📰 در این گزارش با القاب خودرو‌هایی آشنا می‌شوید که در برخی موارد برای بهتر جا افتادن خودرو در بازار توسط خودروسازانی که دست به مونتاژ آن می‌زدند انتخاب شده بود.

به گزارش الماسپور ، حضور چهارچرخه‌های دودی یا همان خودرو‌ها در کشورمان قدمتی بسیار طولانی و تقریبا همزمان با فراگیرشدن این وسیله نقلیه در تمام دنیا دارد.

ماشین‌هایی که پس از عرضه در بازار ایران با نام یا لقبی خاص معروف شدند

اما در تمام این سال‌ها، در هیچ دوره‌ای تنوع خودرو‌های خارجی موجود در کشورمان به اندازه دیگر کشور‌هایی نبوده است که به طور مستقیم با بازار جهانی ارتباط دارند. با این حال، موضوع تنوع نه‌چندان بالای خودرو‌های خارجی، دلیل خوبی برای این نمی‌شد که یکی از بامزه‌ترین عاداتمان را فراموش کنیم! بله، بسیاری از خودرو‌های خارجی برای ما اسامی اختصاصی ایرانی پیدا کرده‌اند و در بسیاری از موارد، با نام اصلی آن‌ها بیگانه‌ایم!

تویوتا عراقی
اشتباه نکنید! این مدل از تویوتا در عراق تولید نشده است. اما از آنجا که بیشتر نمونه‌های موجود از این خودرو یعنی تویوتا «کرونا» نسل ششم در جریان هشت سال جنگ تحمیلی از عراق به ایران وارد شد، در بین مردم با این عنوان شناخته می‌شود. در آن سال‌ها از مهم‌ترین نکات در مورد این خودرو، ضعف شدید از ناحیه قطعات یدکی و تبحر تعمیرکاران در سرویس‌های این خودرو بود.

تبلیغات

بنز معماری
در دهه ۴۰ و ۵۰ شمسی، بسیاری از معماران و افرادی که به کار ساخت‌وساز ساختمان مشغول بودند، سراغ مرسدس بنز «معماری» می‌رفتند! اما معماری، کدام اتاق مرسدس بنز بود؟ در زبان تخصصی این برند، این اتاق تحت عنوان دبلیو ۱۱۴/۱۱۵ شناخته می‌شود و در بازار کشورمان هم نسخه ۲۳۰، ۲۳۰.۴ و در نهایت ۲۸۰ این خودرو را بیش از نسخه‌های دیگر داشتیم.

جیپ آهو
جیپ آهو، یک شاسی‌بلند استیشن است که از دهه ۵۰ شمسی تا اواخر دهه ۶۰ روی خط تولید شرکت «سهامی جیپ ایران» (پارس خودروی امروز) قرار داشت و در آن دوران از محبوب‌ترین خودرو‌های بازار کشور بود، زیرا با توجه به ابعاد بزرگ، پیشرانه شش سیلندر و قیمت مناسب، خودرویی بسیار کاربردی محسوب می‌شد. اما این خودرو که از خانواده «اس جِی» جیپ زاده شده و از سال ۱۳۴۲/ ۱۹۶۳ روی خط تولید این خودروساز آمریکایی قرار گرفته و در بسیاری منابع از آن به عنوان نخستین شاسی‌بلند لوکس دنیا یاد می‌شود، در بازار جهانی به «واگونیر» مشهور است. آهو نامی بود که پارس خودروی کنونی برای ملموس‌تر بودن و بهبود روند تبلیغات، برای این محصول در نظر گرفت.

جیپ سیمرغ
در همان دوران تولید جیپ آهو، نسخه تجاری سری «اس جِی» یعنی جیپ «سیمرغ» هم به تولید می‌رسید که این نام هم توسط شرکت سهامی جیپ برای این وانت بار بسیار قدرتمند و کاربردی انتخاب شده بود. سیمرغی که در بازار ایران داریم، در بازار جهانی تحت سه عنوان متفاوت «جیپ گلادیاتور»، «جیپ پیکاپ» و «جیپ سری جِی» به فروش می‌رسید، اما مرسوم‌ترین نام برای این خودرو «گلادیاتور» است. جیپ گلادیاتور در چند نسخه دُم‌بلند، دُم‌کوتاه، دوکابین و… طراحی شده بود که عمده سیمرغ‌های موجود در ایران از نوع تک‌کابین با جای بار یا دُمِ بلند هستند؛ ضمن این که تعداد قابل توجهی از نسخه دوکابین هم در اختیار اداره برق بود که این نسخه بین بسیاری از افراد تحت عنوان «سیمرغ اداره برقی» شناخته می‌شود.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   کانال پخش لوازم یدکی الماس پور

ولوو سوسماری
این عناوین در دنیای ماشین سنگین هم بسیار رایج است. ولوو ان ۸۶ و ان ۸۸ (اتاق مشترک) که در دوران پیش از انقلاب به بازار ایران عرضه می‌شدند، با توجه به ظاهرش که حقیقتا شبیه به سوسمار است، با این عنوان بین رانندگان شناخته می‌شد و هنوز هم این محصول با همین عنوان در وبگاه‌های خرید و فروش آگهی می‌شود.

سیتروئن ژیان
ژیان را می‌توان از خاطره‌انگیزترین خودرو‌های بازار ایران دانست. این هاچ‌بک سوپر مینی که از اواخر دهه ۱۳۴۰/ ۱۹۶۰ روی خط تولید سیتروئن قرار گرفت، به نوعی فرزند سیتروئن «CV۲» محسوب می‌شود و تولید آن تا سال ۱۳۶۲/ ۱۹۸۳ ادامه داشت. اما هرچند کوچولوی خاطره انگیز فرانسوی «دیان» نام داشت، با قدم گذاشتن آن روی خط تولید شرکت سهامی سیتروئن ایران (سایپای فعلی)، نام ایرانی «ژیان» برای این خودرو در نظر گرفته شد.

فولکس قورباغه
این کوچولوی دوست داشتنی آلمانی که از اواخر دهه ۳۰ میلادی روی خط تولید شرکت فولکس‌واگن قرار گرفت و به نوعی نخستین محصول سواری این خودروساز محسوب می‌شود، با فروش بیش از ۲۱ میلیون دستگاه تا سال ۱۳۸۲/ ۲۰۰۳ دومین نام پرفروش در صنعت خودروسازی، پس از تویوتا کرولا است. اما نام این خودرو در زبان لاتین «بیتل» به معنای «سوسک» است و البته ما ایرانی‌ها از همان ابتدا این آلمانی دوست داشتنی را «قورباغه» نامگذاری کردیم که این انتخاب قطعا به‌دلیل شمایل کلی بدن پر از قوس قورباغه است.

ماک دلفینی
ماک سی‌اچ ۶۱۳ از جمله محصولاتی بود که در دهه ۷۰ شمسی در سال‌های سازندگی پس از هشت سال جنگ تحمیلی وارد بازار ایران شد. در آن سال‌ها با توجه به پیشینه بسیار خوب سری آر در بین رانندگان ایرانی، این خودرو هم مورد استقبال قرار گرفت. طراحی سیال و خطوط نرم این خودرو نسبت به محصولات قدیمی‌تر ماک موجب این شد که لقب «دلفینی» روی پیشانی سی‌اچ ۶۱۳ بنشیند.

تویوتا کالسکه
تویوتا لندکروزر سری «جی ۴۰» که در هشت سال جنگ تحمیلیهم کمک شایانی به نیرو‌های ایرانی کرد، تحت عنوان «کالسکه»
شناخته می‌شود. این لقب که از طرف مردم برای این خودرو انتخاب شده است، احتمالا به‌خاطر سبک طراحی این خودرو و شباهتش با کالسکه باشد!

بنز کپل
در اواخر دهه ۱۳۶۰/۱۹۸۰ نسل جدید آن روز‌های مرسدس بنز با مدل ۲۳۰‌ای اتاق دبلیو ۱۲۴ وارد بازار کشورمان شد که با توجه به خطوط نرم‌تر بدنه در قیاس با نمونه‌های کلاسیک محصولات این خودروساز، لقب «کپل» را برای آن در نظر گرفتند. البته بسیاری از افراد برای مرسدس بنز ۱۹۰‌ای (اتاق دبلیو ۲۰۱) هم همین لفظ را استفاده می‌کردند. اما باید توجه داشته باشید که بنز ۱۹۰، یک سایز کوچک‌تر از ۲۳۰ است و این دو خودرو یکسان نیستند.

شورولت کاپریس تخم‌مرغی
شورولت کاپریس، سدان بزرگ آمریکایی که بین کلاسیک‌بازان طرفداران فراوانی دارد، تا اوایل دهه ۱۳۷۰/۱۳۹۰ با همان شمایل قدیمی و کلاسیک نسل سومش تولید می‌شد. اما در همان ایام، زبان طراحی شورولت برای محصولات آن زمانش تغییر کرد و کاپریس نسل چهارم با خطوطی بسیار نرم‌تر از قبل طراحی و تولید شد. پس با توجه به خطوط منحنی
متعدد موجود در شمایل این خودرو، «تخم‌مرغی» لقبی است که مردم برایکاپریس دهه نودی انتخاب کرده‌اند.

بنز دانشجویی
پس از این که بنز معماری یا همان دبلیو ۱۱۴/۱۱۵ از خط تولید خارج شد، مرسدس بنز دبلیو ۱۲۳ را که درواقع پدر «ای کلاس» کنونی محسوب می‌شود، جایگزین این خودرو کرد. در آن دوران این خودرو را دانشجو‌هایی که در خارج از کشور به تحصیل مشغول بودند به ایران وارد می‌کردند و به همین خاطر این اتاق مرسدس بنز که عمدتا مدل ۲۳۰ آن را در خیابان‌ها می‌بینیم، به «دانشجویی» مشهور شد.

نیسان آبی
این خودرو را می‌توان قدیمی‌ترین محصول حال حاضر صنعت خودروسازی کشورمان بدانیم که سال آینده در بازار جهانی، ۵۰ ساله می‌شود! در واقع این نسل از نیسان جونیور برای نخستین بار در سال ۱۳۴۹/۱۹۷۰ روی خط تولید نیسان قرار گرفت و تولید آن تنها تا سال ۱۳۶۱/ ۱۹۸۲ ادامه یافت. اما زامیاد هنوز هم دست از سر آن برنداشته و با اندکی تغییرات طی این سال‌ها، همچنان تولید محبوب‌ترین وانت بار کشور را ادامه می‌دهد. اما نکته جالب این که بسیاری از ما ایرانی‌ها این وانت را تحت عنوان «نیسان آبی» می‌شناسیم، زیرا عمده نمونه‌های موجود در خیابان‌ها از این خودرو، به رنگ آبی هستند و جالب‌تر این که زامیاد در طی این سال‌ها اقدام به تولید وانت نیسان با رنگ‌های دیگر هم کرد، اما از آن‌ها استقبال نشد!

میتسوبیشی گالانت سوسماری
دومین سوسمار این فهرست سنگین نیست! اتفاقا یک سدان چابک و دوست داشتنی ژاپنی است که این خودرو هم به‌دلیل شباهت طراحی به سوسمار (به‌خاطر پوزه عبوس)، با این عنوان شناخته می‌شود. البته توجه داشته باشید که گالانت سوسماری در واقع نسل ششم این خودرو است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۱ وارد بازار ایران شد.

ب‌ام‌و اتاق مشهدی
ما هم دلیلش را نمی‌دانیم، اما بسیاری از دلالان و افراد فعال در بازار خودرو، ب‌ام‌و ۵۳۰ آی اتاق قدیم (مشهور به اتاق‌ای ۶۰ که در حد فاصل سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۹ وارد بازار کشورمان شد) را تحت عنوان «اتاق مشهدی» می‌شناسند! با این باور که این اتاق از ب‌ام‌و میان مردم عزیز مشهد، بسیار محبوب است.

تویوتا شکاری
این لقب را ایرانی‌ها برای دو مدل از محصولات کلاسیک تویوتا به کار می‌بردند. مورد اول، تویوتا «کارینا» نسل اول است که از سال ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۶/۱۹۷۰ تا ۱۹۷۷ تولید می‌شد و در حد فاصل همین سال‌ها تعداد قابل توجهی از آن به بازار ایران عرضه شد. این خودرو در چند نسخه متفاوت اعم از چهار در و دو در تولید شده بود. اما اکثر نمونه‌های موجود در ایران سدان چهار در هستند. با این وجود، با توجه به طراحی ستون سوم و شیب صندوق بار، تویوتا کارینای نسل اول محبوب بسیاری از جوانان بود و عناوینی مثل «شکاری» یا «خرگوشی» برای آن استفاده می‌شد که عنوان «خرگوشی» به احتمال زیاد به‌خاطر آینه‌هایی است که روی گلگیر این خودرو قرار دارد. مورد دوم، تویوتا سلیکا است که این خودرو تنها به صورت دو در (در دو نسخه لیفت‌بک و هارد تاپ) تولید می‌شد و این محصول هم با توجه به ذات اسپرتش، در بسیاری موارد تحت عنوان «تویوتا شکاری» شناخته می‌شد.

همچنین میتوانید مطالعه کنید :   MB&F از ساعتی جدید با الهام از پورشه ۹۱۸ رونمایی کرد

میتسوبیشی گالانت عینکی.
اما نسل هفتم میتسوبیشی گالانت هم در عین ناباوری در بین مردم ایران یک لقب داشت! این لقب باتوجه به ظاهر خودرو که نسبت به گذشته مدرن‌تر شده بود و چراغ‌های آن شبیه یک عینک روی پوزه خودرو بودند، موجب آن شد میتسوبیشی گالانت مدل سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ موجود در بازار ایران را «گالانت عینکی» بنامیم.


بنز پلیسی
اواسط دهه ۸۰ شمسی بود که تعداد قابل توجهی از مرسدس‌بنز‌های سی کلاس و‌ای کلاس (دبلیو ۲۱۱ و دبلیو ۲۰۳) به ناوگان پلیس نیروی انتظامی (عمدتا سی ۲۴۰) و راهنمایی و رانندگی (عمدتا‌ای ۲۴۰) راه پیدا کرد. به همین خاطر بسیاری از افراد این دو اتاق مرسدس بنز را تحت عنوان «پلیسی» می‌شناسند. البته کلاس‌ای با لقب «راهوری» هم بعضا شناخته می‌شود؛ زیرا در آن دوران مرسدس‌بنز‌های‌ای ۲۴۰ به پلیس راهور راه پیدا کرده بودند.

منبع: روزنامه جام جم

 
 
  نظربده مسابقه‌ای است برپایه نظرات، تجربیات و دانش ارزشمند شماست کاری که باید در این مسابقه انجام دهید ، این است که مطالب مختلف را مطالعه کنید و دیدگاه خود را درباره آن موضوع در بخش نظرات در پایین همان مطلب، به اشتراک بگذارید . شما با هر نظری که در سایت به ثبت می‌رسانید، امتیاز می‌گیرید و هر امتیاز دارای کد تخفیف خرید از فروشگاه و هدیه رایگان می باشد .    

  •  
  •  
  • پایان پیام

برندهای موجود

پخش قطعات و لوازم جلوبندی خودرو رفیع نیا

برندهای موجود

سنسور اکسیژن NTK ژاپن

برندهای موجود

اینه کاوج

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایران پژوهش

برندهای موجود

دیسک و صفحه کلاج لوک المان

برندهای موجود

پخش محصولات گروه کارخانجات لاستیک سازی گیلان

برندهای موجود

پخش واترپمپ پارسیان

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین خودرو با برند bpco ( بی پی کو )

برندهای موجود

پخش محصولات جلوبندی لاهیجان

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت شتابکار

برندهای موجود

توزیع تسمه ها و کیت های تایم پاورگریپ ، گیتس

برندهای موجود

پخش الماس پور

برندهای موجود

پخش پمپ بنزین های راویان نور ، دقایق فن

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ام دبلیو اچ mwh

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مهرتابش

برندهای موجود

پخش شمع سوزنی NGK معرفی شمع جی پاور ۷۰۹۲

برندهای موجود

اسپری انژکتور شوی گانک

برندهای موجود

پخش محصولات گوهر قطعه پارسیان

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع PMQ تحت لیسانس Autolite

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت سامفر

برندهای موجود

مرکز پخش عمده کمک فنر کوشاوران ، kds

برندهای موجود

اکسل روئین صنعت

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت مارپیچ باختر MBC

برندهای موجود

امید فنر

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت اتحاد موتور ( امکو )

برندهای موجود

پخش محصولات سوخت اما

برندهای موجود

نماینده و پخش لامپ عقاب کره

برندهای موجود

تسمه تایگر

برندهای موجود

گارانتی محصولات عرضه شده

برندهای موجود

نماینده و پخش محصولات امیرنیا

برندهای موجود

پخش کمک فنر های کوشاوران KDS

برندهای موجود

پخش کیت کلاچ پراید پی اچ سی والئو آبی (PHC Valeo) ساخت کره

برندهای موجود

پخش جعبه فرمان های مارپیچ باختر mbc

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت رادیکال

برندهای موجود

عرضه تسمه دانگیل کره

برندهای موجود

وایرشمع بوجیکورد

برندهای موجود

نماینده و پخش کننده شمع KLG

برندهای موجود

نماینده و عاملیت توزیع لنت ترمز gss با مهر استاندارد ایران

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت بتا سرامد

برندهای موجود

پخش محصولات دستگاه های شیشه بالابر شرکت صنعتی ابری

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ارال تک

برندهای موجود

پخش اسپری انژکتور ام طوسی ( mtoosi )

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت ایمن تک پیشرو

برندهای موجود

پخش و فروش لنت پارس

برندهای موجود

پخش انواع جک خودرو مددرویان

برندهای موجود

شرکت NGK ژاپن

برندهای موجود

پخش انواع دیسک و صفحه والئو فرانسه

برندهای موجود

پخش کابل های کنترلی خودرو و دستگاه های شیشه بالابر شرکت سبزوار PKC ( پیشرو کابل سبزوار )

برندهای موجود

اسپری انژکتور و محصولات نگهداری خودرو STP

برندهای موجود

پخش محصولات سمن شیمی

برندهای موجود

کیت کلاچ ( دیسک و صفحه ) سکو

برندهای موجود

برند بوش bosch و همه چیز درباره ان

برندهای موجود

بلبرینگ های FAG – بهترین کیفیت و قیمت

برندهای موجود

شما بگویید چه برند و کالایی نیاز دارید

برندهای موجود

پخش واترپمپ ایران گداخت

برندهای موجود

ایران کاربراتور

برندهای موجود

پخش محصولات و پمپ بنزین های شرکت مادپارت

برندهای موجود

پخش شمع اورجینال رنو

برندهای موجود

بازرگانی الماس پور

برندهای موجود

نماینده و پخش لنت های G.S.S

برندهای موجود

پخش ترموستات های باباپارت

برندهای موجود

پخش لوازم یدکی خودرو چکاد

برندهای موجود

زمان فنر

برندهای موجود

پخش فنر لول های شرکت AGU

برندهای موجود

هرینگتون

برندهای موجود

پخش محصولات شرکت همتک

 
 انلاین شاپ الماس پور     

با روش صحیح اضافه کردنِ آب رادیاتور آشنا شوید

استپر موتور چیست و نشانه‌ خرابی استپر موتور خودرو چیست ؟

اهمیت نگهداری ، قطعات یدکی خودرو

انواع پمپ بنزین خودرو

فواید تنظیم موتور خودرو چیست ؟

نکاتی ساده جهت خنک تر کردن کولر خودرو

چگونه شمع خودرو را تمیز کنیم؟

۶ برند برتر شمع خودرو در ایران

نحوه انتخاب و خرید شمع موتور خودرو

جعبه فرمان چیست و دقیقا چه کار می کند؟

چرا خودروی ما داغ می کند؟

آموزش خاموش کردن چراغ سرویس در خودروهای داخلی

تشریح کامل چراغ های اخطار پشت آمپر خودرو

شایع ترین ایرادات خودرو

آیا بلبرینگ ها و رولبرینگ ها مشابه یکدیگر هستند؟

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) سمند EF7

اهمیت شستشوی سیستم سوخت رسانی خودرو

جعبه فرمان چیست و چه وظیفه‌ای دارد ؟

اشتباه اکثر رانندگان ایرانی موقع پر کردن باک بنزین

نشانه های مهم ضعیف شدن لنت ترمز

آموزش تصویری نحوه تعویض شمع خودرو پراید – ۲۰۶ – سمند – تیبا – پژو پارس

نحوه تشخیص زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو

تفاوت قطعات اصلی و غیراصلی لوازم یدکی خودرو

شناسایی شمع NGK تقلبی و اصلی

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو و روشهای جلوگیری از آن

مراحل راه‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی

نکاتی در مورد نگهداری خودرو

راه اندازی مغازه ی تعویض روغنی | درآمد و معایب تعویض روغنی

چرا ماشین دیر روشن می شود؟

شستشوی انژکتور

سیم کلاچ رگلاژ اتوماتیک یا رگلاژ دستی ؟

شناسایی شمع اکیوم اصلی و تقلبی در بازار

علت چرب شدن شمع خودرو و نحوه رفع آن

خودروی هیبریدی چیست و چگونه کار می کند؟/آشنایی با خودروهای هیبریدی موجود در ایران (+جزئیات و عکس)

درباره فیلتر بنزین (صافی بنزین خودرو) و نشانه های کثیف بودن آن بخوانید.

عیب یابی استپر موتور

دستگاه ها و تجهیزات لازم جهت راه اندازی اتوسرویس تعویض روغنی و آپاراتی

عیب یابی سریع خودرو و تعمیر آن

بلایی که بنزین معمولی سر خودرو‌ می‌آورد

مشکلات انژکتورها و نحوه بررسی و رفع آنها

نکات نگهداری از گیربکس دستی خودرو

نشتی روغن هیدرولیک

علائم خرابی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو پراید ، پژو ۴۰۵ ،سمند ، پژو ۲۰۶ ،رنو تندر

چگونه مصرف سوخت و بنزین خودرو را کاهش دهید

تشخیص نوع خرابی شمع از روی شکل ظاهری شمع

7 راه ساده و سریع جهت تشخیص شمع خراب خودرو

عواقب تاخیر در تعویض تسمه ها

نکات بسیار مهم درباره سیل رانندگی و خودرو

اصول نگهداری از خودرو

بهترین زمان تعویض روغن گیربکس دستی و اتوماتیک

آیا ماشین دنده اتوماتیک دیسک و صفحه کلاچ دارد؟

نگهداری و سرویس دوره ای خودرو

اکسل خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

برداشتن کاتالیزور ماشین و معایب و مزایا

راهنمای خرید لاستیک دولتی به قیمت کارخانه

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

اشتباهات رایج مکانیک ها

تفاوت لنت ترمز جلو و عقب خودرو در چیست؟

انتخاب باتری مناسب خودرو

همه چیز درباره شمع خودرو

راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

راهنمای خرید و انتخاب واترپمپ خودرو

شیر فرمان یا شیر هیدرولیک چیست و چه وظایفی دارد؟

اگر دهانه یا گًپ شمع تنظیم نباشد، چه بلایی سر ماشین می‌آید؟

علت ذوب شدن سر شمع خودرو

مهمترین مشخصه های روغن موتور مناسب برای خودرو

لیست و جداول عیب یابی سیستم های مختلف خودرو

بهترین روش های کاهش مصرف سوخت خودرو

نکاتی که در مورد علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین باید بدانید!

روش‌های تست شمع خودرو چگونه است؟

اموزش تعمیر جلوبندی پراید

۵ دلیل واضح برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش

انواع کمک‌فنر و کاربرد آن در خودرو

علائمی که خبر از خرابی و نیم‌ سوز شدن پمپ بنزین دارند

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

علائم و تست خرابی پمپ بنزین انواع ماشین

وایر شمع چیست و چه نقشی در خودرو دارد ؟

تشخصیص صدای جعبه فرمان پژو ۴۰۵ و تست نشتی روغن

۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک در خودروها

باز کردن و بستن پمپ بنزین ۲۰۶

هوزینگ دیفرانسیل گیربکس خودرو

واتر پمپ چه نقشی در خودرو دارد؟

کمک فنر و عیب یابی کمک فنر خودرو

چگونه از صفحه کلاچ خودرو خود مراقبت کنیم؟

علت اصلی سفت شدن فرمان هیدرولیک چیست؟

تنظیم موتور با دستگاه دیاگ

بررسی علل خاموش شدن ناگهانی خودرو

شمع خودرو چیست؟ عیب یابی تصویری شمع خودرو

نگهداری خودرو نیازمند توجه به چه نکاتی است؟

روغن سوزی موتور خودرو

آموزش تعویض ماهک دنده پژو ۴۰۵ ، سمند ، پژو ۲۰۶ و زانتیا

زمان و دلایل تعویض روغن گیربکس های دستی و دیفرانسیل

آموزش نصب رله تقویت کننده شیشه بالابر پراید ، پژو ۴۰۵

استپر چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

دستگاه شیشه بالابر خودرو چیست و چه ویژه‌گی هایی دارد ؟

تاریخچه شمع

منشا نشتی مایعات زیر خودرو چیست؟

روش‌های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کارکرده چیست؟

زمان تعویض روغن های ترمز، هیدرولیک و گیربکس

راهنمای خرید جک خودرو و معرفی انواع جک ماشین

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

شستشو موتور خودرو ، بشوریم با نشودیم ؟

آشنایی با روغن موتور و روغن سوزی خودرو

قطع و وصل اتوماتیک پمپ بنزین

معرفی ۱۵ هشدار برای جلوگیری از خرابی جلوبندی خودرو

نحوه ی خاموش کردن چراغ آچار(سرویس) پژو۲۰۶ و رانا

مراحل تست پمپ بنزین

آموزش روش های تعویض کاسه نمد و تعویض دنده

نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

کوئل خودرو و عیب یابی

نحوه صحیح آب بندی کردن خودروی صفر

علت خروج اب از اگزوز

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

اطلاعاتی در مورد سیبک فرمان خودرو و کاربرد ان

چرا صدای پمپ بنزین نمیاد؟

علت صدای لق لق ، تق تق یا تقه مداوم در جعبه فرمان

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟

باور غلط زیاد بودن شتاب خودرو با شمع چند الکترود اما باور صحیح بالا بودن عمر مفید شمع چند الکترود

آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو

چرا پیشرانه‌ها ضربه‌ (ناک) می‌زنند

معرفی سوزن انژکتور، علائم خرابی و روش های شستشوی آن

واتر پمپ ماشین و نحوه نگهداری از آن

سنسور اکسیژن و عملکرد ان

علت و علائم خرابی شمع خودرو

دلیل آب کم کردن خودرو چیست؟

ماهک دنده چیه و چرا خراب میشه؟!

نکات نگهداری خودرو

مکانیکی به زبان ساده؛ چگونه بدون دانش تخصصی عیب خودرو را کشف کنیم؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

آشنایی با دسته موتور خودرو

وظیفه پمپ بنزین خودرو + نشانه خرابی پمپ بنزین ماشین

پمپ روغن یا اویل پمپ چیست و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

نکات و توصیه های مهم برای نگهداری انواع خودرو ها

همه چیز درمورد ضدیخ

بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

تفاوت شمع پلاتینیوم و ایریدیوم

۷ مرحله برای شناسایی و تعمیر خودرو خود

موقع خرابی ماشین در جاده چیکار کنیم؟ 14 اقدام حیاتی

نگهداری موتور xu7

از صفر تا صد اسپری انژکتور شور و نحوه استفاده از ان

معرفی شغل مکانیک خودرو

دلیل قطع و وصل شدن کولر ماشین چیست؟

در مورد شمع خودرو چه میدانید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *