های متفاوت: انتخاب عایق‌های متفاوت بین سیم‌پیچ‌ها می‌تواند اثرات حرارتی و الکتریکی را تغییر دهد.

علائم خرابی کوئل ماشین چیست ؟

کویل های جرقه زنی یک جزء مدیریت الکترونیکی موتور هستند که بخشی از سیستم جرقه زنی خودرو و سیستم الکتریکی خودرو می باشد و همین جای کار متوجه اهمیت بالای آن شده اید . سیم پیچ احتراق یا همان کوئل به عنوان یک سیم پیچ القایی عمل می کند که ۱۲ ولت خودرو را به چند هزار ولت مورد نیاز برای دور زدن شکاف شمع و مشتعل کردن مخلوط هوا و سوخت موتور تبدیل می کند.

برخی از سیستم های جرقه زنی از یک سیم پیچ برای ایجاد جرقه به تمام سیلندرها استفاده می کنند، اما اکثر طرح های جدید از یک سیم پیچ جداگانه برای هر سیلندر استفاده می کنند.

از آنجایی که سیم پیچ احتراق جزء مسئول تولید جرقه موتور است، هر مشکلی می تواند به سرعت منجر به مشکلات عملکرد موتور شود.

معمولاً یک سیم پیچ احتراق معیوب علائم متعددی را ایجاد می کند که راننده را از یک مشکل احتمالی آگاه می کند.

۱. احتراق موتور، دور موتور آرامی نامنظم و از دست دادن برق
یکی از رایج ترین علائم مرتبط با کویل احتراق معیوب، مشکلات عملکرد موتور است.

از آنجایی که کویل های احتراق یکی از حیاتی ترین اجزای سیستم جرقه زنی هستند، یک مشکل می تواند باعث از کار افتادن جرقه شود که می تواند به سرعت منجر به مشکلات عملکرد شود. با توجه به تجربه، کویل های معیوب می توانند باعث اختلال در عملکرد، کاهش قدرت و شتاب در دور آرام به دلیل احتراق ناقص و کاهش مصرف سوخت شوند.در برخی موارد، مشکلات عملکرد حتی می تواند باعث توقف خودرو شود.

۲ . چراغ چک موتور را بررسی کنید
یکی دیگر از علائم مشکل احتمالی کویل های احتراق خودرو، منفجر شدن چراغ چک موتور است.

کویل‌های معیوب می‌توانند منجر به مشکلات عملکرد موتور، به‌ویژه جرقه‌زنی شوند که برای تغذیه کامپیوتر ماشین و بررسی نور موتور استفاده می‌شود.

اگر کامپیوتر ماشین مشکلی را در سیگنال یا مدار سیم پیچ احتراق تشخیص دهد، مانند دمیدن یا اتصال سیم پیچ، چراغ چک موتور نیز خاموش می شود.

۳. ماشین کار نمی کند
یک سیم پیچ احتراق معیوب نیز می تواند باعث عدم استارت شود. در خودروهایی که از یک سیم پیچ احتراق به عنوان منبع جرقه برای تمام سیلندرها استفاده می کنند، یک سیم پیچ معیوب بر عملکرد کل موتور تأثیر می گذارد. اگر سیم پیچ به طور کامل از کار بیفتد، موتور را بدون جرقه باقی می گذارد و در نتیجه بدون جرقه و بدون شرایط استارت می ماند.

مشکلات کویل های جرقه معمولاً به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا علائمی را ایجاد می کنند که برای راننده کاملاً قابل توجه است. اگر مشکوک به مشکل در کویل های احتراق خودروی خود هستید، خودروی خود را توسط یک متخصص بررسی کنید تا مشخص شود که آیا سیم پیچ نیاز به تعویض دارد یا خیر

دود آبی و صدای پت پت موتور
دود بیش از حد از وسیله نقلیه شما نشانه هایی از خرابی سیم پیچ احتراق را در مراحل اولیه نشان می دهد. دود بیش از حد از خودرو زمانی رخ می دهد که سوخت نسوخته و استفاده نشده در سیلندرهای موتور از لوله اگزوز خارج شود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تولید نخستین خودروی برقی لامبورگینی

اگر این مشکل کنترل نشود، تعمیرات پرهزینه ای را به همراه خواهد داشت. انتشار دود معمولاً با دود سیاهی که از لوله اگزوز خارج می شود تشخیص داده می شود. بوی بنزین در این دود نیز نشانه خرابی کویل احتراق است.

بالارفتن مصرف سوخت
یکی دیگر از نشانه های معیوب بودن کویل ماشین این است که خودرو بیش از حد معمول می سوزد. اگر خودروی شما بیش از مقدار قبلی سوخت مصرف می کند این بدان معناست که سیستم کوئل شما دچار مشکل شده است .

روشن نشدن خودرو
خرابی کویل احتراق نیز باعث می شود که خودرو روشن نشود. این ناشی از جرقه های نامنظم ارسال شده به شمع ها توسط سیم پیچ معیوب است. هنگامی که ماشین خود را متوقف می کنید، مشکلات دیر کار کردن یا اصلاً کار نکردن پیش می آید. این امر در خودروهای قدیمی رایج است. از آنجا که آنها یک کویل احتراق دارند، اما از آنجایی که در خودروهای جدید یک سیم پیچ احتراق وجود دارد، خودرو به طور کلی حتی زمانی که یک سیم پیچ شکسته است، کار می کند.

نحوه تست کویل
در اینجا چند نکته برای آزمایش کویل احتراق بسته به CNP (کویل نزدیک به دوشاخه) یا COP (کویل روی دوشاخه) وجود دارد.

نوع سیم پیچ CNP
برای انجام تست روی کویل احتراق، ابتدا موتور خودروی خود را خاموش کرده و کاپوت آن را باز کنید. سیم شمع را بردارید یا بیرون بکشید (اگر ماشین شما از کویل CNP استفاده می کند). این سیم ها معمولاً از درپوش توزیع کننده (توزیع کننده) شروع می شوند و تا شمع می روند. هنگام کار با این قطعات الکتریکی از دستکش لاستیکی و ابزارهای عایق استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است تکان خوبی را تجربه کنید.
حالا شمع جدید را به سیم شمع (شمع جدید یا قدیمی برای تست جرقه های کویل) وصل کنید. از انبر عایق برای نگه داشتن شمع بر روی یک قطعه فلزی موتور استفاده کنید تا قسمت رزوه دار شمع با فلز تماس پیدا کند. شمع را به شاسی لمس کنید.
با استفاده از ابزار یا انبردست فیوز، فیوز را به پمپ بنزین بردارید تا موتور برای روشن شدن آماده شود. فیوز سوخت را بردارید. اگر خودروهای LPG هستند، سوئیچ را در وضعیت وسط قرار دهید. از آنجایی که شمع موتور را با انبردست نگه می‌دارید، به یک نفر اضافی برای چرخاندن کلید در موتور نیاز دارید.

به دنبال جرقه های آبی در سراسر شکاف شمع جرقه در هنگام میل لنگ موتور باشید. اگر جرقه های آبی مشاهده کردید، سیم پیچ احتراق شما به درستی کار می کند.
اگر جرقه نمی بینید یا جرقه های نارنجی می بینید، این نشانه معیوب بودن کویل احتراق است.
پس از اتمام تست، شمع را بردارید، آن را در سوراخ خود قرار دهید، سیم های شمع را دوباره به آن وصل کنید و فیوز پمپ بنزین را تعویض کنید.
نوع کویل COP
موتور را روشن کن.
موتور را در دور آرام کار می کند.
پیچ شماره ۱ سیم پیچ احتراق را باز کنید و سیم پیچ را به سمت بالا بکشید تا ببینید موتور چگونه کار می کند.
اگر وضعیت موتور در حالت دور آرام بچرخد، به این معنی است که سیم پیچ احتراق شماره ۱ خوب است. سپس می توانید این مرحله را با سیم پیچ های باقی مانده یکی یکی ادامه دهید تا مقصر را پیدا کنید. هنگامی که یک سیم پیچ احتراق معیوب را بردارید، وضعیت موتور/آرامش نباید تغییر کند.

زمان تعویض کوئل
کویل های احتراق باید هر ۳۰ هزار کیلومتر تعویض شوند. با این حال، این ابزار با توجه به نحوه استفاده شما از آن متفاوت است. به عنوان مثال، اگر از وسیله نقلیه خود در دورهای بالا و در هوای سرد استفاده می کنید، بهتر است این فرآیند تغییر را زودتر انجام دهید.

اگر سیم پیچ احتراق کار نکند چه می شود
ماشین اصلا روشن نمیشه
در انزوا کار می کند.
وسیله نقلیه شما به مرور زمان دود متصاعد می کند.
خودرو برق خود را از دست می دهد.
خودروی مستعمل سوخت بیشتری می سوزاند.

 
  
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .  
  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

ایده نگر

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

اینه پیشگام

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

ایده پارت

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

Ngktsq

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

 
همچنین میتوانید مطالعه کنید :   تسلاموتورز با ارزش‌ترین خودروساز آمریکا شد
 انلاین شاپ الماس پور     

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

عیب یابی استپر موتور

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

همه چیز درمورد ضدیخ

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

انواع صدای ماشین و علت ان

باتری خراب است یا دینام؟

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

تست و تعویض پمپ بنزین ماشین

اشتباهات رایج مکانیک ها

چگونه چراغ چک خودرو را خاموش کنیم؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

شایع ترین ایرادات خودرو

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

تاریخچه شمع

انتخاب باتری مناسب خودرو

همه چیز در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

استارت خوردن و علت روشن نشدن ماشین

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

کوئل خودرو و عیب یابی

چرا وقتی ترمز میکنم ماشین خاموش میشه یا کم جون میشه؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

علت خروج اب از اگزوز

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

علت کار نکردن فن خودرو و نحوه حل مشکل

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

آشنایی با دسته موتور خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

علت و علائم خرابی شمع خودرو

نکات نگهداری خودرو

ترموستات و مشکلاتش

مراحل تست پمپ بنزین

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

چرا خودروی ما داغ می کند؟

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

نگهداری موتور xu7

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

جلوگیری از دزدی و سرقت خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

همه چیز درباره شمع خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

علت کم جون شدن ماشین

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

معرفی شغل مکانیک خودرو

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

از بین بردن خراش‌های روی ماشین

اصول نگهداری از خودرو

نحوه خاموش کردن چراغ آچار

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

انواع پمپ بنزین خودرو

روغن سوزی موتور خودرو

کاربرد درب سوپاپ و واشر درب سوپاپ چیست

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

شستشوی انژکتور

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *